Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: CounTRy678 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
39.273
Cevap
331
Favori
3.177.099
Tıklama
Giriş
      529 Mesaj
      20 Nisan 2017 08:15:35

Belirttiğiniz toplam bütçe mi yoksa birer klima için mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Bahsedilenler: Xtrud
      20 Nisan 2017 10:05:40
      Toahiba multisplit klima dün kuruldu ancak iş nedeniyle kurulumda evde değildim.

Tek dış ünite 2 iç ünite.

Cihazlar oldukça güzel. Dış ünite sesi ilk etapta sesli gelmedi.

İnceleme için biraz daha vakite ihtiycım var.

|
      |
      20 Nisan 2017 10:35:42
      Merhabalar,
      Sadece soğutma amaçlı öğleden sonra güneş alan takribi 20 - 24 m2 arası salon için klima bakmaktayım.12 lik uygun olacağını düşünüyorum.
      Evde 2 yaşında bir vatandaş olduğu için ( ellerinizden öper ) genelde nem alma vs modunda kullanmaya zorlayacağım ev halkını :)
      Mitsibushilere bakıyorum ama sadece soğutma amaçlı olacağı ve ev kira olduğu için sanki 1 tık altına inmem gerektiğini düşünüyorum.
      Bana marka model yada skala tavsiye etmeniz mümkün mü ? Teşekkürler.
      |
      |
      20 Nisan 2017 10:36:23
      Tabiiki, tabiri caizse iyice kurcalayın.

Merakla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unreleased -- 20 Nisan 2017; 10:36:48 >
      |
      |
      20 Nisan 2017 10:46:54

öncelikle bilgi için teşekkür ederim malesef bahsetmiş olduğunuz markaları ikamet ettiğim yerde satan bir yer bulamadım internetten almaya da yanaşmıyorum, bayi aracılığıyla alacağım arçelik, lg, beko, bosch, iklimsa,sigma falan var. evimizde bosch'un beyaz eşyası var genel olarak memnunuz klimayı da bosch alalım dedik.

bu iyonizer özelliği falan çok gerekli bir şey mi yoksa olmasa da olur çok esprisi yok dediğimiz türden bir şey mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 20 Nisan 2017; 10:52:7 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör unreleased
      20 Nisan 2017 11:16:27

İklimsa'da M. Heavy satılıyor diye biliyorum ama fiyatlar Bosch'tan biraz daha pahalı sanırım.

İyonizerin etkisi yok diyemeyiz ama etkisinin faydasından çok zararı olduğunu söylüyorlar. Forumda biri vardı iyice araştırıp sonuçlarını paylaşan ama bulamadım. :/

Bence iyonizer özelliği klima seçiminde önemli bir etken olmamalı.

|
      |
      Aerosol 34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Nisan 2017 11:53:43

Hocam açık ve net ifade edeyim, klimalara takılı olan İYONİZER denilen şey klimanın içerisine takılmış kibrit kutusu büyüklüğünde bir parça ve ucundan çıkan bir kabloyu cross fan bölgesine uzatır oradan iyon yayar o kadar. Yani normal şartlarda ederi 15TL cvarı bir şey ya var ya yoktur ama size İYONİZERLİ KLİMA dediklerinde rakamın ne kadar fark ettiğini kendiniz zaten görmüşsünüzdür.

Bence ihtiyaç olan bir durum değil, eğer ihtiyaç olduğuna kanaat getiriyorsanız iyonizer cihazını kendiniz alabilirsiniz ki bunu da doktor tavsiyesi sonrası kullanmanızı tavsiye ederim.
      |
      |
      Aerosol 34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Nisan 2017 12:09:52
      Dün itibari ile arçelik 09330 klimanın kurulumu tamamlanmış.İş sebebi ile evde olamadığımdan sağolsun ustalar mükemmel! iş çıkartmışlar.Klima borularını geçmek için açılan delikten iki tane daha klima borusu geçer,klima motorunun dışarı konan kısmının arkasına klima boruları kaba tabirle resmen depilerek konmuş,delikler alçı ile kapatılmamış vede kırıp dökerken yapılan pislik cabası.Youtubede var,en azından yabancı ustalar nasıl iş yapıyor diye izleyin biraz ya.Neyse yapacak bişey yok.Hafta sonu bize iş çıktı.Umarım klimanın hayrını görürüz.520*4 taksite aldım bu arada.
      9417 Mesaj
      20 Nisan 2017 12:11:33
      Buyurun size İyonizer

Beyaz ok işareti ile gösterdiğim yer iyon çıkışı, klimanın hava çıkış ağızına takılıdır orası.

Gördüğünüz gibi 220V girer, ion çıkar, bütün teknoloji bu ;)

|
      |

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      20 Nisan 2017 12:15:01

Bunu kabullenmeyin lütfen, Biz burada bunun mücadelesini çok veriyoruz. Servis facialarına karşı elimizden geldiğince direnç gösteriyoruz.

Siz bunu kabullenir ve ''Bize iş çıktı'' derseniz gittikleri her evde bu facia artarak devam eder.

