Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
39.190
Cevap
328
Favori
3.173.335
Tıklama
Giriş
      744 Mesaj
      30 Haziran 2017 15:24:15

Ado hocam selamlar,

İzmir'de yaşıyorum ve ağustosda evleniyorum. Evim'in salonu için klima almam gerekiyor. Evim çatı katı 4. kat. Emlak bankası evi yalıtımlı ve blok beton. Salonum yaklaşık 30-32 m2 ve kapı yok.öğlen 3'den sonra güneş tamamen salonumda ve batana kadar kalıyor. Bu koşullarda 18 hatta 24lük bir makina almam gerekiyor diye düşünüyorum. Ama bu rakamlara evlilik harcamalarından dolayı çıkmam zor duruyor.

2.el klima alsam sizce sıkıntı yaşar mıyım? klimacılardan bakımı yapılmış 2el cihaz almayı düşünüyorum. Arçelik-beko neo plazmalar sıkıntılı diyorlar piyasada hep onlar var 2. elde. Regal veya demirdöküm yan firmaları var. Eski cihazlar ama günü kurtarmam gerekiyor. 2. el 18lük regaller montaj dahil 700-800 gibi rakamlara bulabiliyorum. Sizce tercih edilebilir mi? Yoksa arçelil-beko neo plazma mı ?

Belirtmeyi unutmuşum sadece soğutma da kullanılacak.
      Teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekkkooo -- 30 Haziran 2017; 15:26:32 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      30 Haziran 2017 15:24:40

Keşif hizmeti yetkili servis tarafından ücretsiz sunuluyor mutlaka bu hizmeti alın hocam. Aynı zamanda vakum olmazsa olmazımız lütfen ihmal etmeyin mutlaka yapsınlar.
      |
      |
      bkmtkm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Haziran 2017 15:38:03
      dış ünite 13-18 arası fanın olduğu yerden güneş alırsa sıkıntı oluşur mu?Üst tarafını çatının saçağı koruyor ama on taraf direkt açık
      30 Haziran 2017 15:50:00

çok teşekkür ettim üstat. bir hayli zahmet verdim çizimlerle filan. kararımız 18000'lik yönünde olacak. sadece soğutma amaçlı kullanacaz. 3000 tl'ye kadar limitimiz var. rica etsem marka model önerisinde bulunabilir misin? yarın konuyu nihayetlendirmek gibi bir düşüncemiz var da. teşekkürler tekrardan.
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Haziran 2017 15:53:48
      Ado hocam ben de klima almayı dusunuyorum. Mitsubishi Daikin Alarko Toshiba ve Midea markalarına baktım 24.000 lik klima dusunuyorum. Midea digerlerine gore daha ucuz bu konuda siz ne dusunuyorsunuz? kalitesi nasıldır hangisini almalıyım. cevabınız icin simdiden tesekkurler.

• Teğmen
      112 Mesaj
      30 Haziran 2017 15:54:17
      Arkadaşlar 2000 liraya kadar klima arıyorum.Airfel Ltxn35u 12.000 Btu ile Baymak elegant plus A++ arasında kaldım.Hangisini önerirsiniz çok kısa zamanda sipariş geçicem.Veyahut başka önerdiğiniz var mıdır teşekkür ederim.
      30 Haziran 2017 15:55:14

quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Koşullar nedir hocam? Bölge neresidir? kaç m2 alan içindir? evin cephesi nedir? günde kaç saat güneş alır? evde kaç kişi yaşar vs vs
      Marmara bölgesi, 20-21 metrekare, akşama doğru güneş alır, yalıtım yok. 4 kişi yaşar.
      Hem ısıtma hem de soğutma amaçlı ekonomik bir model tavsiye ederseniz çok memnun olurum.
      Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _CarpeDiem_ -- 30 Haziran 2017; 16:2:46 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado
      30 Haziran 2017 15:55:15
      2000tlye kadar sadece soğutma için klima önerisi alabilir miyim ben de acaba?
      oda yaklaşık 40 m2
      |
      |
      30 Haziran 2017 16:07:05

Asıl önemli olanı kondanser hocam, kondanser dierkt güneş gördüğünde oldukça sıkıntı oluyor. Bu durumda ön taraftan güneş almasını çok da sorun olarak görmeyebiliriz. Yine de normalden daha fazla ısı yoğunluğu yaratacağı aşikar.
      |
      |
      41gokhan41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Haziran 2017 16:13:58

Azizim benden marka model istemeyin lütfen. Marka zikrediyoruz adımız pazarlamacıya çıkıyor, zikretmiyoruz ''O zaman ne diye yazıyorsun burada'' diyorlar. Ben oldum olası bir markaya yönlendirmedim, ''Şunu alın'' demedim, sizlere bu işin temel prensibini ve mantığını anlatmaya çalışıyorum sadece. Elbette markalar hakkında yorum yapıp linkler de paylaştığımız oluyor lakin ''Şunu alın'' dememi beklemeyin lütfen.

18 lik bir klimadan bahsediyor ve bütçe olarak 3.000TL boyutlarına çıkabiliyorsak eğer, MİDEA üretiminde olan UĞUR USMART - AUX üretiminde olan BAYMAK ELEGANT (Bu iki marka da 5 yıl garantilidir) Normalde 3 yıl garantili olup 140TL karşılığında +4 yıl garanti ile 7 yıl kendinizi güvenceye alabileceğiniz VESTEL NATURE PLUS, fiyat politikasını sevmediğim ARÇELİK, Kendi markasını sahaya süren MİDEA BLANC, incelemenizi tavsiye edeceğim ürünler arasındadır. LG SİRİUS kullanıcıları oldukça memnuniyet dile getiriyorlar bu ürünün kullanıcılarının yorumlarını, BAYMAK kullanıcı yorumlarını vs ana başlıklarında okuyabilirsiniz satın almadan evvel.
      |
      |
      Scarfeys kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      30 Haziran 2017 16:17:18

Bulabiliyorsanız A101 deki SEG lerden, Bulamıyorsanız HEPSİBURADA daki REGAL lerden tedarik etmeye çalışın zira 1549 ve 1481 TL gibi rakamlara satıldı halen de satılıyor bu ürünler. Sizin ortamı da uçurur bu klimalar içiniz rahat olsun.

