Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1790. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.227
Cevap
701
Favori
4.431.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
49. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 17881789179017911792
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Salonum 23-24 m2 civarında 1PENCERE yazan kısımdan öğleden sonra güneş alıyor yeşil ile klima yazdığım bölgelerden hangi tarafa klimayı koysam daha iyi verim alırım acaba ve kaç btu klima işimi görür benim.
  • MITSUBISHI HEAVY SRK45ZMP-S INVERTER Klima aldık bakalım ne kadar gelecek bu ay. Herkesin dediği az yakıyor ama üzmez umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Not Today! kullanıcısına yanıt
    13 dakikada karar verip almisiniz hocam hayirlisi olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

13 dakikada karar verip almisiniz hocam hayirlisi olsun

Benim konuyada bir çözüm getirebilirsen sevinirim üstad,

Merhaba,

Yeni taşındığım evimde sıcaklık 31 derece fakat nem %30-40 civarında idi. Terlemeyince sıkıntı yoktu fakat bu hafta sıcaklık 31 derece nem %65- lere gelince bunalmaya başladım. Beni idare edeceğini düşünerek vantilator siparişi vermiştim ama anladım ki klimasız olmayacak. Samsung Gear s3 hediyeli klima almayı düşünüyordum ama servis konusunda sıkıntılı ve 12000 lik olmasına rağmen odayı buzhaneye çeviremediğini okudum, demek tam manada başarılı değil diye düşünerek almaktan vazgeçtim. Kendi evime geçene kadar babamın 3 tane vestel klima almışlığı var, şu ana kadar problem yaşamadığı için bana vestel diyor ama forumda gördüğüm kadar vestel sıkıntılı duruyor(2017 senesi hariç). Sabıkalı ürün ve markalara bulaşmak istemiyorum, servisi iyi ve uzun sene beni servis aramak zorunda bırakmayacak bir klima arayışına girdim. İnternette çoğu sitede en çok satan marka model olarak baymak 12000 btu klima gözüme çarpıyor, fakat tam manada tecrübe sahibi kişilerden yoruma ihtiyacım var. Kullanacağım oda yaklaşık 10m2, klimanın dış ünitesi kapalı cam balkonda olması gerekiyor(Bina dışına taktırmıyorlar), bu klima ile vantilator vasıtasıyla yatak odama da soğuk hava basmayı düşünüyorum o yüzden 12000 lik düşünmekteyim. Sizlerinde bu konuda görüşleriniz alabilirsem sevinirim.Marka model belirterek tavsiyelere açığım, bütçe olarak daikin gibi 10.000tl gibi verme durumum yok, 2000-2500tl civarı rakamlarda düşünüyorum.

Teşekkürler şimdiden.

• Klima da Mitsubishi ve sharp in üstüne tanımam ama bende 2012 Arçelik 125410 inverter klima aldim işimi görüyor bahsettiğim Mitsubishi ve sharp buz gibi yapar odayı ama en pahalı klimaladir

• flegga34 kullanıcısına yanıt
    1 Haftadır araştırıyorum, baya bilgi edindim bu konuda.
    SRK35 tavsiye etmiyorum hocam, çeşitli forumlarda devre kartı yanan, motoru sesli çalışan, plastiğinden çıtır çıtır ses gelen arkadaşlar var.
    Ben az önce N11.com'dan 50TL Kupon ile 2035-50 1985TL'den 12000BTU Midea Blanc 2016-2017 olanı tercih ettim.
    Baktığınız ürün Mitsubishi Electric değil, Mitsubishi Heavy Industries yani logo falan aynı olsa da birbirinden 50li yıllarda ayrılmış 2 devlet şirketi.
    ME için öncelik soğutma, elektronik iken mhi için öncelik roket, uçak, tank gibi ürünler klima bunların arasında ufak bir dilimi oluşturuyor.
    Marka algısı olmasa o klimayı o paralara satabileceğini düşünmüyorum açıkcası.
    Tabi şöyle bir durum da var: 2016-2017, A++, Soğutma kapasitesi MAX 14000BTU, Beni takip et %25'e kadar motor çalışma hızını düşürerek tasarruf özelliği 1985TL'den satılıyorken, 2730 lira verip 2013, A Sınıfı, Soğutma Kapasitesi MAX 11.942BTU, Beni takip et özelliğini görmedim, %25'e kadar motor hızını düşürme özelliğini görmedim.
    Neden fiyat farkı vereceğim ki? kaldı ki ME bile değil.
    MHI alırsanız bana göre tek avantajı 3 Yıl garantili olması, İklimSA şuan nasıl hizmet veriyor hiç bilmiyorum, kullanan arkadaşlara sormak lazım bi ara kötüleniyordu.
    Ben gözümü karartıp 600-700 daha vereceğim diyordum ki ilk olarak 1600-1800 liralık Baymak (Aux üretimi) ürünlere baktım ve içime hiç sinmedi.
    ATX35N Daikin baktım, LG modellerine falan baktım, bana en mantıklı cihaz Midea Blanc geldi, size tavsiyem uygun fiyatlı Uğur veya Midea modellerine bakın (Uğur modellerini Midea) üretiyor.
    Midea bildiğim kadarı ile dünyanın en büyük klima üreticilerinden ve piyasa bildiğimiz tanıdığımız markaların çoğuna da üretim yapıyor aşağıda ki fotoğraftan 300 küsür markadan bir kaçını listelemişler, 300 küsür firmaya üretim yapıyor.
    Biraz araştırıp kararınızı verin, SRK35 almak için ben haklı sebep bulamadım kendime.

