Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: gfreeman, klima5505 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 11 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.148
Cevap
327
Favori
3.171.128
Tıklama
Giriş
      310 Mesaj
      03 Temmuz 2017 14:07:19
      http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/vestel-akilli-minimalistik-a-12000-btu-inverter-duvar-tipi-klima-291967363
      http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/vestel-nature-plus-inverter-12-a-klima-282964311

2 ürünü karşılaştırınca fark olarak ekonomik mod ve sessiz çalışma olarak belirtilmiş, bundan epey eksikliği mi yoksa fark varmıdır acaba ?
      http://www.epey.com/klima/karsilastir/48506-48511/vestel-nature-plus-inverter-12_vestel-minimalistik-inverter-12/https://www.vestel.com.tr/ev-tipi-inverter-klima?SiteLayoutDetailID=784981
      Vestel sitesinden karşılaştırınca seer ve scop değerlerinde fark görüyorum.

Son olarak bu 2 ürün arasında kaldım, indirim sayesinde baya uygun fiyata geliyor.

Beyaz olan 1650
      Siyah olan 1800

Teknik anlamda farkları varmıdır sadece görüntüden mi ibaret bilgisi olan varmı arkadaşlar. Yoksa bunları bırakıp başka markaya mı yönlenmeliyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkeskinist -- 3 Temmuz 2017; 14:24:22 >

• Teğmen
      118 Mesaj
      03 Temmuz 2017 14:16:38
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Kararlarının, hakkında hayırlara vesile olmasını dilerim sevgili kardeşim.
      Faydamız oluyorsa ne mutlu

Adem hocam Allah için benim mesajlarıma da bi cevap verir misin rica ediyorum :)) biliyorum yoğunsun ama lütfen :) baymak 18 lik ile vestel nature plus 24 Ü karşılaştırırsak artı eksileri ne olur. Fiyatlar hemen hemen aynı. 24 lük çok elektrik tüketir mi. Evim 65 70 m ancak. Ve kare şeklinde, ortada küçük bi koridor yani odalar arası mesafe az. Hepsine gitsin istiyorum. 24 lük ile 18 lik elektrik gideri vs. Bilgi verebilir misin. Teşekkür ederim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      03 Temmuz 2017 14:27:49

İşin gerçeği 18 lik haydi haydi yeter oraya zira 18 ile 24 arasında biraz satın alımmaliyet farkı oluyor. En azından çatı varmış Direkt teras veya dam dediğimiz düz yapılardan olsaydı direkt 24 derdim size. İşin aslı size normalde 16.00B0BTU ara üretimler bile yeter bu nedenle 18 lik alırsınız, 2000BTu da çatı farkı olur yine de rahat edersiniz
      |
      |
      sencerbice kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Temmuz 2017 14:34:24
      Ado hocam 22m2 salon bina 25 yaşında öğleden itibaren güneş görüyor. Daikin shira 12lik 4276 + %4 indirim + 100 tl maxipuan fiyat nasıl sizce yoksa 12 lik mitsubishi electric mi alayım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxF@t@l1TYxx -- 3 Temmuz 2017; 14:35:54 >
      ||Asus M5A88-V EVO|| ||AMD Phenom II x4 955 B.E.|| ||GSKILL 2X4GB 1333MHZ CL9|| ||SAMSUNG 1TB HDD|| ||WD Elements 1TB HDD|| ||WD Elements 2TB HDD || ||High Power 650W|| ||Dark Knight|| ||Logitech MK300|| ||5800XM RED|| ||LOGİTECH Z906|| ||Samsung P2270HD|| || LG 32LV3550 || || LOGİTECH HD C310 || ||XBOX 360'S 250GB || ||PHILIPS SHL 5905 BK|| ||Lenovo Z580 ||
    • Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      03 Temmuz 2017 14:38:55

Hocam gerçekten çok yoğun, inanın sabahtan beri oturduğum yerden 1-2 kere dışında kalkamadım afedersiniz altıma işemiş gibiyim Bu anlamda mesajlarınızı atlamışsam kusura bakmayınız.

Şimdi sayın hocam, 9-12-18 bir nemze de, Konu 24 lük klima olunca tüketim durumunu iyi değerlendirmek gerekiyor elbette zira üreticiler dahi 24 lük klimalarda kompresör yapısını dahi değiştirme gereği duyarlar, onun haricinde 18 liğe kadar olan üretimler zaten ''Amaaan klima işte canım'' şeklindedir :)

70m2 genele hitap etmek istediğinizde tabi ki ister istemez 24.000BTU önermek zorunda kalırız zira normalde ihtiyacınız olan aslında 32.000BTU dolaylarındadır.

