Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: gfreeman Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.158
Cevap
328
Favori
3.171.585
Tıklama
Giriş
      535 Mesaj
      15 Nisan 2017 14:31:49
      quote:

Orijinalden alıntı: CnnRose

Hocam yönlendirme için teşekkürler,

Klima her iki mevsimde de kullanılacak. Baymak Elegant 12'lik olan ile Samsung AR5500-5600 modellerine baktım, Midea adlı arkadaş bu klimalardan üstün müdür hocam?

O zaman bütçenizi kesinlikle arttırmalısınız. Ha önerdiğim klima da ısıtır mı ısıtır ama alt segment klima olduğu için bunun geri dönüşü size artı elektrik faturası olarak geri döner. Midea Mission alın siz en iyisi. Baymak Samsung a bulaşmayın. Alüminyumun 5. Sınıf kalitesini kullanan çöp klimalar. Sıkıysa 1. Sınıf dünya Ülkelerinde satsınlar bakalım satabilecekler mi? Ama biz 3. Sınıf dünya ülkesi olduğumuz için kakalamaya çalışıyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      15 Nisan 2017 15:19:23

Hocam 2000'in üzerine çıkmam mümkün değil maalesef :( bir de midea markasını ilk defa duyuyorum, servis-garanti vs. sorun çıkartır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Ramen- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      529 Mesaj
      15 Nisan 2017 15:44:40

Antalya'da klima konusunda servis sıkıntısı bi yoğunluktan olur herhalde.
      |
      |
      CnnRose kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Nisan 2017 16:00:34
      Bulasmaman gereken markalar; vestel (kesinlikle uzak dur) seg ve diger vestel üretimi markalar, daikin

Almanı önerdiğim arcelik, beko, bosch

15 Nisan 2017 16:01:05
      quote:

Orijinalden alıntı: Ramen-

quote:

Hocam yönlendirme için teşekkürler,

Klima her iki mevsimde de kullanılacak. Baymak Elegant 12'lik olan ile Samsung AR5500-5600 modellerine baktım, Midea adlı arkadaş bu klimalardan üstün müdür hocam?

O zaman bütçenizi kesinlikle arttırmalısınız. Ha önerdiğim klima da ısıtır mı ısıtır ama alt segment klima olduğu için bunun geri dönüşü size artı elektrik faturası olarak geri döner. Midea Mission alın siz en iyisi. Baymak Samsung a bulaşmayın. Alüminyumun 5. Sınıf kalitesini kullanan çöp klimalar. Sıkıysa 1. Sınıf dünya Ülkelerinde satsınlar bakalım satabilecekler mi? Ama biz 3. Sınıf dünya ülkesi olduğumuz için kakalamaya çalışıyorlar.

Çöp demeyelim de, zira biliyorsunuz her üretim bir istihdamdır ve o ürünlerin de kullanıcısı var forumumuzda, kendilerine saygısızlık oluyor bu şekilde yanlış anlamayınız.

Gariban vatandaş 5 inci sınıf da olsa 10 uncu sınıf da olsa bir mal alıyor, gücü ona yetmiş, bizim bu şekilde nitelendirmemiz hoş olmuyor malum.

Alm de kaçıncı kalite kullanıp bakırda kaçıncı kalite veya hangi kesit kullandıklarını bilmiyoruz aslında en büyük handikap bu.

Sahada sadece isim dönüyor ama detay yok, insanlar da haklı kardeşim ben bir araba almaya kalkınca arabayı inceliyorum kalkıp da radyatörünü kimin imal edip imalatta hangi madeni kullanıp o madenin cevherinin hangi topraklardan çıktığını araştırmıyorum ki.

Ben zaten hangi marka olursa olsun firmaların hiç birisine bu anlamda güvenmediğim için hep kendimi garantiye almaya çalışıyorum. Uzun garanti, Ev/İş yri sigortası, UPS güç kaynağı. Gerisi artık Allah'ın takdiri

• Teğmen
      229 Mesaj
      15 Nisan 2017 18:25:57
      Merhaba arkadaşlar 18000 btu kapasiteli bir klima almak istiyorum.

ISITMA amaçlı kullanılacak

bütçe 3000 lira bu tutarda alınabilecek klima tavsiyeniz nedir

Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

|
      |
      15 Nisan 2017 19:03:05

Senelerce Toshiba sattim. Hep Vestel'den uzak durayim dedim. Butce onu elverdi iki tane Vestel aldim eve. Memnun muyum dersen sasirtici bir sekilde evet diyecegim sana :) Bu işin esas sihiri montaji yapan serviste. Nice is bilmez teknik servis gordum. O yuzden klima alacaksanız mutlaka montaji gerçekleştirecek servisle görüştükten sonra alın.

|
      |
      Mastertheweb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Nisan 2017 19:37:44
      Mitsubishi MSZ-HJ35VA 12.000 btu ile artık klima arayışıma son veriyorum.

