Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Dilocrom Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.228
Cevap
328
Favori
3.175.323
Tıklama
Giriş
      307 Mesaj
      28 Mayıs 2017 14:24:28
      Yeni eve taşınacağım.22 m2 civarında bir salonum var.Aydın Didim de yaşıyorum.Hem ısıtma hem soğutma amacıyla kullanabileceğim bir klima bakıyorum.Öneriniz neler?
      28 Mayıs 2017 15:28:49

Teknik olarak eh 9.000BTU yetse de, sıcak bir iklimde yaşadığınızdan alan hızlı etki etmesi ve fiyat farkının çok açık olmamasından dolayı 12.000BTU tercih etmeniz tüketime olumlu yansıyacaktır.
      Böylelikle orta segment bir klima bile işinizi görecektir.
      |
      |
      husnuyildiran kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      28 Mayıs 2017 22:12:57
      epey bi zaman hangisi diye düşünüp dururken gittigidiyorun %5 indirimi ve 100 lira maxipuan kampanyası ile LG sirius delux yeni smart modelini aldım 2464 e geliyor.
      http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/lg-sirius-deluxe-as-w126j1r0-12000-btu-inverter-duvar-tipi-klima-yeni-smart-285305279

hayırlısı olsun.

bu arada SEER (Sezonsal Verimlilik) 7.6 imiş ne kadar doğruysa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ztalan -- 28 Mayıs 2017; 22:16:26 >
      628 Mesaj
      28 Mayıs 2017 22:14:14

Merhaba , benim de evimde hazir cekilmis klima sistemi bulunuyor bir oda ve salonda. Toshiba 1+1 almayi dusunuyorum ama bu sisteme uygun olup olmadigini kendim anlayanilir miyim?

Klimayi aldiktan sonra uyumsuz olmasin hazir cekilmis sisteme diye... biliyorsaniz fikir verebilir misiniz? Borulari mi olcmem lazimdir :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      unreleased kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      28 Mayıs 2017 23:01:20

Elbette, hazırladığım şu tablo hangi boru çapının kullanıldığını anlamanıza yardımcı olacaktır fakat en güzel ve garantili yöntem müsait olduğunuzda ücretsiz keşif ekibi çağırmak olur zira geneli aynı olmakla birlikte markadan markaya farklılık gösterebiliyor.

Düzenleme: Tablo değiştirildi, önceki mesaj
      goo.gl/uhDCrZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unreleased -- 21 Haziran 2017; 3:27:10 >
      |
      |
      realburaq kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      628 Mesaj
      28 Mayıs 2017 23:04:42

Tesekkurler hocam, ben en iyisi yarin bir servisi arayip sorayim, alirim da uymazsa cok sacma bir durum olur :)

Suan tekrar baktim da tabloda 12-18 olculeri ayni gorunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realburaq -- 28 Mayıs 2017; 23:6:36 >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      263 Mesaj
      29 Mayıs 2017 10:15:02
      quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Elbette, tesisat.org'tan aldığım şu tablolar hangi boru çapının kullanıldığını anlamanıza yardımcı olacaktır fakat en güzel ve garantili yöntem müsait olduğunuzda ücretsiz keşif ekibi çağırmak olur.

Nasıl oldu da sizin gözünüzden kaçtı bilmiyorum ama bu tablo çok hatalı, değiştirin ya da kaldırın isterseniz; yanlış referans olmasın. 12,000-15,000 boru çapları hatalı. Keza 28,000 Btu için de 2/8 diye bir ebat yazılmış ki duymadım böyle bir inç ölçüsü.

• Er
      8 Mesaj
      29 Mayıs 2017 10:32:20

quote:

Orijinalden alıntı: serhaterdoğan

Arkadaşlar aileme hediye olarak almayı düşünüyorum. bunca yıldır vantilatörle idare ettiler bir işe başladık bir jest yapayım dedim aileme.
      önerebileceğiniz orta fiyatta bir cıhaz varmı arkadaşar. bu konulara çok yabancı olduğum için tüm özellikler çok karmaşık geliyor. cihaz önerisinde bulunursanız sevinirim.