Her iki ürünü de bulamıyorsanız BAYMAK ELEGANT araştırabilirsiniz.

YORK SİERRA
      MİDEA BLANC
      SAMSUNG AR
      LG SİRİUS

bu markaları da mutlaka inceleyiniz.
      |
      |
      _CarpeDiem_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Haziran 2017 16:19:50

Airfel bir tık veya yarım tık daha kaliteli üretimdir diyebilirim BAYMAK'a nazaran, hatta demeyebilirim bile yani sanki o derece fark yok aralarında, yine de birebir her iki klimayıda söküp parçalamış incelemiş değilim yanıltıcı olmayayım. Ancak garanti konusunda BAYMAK tabi 5 yıl ile ön plana çıkıyor.

AİRFEL şu 2 yıl garanti konusunda bu kadar ısrar etmese inanın onu da ön plana çıkartmaya çalışacağım ancak tüketici olarak bizler öncelikle özlük ve yasal haklarımızı cebimize bir koyalım istiyorum.
      |
      |
      uA_41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Haziran 2017 16:26:13

Sağol hocam allah razı olsun
      |
      |
      30 Haziran 2017 16:27:07

Hocam zamanında kasıtlı ön plana çıkartılması nedeniyle tabi MİDEA ya karşı bir cephe almış gibi olsam da, buradaki ana amaç ürün veya marka kötülemek değildi elbette. MİDEA üretici firmadır ancak üretimleride kalite kalitedir. Daha dün 9.000BTU 2013 üretimi bir MİDEA klimaya bakmaya gittiğimde dış ünitenin her yerinin ayrı oynadığını, zangır zangır titrediğini gördüm ki yazık daha 4 yaşına bile gelmemiş klimaydı. Dışarıdan bakın pırıl pırıl, 620 gram R410 gaz ile çalışıyor ancak üfleme derecesi 17 nin altına 30 dakika sonra ancak düşebildi ki emiş ısısı 29.3 dereceydi düşün artık.

Diyeceğim o ki bu nedenle ben bu marka konularına karşıyım biraz. MARKA dan ziyade, kullanıcı yorumları ile ön plana çıkıp kendisini ispat etmiş ürünlere yani markanın modeline yönelmeyi daha mantıklı buluyorum.

Bu aşamada MİDEA da kendi içerisinde her kitleye hitap edebilmek adına bölünmüş diye düşünüyorum.

Sallıyorum ki A modelini ensesi kalın kitleye, B modelini orta tabakaya, C modelini de dar gelirli vatandaşa yönelik yapmış.

Mesela MİDEA aslında kompresör üreticisi firmadır lakin ürettiği her MİDEA marka klimaya MİDEA marka kompresör kullanmaz. İnkar edilse de kullanılmadığını biliyoruz. Ticari manevradır itirazımız yok neticede her marka bunu yapıyor.

Bu nedenle ''MİDEA nasıldır?'' sorusunun cevabı ''Karmaşıktır hocam'' şeklinde olur

Mitsubishiye paranı kaptırma yazıktır, marka değerine hava parası ödeyecek değiliz. Koşullarınız zorlu değilse hiç girmeyin o markalara.

Tabi şöyle bir gerçek var, ME MHI DAIKIN TOSHIBA vs alamıyoruz, ancak BAYMAK UĞUR VESTEL vs de almak istemiyoruz diyorsan gerçekten MİDEA burada sizin kurtarıcınız olur.
      |
      |
      sencerbice kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      30 Haziran 2017 16:28:38

Allah hepimizden razı olsun dostum.

Seçiminizi ve sonuçlarını lütfen yazın. Sizlerin bu geri dönüşleri, hem bizleri doğrular veya yanlış bilgi verdiğimizi ortaya çıkartır, hem de forumdaki diğer potansiyel alıcı arkadaşlara ışık olur.
      |
      |
      uA_41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Haziran 2017 16:54:18

iki soru daha sorayim:)

prizden almaktan baska carem yok, ayni zamanda prize de modem takili olacak. bu sorun olur mu?

disari cikan boruyu camdan mi disari almak mantikli basittir ya da pimapenin kendisinden mj? cunku duvar yok kapinin uzerinde kiris var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      30 Haziran 2017 17:14:37

Deprem Yönetmeliği gereği kolon ve kirişten geçiş yapmazlar. Yapmamaları lazım. kolon ve kirişlerde karotçular çalışmaz, çalışmamaları lazım. Klimacılar punch kullanmaz, kullanmamaları lazım

Prize gelen linye hattı kuvvetli ise ve rezistans içeren başka bir unsur çalışmayacaksa sorun yok.
      |
      |
      nc39 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Haziran 2017 17:17:56

prizde sadece modem kullanikcak o yuzden onda sorun yok.

peki hortum icin pimapen mi delsireyim yoksa cam mi ?

bu arada ilginize tesekkurler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      30 Haziran 2017 17:31:09
      @Ado hocam,

bende cevap alırsam çok sevinirim.

Size özelden de mesaj attım.

Desteğiniz için teşekkürler.
      30 Haziran 2017 17:31:54

teşekkürler. lg ile midea arasında karar vericem.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
haberler
Ankara Web Tasarım
Satılık Köpek
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.