• muratkeskinist kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin kosullar icin ne alsaniz sorun yasamazsiniz lakin balkonu havalandirmaniz gerek zira kondanserin taze havaya ihtiyaci var yoksa sistem siser. Performans duser enerji tuketimi artar vs.

Vestel icin deli bir karalama kampanyasi yapilmis zamaninda lakin urun kalitesi yine de baymaktan usttedir ayni zamanda temmuz sonuna kadar kosulsuz 7 yil garantisi guzel avantaj 140tl de oradan kar ediyorsunuz. Baymak klimayi ugur usmart ile ayni anda on plana cokartan benim ve bu nedenle biraz taşlananda benim aslinda lakin piyasaya ciddi giris yaptiklari su goturmez.bir gercek. Urunler kullan at tarzidir. 5 yil kosulsuz garantisi guzel. Muhtemel 5 7 yil sonra zaten bir ariza yaparsa onarim yaptirmak yerine yenisini tercih edersiniz rakamsal durumlar nedeniyle. Zamani kullanarak evin kalan kismina da etki saglayabilirsiniz. (Hükmedersiniz demiyorum ama etki altina alirsiniz)

• quote:

Orijinalden alıntı: diemcizone

1 Haftadır araştırıyorum, baya bilgi edindim bu konuda.
    SRK35 tavsiye etmiyorum hocam, çeşitli forumlarda devre kartı yanan, motoru sesli çalışan, plastiğinden çıtır çıtır ses gelen arkadaşlar var.
    Ben az önce N11.com'dan 50TL Kupon ile 2035-50 1985TL'den 12000BTU Midea Blanc 2016-2017 olanı tercih ettim.
    Baktığınız ürün Mitsubishi Electric değil, Mitsubishi Heavy Industries yani logo falan aynı olsa da birbirinden 50li yıllarda ayrılmış 2 devlet şirketi.
    ME için öncelik soğutma, elektronik iken mhi için öncelik roket, uçak, tank gibi ürünler klima bunların arasında ufak bir dilimi oluşturuyor.
    Marka algısı olmasa o klimayı o paralara satabileceğini düşünmüyorum açıkcası.
    Tabi şöyle bir durum da var: 2016-2017, A++, Soğutma kapasitesi MAX 14000BTU, Beni takip et %25'e kadar motor çalışma hızını düşürerek tasarruf özelliği 1985TL'den satılıyorken, 2730 lira verip 2013, A Sınıfı, Soğutma Kapasitesi MAX 11.942BTU, Beni takip et özelliğini görmedim, %25'e kadar motor hızını düşürme özelliğini görmedim.
    Neden fiyat farkı vereceğim ki? kaldı ki ME bile değil.
    MHI alırsanız bana göre tek avantajı 3 Yıl garantili olması, İklimSA şuan nasıl hizmet veriyor hiç bilmiyorum, kullanan arkadaşlara sormak lazım bi ara kötüleniyordu.
    Ben gözümü karartıp 600-700 daha vereceğim diyordum ki ilk olarak 1600-1800 liralık Baymak (Aux üretimi) ürünlere baktım ve içime hiç sinmedi.
    ATX35N Daikin baktım, LG modellerine falan baktım, bana en mantıklı cihaz Midea Blanc geldi, size tavsiyem uygun fiyatlı Uğur veya Midea modellerine bakın (Uğur modellerini Midea) üretiyor.
    Midea bildiğim kadarı ile dünyanın en büyük klima üreticilerinden ve piyasa bildiğimiz tanıdığımız markaların çoğuna da üretim yapıyor aşağıda ki fotoğraftan 300 küsür markadan bir kaçını listelemişler, 300 küsür firmaya üretim yapıyor.
    Biraz araştırıp kararınızı verin, SRK35 almak için ben haklı sebep bulamadım kendime.

