Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1776. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bamorex Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17741775177617771778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allah rizasi için sizlerden yardim istiyorum.aradigim bilgilere bi türlü ulaşamadım.

1.Me fh35 sıfırı en uygun fiyat ne kadar.2.elde ne eder.

2.toshiba ras 13 skvp2 bu modelde ust sekmentmis. Sıfır ne kadar bayi fiyatlari. İkinci el 2000tl verilirmi

Tamamen isitmada kullanacagim. Bana sadece isitma performansi lazım.kullanim bolge soguk iklim, kışın -5 ile -15 arasinda. İki klimada ısıtmada -15 yazmis ama guvenemedim kullananlar yorumlarsa sevinirim.

Bazilari sıfırın altında klimadan Isıtma beklemeyin dedi.baskasi ise ben isiniyorum guzel diyor.kimisi fatura cok gelir,kimisi kömürden ucuz diyor.kafam corba oldu.

Suanda kömür lu soba kullaniyorum memnunum ama konfor icin klima istiyorum.

Odamin bilgilerini vereyim

16m2 civari oda, klima takarsam tüm duvar ve tavani köpük doseyecegim.guney cephe.alttim bodrum.ust kat oturan var ve soba yakiyor.zaten full köpük olacak. Kışın 2 ay kadar aşırı soguk -15 civari diger zamanlar -5 ile 5 arasi degisir.. günlük 16-18 saat arasi kullanilacak diger zaman kapatir yada ısı düşürür evden oyle çıkarız tavsiyenize gore..

Bu durumlarda toshiba ras 13 skvp2 iş görür mü.pisman edermi.baska hic bir isitici kullanmak istemiyorum.

Ve asıl sorum şu.

Dış ortam -15, ic ortam 15 derece.unite kac derece üfler? Ortalama deger.

Dis ortam -5,ic ortam 15 derece. Unite kac derece üfler?

Yani merakim şu dış ortam -15 oldugunda ic unite 30derece ufleme yapabilirmi. Yoksa 20 derece altı üfleyerek evi isitamaz sa

Vereceginiz bilgileri merakla bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bu internette satılan Mitsubishi klimalarda SRK yaziyor ama sitesinde hic böyle koda rastlamiyorum. Bu hususta bilgilendirebilir misiniz? Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mya1903 -- 27 Haziran 2017; 12:23:41 >
  • Merhaba arkadaşlar,
    Benim salona ve yatak odasına 2 klima ihtiyacım var. İkisinde de dış taraflarında çift cam var. Apartman 40 yıllık, mantolama var. Sadece soğutma için klima kullanacağız, apartmanda merkezi sistem ısıtma var. Ev 1. kat, sağ ve solda diğer apartmanlar var. Sesinin ve tüketiminin az olması önemli bizim için, tabi bir de sonradan problem yaratmaması. Yeni evleneceğiz, o sebeple çeyiz kampanyası varsa yararlanıp garanti süresini uzatabiliriz.
    Aşağıda odaların durumlarını yazıyorum. Sizce ME, Toshiba, Daikin veya Midea gibi markalara gerek var mı yoksa mesela Baymak Elegant marka cihazlar yeterli olacak mıdır? Sizlerden yorumlarınızı alabilir miyim?

Salon: (ben 24 btu olarak düşündüm)
    Kuzeye bakıyor.
    31 m2 (ek olarak 7,5 m2 balkon da var, arada sürgülü çift cam plastik doğrama var, bazen bunu açarız)
    Ayrıca, giriş ve mutfakta klima olmayacağından ve kapı olmadığından orada da yararlanırız. Yaklaşık 10-12 m2 olarak oraları da düşünmek lazım.

Yatak Odası: (ben 9 veya 12 btu olarak düşündüm)
    Güneye bakıyor, öğleden sonra güneş vuruyor. (gerçi panjur var)
    12 m2.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alioth -- 27 Haziran 2017; 13:5:12 >

• İyi günler ben eve soğutma için klima almayı düşünüyorum. Çok aşıro bir soğuk beklentim yok. Ama en azından salondan kapıyı açtığımda heryeri kırsın istiyorum. Evim konum olarak dağ kenarında sadece bir kaç hafta sıcak oluyor oda çok aşırı değil.sabhaları sadece sıcak oda. Kışında merkezi ısıtmam var 1 buçuk ay geç yakıyorlar çocuk gelicek diye illaki almam lazım toplasan bir kaç ay çalışıcak. 100 metre ev için ne kadar klima almalıyım. Ev yalıtımlı. Camları açmadığımda soğuk oluyor yazın. Birde hangi markayı tavsiye edersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: alioth