Kaldı ki splti klimalar üretim mantıkları gereği TEK ALAN hakimiyeti üzerine üretilirler. siz konuyu genele yaymak istediğinizde evin fiziki hali de büyük etkendir tüketim verilerine.

bana BAYMAK vs VESTEL derseniz marka kayırıyor gibi olmayayım ama kızdığım çok şeyleri olsa da yine de VESTEL derim zira üretim koşullarını iyi biliyorum.

Tüketim konusunda bir kıstas yapmak inanın bence mantıksız.

bakınız bu konuda çok soru gelir, çok da yorum yapılır ancak
      1- klimada elektrik tüketimi doğru hesaplanamaz
      2- inverter klimada elektrik tüketimi HİÇ doğru hesaplanamaz

zira frekans esasına dayalı hareket eden bir sistemin o an hangi frekansta olduğu, kaç amper asıldığı, kaç watt çektiği vs hep ortama bağlı değerlerdir.

Aynı marka ayno model klimayı aynı anda açalım, siz marmarada olun ben egede, sizin nem oranınız %65 olsun benim %35 alın size birisi yaktı 10 tl, diğeri yaktı 7 tl

Yani bu iş için KESİN veri istiyorsanız klimaya özel bir adet wattmetre taktırıp anlık güç tüketimi takibi yapmalısınız değerli kardeşim.

yine de illa ki ben matematiksel veri istiyorum derseniz eğer, aşağıya bir link paylaşıyorum, ortalara doğru kuruş kuruş hesapladım bakınız oradan örnek alabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/mitsubishi-msz-sf35-alindi-balkona--123959786#124000734
      |
      |
      malitoprak91 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      03 Temmuz 2017 14:41:03

Hocam bütçelerin elverdiği durumlarda imkan var ve listede ME var ise ben genelde başka marka araştırın demem.

Yine de MODELE özgü bir durum var ise benim bilmediğim, Burak kardeşim bir el atıversin konuya.

Burak bey Danışmaya please
      |
      |
      Bahsedilenler: xxF@t@l1TYxx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör unreleased
      03 Temmuz 2017 14:43:19
      quote:

Orijinalden alıntı: malitoprak91

quote:

Orijinalden alıntı: asdic

Linkteki klimadan almayı düşünüyoruz, kullanan ve güç tüketimi konusunda tecrübesi olan var mıdır

http://www.hepsiburada.com/samsung-ar5500-ar18jsfscwk-sk-a-18000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR5500AR18JSF?magaza=ARYA&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.65.4

Hocam samsung bayisi 2850 demişti sıkı pazarlık yaparsan daha da uyguna gelir belki.

Bayiden aliyoruz 12 taksitle 3079 tl toplam iyi midir

• Yüzbaşı
      333 Mesaj
      03 Temmuz 2017 14:52:12

daikin 18.000 lik aldım hocam yardımlarınız icin cok tesekkur ederim
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      118 Mesaj
      03 Temmuz 2017 14:55:10
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: malitoprak91

quote:

Linkteki klimadan almayı düşünüyoruz, kullanan ve güç tüketimi konusunda tecrübesi olan var mıdır

http://www.hepsiburada.com/samsung-ar5500-ar18jsfscwk-sk-a-18000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR5500AR18JSF?magaza=ARYA&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.65.4

Hocam samsung bayisi 2850 demişti sıkı pazarlık yaparsan daha da uyguna gelir belki.

Bayiden aliyoruz 12 taksitle 3079 tl toplam iyi midir

Hocam samsung bayisi 9 taksit peşin fiyatına 2850 dedi bana 18 lik için. 5500 serisi idi yanlış hatırlamıyorsam yüzde 1 yanılabilirim. 5500 Dü evet. Senin fiyat pahalı

|
      |

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      03 Temmuz 2017 14:57:13

Haydi hayırlısı olsun hocam, daha sonra kullanıcı deneyimlerinizi de aktarın lütfen. Marka model belirterek yeni Konu başlığı açmanız tercihimdir
      |
      |
      sencerbice kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Temmuz 2017 15:00:31

Hocam 12'lik ME'den kastınız hangi model acaba?
      |
      |
      xxF@t@l1TYxx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Temmuz 2017 15:06:18

Ne bayini aradım sf35 nakit 4330 6 taksit 4560 dediler. Ve 45 km uzaklıkta 1 haftada anca kurarız dediler. Daikin shıra için bayi nakit 4500 dedi. Gittigidiyor'da 4000 e geliyor 12 lik shıra ve bulunduğum yerde servisi var. O yüzden 12 lik shıra daha yakın geliyor. :) Ne dersiniz ?

