Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1762. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17601761176217631764
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serhaterdoğan

Arkadaşlar aileme hediye olarak almayı düşünüyorum. bunca yıldır vantilatörle idare ettiler bir işe başladık bir jest yapayım dedim aileme.
    önerebileceğiniz orta fiyatta bir cıhaz varmı arkadaşar. bu konulara çok yabancı olduğum için tüm özellikler çok karmaşık geliyor. cihaz önerisinde bulunursanız sevinirim.

Merhaba Hocam.

bu ürünü aldım, sitemizin evimizin yeni olduğunu 24.000 btu a kadar elektrik ve boru tesisatının hazır olduğunu belirtip ücretsiz montaj için aradım. bana ürünün btu sunu sorup 180.000 lik olduğunu öğrenince bir kaynak yapılması lazım diyerek 130 tl ücret istediler. bende tamam dedim. ne yapmalıyım bilmiyorum. yarın gelecekler.
  • Chesss C kullanıcısına yanıt
    Hocam alıntıladığınız mesajdan değil de, eski mesajlarınıza bakarak anladığım kadarıyla BAYMAK 18.000BTU ürün almışsınız doğru mu?

Eğer öyle ise, sizin klima boru çapı ile ankastre tesisattaki boru çapını uygun hale getirebilmek adına boru devşirecekler anladığım kadarıyla.

Yani özetle her uca (Ki iki boruda mı uygun değil anlayamadım) 10 cm den toplamda 40cm bakır boru kullanacak ve 130 TL para alacaklarsa bunu kesinlikle kabul etmeyip başka servis talep etmelisiniz.

Bizim EMEK ve İŞÇİLİK denen olguya saygımız var elbette lakin, bu talep edilen bedel HAKSIZ bir bedel zira, sizin evinize sadece o işi yapmak için gelmeyecekler.

Zaten montaj için sizin eve gelecek, bütün ekipmanları zaten getirecek o evde zaten hizmet verecekler.

Normal klima montaj prosedüründe harcanması gereken tüm işçiliği zaten harcayacaklar, aradaki tek fark fazladan bir oksijen kaynağı ile 40cm bakır boru kullanacaklar o kadar.

Hocam yaklaşık 1.5 saat süren klima montaj işçiliğinin zaten TAMAMI 180 lira dolaylarında iken (Bazı firmalarda daha ucuz) sadece 3 dakikalık kaynak işine 130TL bedel ödemektense bu ürünü komple iade eder ve SATIN ALIM GÜCÜ denen o elimdeki kozu kullanırım.

İnsan gibi 50-60TL para isteseler ben de size burada makul bir açıklama yaparım ve derim ki ''Arkadaşım sonuçta adam bir emek harcıyor, senin de OLMAZ işini OLUR hale getiriyor boşver hakkıdır''

Lakin bu nedir arkadaş 130TL

Gören de klimayı yeniden icat etti sanacak.

Benim şahsi görüşüm KESİNLİKLE haksız bir talep olduğu yöndedir hocam. Tabi takdir sizindir.

• unreleased kullanıcısına yanıt
    Aslında çok hatalı demeyelim de, hem bu işin nokta atışı standartı yok zira markalara göre boru çapları değişkenlik gösterebiliyor, hem de 2/8 için yazım hatası diye uyarı yazılabilir tablonun altında.

15.000 lik klimaların kasa yapısı 12 liklerle bir olsa da, boru çapları genelde 18 liklerle aynı oluyor basınç değerleri nedeniyle.

çok nadir de olsa (Eski klimalarda çok gördüm ben) 12 lik klimalarda 1/2 ve 1/4 boru kullanılması yaygındır.

Onun haricindeki 5/8 ve 3/4 gibi değerlerde de bir hata görünmüyor.

Yine de uyarınız için teşekkür ederim zira ben de görmemişim, tabloyu tamamen kaldırmak yerine küçük bir düzenleme yaptım en azından kimseyi yanıltmış olmayalım.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• Afedersiniz.
    Uyardığınız için teşekkür ederim.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Yanlışları düzelttiğin için sağ ol.
  • Keşif ekibi çağırdınız mı bilmiyorum ama yenilenmiş tabloya bakıp tekrar kontrol edin isterseniz.

• Ado kullanıcısına yanıt
    Peki diğer tabloyu neden sildin?
    Arkadaslar sagolun , kesif ekibi cagirdim geldiklerinde benim boru caplari neymis soracagim. Sanirim 12-18 e uygundur ama nolur nolmaz.

