Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1783. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: caliskansahis44 , ghost42 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.074
Cevap
696
Favori
4.415.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17811782178317841785
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba , 20m2 2 adet oda için portatif klima bakıcaktım ama forumda baktım kımse onermemıs sabit olarak f/p ürünü önerebiliceginiz klimalar nelerdir.klima başı 500 tl civarı
  • Taarruzcu T kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, şimdiden hayırlısı olsun. Gelişmeleri bildirin lütfen.
  • uurturk94 U kullanıcısına yanıt
    Hocam klima başı 500TL derken ne demek istediğinizi ben anlayamadım.
  • PHO3N1X kullanıcısına yanıt
    Hocam mümkünü var ise tüm süreci bir konu başlığı altında açmanızı ve inceleme yazıcı olmasını rica ederim eğer zamanınız olursa. Görsel ile de desteklenirse tadından yenmez.

Bizler de buna göre kritik yaparız konu içerisinde

hayırlısı olsun, Allah uzun yıllar sorunsuz kullanmayı nasip etsin.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Tabiki hocam güzel bir konu hazırlarım akşam. Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHO3N1X -- 1 Temmuz 2017; 13:21:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre The Sorcerer E kullanıcısına yanıt
    Bana göre ME alınmasını gerektirecek kadar abartılı bir durum yok.

12.000BTU AİRFEL-BAYMAK-MİDEA gayet sağlıklı iş görür bu mekanda.

AİRFEL in 2 yıl kısa garanti süresi dezavantajdır bunu peşinen yazayım
    BAYMAK 5 yıl garantilidir lakin bölgenizdeki servis konusunu mutlaka araştırın
    MİDEA iyi marka olsa da ülkemizde bilinen ve yaygın bir marka değil dolayısı ile bu markanın da servisini mutlaka araştırın derim.

Büyükşehirlerde olanlar için 2017 üretimi olmak şartı ile VESTEL alınabilir üründür.
    ARÇELİK kalite yönünden iyi yerlerde lakin fiyat politikası gereği kendisini ME DAIKIN sanmasına bağlı olarak ben eleştiriyorum.
    LG SİRİUS kullanıcıları oldukça memnun olduklarını yazıyor konuyu incelemenizi tavsiye ederim.
  • illegal_89 İ kullanıcısına yanıt
    Kapı açık kullanacağım diyorsanız bir şey diyemem lakin 23m2 için 18 lik klima oldukça gereksiz bir satın alım maliyeti çıkartır ortaya. zaten 10.500BTU ihtiyacınız varken 12.000BTU takılacak ne bileyim 18 lik gereksiz gibi. tabi karar sizindir.
  • onurfredy kullanıcısına yanıt
    cephe nedir, kaç saat güneş alır, ısıtmada kullanılacakmı,izolasyon varmı vs
  • sinirlii kullanıcısına yanıt
    En azından test ettiğim REGAL klimanın sessizlik konusunda puanını 10 üzerinden 9 olarak verebilirim.
    6 kademe iç ünite fan devri ve 2017 üretimi olmak şartı ile VESTEL ve REGAL alabilirsiniz.
    Çok çok teşekkürler bilgileriniz için. Bunları bir inceleyeyim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre The Sorcerer -- 1 Temmuz 2017; 13:34:40 >
  • cerrah C kullanıcısına yanıt
    Salonda oturma gurubunun arkasına klima konumlandırma imkanı varmı bilemiyorum lakin var ise yatak odasına hakimiyet sağlayabilirsiniz. araştıracağınız klimanın hava debisinin yüksek olmasına dikkat ediniz zira etkili hava menzili yatak odasına etki açısından önemli.

