Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: adamgibiadam Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
39.200
Cevap
328
Favori
3.174.075
Tıklama
Giriş
      9417 Mesaj
      28 Mart 2017 13:47:52

Alçıya da karışmıyorlar?

Yapmayın lütfen hocam, kabullenmeyin lütfen böyle şeyleri.

O elektrik bağlanacak, O alçı yapılacak, O drenaj Çekilecek, O vakum yapılacak bunun lamı cimi yok.

Arçelik yapar hocam bence, Sizden ricam bir de Arçelik keşif hizmetini buraya değerlendirin ve ALÇI-VAKUM-ELEKTRİK BAĞLANTISI vs yapıp yapmadıklarını da buraya paylaşın lütfen.

Gelelim bu işin bir standardının olup olmamasına.

Yukarıda yazdığım üzere hocam bu işe DEVLET dahi YAPILACAK diyorken, karşılaştığınız sonuçla size firmaların tüketicilere yaklaşımının göstergesidir. Daha fazla yorum yapmaya gerek yok bence.

Ayrıca ''Koskoca DAIKIN'' diyorsunuz, haklısınız, ama koskoca DAIKIN ın BAHANE ederek 3 kuruşluk işten kaçtığı da aşikar.

Alçıyı yapma, elektriği bağlama, vakumu yapma, drenajı çekme, bu nasıl HİZMET olur ki o zaman?

Klima için klimacı
      Elektrik için elektrikçi
      Alçı için alçıcı
      üzerine bir de temizliği de kendiniz yapın bari

GERÇEK kimacı dediğin tüm işleri bitirir, KENDİ BATIRDIĞI yerleri tertemiz yapar teslim eder ve alnının akı ile çıkar o evden.
      |
      |
      akifa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      28 Mart 2017 13:49:11

Size ücretsiz keşif hizmeti bile vermiyorsa BAYMAK kafadan elenir hocam (Bence)

Size dediğim gibi şu küçücük ve çok basit keşif hizmetinde takınılan tavırdan dahi firmaların ciddiyetini anlayabilirsiniz.
      |
      |
      28 Mart 2017 13:59:26
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Size dediğim gibi şu küçücük ve çok basit keşif hizmetinde takınılan tavırdan dahi firmaların ciddiyetini anlayabilirsiniz.

Ado Hocam Merhaba,
      Benim de derdim keşif için gelenler. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Kapasite konusunda 2-3 farklı öneri var.

İzmirde oturuyorum. Ev değiştirdim, yeni bina yalıtım var, ara kat. Salon, öğlen güneş almaya başlıyor, 5-6 saat güneş alıyor.
      Salon 34 metrekare, ancak 11 metrekare civarı bir açık mutfak ve arada kapı olmadan 6 metrekare giriş ve 11 metrekarelik bir koridora bağlanıyor. En arka oda 15 metrekarelik yatak odası ve orada şu an 12.000 lik MHI klima takılı.
      Yazın Salona takılacak klima ile arka odada kullanılacak klima aynı anda çalışacak. 2.5 yaşında kızımız var onun odası (11 metrekare) da bu koridor üzerinde. Diğer odaların kapısı (koridora açılan 2 tane daha oda var) klimalar çalıştığında kapalı olacak. Klima sadece yazın soğutma amaçlı kullanılacak. Sizin önerileriniz dahilinde klimalar nem alma fonksiyonunda 25-26 derecede çalışacak. Akşamüstü saat 6 gibi eve geldiğimizde açıp, sabah 7 gibi kapatacağız.

Arka odaya MHI klima montajına gelen arkadaş, salona 18lik yeterli olur dedi ama ben odanın kapısı olmaması nedeniyle çok şüpheye düştüm. Başka firmadan gelen keşif ekibi 24 almamı tavsiye etti. Diğer br firma 22 lik veya 24lük almamı önerdi. Fikrinizi almak isterim.

• Teğmen
      236 Mesaj
      28 Mart 2017 14:11:49
      quote:

Alçıya da karışmıyorlar?

Yapmayın lütfen hocam, kabullenmeyin lütfen böyle şeyleri.

