Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1773. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.218
Cevap
701
Favori
4.430.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17711772177317741775
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ramen-

quote:

Orijinalden alıntı: derya78

quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Kapasiteyi düşürerek yapılan 'enerji tasarrufu'. Kapasitenin; 1. adımda 14.400BTU'ya, 2. adımda ise 10.800BTU'ya düşüyor gibi düşünebilirsiniz. Odanız 21²-22m² ise 2. adımı seçebilirsiniz ancak o zaman da 18.000BTU bir klima almazdınız zaten.

Çok sıcak olmayan günlerde, odada yalnız olduğunuzda veyahutta odada değilken oda ısısının artmaması için kullanabilirsiniz bu modu.

unreleasad hocam inverter klimalar eski tip on/off klimalara göre soğutmaları daha mı az oluyor

izmirde evdeki klima 25 dereceyi ayarlayınca buz gibi yapıyordu odayı ( oda 12,5 m2 arakat klima 13,000 btu soğutma )

yeni beko klima ( 31 m2 çatı kat açık mutfak klima 17076 btu ) buz gibi yapmıyor soğutuyor 24 derece set ediyorum 24 dereceye oda geliyor

Eski klimayı odaya göre çok büyük almışsınız. Klima odayı istenilen sıcaklığa getiriyorsa sıkıntı yoktur

24 derece ye set ettim 24,3 ile 24,5 derce arasında sürekli aynı derecede duruyor oda sıcaklığı

24 dereye set edildiğinde 24,5 oda normalmidir sıcaklığı

• Yatak odasına sadece soğutma amaçlı klima düşünenler için iyi fırsat gibi geldi bana. 50 lira da world puan veriyor, 1,431 liraya maloluyor.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar 16 metrekare olan mutfağım için tüm gün güneş gören bir taraf komple cam olan yer için klima tavsiye edersiniz sadece soğutma için kullanılacak

Saygılarımla

• Normalde vade farksız 9 taksit oluyor. Ancak bu indirim ile 12 taksit yapsakta fiyat değişmiyor sistem hatası mı acaba
  • İşte bize bunlarla gelsinler.
  • finitura F kullanıcısına yanıt
    Güneş ışınını perdeyle kesiyorsanız 9.000BTU yeterli gelecektir. Ancak fiyat farkının fazla olmadığı bir durumda konfor koşullarına hızlı ulaşmak, tüketimde de bi nebze düşüklük için 12.000BTU tercih etmenizden zarar gelmez.

Hangi ildesiniz, yalıtım var mı, camlar ısıcam mı, apartmanda iseniz ara kat mı çatı katı mı vs sorularına cevap verirseniz netleştirebiliriz.
  • Fiyat güzel, fakat artık Vestel tüm üretimlerinde görünüşe daha fazla önem vermeli yahu. (şahsi görüşüm elbette)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unreleased -- 17 Haziran 2017; 21:43:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Güneş ışınını perdeyle kesiyorsanız 9.000BTU yeterli gelecektir. Ancak fiyat farkının fazla olmadığı bir durumda konfor koşullarına hızlı ulaşmak, tüketimde de bi nebze düşüklük için 12.000BTU tercih etmenizden zarar gelmez.

Hangi ildesiniz, yalıtım var mı, camlar ısıcam mı, apartmanda iseniz ara kat mı çatı katı mı vs sorularına cevap verirseniz netleştirebiliriz.

Kocaeli derincede oturuyorum camlar konfor cam ara katta oturuyorum bina yalıtımlı

Yardımlarınız için teşekkür ederim

• finitura F kullanıcısına yanıt
    Zorlu şartlara sahip olmadığına göre 9.000BTU tercih etmenizin mahzuru yok.
    Uzun garantisiyle öne çıkan ürünleri veyahutta F/P olarak Airfel LTXN/Kumtel Daylux TTXN/Vessen VTXN modellerini inceleyebilirsiniz.

Mutlaka bölgenizdeki yetkili servis durumunu gözetip ücretsiz keşif hizmetinden faydalanın.
  • Arkadaşlar bize hangi klima gider acaba hem ısıtma hem soğutma amaçlı yer Kayseri

ısı yalıtımı var ,pwc camlar, güeş bayağı düşüyor, 2 katlı bina dükkan üstü, çatı kiremit, hem ısıtma hem soğutma olacak , bina 85 de yapıldı, 3 kişi yaşayacak evde,doğal gaz ile ısınılıyor.

• Arkadaşlar herkese merhaba,
    Uzun araştırmalar ve kullanıcı yorumları okumalarımdan sonra forumumuzun da katkısıyla Mitsubishi Electric Sf42 modelini almaya karar verdim. Bulunduğum il Sakarya ve bana en yakın satış bayisi 80 km olunca bende haliyle telefonla araştırmalara giriştim. Önce telefonda anlaştık sonrada yüzyüze gidip görüşüp cihazı İstanbul’da bulunan bir bayiden aldım.