Aldım ama yine de deneyimli arkadaşlardan geri bildirim alırsam fena olmaz :) En azından son kullanıcı deneyimlerini de öğrenmiş olurum.

2.000 TL ile başlayan bütçemi önce 2.750 TL ye en sonunda da içime sine sine 3.200 TL ye çıkarmak zorunda kaldım.

Hayırlısı bakalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      16 Nisan 2017 09:35:38
      quote:

Orijinalden alıntı: extraordinaryman45

Senelerce Toshiba sattim. Hep Vestel'den uzak durayim dedim. Butce onu elverdi iki tane Vestel aldim eve. Memnun muyum dersen sasirtici bir sekilde evet diyecegim sana :) Bu işin esas sihiri montaji yapan serviste. Nice is bilmez teknik servis gordum. O yuzden klima alacaksanız mutlaka montaji gerçekleştirecek servisle görüştükten sonra alın.

Hocam vestelin iyi yerlere gelmesini isteriz yerli malı sonucta ama servis tecrübemizden dolayı ürünlerinin %40 sorunlu olduğunu biliyorum. Bir arkadaş sıfır klima taktırdı sogutmuyordu gaz bastılar sonra yine aynı. Klimayı goturduler 3 ay sonra geldi ama zaten yaz bitmisti.

Beyaz esyalari desen onlarda aynı. Cep telefonları tabletleri hakkında da internette çok sayıda sorun mevcut.

Ama tabi fiyatı da en uygunu oldugu icin birsey diyemiyorsun. Sonucta samsung fiyatına satmıyor ürünleri.

Yine ben 3 kurus fazla olsun sorun cikarmasın gorusundeyim

|
      |

• Yüzbaşı
      632 Mesaj
      16 Nisan 2017 10:13:51
      ben günlük kiralık ev döşeyecek olsam bile hiçbir vestel ürününü alıpta koymam eve, o derece ön yargılıyım vestele karşı,, birde renoya karşı böyle önyargım var

|
      |
      16 Nisan 2017 12:00:46
      Sizin aksinize buzdolabim camasir bulasik makinelerim ankastre setim ve klimalarim Vestel. 11 aylik evliyim. Su ana kadar bana bir sıkıntı yaşatmadı. Tabii ki fiyat performans cizgisinde yorumluyorum sureci. Konuya donecek olursak yuksek butceli klima alacak olsam tercihim Carrier olurdu.

|
      |
      16 Nisan 2017 16:18:24

3500 e sf serisi alan olunca hiç içime sinmiyor almak. Böyle tutarsız firma olamaz. Yakında kampanya olacak diyorlar bakalım ne olacak? Size hayırlı olsun güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ztalan -- 16 Nisan 2017; 16:19:12 >
      |
      |
      srbyoztrk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      905 Mesaj
      18 Nisan 2017 23:47:51
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam selamlar, ben öneri işlerine girmiyorum kusura bakmayınız, arkadaşlar mutlaka fikir beyan edecektir

Kardeşlerim selam;
      İlgilenmeniz mümkünmüdür?

hocam rahatsız etmek gibi olmasın ancak vestel minimalistik ve plazma modelleri ile ilgili yorum alabilir miyim? forumdaki arkadaşlar yardımcı oluyorlar sağolsunlar fakat vestel ile ilgili sizin de fikrinizi almamı önerdiler.

https://www.vestel.com.tr/vestel-plazma-inverter-12-a++-klima
      https://www.vestel.com.tr/vestel-minimalistik-inverter-12-a+-klima

hangisi neden tercih edilmelidir? bir de vestel'in "bu fiyat bandındaki" baymak, vessen, arçelik ve beko'dan bir artısı eksisi var mıdır? antalya'da "kiracı" olarak kalınan bir evde kullanılacak ve minimum kullanım süresi 2.5 sene, 2.5 sene sonra başka şehire gitme ihtimali olduğu için satılmak zorunda kalınabilir. tavsiyenizi bu yönde verirseniz harika olur, teşekkürler.

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      19 Nisan 2017 09:55:59

Hocam her iki ürün de VESTEL markasında üst segment modeller

gerek easy start özellikleri gerek -10 ve -15 gibi derecelerde çalışma vaatleri, gerek değişken devirli dış ünite fanları hep avantaj hanesine yazılacak unsurlar.

Plazma serisi eski FASHİON kasalarda olması nedeniyle ilk başlarda benim tereddütlü yaklaşmama neden olsa da FASHİON faciasından sonra yapılan komple değişiklik ile plastik ve kasa yapısı anlamında da rüstünü ispatlamış üründür. Ben minimalistik ürünleri sevsem de, bu ikili kıyaslamada elbette ki PLAZMA modelin özellikleri daha ön plana çıkar ve aradaki fiyat farkı zaten YOK denecek seviyede.