Cevap için teşekkürler hocam. MHi yi eledim ben de şimdi. Zaten plus değil üstüne eski model is dediğinizi gibi. Geçmiş sayfalarda mideayi övenler vardı açıkçası hiç duymadım bu markayı belki ilgim alakam olmadığı içindir. Aldığınız modeli bakacağız dediğim gibi sessizliği ön planda bizim için. Bide biraz daha bütçemiz var mideanin 12lik başka modelleri var mı

• quote:

9000BTU VESSEN klima bir araştırın bakalım kafanıza yatacak mı?

hocam 12000 btuluk olanın incelemesini buldum. Seer ve Scop değerleri 9000btu için aynı mıdır? forumlarda vs göz attım ama değerlere ulaşamadım. genel bir tüketim vs hesaplamak için. konu hakkında bilginiz var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • odyssa O kullanıcısına yanıt
    Hocam matematiksel veriler ve formüller ile istediğiniz kadar uğraşın, o 2 klimanın size aylık yaratacağı fark 5-10TL yi geçmez hatta bulmaz dahi. 9 ve 12 kabinler genellikle aynı yapıya sahiptir, genelde aynı kalori oranına sahip kompresör kullanılır. 9 olanda eşanj ince, 12 olanda 1-2 milim daha kalındır. 9 olanda eşanj tur sayısı 12 ise, 9 olanda 1o dur vs

• DnzIrmk kullanıcısına yanıt
    Yani ne alacağınıza ben karışmayayım hocam, elimizden geldiğince sohbet tadında bilgi veriyoruz nihai kararı kendiniz alın lütfen.

Sonra gelip buralarda sizde konu açmayın ''5 yıl garantili diye öve ive bitiremediğiniz klimam 1 senede bozuldu'' diyerek

Halen o MİDEA alıp da burada ona o klimayı tavsiye edenlere bela okuyan kardeşimiz gelir aklıma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekkkooo

quote:

Hocam aslında tam da kritik dediğimiz yerdeyiz şu an. Sadece m2 durumu olsa OK bir şekilde oturur ince detaylı hesap çıkartırız da. sizin kapı da olmaması büyük etken.

800-1000TL ye bulacağınız klimalar muhtemel on/off dur ben sanmıyorum ki SAĞLIKLI inverter klimalar o fiyata olsun ikinci el dahi olsa.

Normalde size ''İkinci onu alacağına 12 lik inverter al'' derim lakin kapı olmaması inanın düşündürüyor beni zira süre uzar ve dediğiniz gibi inverter etkisini öyle 2-3 saatlik kullanımlarda göremezsiniz.

Yalnız biraz daha zorlayıp, Kabin tipi 12 ama aslında max kapasitesi 14.000BTU olan klimalar var dün 1-2 arkadaşa örnek link paylaşmıştım, o ürünlerden araştırabilirsin. Yine de bütçe olarak 2.000 Dolaylarını bulur yalnız.

Aynen hocam 2.elde bulduklarım invertersiz. Seninde dediğin gibi beni tek düşündüren zaten kapı olmaması yoksa babamın salonuda yaklaşık 30 m2 ve 3-4 yıl önce a101den aldığı invertersiz nexon canavar gibi soğutuyor. Kapım olsa hiç düşünmeden regal veya baymak filan alıp geçicem 12lik. Açıkcası sunu da düşündüm ben günde 3 saat filan çalıştıracağım. 3 saat non stop inverter klima 3kw yaksa (12lik olursa non stop çalışma zorunda kalır gibi geliyor) 18-24lük klimayı belki arada 1 saat kapatarak aynı ortamı yaratabilirim ki 2 saat çalıştığında o da 4kw yakar. yani günde bana maliyeti hadi hadi 2 kw fazla olsa ayda 50 kw senede (4 ayda-sadece yazın kullancağım için) 200 kw yani 100 lira filan fark eder. elektrik tüketimi kısmını kafamda eledim o yüzden çünkü bana en fazla senelik 100-150TL ekstra fatura çıkaracak invertersiz olması sebebiyle. 2. elde bulduğum bir kaç örnek gönderiyorum. Genel olarak bu modelleri bulabiliyorum. hepsi 7-10 yıllık civarı makinalar. Geçmişlerini bilmediğim ve bu konuda senin geçmiş bilgilerine dayanarak olur 2.el almaya karar verirsem özellikle uzak durmamı önerebileceğin 7-8 yıldan sonra bu cihazlarda şu sıkıntı oluyor diyebileceğin bir durum var mı aşağıdaki modellerde?
    Yardımların için çok teşekkür ederim. :)

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-havalandirma-uygun-fiyata-18000-btu-klima-432760136/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-havalandirma-servisten-temiz-24000-btu-regal-klima-455691450/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-havalandirma-servisten-sorunsuz-18btu-regal-montaj-ve-garanti-700-411816885/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-havalandirma-demirdokum-demrad-marka-24.000-btu-ikinci-el-klima-422841582/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-havalandirma-mideaaaaa21lik-421157794/detay

Naviga hocam teşekkürler. Evet düşüneceğim ürün listesine ekledim.

