Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1777. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17751776177717781779
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bugün bu modelden bende aldım 2700 TL 9 taksit inşallah üzmez özellikle kış için düşündüm kışın yatak odamız çok soğuk oluyor yaz için soğutmada sorun olacağını düşünmüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bugun 2.el arçelik 15030 R22 akışkanlı modelini taktırdım. Hesaplamalarıma göre 5yıllık klima. 25m2 Odanın içini takriben 2 saatte 32 dereceden 21.5 dereceye kadar soğuttu içerde üşüdüm resmen.Şu an performansından çok memnunum. Elektrik sarfiyatı olarak 6a çekiyor 15btu soğutma için gayet normal bir değer. Eski tip R22 akışkanlı 12btu larda 6a çekiyor. Yeni R410 akışkanlı a sınıfı(inverter değil) 12btu lar 5a çekiyor. İlk başta kafam 24lük lere gitti onlar takriben 10A-12A çekiyor sonra elektrik faturası bitarafıma girer diye o topa girmedim. Neticede 24luğu 3saat çalıştıracağıma bunu 6 saat çalıştırırım fatura aynı gelir daha uzun süre serinlerim. Bu arada Montaja 3 eleman geldi yarm saatte bitirdiler. Elektrik bağlantısı,Vakumlama,Alçıban içinde. Birde
    6 ay garanti verdiler daha ne olsun

Klimayı merak edenler özelliklerine buradan bakabilir:
    https://www.arcbayi.com...a/ArcelikOzellik?PID=149

Taktırdığım klima:

https://www.sahibinden....il-fiyat-428705916/detay

Taktırmayı düşünüpte çok elektrik sarfeder diye sonradan vazgeçtiğim klima :
    https://www.sahibinden....il-fiyat-417020606/detay

Klima almayı düşünenlere yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

• smlshnfdn S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam ben soğutma için aldım şuan soğutması istediğim gibi inşallah sorunsuz kullanırız diyelim
  • unreleased kullanıcısına yanıt
    Hocam tekrar merhaba,

Sizin tavsiyeniz üzerine SF42VE almaya gitmiştim. Ancak hem görselliği hem de kışın elektrik tüketimi nedeniyle 500 TL pahalı olan Kirigamine Zen EF42VE2 modelini aldım. 3 yerden fiyat aldım, ürün kampanyalı diye pek bir indirim (300 TL) yapmadılar. Sizce bu ürün SF42VE' den iyi midir? Teşekkür ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Merhaba,
    Hangi ildesiniz? yalıtım var mı? pencereler pvc mi? vs

merhaba istanbulda ikamet ediyorum dis yalitim yok pvc kapli

• Quadrupoll kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam, uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanmanız dileklerimle.
  • mya1903 M kullanıcısına yanıt
    Görselliğine diyecek lafım yok ancak tüketimde SF ile arasında ciddi fark olmayacaktır.
    Piramidin tepesindeki klimalardan birini almışsınız, gönlünüz rahat olsun hocam.
  • Bwni rahatlatan bir cevaptı. 😊Yardımlarınız için sağolun hocam, hayırlı günler...

• Toshiba ras 13 skvp2 modelini aliyorum. Kronik sorunlar varmi. Dış unite balkonda olsa iceriye ses verirmi. Kullandigi malzene ve motor bakimindan beni üzermi

• adler1 kullanıcısına yanıt
    İşin matematiği olarak 20m² için 9.000BTU yeterli görünse de, etkili güneşe maruz kalması ciddi dezavantaj sayılabileceğinden 12.000BTU sizin için idealdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

İşin matematiği olarak 20m² için 9.000BTU yeterli görünse de, etkili güneşe maruz kalması ciddi dezavantaj sayılabileceğinden 12.000BTU sizin için idealdir.