Odam yaklaşık 28-29 m² aslında odam için Sf35 modeli bile çok rahat yeterli denildi. Ben kapıyı açık tutarım diğer odaya da serinlik gider düşüncesiyle Sf42 olanını aldım. Keşif ekibiyle aldığımız ortak karar aslında böyleydi. Cihazı 4400 TL 9 taksit olarak aldım. Üstelik yanında Wifi Kit hediyesi de varmış. Yalnız o cihazın dağıtımı eylül ayı itibariyle yapılacak denildi. Cihaz bana kargoyla geldi ve ben montaj ekibi talebinde bulundum. Hemen sonraki gün ekip geldi ve kurulum sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Vakum işlemi tahminin 10-15 dk kadar yapıldı. Bu arada elektrik işi içinde 50 TL kendi ustama ödeme yaptım. Bu arada cihazın bakır boruları arkada kalan küçük odadan yaptırdım. Maksat cihazın takıldığı odada sadece iç ünite görünsün istedim.

Umarım hayırlı olur. Cihazla ilgili sorularınıza elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Eagle_54 -- 18 Haziran 2017; 17:59:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lactobacillus

Arkadaşlar bize hangi klima gider acaba hem ısıtma hem soğutma amaçlı yer Kayseri

ısı yalıtımı var ,pwc camlar, güeş bayağı düşüyor, 2 katlı bina dükkan üstü, çatı kiremit, hem ısıtma hem soğutma olacak , bina 85 de yapıldı, 3 kişi yaşayacak evde,doğal gaz ile ısınılıyor.

Merhabalar...

15000btu kapasitede bir klima yeterlidir. Yalıtım da mevcut olduğu için. Markaya göre 16000lik de olabilir. Bütçeniz nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Orijinalden alıntı: lactobacillus

Arkadaşlar bize hangi klima gider acaba hem ısıtma hem soğutma amaçlı yer Kayseri

Merhabalar...

15000btu kapasitede bir klima yeterlidir. Yalıtım da mevcut olduğu için. Markaya göre 16000lik de olabilir. Bütçeniz nedir ?

2500 maksimum hocam.

• Öncelikle herkese iyi akşamlar

1.Klimanın takılacağı alan, aşağıdaki resimde görüldüğü üzere 1+1 daire için işaretli yere takılacaktır.
    2. Klimanın takılacağı alan ~40m2
    3. Daire 4. Kat olup, Güney cephedir.
    4. Ev izolasyonu son derece iyi
    5. Pencereler alüminyum doğrama, camlar çift cam olup, izolasyon kaplı koyu renk.
    6. Tavan yüksekliği ~3,1 m.
    7. Klima özellikle soğutma amaçlı kullanılacak olup, kışın ısıtma için de kullanılabilir.
    8.Daire de 2 kişi en fazla 3 kişi yaşamaktadır.
    9. Bina 5 yaşında olup, dış duvarlar gaz beton veya izo tuğladır.
    10. Amerikan mutfak olduğundan salon ve mutfak birliktedir.
    11. Daire İstanbuldadır.

Daireyi yatırım maksatlı alınmış olup, kiracı oturmaktadır. Bu nedenle, fiyat/performans açısından en optimum olabilecek ürünü önerebilirseniz memnun olurum.

• ndmrc kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar,
    Alanın metrekaresi itibariyle 18.181BTU'ya ihtiyaç doğuyor, yalıtımın iyi olmasından ötürü mutfakta oluşacak ısıyı absorbe edeceğini farz ederek 2.600-3.000TL civarındaki 18.000BTU klimalar yeterli olur.

F/P için ana markasından farkı olmayan Arçelik üretimi Altus, Vestel üretimi Regal/Finlux veyahutta Midea üretimi Vessen/Airfel/Kumtel Daylux, Gree üretimi Sigma vs tercih edebilirsiniz.
  • unreleased kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Verdiğiniz markalardan farklı olarak, Baymak ve Demirdöküm ile ilgili ne düşünürsünüz acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ndmrc -- 20 Haziran 2017; 22:04:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzmir de daha çok soğutma amaçlı, 30 metrekareye 16000 BTU, 20 meterekareye 10000 BTU şu kampanyalı tosh 1+1 klima uygun mudur? Ancak odalar birbirine uzak. Sorun olur mu?
  • ndmrc kullanıcısına yanıt
    Demirdöküm'ün A4 serisinin de Gree üretimi olduğundan başka bir bildiğim yok ne yazık ki hocam. Gree üretmiş diye, iyi veya kötü denilmesi tartışma yaratır zira farklı firmalara istenilen kalitede üretim yapan bir üretici sonuç olarak.
    Baymak'ı ise cazip kılan 5 yıl garantisi, onun dışında aynı segmentin değişik varyasyonları hep.
  • parodi35 P kullanıcısına yanıt
    Şayet kullanılacak mekanlar zorlu değilse BTU seçimleriniz doğru.

Toshiba 30 metreye kadar borulama mesafesi sunuyor ki bunun 12 metresi fiyata dahil diyor toshibacim.com
  • Merhabalar, sizlerin de tavsiyelerine uyarak Mitsubishi Electric msz-gf60 modelini aldım, çok çok memnunum, 3 gecedir ısıtma performansını denedim harika. Bundan sonra da soğutma performansını deneyeceğim. Bütceyi biraz geniş tutanlara mutlaka öneririm, harika bir makine, çok sessiz ve hesaplı çalışıyor. İç ve dış ünite biraz büyük bilginize, bana yorumlarıyla yol gösteren arkadaşlara teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 17711772177317741775
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.