O elektrik bağlanacak, O alçı yapılacak, O drenaj Çekilecek, O vakum yapılacak bunun lamı cimi yok.

Arçelik yapar hocam bence, Sizden ricam bir de Arçelik keşif hizmetini buraya değerlendirin ve ALÇI-VAKUM-ELEKTRİK BAĞLANTISI vs yapıp yapmadıklarını da buraya paylaşın lütfen.

Gelelim bu işin bir standardının olup olmamasına.

Yukarıda yazdığım üzere hocam bu işe DEVLET dahi YAPILACAK diyorken, karşılaştığınız sonuçla size firmaların tüketicilere yaklaşımının göstergesidir. Daha fazla yorum yapmaya gerek yok bence.

Ayrıca ''Koskoca DAIKIN'' diyorsunuz, haklısınız, ama koskoca DAIKIN ın BAHANE ederek 3 kuruşluk işten kaçtığı da aşikar.

Alçıyı yapma, elektriği bağlama, vakumu yapma, drenajı çekme, bu nasıl HİZMET olur ki o zaman?

Klima için klimacı
      Elektrik için elektrikçi
      Alçı için alçıcı
      üzerine bir de temizliği de kendiniz yapın bari

GERÇEK kimacı dediğin tüm işleri bitirir, KENDİ BATIRDIĞI yerleri tertemiz yapar teslim eder ve alnının akı ile çıkar o evden.

vakumlama olsun drenaj cekme olsun onları yapacagız dedi arkadaş, ama diğer işler klima montajını yapacak olan kişilerin işi değil dedi. tamam yapılacak olan işi ehli insanlar yapacaksa ne diye üçretsiz montaj denilir. dışardan elektrikci getirsen veya biz getirdik diyelim onun masrafınıda karşılamıyorsun. yani anlayacagınız hocam adamların elinden ne elektrik işini yapacak usta neden alcı sıva yapacak usta var. biz böyle çalısıyoruz diyorlar. isterseniz numarasını paylaşayım aynı cevapları servisten yine aldım 444 1 450. arcelikle alakalı durumu'^da bildiririm.
      |
      |

DH PSP TOPLULUĞU
      PSP Fat Black | v.5.50 GEN-D3 | 8 Gb Memory Stick

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      28 Mart 2017 14:26:07

Sizin kullanma koşulunuza göre 21.000BTU altına inmek pek mantıklı olmaz hocam.

Bana deseniz ki ''66 metrekare salonum var, elimde de 12 lik klima var değerlendirmek için onu bir köşeye takacağım, öbür köşeye kaç BTU alayım?'' size vereceğim cevap tereddütsüz ''18.000BTU al yeter'' şeklinde olur.

Ancak çok noktalı kullanımlarda ister istemez BTU kapasitesinin büyümesi gerekir (şahsi fikrimdir)

Açık mutfak etkisi-Ocak farkı-Aspiratör farkı-5-6 saat güneş alan ev vs derken VERİMLİ bir kullanım için BTU nun büyük olması mantıklı.

Benim markalar ve modelleri hakkında çok bilgim yoktur bu nedenle 22.000BTU üreten hangi markadır bilmem lakin 22.000BTU aslında nokta atışı tespit olmuş her kim tespit ettiyse. (Zihnine fikrine sağlık arkadaşımızn) lakin 22.000BTU olacak diye o markaya takılı kalmak zorunda hissetmeyin kendinizi, başka markadan daha avantajlı 24 bulursunuz onu alın derim mutlaka.

Görüşmek üzere.

Ooooo profiline baktım da, Sen bir de hemşehrim çıktın benim, Karşıyakadamı oturuyorsun?
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
      KaT35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      73 Mesaj
      28 Mart 2017 14:55:16
      quote:

Sizin kullanma koşulunuza göre 21.000BTU altına inmek pek mantıklı olmaz hocam.

Bana deseniz ki ''66 metrekare salonum var, elimde de 12 lik klima var değerlendirmek için onu bir köşeye takacağım, öbür köşeye kaç BTU alayım?'' size vereceğim cevap tereddütsüz ''18.000BTU al yeter'' şeklinde olur.