tesekkur ederim hocam onerebileceginiz marka model varmi acaba 😌

• Selamlar dostlar. Bende ekte gönderdiğim salon için Vestel Nature Plus 24000BTU olanından aldım. Amacım hem salonu hemde bitişik odalarını kısmen kırmak. Ancak klimayı en iyi nereye konumlandırmak gerekir ki diğer odalar da soğuktan nasiplensin. Oda 3 te birde 9000 lk klima var ama onu açmıyoruz pek. Evde bebek var maksat bebek odası olan oda 2 yi biraz serin tutmak. Sıcaklıklar 31 derece evin içinde. Evin konumunu yazmamışım resime, salonun uzun tarafı doğuya bakıyor, sabah güneşini ve saat 11 e kadarki en sıcak güneşi alıyoruz.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• bkmtkm B kullanıcısına yanıt
    Salon kapısından girince tam karşıdaki pencerenin orada klima takmaya müsait alan var mı?
  • Ado kullanıcısına yanıt
    O tarafta köşeye doğru bir bölüm var ama hem köşeye yapışması gerek klimanın hem de verimli olurmu o taraf. Yaklaşık 1 metre kadar boşluk var.
  • Arkadaşlar merhaba. Her ne kadar klima taktırmak için geç kalmış olsam da bebek (isilik rahatsızlığı) durumundan dolayı acilen klima taktırmam gerekiyor. evim 90 m2. çocuğun bulunduğu alanlar gündüz bakıcının olduğu saatlerde ağırlıklı olarak salon, gece de yatak odası. doğu cepheli evim caddede olduğu için sarı ile belirttiğim penceleri açınca gereksiz korna konusunda master yapmış toplumumuz sayesinde çocuk çığlıklarla korkarak uyanıyor. durumu genel olarak özetledikten sonra kafamdakileri aktarayım istiyorum ki salonda olsun klima (daha çok orada zaman geçiriyoruz. hem çocuk hem de biz.) aynı zamanda kırmızı ile işaretlediğim kapıları kapalı tutarak 2 odada faydalanmak istiyorum. mutfağım serin çünkü. evimin planını da görselde paylaşıyorum. maviyle belirttiğim alanlarda klima randımanı almak gibi bir düşüncem var. şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür eder değerli görüşlerinizi marka önerileriyle beklerim. çocuğun durumundan dolayı dönüşleriniz çabuk olursa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scarfeys -- 29 Haziran 2017; 11:20:23 >

• Merhabalar,

Bir konuda desteğe ihtiyacım var. Aşağıda evimi iki boyutlu görünümü bulunmaktadır. Tavsiye edebileceginiz btu ve marka var mı ?

• Konu dışı olur mu bilmiyorum ama mevcut klimanın gazını yenileten oldu mu yakın zamanda?

Lg beko klimamizin gazı bitti de

• quote:

Orijinalden alıntı: zeyrekadem25

Arkadaşlar Bursa' da ikamet ediyorum. Oturma odamın büyüklüğü 17-18 m2 civarı. Evin ön cephesi güneye bakıyor ve en üst. Max 2000.tl ye Klima modeli ve evin genelinde sirkülasyon oluşması için montaj yeri için tavsiyede bulunabilir misiniz?

Sıcaktan piştik. Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Lütfen yardım....:(

• Merhabalar,

1 ay önce aşağıdaki fotoğraftaki ev planına uygun klima özellikleri için soruda bulunmuştum, ado hocam saolsun ölçümleri yapıp 24.000 BTU tercih etmemi daha yukarısıda olsa daha iyi olur demişti.

Bende bunun üzerine linkteki klimayı beğendim. WiFi özelliği ekstra ilgimi çekti, konu hakkındaki fikrinizi merak ediyorum.http://urun.n11.com/klima/lg-standard-plus-24000-btu-smart-inverter-wi-fili-klima-P194279046
    İyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ortaq -- 29 Haziran 2017; 13:51:16 >

• 
Sayfa: önceki 17751776177717781779
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.