Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1753. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: motomurat Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir - 10 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
61. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 17511752175317541755
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: derya78

quote:

Orijinalden alıntı: CnnRose

Altta yazanı okumadınız sanırım.

ben görmedim daha 10 gün önce yaptırdım beko 31830 klima ya ek garanti 149 tl ye

Hocam senin zamanında garanti fiyatı daha uygun olmuş olabilir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramen-

quote:

Orijinalden alıntı: derya78

quote:

Orijinalden alıntı: CnnRose

Altta yazanı okumadınız sanırım.

ben görmedim daha 10 gün önce yaptırdım beko 31830 klima ya ek garanti 149 tl ye

Hocam senin zamanında garanti fiyatı daha uygun olmuş olabilir mi?

evet şanşlımısım ben

• 100 m2 dükkan için önerebileceğiniz f/p makine var mı arkadaşlar?mesela bosch bu işte iyi midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi philosopherx -- 9 Mayıs 2017; 22:59:54 >
  • philosopherx kullanıcısına yanıt
    Hocam konu 100m2 ise ve hele ki işletme ise birincisi oraya F/P ürün almamalısınız, ikincisi ise 1 büyük klima değil, yerleri iyi belirlenmiş iki klima almalısınız.

İşletme 7/24 bir yermidir, hava perdesi varmıdır, camekan alanı büyükmüdür, güneşe çok maruz kalırmı, kişi sayısı yüksekmi, ısı üreten cihazlar mevcutmu vs vs bir çok etken var sizin için.

Ayrıca klima söz konusu olduğunda BOSCH markasını beyaz eşyadaki başarısı ile karştırmamanız gerektiği yönde sizi uyarmak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam konu 100m2 ise ve hele ki işletme ise birincisi oraya F/P ürün almamalısınız, ikincisi ise 1 büyük klima değil, yerleri iyi belirlenmiş iki klima almalısınız.

İşletme 7/24 bir yermidir, hava perdesi varmıdır, camekan alanı büyükmüdür, güneşe çok maruz kalırmı, kişi sayısı yüksekmi, ısı üreten cihazlar mevcutmu vs vs bir çok etken var sizin için.

Ayrıca klima söz konusu olduğunda BOSCH markasını beyaz eşyadaki başarısı ile karştırmamanız gerektiği yönde sizi uyarmak isterim.

Beyaz eşyada da eski kaliteleri kalmadı hatta şuan Arçelik daha üstün

• Ado kullanıcısına yanıt
    Keşif için geldiler hocam.

12.000 alınır şuraya takarız biz taktıktan sonra elektrikçi cağıracaksın dediler.

9.000 btu alacaktım şimdi kararsız kaldım.

Birde elektrikçiye ne kadar gider tahmini bilgin var mı hocam ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Scrite S kullanıcısına yanıt
    elektrikçiyi büyük ihtimal elektrik bağlantısı için priz uzakta kaldığı için söylemişlerdir. hocam. montajcılara ne kadar kablo lazımsa alıp kendilerinin bağlantılarını yapasını söyleyin. bana da öyle söylediler bu sebepten dolayı ben bu şekilde çözdüm.
  • unreleased kullanıcısına yanıt
    hocam bende alıcaktım. banada 150 tl dediler.
    Hocam maalesef servisin uygun gördüğü btu takılmazsa ileride performans sorunu oldugunda sorumluluk almazlar.

Elektrik işi mesafe ve ustaya göre değişmekle birlikte 40 80tl arası değişir.
  • sosyolog_56 kullanıcısına yanıt
    Bazı bayilere bilgi gitmemiş sanırım, yakın zamanda fiyatlar artacağa benziyor.

150TL'ye bulduysanız kaçırmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scrite

Keşif için geldiler hocam.

12.000 alınır şuraya takarız biz taktıktan sonra elektrikçi cağıracaksın dediler.

9.000 btu alacaktım şimdi kararsız kaldım.

Birde elektrikçiye ne kadar gider tahmini bilgin var mı hocam ?