Ancak çok noktalı kullanımlarda ister istemez BTU kapasitesinin büyümesi gerekir (şahsi fikrimdir)

Açık mutfak etkisi-Ocak farkı-Aspiratör farkı-5-6 saat güneş alan ev vs derken VERİMLİ bir kullanım için BTU nun büyük olması mantıklı.

Benim markalar ve modelleri hakkında çok bilgim yoktur bu nedenle 22.000BTU üreten hangi markadır bilmem lakin 22.000BTU aslında nokta atışı tespit olmuş her kim tespit ettiyse. (Zihnine fikrine sağlık arkadaşımızn) lakin 22.000BTU olacak diye o markaya takılı kalmak zorunda hissetmeyin kendinizi, başka markadan daha avantajlı 24 bulursunuz onu alın derim mutlaka.

Görüşmek üzere.

Ooooo profiline baktım da, Sen bir de hemşehrim çıktın benim, Karşıyakadamı oturuyorsun?

Evet hocam Karşıyaka'da oturuyorum. Ama şimdi kalabalıktan gürültüden biraz yukarılara kaçtık, biliyorsanız Mustafa Kemal Mahallesi diye geçiyor, Karşıyakaya bağlı. Evka 2 ile Örnekköy arasında yeni sitelerin yapıldığı bir muhit; kışın havası temiz, yazın da şehirden serin oluyor. Otoban bağlantısı nedeniyle trafik derdi de yok.

22 lik cihazı öneren firmanın kliması 24lük diye geçiyor ama ısıtma 24lük, soğutma 22lik. Bu konu da ayrı bir karışık zaten, çok düşünmemek lazım sanırım.
      Mesaj alındı, şimdi bütçeye göre (Max 4000 TL) bizi üzmeyecek bir marka model bulmaya geldi. Üst segmentteki marka ve modeller 6000 TL civarı...

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      28 Mart 2017 15:04:18

Her ne kadar görev nedeniyle artık Karşıyaka'da yaşamasam da bir ayağım hep orada olduğundan dolayı bilirim hocam yaşadığınız yerleri.

Can ciğer arkadaşımın ilk evi Evka 2 de idi, Şu an annesi halen orada yaşar, çok gidip geliriz.

Çok detaya takılı kalma sayın hocam, Her kafadan bir ses çıkar, Yerlicisi, yabancı hayranı, yabancı düşmanı, marka takıntılısı, marka düşmanı, ticaret erbabı her kesimden insan var net aleminde. Bana göre en doğrusu, bütçenize uygun, size uzun garanti veren, kendisini ispat etmiş ve en önemlisi ise, servisi size yakın, karşınızda muhatap bulabileceğinize inandığınız marka hangisi ise onu tercih edin.
      |
      |
      KaT35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      236 Mesaj
      28 Mart 2017 15:14:09
      quote:

hocam arçelik'ten gelen arkadaş'ta aynı kelamları yaptı elektrik tesisatı olsun alcı,sıva işi olsun karışmıyoruz diyor son 2 senedir böyle çalısıyoruz diyorlar daha önce bu konuda çok olay atlattıkları için firma artık bu gibi işlere bakmıyormuş. servise verilen emir buymuş anlayağacağınız. fakat dediği mitsubishi tarzı 7 , 8 bin küsüratlı bir klima alacağınızı farzedersek o zaman işler değişir dedi oda firmanın kendi aldığı bir sorumlulukmuş (kendi düşüncesiyle) bende değişen birşey yok dedim kendisine şuana dek. madem montajı yapıyorum diyorsun neden işi tam bitirmeden bırakıyorsun bumudur cihazı çalışır vaziyette teslim etmek? ve üstüne gidip masraf yapacagım neden kendi bünyende elektrikci ve sıvacı bulundurmazsın koskoca arçelik? mantıken haklısınız diyor arkadaş maalesef bu firmanın kararı olduğundan birşey yapamıyoruz diyor. demekki kanun yönetmelik değişmiş ado hocam bizim haberimiz yokmuş. demekki bu firmalar kanunda olsa devleti ya takmıyorlar yada bir kılıf uydurup kendilerini belli işlerden muaf tutuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akifa -- 28 Mart 2017; 15:18:24 >

DH PSP TOPLULUĞU

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      28 Mart 2017 15:23:41

Vallahi şaşırdım ne yalan söyleyeyim. Arçelikten beklemezdim

Ben bir de bizim kuruma kızarım bazı konulardan dolayı.

