Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: empiss Daha Az
1 Kayıtlı Üye
39.189
Cevap
328
Favori
3.173.223
Tıklama
Giriş
      207 Mesaj
      03 Temmuz 2017 15:42:22

Yorumlarınız için teşekkürler. Shira' yı alıcam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      unreleased kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      ||Asus M5A88-V EVO|| ||AMD Phenom II x4 955 B.E.|| ||GSKILL 2X4GB 1333MHZ CL9|| ||SAMSUNG 1TB HDD|| ||WD Elements 1TB HDD|| ||WD Elements 2TB HDD || ||High Power 650W|| ||Dark Knight|| ||Logitech MK300|| ||5800XM RED|| ||LOGİTECH Z906|| ||Samsung P2270HD|| || LG 32LV3550 || || LOGİTECH HD C310 || ||XBOX 360'S 250GB || ||PHILIPS SHL 5905 BK|| ||Lenovo Z580 ||
    • Yüzbaşı
      529 Mesaj
      03 Temmuz 2017 15:49:06

Kesinlikle kötü bir tercih değil.
      |
      |
      xxF@t@l1TYxx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Temmuz 2017 15:51:07
      Klima gazı kapalı devre sistem içerisinde basınç haldedir ve kılcal dahi olsa bulduğu her noktadan kaçar. Kullandıkça biten bir şey değildir. Montajda kusur olmadıkça, sistem delinmedikçe, kılcal çatlak oluşmadıkça, borular çürümedikçe 20 yılda olsa çalışır ve ilk günkü performansı ile çalışır.

Soğutmamasını aslında bekleriz, en azından biz bekleriz. mesela kontrole gittiğimiz klimalarda herkes kaç derece üflüyor diye bakarken, havalar bu tempoda olduğunda bizler kondanser kaç derece havayı emiş yapıyor ona bakarız. zira içerisinin performansı dışarıya bağlıdır.

Normal şartlarda 20-25 derece fark koyabilen klimalar, yüksek ısıdan oluşan bu direnç baskısı nedeniyle şişerler ve 13-15 derece fark ancak yaratabilmeye başlarlar, bu da size soğutmama etkisi olarak geri döner, süreç uzar, içerideki hava kırılmaya başladıkça sistem performansı ancak kendine gelir ancak dışarıdaki direnç kırılmıyorsa bir süre sonra sistem sukoyverir zaten :)

Yeni klima alacak arkadaşlarımıza dış ünite fanının değişken devirli olması konusunu ara sıra hatırlatma sebebimizde bunlardan birisidir.

• Yüzbaşı
      428 Mesaj
      03 Temmuz 2017 15:56:31
      Selamlar arkadaşlar bende bir haftadır memleketteki ailem için klima bakıyorum bugün şöyle bir cihaz buldum f/p nasıldır bi yorumlarsanız sevinirim bütçe 2500

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/rota-rt18-qtxn50b-a-18-000-btu-sezonsal-inverter-klima-291823543

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Vatana kanat gerdik Uğrunda neler gördük Dörtbin de şehit verdik Harekat derler bize.......
    • Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      03 Temmuz 2017 16:01:27

Hocam bu konuda kendimize kızmalıyız aslında kimse darılıp gücenmesin. Hepimizin içinde bulunduğu ekonomik koşullar belli, Bu nedenle son noktaya gelene kadar bir işi yapmıyoruz. ondan sonra hem pahalı hem de geç takılan zamanında klima satın alıyoruz bu sefer servisler yetişemiyor yine biz eziyet çekiyoruz.

Hayırlısı olsun güle güle kullanın.
      |
      |
      DnzIrmk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Temmuz 2017 16:03:09

Hocam 12 lik klima almanız lazım, montaj kısmında aslında tercih edileni uzun köşedir lakin illa bu duvarlara takılması gerekiyorsa pencere2 nin yan tarafı daha müsait bence.
      |
      |
      Tugayy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Temmuz 2017 16:15:05
      S.a herkese üstadlardan yorum isteyecektim .

evim 85 metrekare salonum 25 metrekare salon çift cepheli acık kapılı, Fransız balkon 2 duvarda nerdeyse komple cam. yatılım iyi seviyede.

klima alma düşüncesindeyim çünkü evim fırından farksız 30 derecenin üstündedir oda sıcaklığı .

2 seçenek arasında kaldım toshibanın kampanyalı olan 10,000 ve 16.000 btu olan modeli biri salona biri hole

diğeri ise Mitsubishi elekt. msz-sf42ve iç ünite, muz-sf42ve dış ünite modeli 14,000 btu modeli salona .

Gönlüm mitsubishiden yana ama yeterli gelir mi tereddütteyim diğer odaları da etkisi gelse yeter
      |
      |
      03 Temmuz 2017 16:17:27
      Merhaba,

Son günlerin bunaltıcı sıcağı beni ve babami da klima masrafını ikna etti klimadan anlamam. Burada Midea markasından bahsedenler/alanlar olmuş. Kullananların yorumları nedir? Servis hizmeti nasıldır?

