Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1730. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17281729173017311732
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozgurmumcu

quote:

Orijinalden alıntı: Akşahin

Teşekkürler @Ado

Sağol @erhanyavuz 3500/9 taksit

Aldığınız fiyat gerçekten çok iyiymiş, ben az önce aradım liste fiyatı 4660 TL, Ötv indirimi ile 4365 TL olur dediler. Sakıncası yoksa hangi bayiden aldığınızı yazabilir misiniz?

Burdan firma ismi paylaşmak forum kurallarına uygun mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurmumcu

quote:

Teşekkürler @Ado

Sağol @erhanyavuz 3500/9 taksit

Aldığınız fiyat gerçekten çok iyiymiş, ben az önce aradım liste fiyatı 4660 TL, Ötv indirimi ile 4365 TL olur dediler. Sakıncası yoksa hangi bayiden aldığınızı yazabilir misiniz?

Burdan firma ismi paylaşmak forum kurallarına uygun mu?

Özel mesaj olarak paylaşabilir misiniz?

• İşaretli cihaz için Heavy den 3.200 TL fiyat aldım.

Bugün ME ye uğrayıp bir fiyatta ondan alıcam . İkisinden birine karar vericem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RuLazz_ -- 1 Nisan 2017; 10:54:40 >
  • Mitsibishi klima almayi düşünüyorum.Multi sistem olacak.18000 ile 9000 veya 12000 btu olmak uzere 2 tane. İstedigim orta kalite olsun verimli olsun.Öyle çok pahalı olmayacak ama kalitelide olacak.sıkinti çıkarmayacak orta üst kalite yani.Hangi modeli önerirsiniz?Bütçe derseniz 7000 kadar olabilir.

• Pm isteyen arkadaşlara gönderildi.

Bu sabah gelip kurulumu yaptılar.

Vakumlama yapıldı, temiz ve hızlı çalışıldı.

Malzeme kalitesi olsun, servise gelen arkadaşların benimle iletişime geçerken nazik davranışları olsun olumlu buldum.

Kullanacağım alan, 25-27 m2 civarı, yapılan keşifte 10900 btu luk ölçüm değeri çıktı. Isı kayıpları olan alanların tespiti yapıldı. Malzeme kalitesi iç ve dış ünitede güzel, kaliteli bir havası var. Çalıştırdık dış üniteden ses alamadım diyebilirim, ona keza iç ünitede aynı şekilde..

Soğutma için aldım asli görevi olarak, tabi kışında ısıtmaya destek olsun diye devreye sokabilirim. Performansı ve tüketim değerleri ile ilgili olarak vakit buldukça paylaşımda bulunurum.

Herşey için tekrar teşekkürler..

• Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Arızasız ve sorunsuz olarak yıllarca kullanırsınız inşallah.
  • Bedava verseler Mitsibushi Elektrik klima almam.

Elektrikçi olmadan montaj yapmayız diyorlar.

Sizin elektrikçiniz versin fiyatı, ne ödeyeceğimi bileyim diyorum, hayır, klima montajına gelirken elektrikçiyi getiririz, pazarlık edersiniz diyorlar.

Yani, klimayı satın alacağım, ondan sonra elektrikçinin insafına kalacağım.

• Akşahin kullanıcısına yanıt
    Elektrikçi istemediler mi?

• Ado kullanıcısına yanıt
    Ordu caddesinin Anadolu caddesi tarafına büyük binalar yapıldı. Diğerleri o kadar yüksek değil. Bobinajcı falan kalmadı.😊

• Akşahin kullanıcısına yanıt
    Güle güle iyi günlerde kullanın hocam. Bundan sonra yıllarca sorun yaşamamanız dileklerimle
  • ME ile görüştüm .12 BTU alacağımı söyleyerek aşağıdaki serilerin tamamına baktım.