Toshiba servisi gerekirse uyumsuz olsa da bisey yaparak uyumlu hale geliyor dedi , yani kurulum olur dediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ztalan

epey bi zaman hangisi diye düşünüp dururken gittigidiyorun %5 indirimi ve 100 lira maxipuan kampanyası ile LG sirius delux yeni smart modelini aldım 2464 e geliyor.
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/lg-sirius-deluxe-as-w126j1r0-12000-btu-inverter-duvar-tipi-klima-yeni-smart-285305279

hayırlısı olsun.

bu arada SEER (Sezonsal Verimlilik) 7.6 imiş ne kadar doğruysa?

merhaba,
    ürünü kullanmaya başladınız mı ? ben de 23 m2 acık mutfaklı salona 12 btu almayı düşünüyorum. evde klima tesisatı hazır haldeymiş. ama forumda okuduguma gore bu hazır tesisatlara her btu olmuyor anladıgım kadarıyla, sormamda fayda var kaç btu ya gore tesisat yapıldı diye.
    dış unitenin yeri balkon kapısının hemen önü. bu nedenle dış ünitenin sessiz olması çok önemli.
    Siz kullanmaya başladıysanız gözlemlerinizi paylaşırmısınız.
    teşekkürler

• KORO K kullanıcısına yanıt
    Dün sipariş verdim daha kargo bilgisi girilmedi. Geldiğinde kurulumda muhakkak evde olduğum zaman çağıracağım. Benim hazır tesisat yok sadece elektrik hattı mevcut. Aynı şekilde dış ünite balkon kapısı üstüne gelecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • realburaq R kullanıcısına yanıt
    Sanırım boru devşirmekten bahsediyorlar.
    Önerilen bir yöntem değil, hissedilmeyecek şekilde performans düşüşü ve tüketimde olumsuzluk yaşanabilir ama yapılınca da klima çatlayıp patlamıyor. Doğru olan, klimayı kim tasarladıysa onun uygun gördüğü boru çapını kullanmak olur elbetteki.

Bana ilginç gelen şey, yetkili servisin kuruluma kendi mesuliyetlerinde onay vermesi. Çoğunlukla sorumluluğu tüketiciye bırakarak, "biz sizin isteğiniz üzerine montajı böyle yapıyoruz, ileride bu konuyla bağlantılı bir problem olduğunda garanti altına girmez" gibi not düşerler.

Eğer montaj bu şekilde gerçekleşecekse, tüm sorumluluğun kendilerinde olduğunu teyit edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ztalan

Dün sipariş verdim daha kargo bilgisi girilmedi. Geldiğinde kurulumda muhakkak evde olduğum zaman çağıracağım. Benim hazır tesisat yok sadece elektrik hattı mevcut. Aynı şekilde dış ünite balkon kapısı üstüne gelecek.

teşekkürler cvp için.
    o zaman kullandıktan sonra bekliyoruz yorumlarınızı :)
  • Merhaba, LG klima'mın montaj aşamasından kareler. Havaların iyi olmasından dolayı kullanmadım. sadece kontrol aşamasında bana müthiş derecede sessiz geldi.

Hocam yarin kesif ekibi gelsin ben de ogrenmis olacagim durum nedir. Devsirme islemine fln gerek kalmaz ins. Ama mecbur ise ve pek bir kayip olmayacaksa mecbur onu da yaptirabilirim cunku pek bir alternatifim yok.

• devran365 D kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, memnuniyetle kullanın inşallah.

Estetik açıdan borular dekoratif bantla sarılabilirdi ancak genel itibariyle oldukça şık bir montaj olmuş.

Yalnız elektrik kısmı önemli, güvenlik için prize çıplak kabloyla bağlı olarak çalıştırmayın. Umuyorum ki sadece deneme içindi.

• devran365 D kullanıcısına yanıt
    Ellerine sağlık arkadaşların

Daha sonra ürü ile ilgili de düşüncelerinizi bekliyoruz mutlaka
  • Merhabalar. Soğutma amacıyla salon ve yatak odasına 18.000 ve 9.000 btuluk 2 adet klima almak niyetindeyim. Beklentim sessiz çalışma ve düşük enerji tüketimi. Marka saplantım olmadığından bu kriterlere uyumlu uygun fiyatlı cihaz tavsiyesi almak isterim. Çok teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sok markette fujiplus 12 btu klima 1799 fiyat

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah-e

Sok markette fujiplus 12 btu klima 1799 fiyat

fujiplus iyi mi ? servisini kim veriyor acaba ? fiyat iyiymiş de
  • 
Sayfa: önceki 17601761176217631764
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.