Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1786. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17841785178617871788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 18m2 salon için sadece soğutma amaçlı ne önerebilirsiniz ?
  • alioth A kullanıcısına yanıt
    Şunu unutmayınız ki burada yazanlar sadece fikir. Kimse otorite değil, tecrübe paylaşıyoruz bundan ötesi zaten ya dikteye ya da ticarete girer. Bu anlamda nihai karar, nihai tüketicinindir her zaman.

''BAYMAK alabilirsin'' derken ne gibi gerekçeler öne sürülüyorsa, ''BAYMAK almayın'' derken de gerekli gerekçeler öne sürülür, olası son kararı da hangisini daha mantıklı buluyorsa o doğrultuda nihai tüketici verir
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • emrecyln kullanıcısına yanıt
    9 luk ne alsan soğutur hocam. anormal bir cephe güneş ısı durumu yok ise marka konusuna da çok takılı kalmayınız, bütçenize uygun uzun garantili bir ürün seçmeniz yeterli.
  • Arkadaşlar merhaba,

Me msz ef 35 modelinin fiyatı hatuna çok geldi 😔 4.700 TL nakit fiyatı, taksitli fiyatı 5.300,,2 gündür okumadığım forum yorum kalmadı,, bu kadar araştırma sebebim de 2 yaşındaki kızımın ve benim alerjik bir bünyeye sahip olması,,

Bütçe ve sağlık söz konusu olunca

2 seçenek üzerine yoğunlaştık biri toshiba ras10 n3 3.400 TL, bir diğeri de mitsubishi heavy srk 35 zmp 2.700 TL,,

Sağlık, Fiyat, servis öncelik sıralamasına göre siz olsanız hangisini alırsınız ?

Şimdiden teşekkürler ..

http://www.hepsiburada.com/mitsubishi-heavy-srk-35-zmp-s-a-enerji-sinifi-12000-btu-inverter-duvar-tipi-split-klima-p-EVARTASSRK35ZMP-S?magaza=Nar&wt_gl=cpc.tum.genel-mobil.pla&gclid=CISf7dux6tQCFUeVGwodCowEcA

http://www.hepsiburada.com/toshiba-ras-10-n3kvr-duvar-tipi-split-inverter-daiseikai-klima-sogutma-3-700-10-600-btu-p-EVALRKSTR312205?magaza=Tek%20Grup%20Klima

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alioth

evde merkezi sistem kalorifer var, muhtemelen ısıtmada hiç kullanmam. 2 tane klima alacağım biri 24, diğeri 9 veya 12 btu. baymak bayisi toplam olarak 5.100 TL'ye (24+12) peşinde bıraktı. ağustos sonunda evleneceğim o yüzden masraflar çok. bütçe ne kadar dersen, başka şeylerden kısarak 8-9 bin TL'ye de çıkabilirim. ama açıkçası katalog değerlerine baktığımda ses, tüketim, vs anlamında çok fark görmediğim için o kadar yükseğe çıkmanın gereği var mı diye düşünüyorum...

Hocam baymak bayisi 18 liği kaça satıyor

• Arkadaşlar vestel nature plus 24 Btu nasıldır. Tavsiye eder misiniz. Vestel bana nedense itici geliyor 24 lük fiyatı 2700 küsüre var gittigidiyor da. Kullanan bilen yardımcı olursa sevinirim.

Diğer bi alternatif olarak 2600 e n11 den baymak 18 lik düşündüm. Evim 75 80 m2.

https://www.vestel.com.tr/vestel-nature-plus-inverter-24-a+-klima

• Benim klimanın iç ünitesi ile dış ünitesi arasında 15 üzeri belki 20 metre fark var. Bu eve taşınırken borulama uzun olduğu için ekstra gaz batılar ama performans çok kötü. Yarın servis çağıracağım ama teknik bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olabilir mi? Sıkıntı nedir?
    Ürün Vestel V-Fashion 15A (15000btu)
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHO3N1X

Hocam tavsiyeniz üzerine 2 günlük uzun arayıştan sonra sonunda daha bugün bayiye gelen Vestel nature plus a++ klimayı 2900 TL'ye aldım.Gelip montaj yapacaklar bugün,gelişmeleri ve deneyimlerimi burdan paylaşacağım sizlerle.