Bakınız bu forumda örneği var, bir markanın montaj faciasına karşı sosyal gücümüzü kullanarak bölge müdürlüğü baskısı ile aynı servise bütün kırıp döktüklerini, alçısını yaptırıp eksik noktalarını tamamlattırdık burada.

bence buraya resimleri paylaşın, biz de kurumun yetkililerine ''Buyurun servisinizin yaptığı montaj, Buyurun servisinizin hizmet anlayışı'' diyebilelim
      |
      |
      serpond kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Nisan 2017 13:48:42
      quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Belirttiğiniz toplam bütçe mi yoksa birer klima için mi?

Malesef toplam bütçe

|
      |
      20 Nisan 2017 16:27:43
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam her iki ürün de VESTEL markasında üst segment modeller

gerek easy start özellikleri gerek -10 ve -15 gibi derecelerde çalışma vaatleri, gerek değişken devirli dış ünite fanları hep avantaj hanesine yazılacak unsurlar.

Plazma serisi eski FASHİON kasalarda olması nedeniyle ilk başlarda benim tereddütlü yaklaşmama neden olsa da FASHİON faciasından sonra yapılan komple değişiklik ile plastik ve kasa yapısı anlamında da rüstünü ispatlamış üründür. Ben minimalistik ürünleri sevsem de, bu ikili kıyaslamada elbette ki PLAZMA modelin özellikleri daha ön plana çıkar ve aradaki fiyat farkı zaten YOK denecek seviyede.

Bu ürünleri kullanırsanız ben satmak isteyeceğiniz de pek düşünmem lakin hayırlısı diyelim şimdiden :)

Normalde VESTEl söz konusu olduğunda ben bölgesel yaklaşırım konuya zira elbette ki ürünleri tanıdığım için nerede ne sıkıntı çıkartabileceklerini kestirebiiyorum. Sizin hem kullanım şekliniz hem de bölgesel koşullarınız neticesi sorunsuz kullanabileceğiniz modeldir her ikisi de

tamamdır hocam. zaten hesapladığımda aylık 18 tl fark var plazma lehine. ikisi arasında da 120 lira fark var o yüzden plazma alacağım. siz vestel minimalistik amiral gemisidir yazdığınız için bir sorayım dedim

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      20 Nisan 2017 16:32:41

Sebebini bilemiyorum tabi lakin minimalistik üzerinde çok duruyor firma

Bir dönem PUZZLE buzdolaplarında olduğu gibi resmi olmayan bir VIP hizmet söz konusu bu ürünlerde :)
      |
      |
      CnnRose kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Nisan 2017 16:59:05

Minimalistik'i mi alalım hocam yani bu arada bilgi olarak düşeyim çünkü çoğu Vestel servisi ek garanti hakkında bilgi sahibi değil. Klimayı aldıktan sonraki ilk 3 ay içinde +4 yıl garanti ücretine 140 TL dediler.
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      20 Nisan 2017 17:03:35

Yok hocam size uyanı sizin seçiminiz. Kafanızı bulandırmayayım şimdi :D

Ek güvence konusunda haklısınız hocam uygulamalar biraz karışık olabiliyor servislerin de kafası karışıyor hali ile, bu vesile ile ben de tekrar edeyim. Elektronik ve Küçük ev aletleri gurubu haricinde beyaz eşyalarda olduğu gibi KLİMA ürün gurubunda da garanti süresi 7 YIL yapılabilmektedir. bedelini arkadaşımız yazmış ilk 3 ay 140TL

Daha sonra yine yaptırabilirsiniz (Garanti bitmeden) ancak rakam cazibesini yitiriyor
      |
      |
      CnnRose kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Nisan 2017 17:17:07

merhaba hocam. vestel'i arçelik'e tercih etme sebebim maalesef fiyatı. gg kazananlar kulübü %5 indirim ve 100+20 bonus kampanyası sebebiyle minimalistik 1650 liraya mal edilebiliyor, diğeri de 1780 liraya geliyor. arçelik bunlardan en az 430 lira daha fazlaya geliyor maalesef.
      |
      |
      Emre.35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Onbaşı
      39 Mesaj
      20 Nisan 2017 17:18:39

Üstat minimalistik, plazma inverter ve midea modernstar arasında kalsan hangisini/niye seçerdin?

|
      |
      20 Nisan 2017 17:22:02

Hocam olaya markasal yaklaşırsak ve söz konusu klima ise, VESTEL ile MİDEA aynı kefeye koyulmaz.

Yalnız ben MİDEA modellerine çok hakim değilim dolayısı ile bahsettiğiniz model, özellik anlamında MİNİMAİSTİK ve PLAZMA altında kalabilir ona bir şey diyemiyorum.
      |
      |
      ssermet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Nisan 2017 17:29:16

Midea sanırım klimacı o yüzden Vestel biraz altta kalıyor. Benim merak ettiğim mesela eniştenize minimal ve plasmadan birini almak zorunda kalsanız hangisini alırsınız onu merak ediyorum

|
      |
      20 Nisan 2017 17:39:38

Eniştem gitsin kendi klimasını kendi alsın ben neden alayım

Plazmanın kağıt üzeri verileri iyi olsa da ben minimalistik alırdım :)
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
      ssermet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
haberler
SEO
Blogio
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,374
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.