Merhaba Hocam.

bu ürünü aldım, sitemizin evimizin yeni olduğunu 24.000 btu a kadar elektrik ve boru tesisatının hazır olduğunu belirtip ücretsiz montaj için aradım. bana ürünün btu sunu sorup 180.000 lik olduğunu öğrenince bir kaynak yapılması lazım diyerek 130 tl ücret istediler. bende tamam dedim. ne yapmalıyım bilmiyorum. yarın gelecekler.
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado
      9417 Mesaj
      29 Mayıs 2017 10:43:51

Hocam alıntıladığınız mesajdan değil de, eski mesajlarınıza bakarak anladığım kadarıyla BAYMAK 18.000BTU ürün almışsınız doğru mu?

Eğer öyle ise, sizin klima boru çapı ile ankastre tesisattaki boru çapını uygun hale getirebilmek adına boru devşirecekler anladığım kadarıyla.

Yani özetle her uca (Ki iki boruda mı uygun değil anlayamadım) 10 cm den toplamda 40cm bakır boru kullanacak ve 130 TL para alacaklarsa bunu kesinlikle kabul etmeyip başka servis talep etmelisiniz.

Bizim EMEK ve İŞÇİLİK denen olguya saygımız var elbette lakin, bu talep edilen bedel HAKSIZ bir bedel zira, sizin evinize sadece o işi yapmak için gelmeyecekler.

Zaten montaj için sizin eve gelecek, bütün ekipmanları zaten getirecek o evde zaten hizmet verecekler.

Normal klima montaj prosedüründe harcanması gereken tüm işçiliği zaten harcayacaklar, aradaki tek fark fazladan bir oksijen kaynağı ile 40cm bakır boru kullanacaklar o kadar.

Hocam yaklaşık 1.5 saat süren klima montaj işçiliğinin zaten TAMAMI 180 lira dolaylarında iken (Bazı firmalarda daha ucuz) sadece 3 dakikalık kaynak işine 130TL bedel ödemektense bu ürünü komple iade eder ve SATIN ALIM GÜCÜ denen o elimdeki kozu kullanırım.

İnsan gibi 50-60TL para isteseler ben de size burada makul bir açıklama yaparım ve derim ki ''Arkadaşım sonuçta adam bir emek harcıyor, senin de OLMAZ işini OLUR hale getiriyor boşver hakkıdır''

Lakin bu nedir arkadaş 130TL

Gören de klimayı yeniden icat etti sanacak.

Benim şahsi görüşüm KESİNLİKLE haksız bir talep olduğu yöndedir hocam. Tabi takdir sizindir.
      |
      |
      Chesss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      29 Mayıs 2017 10:55:51

Aslında çok hatalı demeyelim de, hem bu işin nokta atışı standartı yok zira markalara göre boru çapları değişkenlik gösterebiliyor, hem de 2/8 için yazım hatası diye uyarı yazılabilir tablonun altında.

15.000 lik klimaların kasa yapısı 12 liklerle bir olsa da, boru çapları genelde 18 liklerle aynı oluyor basınç değerleri nedeniyle.

çok nadir de olsa (Eski klimalarda çok gördüm ben) 12 lik klimalarda 1/2 ve 1/4 boru kullanılması yaygındır.

Onun haricindeki 5/8 ve 3/4 gibi değerlerde de bir hata görünmüyor.