Ayrıca ilginiz,görüşleriniz ve tavsiyeleriniz içinde ayrıca teşekkür ederim. ☺️

Hocam vestel nature plus 24 nasıl detaylı bilgi verebilir misiniz. Gittigidiyor da 2700 küsüre var. Baymak 18 lik ile bunun arasında gidip geliyorum

• uykusuzfil kullanıcısına yanıt
    İkisi arasında banko Daisekai Tosh.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar 20 mt2 bir oda için alacağım gg de bir satıcı da almak istediğim modeli buldum ? sizce alınır mı? daikin miyora serisi 12,000 btu 4363 tl iken bu satıcı da 3099 + 100 tl maxipuan hediyeli..bana çok uygun geldi fiyatı.. sizce alayım mı ??

link :http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/daikin-miyora-ftxk35aw-a-12-000-btu-inverter-klima-280555973
  • Merhaba 6mt2 odam var doğu cephesine bakıyor ve 6-7 saat sabah güneşi görüyor yanyana 2 cam var biri açılır diğeri sabit dış cephe yalıtımı var son kat tekirdağda ikamet ediyorum 3.000TL bütçe ile ne önerebilirsiniz bir kere alip arkama bakmak istemiyorum önemlimi bilmiyorum ama doğuştan astim hastaligim var rahatsiz eder diyede korkuyorum yardimci olabilirmisiniz acaba ?

• Kısası: Mitsubishi Heavy Industries 12000BTU SRK35ZMP-S 2600TL klima ile Midea Blanc 12000BTU 1980TL arasında kaldım, hangisini tercih etmeliyim?

Uzunu: Arkadaşlar Mitsubishi Heavy Industries 12000BTU Klima 2600TL 3 Yıl İklimSA garantili 2013 Model olduğunu düşünüyorum ilgimi çekti ve alternatif olarak Midea Blanc 12000BTU 2016-2017 model klima 1980TL ve 2YIL Midea Garantili.
    Bu iki klima arasında hangisini tercih etmeliyim, bugün sipariş vereceğim.

Mitsubishi Heavy Industries Avantajlar: 3 Yıl Garanti, Marka Bilinirliği (Gerçi Mitsubishi Electrik değil ama aynı kol şirketler grubu)
    Midea Avantajlar: 2016-2017 Model (Daha güncel) Mitsubishi A sınıfı iken Midea A++ sınıfı (Mitsubishi için bazı yerlerde A++ yazıyor ama emin olamadım) Daha fazla özellik barındırması (Takip modu ve bir kaç sensör daha fazla sanırım) ve fiyat olarak yaklaşık 650TL daha uygun.
    Yerli üretim veya fason üretim marka düşünmüyorum açıkcası.
    Bazı firmalar komik gerçekten borudan bile kısıyorlar, borudan kısan neyden kısmaz kâr etmek için? daha önce smt ile cep telefonu, uydu ve tablet üretimi yapmış büyük bir fabrikada çalışmış birisi olarak kullandığımız elektronik devreleri geçtim lehime kadar kalite fark ediyor.
    Benim için az elektrik ile iyi soğutma performansı ve sorun yaşama oranı daha düşük bir marka tercihi.

• Defalarca yazildi cizildi. ME ile MHI nin hicbir baglantisi bulunmuyor. haliyle ayni kol sirketler grubu falan da degiller hocam.
  • un momento kullanıcısına yanıt
    Hocam biliyorum okudum hepsini de o zaman bu MHI nasıl Mitsubishi Logosu kullanıyor?
    Mitsubishi için Klima 1. sırada yer alıyorken MHI için Nükleer santral, roket, uçak, gemi, tren, tank gibi öncelikler var, siz Mitsubishi olsanız, Mitsubishi ismini ve Logosunu farklı firmanın kullanmasına izin verir misiniz? Rengi bile aynı
  • Klima arastiranlara midea blanc serisini tavsiye ederim. Geçen yaz alıp salona takdirdigimiz klimadan çok memnunum. Midea markasını iş yerinde ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılan klimalardan ilk kez duymuştum. Ama sonra arastirinca klima üreten büyük bir firma olduğunu ve blanc serisinin yeni üretim olduğunu öğrendim. Tecrübeli olanlar da tavsiye edince isyerinde de memnun kalınca geçen sene takdirdik. Klima çok sessiz ve verimli çalışıyor. İç ünitesi çok şık. Üfleyen hava sizi rahatsız etmiyor. Klima çarpması diye bir olay bu klima da yok. elektrik tüketimi 18000 lik klima için saatlik 1 kw. Kabaca saatte 30-35 kuruş yakıyor. Hem ısıtma da hem soğutma da biz ailecek performansını ve enerji tasarrufunu beğendik. Almak isteyenlere tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: diemcizone

Kısası: Mitsubishi Heavy Industries 12000BTU SRK35ZMP-S 2600TL klima ile Midea Blanc 12000BTU 1980TL arasında kaldım, hangisini tercih etmeliyim?