Bu ürünleri kullanırsanız ben satmak isteyeceğiniz de pek düşünmem lakin hayırlısı diyelim şimdiden :)

Normalde VESTEl söz konusu olduğunda ben bölgesel yaklaşırım konuya zira elbette ki ürünleri tanıdığım için nerede ne sıkıntı çıkartabileceklerini kestirebiiyorum. Sizin hem kullanım şekliniz hem de bölgesel koşullarınız neticesi sorunsuz kullanabileceğiniz modeldir her ikisi de
      |
      |
      CnnRose kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      162 Mesaj
      19 Nisan 2017 13:00:17
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam selamlar, ben öneri işlerine girmiyorum kusura bakmayınız, arkadaşlar mutlaka fikir beyan edecektir

Kardeşlerim selam;
      İlgilenmeniz mümkünmüdür?

hocam rahatsız etmek gibi olmasın ancak vestel minimalistik ve plazma modelleri ile ilgili yorum alabilir miyim? forumdaki arkadaşlar yardımcı oluyorlar sağolsunlar fakat vestel ile ilgili sizin de fikrinizi almamı önerdiler.

https://www.vestel.com.tr/vestel-plazma-inverter-12-a++-klima
      https://www.vestel.com.tr/vestel-minimalistik-inverter-12-a+-klima

hangisi neden tercih edilmelidir? bir de vestel'in "bu fiyat bandındaki" baymak, vessen, arçelik ve beko'dan bir artısı eksisi var mıdır? antalya'da "kiracı" olarak kalınan bir evde kullanılacak ve minimum kullanım süresi 2.5 sene, 2.5 sene sonra başka şehire gitme ihtimali olduğu için satılmak zorunda kalınabilir. tavsiyenizi bu yönde verirseniz harika olur, teşekkürler.

Merhaba. Geçtiğimiz günlerde Ben de bu klimayı fiyatı ve özelliklerinden ötürü epey araştırmıştım. Ado hocam da sağolsun yardımcı olmuştu. Ancak incelediğimde Vestel Minimalistik klimanın inverter ve A+ olmasına rağmen emsal modellere göre kağıt üzerinde ciddi seviyede yüksek elektrik tüketimi olduğunu farkettim. Bunun üzerine her ne kadar aralarında 500 TL gibi bir fark olsa da, hem marka algısının Vestel'e nispeten daha olumlu olması, hem de kağıt üzerinde daha düşük elektrik sarfiyatı vaadetmesi nedeniyle Arçelik 12330 almaya karar verdim. Çek ve puanlarla 2100 TL civarına mal edilebiliyor.

• Yarbay
      6851 Mesaj
      19 Nisan 2017 15:02:26
      Arkadaşlar Bosch marka klima almayı düşünüyorum hangisini tavsiye edersiniz. teknik özelliklerden pek anlamıyorum

ama şu model hoşuma gitti 2800 tl civarı fiyatı var kullananlar var mı
      http://www.bosch-home.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/ev-konforu/klimalar/B1ZMI12809.html#tab1
      19 Nisan 2017 16:33:04

Merhabalar;
      Her ne kadar bilindiği üzere BEYAZ EŞYA sektöründe geçmişi ve sicili ile çok önde bir marka olsa da BOSCH, maalesef klima dünyasına bu başarısını yansıtabilmiş değil. 2800TL gibi bir rakam verip BOSCH alacağınıza, gidip ME-MHI-MİDEA ürün bakmanız sanki daha doğru bir yaklaşım olur gibi geldi bana, yine de diğer arkadaşlarımın da bu klima ile ilgili fikirlerini bilmek isterim zira çok hakim olduğum bir ürün değil.
      |
      |
      Bahsedilenler: Aerosol 34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör unreleased , Ramen-
      19 Nisan 2017 18:27:39

Zaten Bosch çoğu klimasını Midea'ya ürettiriyor, muadil (yada benzeri) ürünü sanıyorum ki daha uygun fiyata Midea'da bulabilirsiniz.
      Galiba Midea'da ki muadili de bu: Midea MIS26 (Kasa yapısı aynı tutulup özellikleri farklı da olabilir tabii)
      Bütçenizi Bosch'a ayıracağınıza Ado hocanın da dediği gibi ME-MHI-Midea tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.
      Klima konusunda Bosch'a verilen paranın markanın adına gittiğini düşünüyorum.
      |
      |
      Aerosol 34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Nisan 2017 01:14:45
      LG Sirius smart var aynı fiyata ısıtma soğutma a++

Kullanıyorum tavsiye derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

İmam Süleyman Yakub <> Molla Mustafa Mansur
      DH Programlama Kulübü
      DH HP ProBook Kullanıcılar Kulübü
    • Yüzbaşı
      974 Mesaj
      20 Nisan 2017 02:45:22
      Bir tane 12.000 btu bir tanede 9.000 btu'luk iki klima almam gerekiyor Max bütçe 3500 tl ne almamı tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xtrud -- 20 Nisan 2017; 2:47:58 >
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Satılık Köpek
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.