Alçı sıva derken abi 50 lik veya 65 lik punch ile KENDİ açtıkları deliği kapatmalarını istiyoruz kalkıp da eve saten alçı yapsınlar demiyoruz. Alçı yaptıklarında evin elektrostatik dengesimi bozuluyormuşta sorumluluk almıyorlarmış anlayamadım gitti.

Bizim ekiplere fabrikadan verilen kesin talimat var yahu evi nasıl aldılarsa teslim edecekler diye, millet 30 gram alçı karmaktan kaçıyor vallahi şaşırdım bak ciddiyim.

Dur merak ettim bizim Arçelikçi arkadaşlardan birisini arayıp sorayım.
      |
      |

• Teğmen
      236 Mesaj
      28 Mart 2017 15:28:52
      quote:

Vallahi şaşırdım ne yalan söyleyeyim. Arçelikten beklemezdim

Ben bir de bizim kuruma kızarım bazı konulardan dolayı.

Alçı sıva derken abi 50 lik veya 65 lik punch ile KENDİ açtıkları deliği kapatmalarını istiyoruz kalkıp da eve saten alçı yapsınlar demiyoruz. Alçı yaptıklarında evin elektrostatik dengesimi bozuluyormuşta sorumluluk almıyorlarmış anlayamadım gitti.

Bizim ekiplere fabrikadan verilen kesin talimat var yahu evi nasıl aldılarsa teslim edecekler diye, millet 30 gram alçı karmaktan kaçıyor vallahi şaşırdım bak ciddiyim.

Dur merak ettim bizim Arçelikçi arkadaşlardan birisini arayıp sorayım.

mitsubihi yetkili geldi efendim onlarda aynısı sadece delik açılmış olan bölgelere köpük sıkıyoruz dediler o kadar. yani anlayacağınız elektrik aksamı kesinlikle tüketiciye ait.

Alçı yaptıklarında evin elektrostatik dengesi bozuluyor dikkatimi çekti :) küçük bir deliğin içine koyulan alcı nasıl statik dengeyi bozuyormus ilginç mübarek nerde duymuşlarda söylemişler bu bilgiyi özel fizik dersimi alıyormus bu klimacı arkadaş :D işlerine gelen bilgiyi nasıl kapıpta söylüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akifa -- 28 Mart 2017; 15:35:4 >

DH PSP TOPLULUĞU

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      28 Mart 2017 15:40:04

Tabii ki kimseyi deşifre etmeyeceğim lakin samimi bir itiraf geldi. Tüketici dişli ise, yukarıdan yaptırım var ise, müdürün tanıdığı, amirin dayısı, memurun halası gibi durumlar var ise (Klasik Türkiye durumları, tanıdık varsa yani) evin koltuklarına kadar silen servislerin var olduğu gerçeği.

İşte ben buna kızıyorum, ''kime ne tutturursak mantığı'', MARKA ne olursa olsun kabullenebileceğimiz bir şey değil.

Firmalara karşı bir bütünlük oluşturamazsak bu YAPMADIKLARI işler arta arta gider ve iş sonradan artık ÜCRETSİZ MONTAJ diye bir kavramın kalmamasına neden olur.

O zaman demek ki verdiğim tüm bilgiler sadece bir firma tarafından uygulanıyor, o da kendi inisiyatifi ile uyguluyor, YAZIK.