Merhaba arkadaşlar,
    Benim salona ve yatak odasına 2 klima ihtiyacım var. İkisinde de dış taraflarında çift cam var. Apartman 40 yıllık, mantolama var. Sadece soğutma için klima kullanacağız, apartmanda merkezi sistem ısıtma var. Ev 1. kat, sağ ve solda diğer apartmanlar var. Sesinin ve tüketiminin az olması önemli bizim için, tabi bir de sonradan problem yaratmaması. Yeni evleneceğiz, o sebeple çeyiz kampanyası varsa yararlanıp garanti süresini uzatabiliriz.
    Aşağıda odaların durumlarını yazıyorum. Sizce ME, Toshiba, Daikin veya Midea gibi markalara gerek var mı yoksa mesela Baymak Elegant marka cihazlar yeterli olacak mıdır? Sizlerden yorumlarınızı alabilir miyim?

Salon: (ben 24 btu olarak düşündüm)
    Kuzeye bakıyor.
    31 m2 (ek olarak 7,5 m2 balkon da var, arada sürgülü çift cam plastik doğrama var, bazen bunu açarız)
    Ayrıca, giriş ve mutfakta klima olmayacağından ve kapı olmadığından orada da yararlanırız. Yaklaşık 10-12 m2 olarak oraları da düşünmek lazım.

Yatak Odası: (ben 9 veya 12 btu olarak düşündüm)
    Güneye bakıyor, öğleden sonra güneş vuruyor. (gerçi panjur var)
    12 m2.

Merhaba benimde 2 tane klimaya ihtiyacım vardı. Şu an kampanyada olan salona sizden yan odaya bizden Toshiba aldım çok memnunum.

Multisplit kombinasyonları mevcut.İstediğiniz büyüklükleri seçebiliyorsunuz.

Göz atmanızı tavsiye ederim.

• dış ünitesi tek oluyor onlar değil mi? bende salon ile oda arasında çok mesafe var, farklı cephelere dış üniteyi koyabiliyorum.
  • mya1903 M kullanıcısına yanıt
    Var hocam da TR sitesinde yok. Sizi bu sayfaya yönlendiriyor.
  • adler1 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Hangi ildesiniz? yalıtım var mı? pencereler pvc mi? vs
  • tanreall T kullanıcısına yanıt
    Mesajınızı şimdi gördüm hocam kusura bakmayın.

Tek alan yerine bölünmüş alanı da ısıtmak istediğiniz için MHI ve Midea tercih sırasında önceliğiniz olmalı.
  • mücahit_0 M kullanıcısına yanıt
    MSZ-FH35VE'nin kampanya fiyatı 6.310TL, bayilerle pazarlığa girişebilirsiniz.
    Toshiba RAS 13 SKVP2 için ben de fiyat bilgisi bulamadım, sanıyorum ki eski bir model.

Yani şimdi ikinci el klima vaar, ikinci el klima var. Sizden önce klimanın hangi şekilde kullanıldığı belirsiz sonuçta.

Üfleme ısısı bir çok etkene bağlı olarak değişkendir; iç ünitenin tavana olan yüksekliği, fanın hava debisi, dış havadaki nem oranı bile etkendir.
  • monsterlover M kullanıcısına yanıt
    Tüm evi iklimlendirmedeki önemli hususlardan biri evin krokisidir. Basit de olsa kroki çizebilirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.
  • unreleased kullanıcısına yanıt
    Toshiba 13 skvp2 satıcı 2 yillik dedi. Pek bilgi yok ancak toshibanin en ust modeli pkvp oluyormus.bunun bir alt modelide skvp oluyormus. Kisaca ortalamanın uzerinde bir modelmis.

İc unite uflemesine gelirsek tavana 40cm vs desek tahmini ne kadar ufler.sormamin sebebi şu. Klimayi alipda -15 lerde sicak ufleyemez se diye. Ağız sicakligi 30derece ufleyebilirmi yoksa 25 derece altlarina kadar düşermi sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: smlshnfdn