Uzunu: Arkadaşlar Mitsubishi Heavy Industries 12000BTU Klima 2600TL 3 Yıl İklimSA garantili 2013 Model olduğunu düşünüyorum ilgimi çekti ve alternatif olarak Midea Blanc 12000BTU 2016-2017 model klima 1980TL ve 2YIL Midea Garantili.
    Bu iki klima arasında hangisini tercih etmeliyim, bugün sipariş vereceğim.

Mitsubishi Heavy Industries Avantajlar: 3 Yıl Garanti, Marka Bilinirliği (Gerçi Mitsubishi Electrik değil ama aynı kol şirketler grubu)
    Midea Avantajlar: 2016-2017 Model (Daha güncel) Mitsubishi A sınıfı iken Midea A++ sınıfı (Mitsubishi için bazı yerlerde A++ yazıyor ama emin olamadım) Daha fazla özellik barındırması (Takip modu ve bir kaç sensör daha fazla sanırım) ve fiyat olarak yaklaşık 650TL daha uygun.
    Yerli üretim veya fason üretim marka düşünmüyorum açıkcası.
    Bazı firmalar komik gerçekten borudan bile kısıyorlar, borudan kısan neyden kısmaz kâr etmek için? daha önce smt ile cep telefonu, uydu ve tablet üretimi yapmış büyük bir fabrikada çalışmış birisi olarak kullandığımız elektronik devreleri geçtim lehime kadar kalite fark ediyor.
    Benim için az elektrik ile iyi soğutma performansı ve sorun yaşama oranı daha düşük bir marka tercihi.

Kolay gelsin,
    Bende klima araştırmasına başladım da, Midea 1980 TL fiyatı netten mi aldınız acaba yoksa bayii den mi? Bir de montaj dahil mi oluyor fiyatlar.

• http://urun.n11.com/klima/baymak-elegant-plus-18-a-inverter-klima-ucretsiz-montaj-P165401670

Bu klima nasıldır? Evin ara holüne kurup bir salon ve bir odayı (duruma göre iki odayı) soğutmayı düşünüyorum.

veya az daha ekleyip şunu mu alsam?

http://www.hepsiburada.com/samsung-ar5500-ar24jsfscwk-sk-a-24000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR5500AR24JSF

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRX -- 2 Temmuz 2017; 18:27:7 >

• Merhaba,

Istanbulda bulunan Evime aslında soğutma amaçlı olmak üzere fakat kışın performansından memnun kalırsak doğalgaz yerinede kullanmak üzere bir klima almak istiyorum fakat kafam oldukça karıştı. Birkaç forum okudum fakat okudukça kararsizlaştım. Ustatlardan fikir almak istedim.

Aşağıdaki kroki de 1 veya 2 nolu opsiyonlardan birine 18.000 lik bir klima takarak 12m2 lik yatak odası öncelikli olmak üzere evin geri kalanında da istediğimiz odanın kapısını açıp diğerlerini kapatarak bir rahatlatma elde etmek istiyoruz.

Bütçem 3000 TL, yani çok önemli bir fark oluşturan ürün olursa max 3500 TL olur. Şuana kadar gözüme çarpan ürünler aşağıdaki gibi bunlar arasından veya önereceğiniz farklı modellere bakabilirim. Sorun çıkarmayacak ve çalışırken ses performans olarak üzmeyecek bir cihaz arayışındayım.

1- LG Standart Smart Inverter (2800)
    Link

2- Samsung Ar5600 (Bunu Spot 2400 TL ye 2 yıl firma garantisi ile veren bir yer var. Linkteki fiyat beni aşıyor.)
    Link

• velaciraptor35 V kullanıcısına yanıt
    N11.com'da 2035TL'den satıyor, Bugün Mobil ile 50TL kupon tanımlayarak 1985TL'den alabilirsin.
    Montaj dahil hocam, hayırlı olsun şimdiden.
  • sertaga kullanıcısına yanıt
    Hocam Mission kullananlar Plastik kalitesini çıtırdan eleştiriyordu, bu ürünün kasası daha yeni ve daha yeni bir model.
    Özellik olarak Mission altına yerleşiyor ve ben 2000TL'de daha iyi klima göremiyorum gerçekten.
    Plastik kalitesi için ne söyleyebilirsiniz? 12'lik olanını 1985TL'den alacağım.
    Fotoğraf falan varsa yükleyebilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 17841785178617871788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.