Yine de uyarınız için teşekkür ederim zira ben de görmemişim, tabloyu tamamen kaldırmak yerine küçük bir düzenleme yaptım en azından kimseyi yanıltmış olmayalım.

|
      |
      Bahsedilenler: naviga70 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör unreleased

• Yüzbaşı
      529 Mesaj
      29 Mayıs 2017 13:54:06

Afedersiniz.
      Uyardığınız için teşekkür ederim.
      |
      |
      naviga70 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Mayıs 2017 13:55:16

Yanlışları düzelttiğin için sağ ol.
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Mayıs 2017 13:59:10

Keşif ekibi çağırdınız mı bilmiyorum ama yenilenmiş tabloya bakıp tekrar kontrol edin isterseniz.
      |
      |
      Bahsedilenler: realburaq
      29 Mayıs 2017 14:03:41

|
      |
      29 Mayıs 2017 14:13:52

Peki diğer tabloyu neden sildin?
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Mayıs 2017 15:51:59

Arkadaslar sagolun , kesif ekibi cagirdim geldiklerinde benim boru caplari neymis soracagim. Sanirim 12-18 e uygundur ama nolur nolmaz.

Toshiba servisi gerekirse uyumsuz olsa da bisey yaparak uyumlu hale geliyor dedi , yani kurulum olur dediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      29 Mayıs 2017 15:59:51
      quote:

Orijinalden alıntı: ztalan

epey bi zaman hangisi diye düşünüp dururken gittigidiyorun %5 indirimi ve 100 lira maxipuan kampanyası ile LG sirius delux yeni smart modelini aldım 2464 e geliyor.
      http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/lg-sirius-deluxe-as-w126j1r0-12000-btu-inverter-duvar-tipi-klima-yeni-smart-285305279

hayırlısı olsun.

bu arada SEER (Sezonsal Verimlilik) 7.6 imiş ne kadar doğruysa?

merhaba,
      ürünü kullanmaya başladınız mı ? ben de 23 m2 acık mutfaklı salona 12 btu almayı düşünüyorum. evde klima tesisatı hazır haldeymiş. ama forumda okuduguma gore bu hazır tesisatlara her btu olmuyor anladıgım kadarıyla, sormamda fayda var kaç btu ya gore tesisat yapıldı diye.
      dış unitenin yeri balkon kapısının hemen önü. bu nedenle dış ünitenin sessiz olması çok önemli.
      Siz kullanmaya başladıysanız gözlemlerinizi paylaşırmısınız.
      teşekkürler

• Yarbay
      2625 Mesaj
      29 Mayıs 2017 16:04:03

Dün sipariş verdim daha kargo bilgisi girilmedi. Geldiğinde kurulumda muhakkak evde olduğum zaman çağıracağım. Benim hazır tesisat yok sadece elektrik hattı mevcut. Aynı şekilde dış ünite balkon kapısı üstüne gelecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      KORO kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      529 Mesaj
      29 Mayıs 2017 16:28:15

Sanırım boru devşirmekten bahsediyorlar.
      Önerilen bir yöntem değil, hissedilmeyecek şekilde performans düşüşü ve tüketimde olumsuzluk yaşanabilir ama yapılınca da klima çatlayıp patlamıyor. Doğru olan, klimayı kim tasarladıysa onun uygun gördüğü boru çapını kullanmak olur elbetteki.

Bana ilginç gelen şey, yetkili servisin kuruluma kendi mesuliyetlerinde onay vermesi. Çoğunlukla sorumluluğu tüketiciye bırakarak, "biz sizin isteğiniz üzerine montajı böyle yapıyoruz, ileride bu konuyla bağlantılı bir problem olduğunda garanti altına girmez" gibi not düşerler.

Eğer montaj bu şekilde gerçekleşecekse, tüm sorumluluğun kendilerinde olduğunu teyit edin.
      |
      |
      realburaq kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      857 Mesaj
      29 Mayıs 2017 16:32:56
      quote:

Orijinalden alıntı: ztalan

Dün sipariş verdim daha kargo bilgisi girilmedi. Geldiğinde kurulumda muhakkak evde olduğum zaman çağıracağım. Benim hazır tesisat yok sadece elektrik hattı mevcut. Aynı şekilde dış ünite balkon kapısı üstüne gelecek.

teşekkürler cvp için.
      o zaman kullandıktan sonra bekliyoruz yorumlarınızı :)
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.