Herkese selamlar antalyadayım kuzeydoğu cepheli yatak odama klima almak istiyorum 10 gündür forumları alt üst ettim aslında bu kadar didik didik edecek bişey yok belki ama çok pimpirikliyim salonda 18 lik inverter airfel klimam var çok memnunum. Sessiz çalışması tasarruflu olması birde yazın her türlü soğutur ama kışın ısıtması önemli benim için. Yatak odam max 15 metrekare en üst kat yalıtım yok 9 btu yetmez 18 btu yüksek gelir 12 btu tam iyi olur kanaatindeyim. Yazın sorun olmaz diye düşünüyorum ama kışın gerçekten baya soğuk oluyor. aşağıdaki klimalar arasında kararsız kaldım fiyatları hemen hemen yakın birbirine bu fiyatlarda sıkıntı yok. Ama tek düşündüğüm iç ve dış ünite sesi ve elektrik sarfiyatı birde kışın üzmeyen ürün olmalı. Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler. Fiyat aralığımda aşağı yukarı bu. Çeşitli sitelerde bu klimalar mevcut birinden almayı düşünüyorum şimdiden iyi bayramlar herkese

http://www.hepsiburada.com/fujiplus-akira-fp-12-chsa-kai-a-12000-btu-h-dc-inverter-klima-p-EVFUJIPLUS12CHSA?magaza=Hepsiburada

http://www.hepsiburada.com/baymak-elegant-plus-a-12000-btu-h-yeni-nesil-inverter-klima-p-EVBAYMELEGPLUS12?magaza=İnce%20hesap

http://www.hepsiburada.com/mitsubishi-heavy-srk-35-zmp-s-a-enerji-sinifi-12000-btu-inverter-duvar-tipi-split-klima-p-EVARTASSRK35ZMP-S?magaza=enpazar

http://www.hepsiburada.com/ugur-usmart-plus-12-a-12000-btu-h-inverter-klima-p-EVUGURUSMARTPLUS12?magaza=ERBABOĞLU

http://www.hepsiburada.com/airfel-ltxn35u-12-000-btu-sez-inverter-klima-yeni-p-EVENPAAIR35U

http://www.hepsiburada.com/midea-blanc-msmabu-12hrdn1-inverter-klima-p-HBV0000042YI1?magaza=Tek%20Grup%20Klima

http://www.iklimsa.com/Urunler/Detay/6/SRK35ZMP-S

Bu modeli bugün iş çıkışı alıyorum kısmetse 2700 TL 9 taksit antalyada bir bayiden en azından ismi var mitsubishi inşallah yanıltmaz. Normalde 3500 tl üzeriymiş kampanya varmış A++ soğutma A+ ısıtma dedi yetkili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smlshnfdn -- 28 Haziran 2017; 10:50:17 >

• Selamlar arkadaşlar. Ankara'da batı cepheli 26 m2 dış yalıtımlı salon için samsung wind free 12000 btu kliması çok kötü bir seçenek mi? Servisler kötüymüş anladığım kadarıyla. Ancak klima 2800 lira ve gear s3 aaat hediyesi var, ortalama 1000 liraya satılabilecek bir saat. Fiyat baya uyguna geliyor.

Salon ekteki gibi. Dış üniteyi de balkona koydurmayı düşünüyorum, cam balkon var ama açık tutabilirim.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre The Sorcerer -- 28 Haziran 2017; 13:23:57 >

• 12 binlik iyonizerli klima arayorum.Arcelik 12310 hakkinda ne dusunuyorsunuz?Max 2250 tl ye baska neler onerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 41gokhan41 -- 28 Haziran 2017; 14:55:40 >
  • ben klima almaya karar verdim bu konudaki mesajlari okuduktan sonda basit bisey olmadigina krar verdim , 20 metre karelik bi oda icin 18k lik gidip alicaktim direk ama sablon resimler evin gunes gorup gormemesi falan cok fazla etkilermi , gorevliye sorup alsak cokmu pisman oluruz kafam karisti 😳

• Merhaba

15m2 lik çatı katı oda için klima almayı düşünüyorum. Fakat çatı katından aşağıya doğru inen merdiven var ve bu bölgeyi kapatamıyorum. Klima kullanımında bu çok sorun oluştururmu? Nasıl bir önlem alabilirim?
  • unreleased kullanıcısına yanıt
    Hocam MHI SRK35ZMP-S modelini aldım bugün 9000 BTU yerine 12000 BTU aldım yarın gelip montajını yapacaklar tekrar teşekkür ederim yorumların için umarım doğru tercih olmuştur =)

Düzeltme: bugün gelip montajını yaptılar şimdilik soğumta istediğim gibi bundan iyisi can sağılığı =)
  • @unreleased

Hocam PM attım. PM kutunuza bakarsanız sevinirim
  • Arkadaşlar Bursa' da ikamet ediyorum. Oturma odamın büyüklüğü 17-18 m2 civarı. Evin ön cephesi güneye bakıyor ve en üst. Max 2000.tl ye Klima modeli ve evin genelinde sirkülasyon oluşması için montaj yeri için tavsiyede bulunabilir misiniz?

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeyrekadem25 -- 28 Haziran 2017; 20:38:20 >
  • 
Sayfa: önceki 17741775177617771778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.