|
      |
      unreleased kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      ||Asus M5A88-V EVO|| ||AMD Phenom II x4 955 B.E.|| ||GSKILL 2X4GB 1333MHZ CL9|| ||SAMSUNG 1TB HDD|| ||WD Elements 1TB HDD|| ||WD Elements 2TB HDD || ||High Power 650W|| ||Dark Knight|| ||Logitech MK300|| ||5800XM RED|| ||LOGİTECH Z906|| ||Samsung P2270HD|| || LG 32LV3550 || || LOGİTECH HD C310 || ||XBOX 360'S 250GB || ||PHILIPS SHL 5905 BK|| ||Lenovo Z580 ||
    • Çavuş
      66 Mesaj
      03 Temmuz 2017 15:07:51

@Ado Hocam merhaba,

36 m2 salona klima almak istiyorum. Yazdıklarınızı okudum ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bayileri aradığımda beni hep 21000 veya 18000 BTU'luk klimalara yönlendiriyor ama internetteki BTU hesaplama araçları daha azının yeterli olacağını gösteriyor. Bayilerin yönlendirdiği yüksek BTU'lu klimalar da istediğimiz marka modellerde bütçemizi biraz aşıyor. Bütçemize göre 16000 BTU'luk Mitsubishi Heavy Inverter SRK 45 ZMP-S modeline karar vermiştik fakat bayilerin bu klimanın yetersiz kalacağı söylemlerinden sonra size danışma ihtiyacı hissettim. Bu klimanın yeterli ve iyi bir tercih olup olmadığı konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Oda batı cepheli öğleden sonra güneş alıyor. Oda pimapen ve cephe yalıtımlı olup ara katta bulunmakta. Odanın tabanı 36 m2 ve 2.7 tavan yüksekliği mevcut.

Şimdiden teşekkür ederim.
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado
    • Binbaşı
      1521 Mesaj
      03 Temmuz 2017 15:11:52

quote:

Orijinalden alıntı: Tugayy

Salonum 23-24 m2 civarında 1PENCERE yazan kısımdan öğleden sonra güneş alıyor yeşil ile klima yazdığım bölgelerden hangi tarafa klimayı koysam daha iyi verim alırım acaba ve kaç btu klima işimi görür benim.

Üstadım banada cevap verirmisiniz.
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado
      03 Temmuz 2017 15:18:11

Hocam ben yanılmıyorsam geçen sene bu sıcaklar yoktu ama tabi illa ki bu sebepledir demek değil amacım. olasılıklardan birisi de bu anlamında yazdım. Bu durumda geçen seneki gaz miktarının bu sene klimada olmadığı sonucunu çıkartabiliriz ortaya
      |
      |
      mefata kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Temmuz 2017 15:24:05

Shira'nın kullanıcıları memnun hocam, yine de aradaki fiyat farkı (sanırım taksitle alacaksınız) fazla olmasaydı ME SF derdim.

Öte yandan servis konusu da önemli bir kıstas.
      |
      |
      xxF@t@l1TYxx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Temmuz 2017 15:32:53

Üstad,http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/vestel-nature-plus-inverter-12-a-klima-282964311

bu klimayı almış bulunuyorum. 1638 tl ye geldi. Minimalist olan scop değeri 6.1 olarak gözüküyor, nature ise 5.8. klima 150tl fark vardı ben fazladan 150tl vermek istemedim, çok fark edeceğini düşünmeyerek.

Teşekkür ederim yorumların için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkeskinist -- 3 Temmuz 2017; 15:34:23 >
      |
      |
      03 Temmuz 2017 15:39:13

Haklısınız özellikle son 1 hafta geçen sene yaşanmamış olabilir ancak sonuçta soğutmamasını bekleyemeyiz. Klima gazı 2 ay kullanımda biten bir şey midir? Yada durduk yere de uçucu olarak kendiliğinden azalır mı? Bilginiz var mı?
      |
      |
      03 Temmuz 2017 15:39:28

Aldım bile :) Baymak'ı aldım ama 1 haftayı bulacak montaja gelmeleri.

Bu arada öbür evdeki klimaların hepsi başka marka, samsung, arçelik, baxi. valla hiçbir farkları yok görüntü dışında :)
      |
      |
    • Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      03 Temmuz 2017 15:40:56

Hocam naaaaptıııınn bu klima alınır mı hiç

Diyerek bu sıcaklarda kafandan bir kaynar su dökülmüş hissi vermeyeceğim tabi ki

Allah güle güle sorunsuz kullanmayı nasip etsin. Montaj süreci ve sonrasında ürün değerlendirmeni bir konu başlığı ile resim destekli bekliyoruz mutlaka.

İşlemler bitince seri numarası vs verirsin 7 yılı sisteme işleyip işlemediklerini de kontrol ederiz.
      |
      |
      muratkeskinist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Satılık Köpek
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,665
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.