Ado hocam yukardaki mesajımda da belirttiğim gibi olurda bütçemi 2bine zorlayamazsam linkte gönderdiğim 2.el klimalardan kesinlikle uzak dur veya şunu tercih et diyebileceğin bir model olabilir mi? biliyorum sevmiyorsun marka model önermeyi heleki söz konusu 2.el olunca seni zorladığımı biliyorum ama bu yardıma gerçekten ihtiyacım var şu an.

teşekkür ederim.

• asdic A kullanıcısına yanıt
    SAMSUNG ve LG klimalarla ilgili oldukça yerden yere vurulan yorumlar vardı lakin, o yorumları yapanlarla gerçek kullanıcıların yorumlarına bakıyorsunuz arada dünya kadar fark var

Kullanıcı yorumlarını dikkate alınız hocam, hangi markayı alırsanız alın bozulacak o konuda şüpheniz olmasın. Önmliolanı, sorun yaşadığınızda ilgili markanın size ne kadar destek verdiği/vereceğidir.
  • Ekkkooo E kullanıcısına yanıt
    Hocam 3 üncü link yayından kalkmış en azından bana öyle yazdı

REGAL olandan KESİNLİKLE uak dur zira o üretimleri iyi biliyorum asla ikinci el alınmaz.
    ARÇELİK gördüm bir tane, onun 12 liğinden de var bende hatta şu an bir test için onu kullanıyorum. idare eder işini görür makine
    DD için çok yorum yapacak kadar o makine üzerinde tecrübem yok sallamayayım bol keseden zira hangi kompresör kullanıldığını bilmiyorum. MİDEA eski üretimleri uçan kaçan bir şey değil hatta geçen gün 9 lük bir mideanın zangır angır her yerinin oynadığına şahit oldum hem de 2013 model olmasına rağmen.

ısrar ediyorum ikinci el klima babanızın oğlundan değilse almayınız.

• 21 m2 icin en uyguna ne onerirsiniz

• Ado kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam. Kesinlikle aklıma yazdım bütçemi zorlayıp alabiliyorsam 0 almaya çalışacağım. Hatta olur da bim a101de regal-vestel bulabilirsem 12lik bile olsa önce onu düşüneceğim. Eğer alamazsam dediğim gibi evlilik harcamalarını artık takip edemiyorum. Bende olur 2.el alırsam lg-beko veya arçelikleri düşünüyordum en azından 6ay 1yıl montajı yapan kişi tarafından garanti verilecek şekilde alacağım. Bir iki neo-plazmalar sorunlu vb gibi şeyler okumuştum kafam bulanmıştı...

Tekrar çok teşekkürler. Ellerin dert görmesin bu yardımların paha biçilemez benim için :) Eğer 0 alabilirsem burdan yazarım ve bir inceleme yapmaya çalışırım.
  • quote:

Hocam matematiksel veriler ve formüller ile istediğiniz kadar uğraşın, o 2 klimanın size aylık yaratacağı fark 5-10TL yi geçmez hatta bulmaz dahi. 9 ve 12 kabinler genellikle aynı yapıya sahiptir, genelde aynı kalori oranına sahip kompresör kullanılır. 9 olanda eşanj ince, 12 olanda 1-2 milim daha kalındır. 9 olanda eşanj tur sayısı 12 ise, 9 olanda 1o dur vs

peki hocam, klima yattı kafama. teşekkürler tavsiye için. bütçe konusunda çok az daha rahatladım 2000e yaklaşabilirim. tavsiye edeceğiniz farklı bir ürün var mı direk bunu alayım mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • flegga34 kullanıcısına yanıt
    Mission var hocam:http://www.modernklima.com.tr/Mission

12000(4600~15400)BTU değere sahip.
    Wifi ile kullanabiliyorsunuz.
    Dış ortam sıcaklığını, anlık tüketim değerleri gibi özellikler var takip açısından iyi oluyor.
    Mission için fiyat aldım 3000TL dediler, 2500-2600 falan olsaydı Mission alacaktım.
  • odyssa O kullanıcısına yanıt
    MİDEA araştırıp karşılaştırın hocam.
  • 
Sayfa: önceki 17881789179017911792
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.