Paylaştığınız klimalardan TEGORA olanı daha tercih sebebidir.
    Guney cephesi su zamanda 7-8 saat gunes aliyor binaya isi yalitimi yapildi. Salonda 3 tane cam var sadece sogutma icin kullanmak istiyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Salonda oturma gurubunun arkasına klima konumlandırma imkanı varmı bilemiyorum lakin var ise yatak odasına hakimiyet sağlayabilirsiniz. araştıracağınız klimanın hava debisinin yüksek olmasına dikkat ediniz zira etkili hava menzili yatak odasına etki açısından önemli.

hocam miyora bir ust segmenti degil mi neden tegora önerdiniz.
    Peki usta lg konusunda ne düşünüyorsn? fiyat olarak iyi geldi yada hitachi?
  • alioth A kullanıcısına yanıt
    Hocam peşin peşin yazayım ki, bir mal alıp 15 sene kullanmayı düşünen bir yapıya sahipseniz kesinlikle BAYMAK VESTEL UĞUR REGAL ARÇELİK vs tarzı ürünlere boşa para vermeyiniz.

Ben genelde 7 yıl garantili ürünü ucuza alıp, 7 yıl zaten güvencede kalıp, 7 yılın sonrasında 3 yıl fazladan çalışırsa piyango sayarım. 7 yıl sonra yine ucuz ama o dönemim üretimi ürünü alır yine uzun garanti ile kendimi güvenceye alır aynı kapıya çıkarım.

Sen 4000TL yi 1 kerede verir 15 20 yıl kullanırsın, Ben 2000TL iki kere verir 15-20 Yıl kullanırım aslında mantık çok da değişmiyor.

İnverter olması hasebi ile tüketim verilerinde de öyle ultra mega (Ev tipi kullanıcılar için) farklar çıkmayacağından dolayı ben kendimi bir ürüne 15 20 yıl bağlamayı pek mantıklı bulmuyorum (Şahsi fikrimdir)
  • 250 m2 kat dubleksi için nasıl bir klimalandırma yapmalıyız çatıda yalıtım olmasına rağmen ev çok sıcak oluyor.Kuzey kuzey-doğu cepheli.Her odaya şart değil özellikle yatak odalarının bulunduğu üst kaç için çözüm lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerrah

quote:

Orijinalden alıntı: Ado

hocam miyora bir ust segmenti degil mi neden tegora önerdiniz.

ado hocam bu arada klimayı oraya monte etmeye izin vermiyorlar hem yatak odası hem salon icin hazır buvatla kapatılmış 2 alan var. sanırım miyora artık uretilmediği icin bu sattıkları 2016 diye tegora önerdiniz
  • Merhaba Ado hocam.

Bugün msz-sf50ve aldım. 40m2 ortamı buzhaneye çevirdi. 26 derecede kullanıyorum. ses sıfır. Herkese tavsiye ederim.
  • (Tekrar mesajı)(Ado hocam aydınlatabilir misin bizi?)

Öncelikle iyi akşamlar. Biz çooooook uzun zamandır kullandığımız klimayı(teba) değiştirmek istiyoruz. Yeni teknolojilerle beraber gelen yeniliklerden(inverter, ionizer vs.) bihaberiz. İnternette biraz araştırma yapmaya çalıştım. Ama tam olarak tatmin olamadım aldığım cevaplardan.

Klimanın kullanılacağı odanın özellikleri:

Odanın alanı: 25.6m^2

Tavan yüksekliği: 2.7m

Cam alanı: 5m^2

Bölge: Akdeniz

Kısmi güney cephe ağırlıkta batı yani neredeyse güneybatı denilebilir.

Yaz boyunca muhtemel kullanım süresi 1-6 saat, genel olarak geceleri kullanılacak.

Soğutma amaçlı.

Bu değerleri, BTU hesaplayan web sitelerine girdiğimde karşıma çıkan değerler bunlar: 13192-13892

Bu değerlere göre 12 veya 18 BTU lük klimalardan hangisini seçmeliyiz? 12 Yeterli olur mu? 1 BTU lük fark için 18 mi almalıyız?

Teknik servisi sıkıntısız, düşük enerji tüketimine sahip ve sağlıklı hava üfleyen(filtreleri iyi) model tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

Aklıma şuan için gelen sorular bunlar :) Cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4GryphoN -- 1 Temmuz 2017; 17:37:35 >
  • 
Sayfa: önceki 17811782178317841785
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.