Ben Antalya'da ilk klimamı bağlattığımda sigorta, çivili kroşe ve yaklaşık 4 mt kablo dahil 70 TL ödemiştim. Ve gelen usta çok iyi bir işçilik çıkarmıştı. Öyle ki kablonun nerden geçtiği belli bile olmamıştı o kadar gizli yapmıştı.

• unreleased kullanıcısına yanıt
    Bakır madenine gelen zam, çin'de yanan gaz fabrikası, doların önlenemez yükselişi ve artık yaz sezonunun kapıya dayanması ile artık klimasını alan aldı, almayanlar 15-20 gün içerisinde pişmanlıklarını dile getirir diye düşünüyorum.

Bu hem klima hem de tüm klima donanım unsurları için geçerli. Servis hizmet bedelleri dahil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scrite

Keşif ekibini çağırdım.

Bir sorum olacak bu havayı temizleyen klima olayı nedir varmı böyle bir olay yoksa pazarlama stratejisi mi ?

Teşekkürler.

Hocam size yazımda streamer teknolojisinden bahsetmiştim.
    Bakınız aşağıda 2013 yılında yapılmış bir yorumu paylaşıyorum size. Yorumu yazan üyemiz o yıllarda bile bu teknolojiden bahsetmiş.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=75128514

Gerçi konu kapanmıştı biliyorum lakin, başka bir şey ile uğraşırken bu mesajı görünce size bildirmek istedim.

• 20k 30k arası kapasiteli tavan tipi tasarruflu daikin toshiba mitsubishi iyi bir şey ne önerirsiniz?

• Lg sirius smart klimamız geldi, cumartesi günü montaj yapılacak. Deneyimlerimi aktaracağım.

• ozgurmumcu kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, bekliyoruz deneyimlerinizi.
    Ayrıca kediniz de çok tatlıymış, maşallah.

• Merhaba değerli ustalarım,

Evin krokisini resim olarak paylaşıyorum. Kahverengi kısımlar kapıları, mavi kısımlar pencereleri göstermektedir. 1 veya 2 klima yada 2x1 klima ile evi soğutmak istiyorum. Klima yeri ve BTU hakkında yardımlarınızı ve önerilerinizi rica ederim. Ev ara kattadır.

Saygılar

Hocam 9.000 lik alsam taktırsam ne gibi sorunlar olabilir.

Keşif için gelen beyfendi salona girdi tak diye 12.000 lik yeter, şuraya takarız deyip gitti.

Birde elektrikçi getireceksin sigorta vs birşey dedi.

Bende 9.000 almak istiyorum 20 metrekare bile olmayan bir salona 9.000 yeterli diye görüyorum.

Keşifin dediğini yapmazsam ne gibi sorun olur, klima sorunlu olursa biz size 12.000 dedik derler mi :)

K.bakma 2-3 gündür soru yağmuruna tutuyorum seni hakkını helal et.

Hiç sorun değil azizim helali hoş olsun.

Teknik olarak 20m2 alanda sorun yaşamazsınız, yani daha doğru anlamda kapasite/performans sorunu yaşamazsınız.

Lakin OLASI bir performans sorununda servis haklı olarak ''Biz size yetmez demiştik'' der.

Buradaki HAK dan kastım şu dur. Servis malının ne kadar dandik olduğunu biliyor ve güvenemiyordur 9 luk almanı istemez
    Servis satış noktası ile komisyon oranlı çalışıyordur her seferinde büyük makine satmak ister.
    Servis ileride doğacak olası sorunlar nedeniyle kıl/yün/tüy ile uğraşmak istemediği için büyük makineye yönlendiriyordu vs vs

Diyeceğim o ki hocam. Size 9 luk yeter. Servis en fazla KAPASİTE/PERFORMANS sorunlarında sorumluluk almayacaklarını servis hizmet formuna yazar o kadar, onun haricinde teknik bir arızası vs olduğunda elbette ki yine garantiden hizmet sağlayacaklar.

Tamamdır ben 9.000 lik beko bakacağım servis ağı iyi bizim bölgede, teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 17511752175317541755
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.