Tabi marka haricinde bana nasıl bir klima lazım onu da belirlemem lazım. Babamin ve benim Salon aynı 24 m2 güneş birine öğleden önce diğerine öğleden sonra vuruyor. Bina yeni montalaması var.
      Ekleme: sadece soğutma için kullanacağız. Fazlada para verme niyetimiz yok

Yardım ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zgzzkty -- 3 Temmuz 2017; 16:20:12 >
      |
      |
      03 Temmuz 2017 16:23:51

İyi forumlar,
      Benim evin krokisi aşağıdaki gibidir.Burdaki amacım misafir geldiğinde salon soğuması , onun haricinde eşim yemek yaparken mutfak ve akşam rahat uyumak için yatak odası , aklımda 24k btu var.Sizce 2 tane 9k btu yada nasıl bir sistem yapabilirim.

@Ado

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Z.Jackly -- 3 Temmuz 2017; 16:25:58 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado
      03 Temmuz 2017 16:26:45

Pembeli alanlar klima takmayı düşündüğün yerler ise konumlandıman güzel. ancak BTU tercihin bana göre yanlış. ' adet 12.000BTU ile genele hakim olabilirsiniz.
      |
      |
      Z.Jackly kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Temmuz 2017 16:29:17
      Hocam 12.000BTU klima sizin için uygundur

Son dönemin yükelişte olan kliması 5 yıl garantili BAYMAK ELEGANT ile 31 temmuza kadar 7 yıl garanti ve ekonomik rakamları ile ön plana çıkan VESTEL ürünlerini incelemenizi tercih ederim.

Garanti benim için sorun değil diyenlerdenseniz VESSEN AİRFEL MİDEA ürünleri de incelenebilir lakin bölgenizdeki servis koşullarını araştırmanız gerekir.

Bu arada çıldırtan sıcaklar nedeniyle servisler full mesaide, erken davranıp bir an önce sıraya girmeniz gerekir hangi marka olursa olsun.
      |
      |
      03 Temmuz 2017 16:31:43

Cevap için teşekkür ederim

Kışın da sıcak çalıştırırım mantığım var.Birde salondaki pembeli alandan sizce yatak odası serinlermi? Almışken 24k btu olsun büyük eve geçersem rahat ediyim diye düşündüm.Ev ortalama 110m2 ,
      Mitsubishi ve Samsung takınlığım var.Maks 2.500 Tl bütçeli inverter , A++ tavsiyede verebilirseniz Allah size bol bereketli işler nasip etsin :)
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Temmuz 2017 16:33:20

Hocam marka iddialı, bütçe düşük, koridor uzun, Allah ne verdiyse var yani negatif olarak

Buraaaaakkkk
      |
      |
      Bahsedilenler: Z.Jackly kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör unreleased
      03 Temmuz 2017 16:35:15

Hatunu kandırabilceğimi düşünüyorum 3.500 TL ye kadar kasarım. Salon tipi , Duvar tipi , farketmez :)
      |
      |
      03 Temmuz 2017 16:39:18
      30 metrekare salaonuma klıma alıcam guney batı cephe hangı marka seçmelıyım 2500 e kadar yolu olabılır

arçelık nasıl sızce ıyımıdır klımada
      |
      |
      03 Temmuz 2017 16:39:42

Üstad,

Ben Vesteli aradım dediler ki sadece kampanyaya katılan vestel yetkili satıcıları 7 yıl garanti verebilir dedi.
      Vestel servisi aradım bölgedeki ve oda dedi ki Ürün garantisi 3 yıl, motor garantisi 7 yıl oluyor dedi. Şimdi tam anlamda nedir ne değildir açıkçası anlayamadım. Ben aldım kendime 1638 geldi, babamada aldık 1750 ye geldi. Garanti işi nasıldır açabilirmisiniz ?
      |
      |
      03 Temmuz 2017 16:42:02

Valla hocam ben de sitelerinden okudum hatta link paylaştım forumda, hiç de öyle kompresör 7 yıl kalanı 3 yıl diye bir şey görmemiştim. Bir daha inceleyelim bakalım. yanlış bilgi vermeyeyim insanlara.
      |
      |
      muratkeskinist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Temmuz 2017 16:45:12

Hocam gazlar ve klima +43 dereceye kadar soğutma verimi sunabiliyor. Peki bu kadar sıcaklarda su püskürten sistem olsa basıncı düşürmeye faydası olur mu? Antalya gibi yerlerde 47 dereceyi gören sıcaklarda klima pişer malum Ayrıca Baymak dış ünite fan hızı değişken mi
      |
      |
      Samsung 50MU7000
      500px:http://500px.com/MuhammetTeker

www.muhammetteker.com
    • Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      03 Temmuz 2017 16:46:22

Abicim alayı üçkağıtçı bunların, beni de gaza getirdi adamlar, şimdi siz yazınca karınca yazıları okudum sizin dediğiniz gibi kompresör 4 yıl garanti sunmuşlar bunun benim için hiç anlamı yok zira zaten kolay kolay arıza yapan bir şey değil kompresör. Dur ben bu mevzuyla ilgili konu açayım çok kızdım.
      |
      |
      muratkeskinist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Temmuz 2017 16:48:46

Hocam ben hatırlıyorumkondanserler için pulvarize sistemler kurulurdu serinletmek için. Su tankları ve basınç sistemleri ile kule tipi kondanserlerin 4 tarafı boru tesisatı ile döşenir serinletme yapılır gaz tepkimesinde müthiş farklar görülürdü. Geçen sene sanki ya resim ya da video paylaşmıştım bununla ilgili de şimdi arayıp bulmam zor.

Diğer sorunun cevabı, Evet Değişken
      |
      |
      ezimuse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,573
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.