MSZ-HJ

MSZ-DM

MSZ-SF

MSZ-EF KIRIGAMINE ZEN

MSZ-FH YENİ KIRIGAMINE

serileri hakkında bilgi aldım. İlk 2 seri bana çok gereksiz geldi. yıllık tüketim oranı fiyatına göre çok fazla. O fiyata A++ başka firmalardan alınır. Kalite sanırım KIRIGAMINE serisinde başlıyor.

Yetkili bayi bana acele etme Nisan 15 gibi kampanya olacak dedi.

Bende ZEN almayı planlıyorum ama nasıl olacak bilmiyorum.4890 TL fiyat verildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RuLazz_ -- 1 Nisan 2017; 21:36:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Güle güle iyi günlerde kullanın hocam. Bundan sonra yıllarca sorun yaşamamanız dileklerimle

Sağolasın

• Samsung ar5500 18000 (3000 TL) - Daikin n serisi 18000 (3700 TL) arasında kaldım daikin pahalı geliyor bana bir de n serisi için ucuz üretim diyorlar sizce hangisi daha mantıklı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fromelf

Samsung ar5500 18000 (3000 TL) - Daikin n serisi 18000 (3700 TL) arasında kaldım daikin pahalı geliyor bana bir de n serisi için ucuz üretim diyorlar sizce hangisi daha mantıklı?

Samsung üçgen klimayı bende kullandım soğutması çok iyi ama en kötü tarafı üçgen olanının tavana flaplarının ayarlanmaması direk yere vuruyor altında oturulacak yer varsa yazın çok rahatsız ediyor alacaksanız bunuda göz önüne alın
  • alex1010 kullanıcısına yanıt
    Bir alt modeli var, ar4500, fiyat aynı gibi ama bunun flapları düz çalışıyor, belki daha iyidir. Bu fiyatlarda tavsiyeniz var mı?
  • Herkese merhaba bir şey soracağım,lg sirius 12.000 btu klima almaya karar verdim ancak şöyle bir durum var,yeni çıkan modeller bakır kandensör,iç ve dış ünitede smart inverter yazıyormuş,1-2 yere sordum bazıları sadece iç ünitede yazıyor dış ünitede yazmıyor dediler ama 1-2 resim var smart inverter yazıyor alan arkadaşlar rica etsem bi bakabilirmi dış üniteye ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Osman_58

Herkese merhaba bir şey soracağım,lg sirius 12.000 btu klima almaya karar verdim ancak şöyle bir durum var,yeni çıkan modeller bakır kandensör,iç ve dış ünitede smart inverter yazıyormuş,1-2 yere sordum bazıları sadece iç ünitede yazıyor dış ünitede yazmıyor dediler ama 1-2 resim var smart inverter yazıyor alan arkadaşlar rica etsem bi bakabilirmi dış üniteye ?

ME alamazsam o seriyi düşünüyorum bende.

• quote:

Herkese merhaba bir şey soracağım,lg sirius 12.000 btu klima almaya karar verdim ancak şöyle bir durum var,yeni çıkan modeller bakır kandensör,iç ve dış ünitede smart inverter yazıyormuş,1-2 yere sordum bazıları sadece iç ünitede yazıyor dış ünitede yazmıyor dediler ama 1-2 resim var smart inverter yazıyor alan arkadaşlar rica etsem bi bakabilirmi dış üniteye ?

ben iç ve dış ünitede smart yazıyor diye hatırlıyorum ama emin değilim.
    Fakat bakır kondansetör olduğunu biliyorum ondan eminim. Akşam bakıp yazayım size.
  • Güzel klima gibi hocam bende baktım baya lg de karar kıldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: AhmetYOL

quote:

ben iç ve dış ünitede smart yazıyor diye hatırlıyorum ama emin değilim.
    Fakat bakır kondansetör olduğunu biliyorum ondan eminim. Akşam bakıp yazayım size.

Tamam,teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 17281729173017311732
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.