Benim kişisel İNAT huyum, sırf bu nedenle klima aldırmaz bana. Ben indirim istemiyorum, hediye de istemiyorum, bana toprak bahşetmelerini de istemiyorum. PARASINI VERDİĞİM MALIN ücretsiz olan montaj hizmetinin ADAM gibi eksiksiz yapılmasını istiyorum sadece.
      |
      |

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      28 Mart 2017 15:41:52

Hocam o statik konusunu ben mübalağa ettim yanlış anlaşılmasın, Bilerek mecaz yaptım yani ''sanki 30 gram alçı yapınca evin elektrostatik dengesi mi bozuluyormuş da neyin sorumluluğunu almıyorlarmış?'' anlamında yazdım
      |
      |
      28 Mart 2017 15:45:17
      quote:

Hocam o statik konusunu ben mübalağa ettim yanlış anlaşılmasın, Bilerek mecaz yaptım yani ''sanki 30 gram alçı yapınca evin elektrostatik dengesi mi bozuluyormuş da neyin sorumluluğunu almıyorlarmış?'' anlamında yazdım

pardon ado hocam anlayamadım gitti tarafını okumadan yorum yaptım :)
      |
      |

DH PSP TOPLULUĞU
    • Çavuş
      73 Mesaj
      28 Mart 2017 15:46:47
      quote:

Her ne kadar görev nedeniyle artık Karşıyaka'da yaşamasam da bir ayağım hep orada olduğundan dolayı bilirim hocam yaşadığınız yerleri.

Can ciğer arkadaşımın ilk evi Evka 2 de idi, Şu an annesi halen orada yaşar, çok gidip geliriz.

Çok detaya takılı kalma sayın hocam, Her kafadan bir ses çıkar, Yerlicisi, yabancı hayranı, yabancı düşmanı, marka takıntılısı, marka düşmanı, ticaret erbabı her kesimden insan var net aleminde. Bana göre en doğrusu, bütçenize uygun, size uzun garanti veren, kendisini ispat etmiş ve en önemlisi ise, servisi size yakın, karşınızda muhatap bulabileceğinize inandığınız marka hangisi ise onu tercih edin.

Hocam aynen katılıyorum ama servis konusu çok sıkıntılı. Türkiyenin en büyük beyaz eşya üreticilerinden birinin kliması takılıydı bir önceki evimizde, Müteahhit firma takmıştı, hazırdı. Yazın taşındık, oh ne güzel klima felan ugraşmayacağız dedik. Düğmeye bir bastık, soğutmuyor. Müteahhit firma ile konuştuk, servisi arayın dediler, servisi aradık. Bugün çok yogunuz yarın gelemeyiz, ertesi gün ancak şu saatte geliriz dediler, tamam dedik, işten izin aldık geldik. Örneğin 2'de geliriz dediler, oldu saat 5 kimse gelmedi, biz arayıp sürekli geleceksiniz diye teyit ettiriyoruz. Nihayet biri geldi, sanırım gaz bastı gitti, gitmeden çalıştırdı, soğuk üflüyordu, biz de oldu zannettik. Ertesi gün yine bastık düğmeye, soğutmuyor. Yine aynı şeyler, Malum İzmirin sıcağı bir yandan.. Yine öğlen sıraları bir saat verdiler, izin aldık, eve geldik. Gelen giden yok, biz arayıp geleceksiniz değil mi diye nöbetteyiz. Biz ümidi kestik, akşam 7-8 gibi aradılar, abi gelelim mi musait misiniz diye, tamam gelin dedik, bir daha benzer şeyler yaşamamak için... Neyse geldiler, söylememize rağmen iç ünite ile dış ünite arasındaki boruyu kontrol etmemişlerdi bir önceki gelişlerinde, bu defa kontrol ettiler, burda kaçak var dediler. Gelen 18 yaşlarında tecrübesiz bir arkadaştı, herşeye eyvallah dedik ama bu arkadaş 10. kat balkonundan dış ünitenin bağlantısını kontrol etmek için kafa üstü aşağı hiçbir kontrol/destek olmadan sarkınca ben tamam dedim, buraya kadar. Gece gece sen bana iş çıkarma, yolladım evden delikanlıyı. Ertesi gün anlattım servis yetkilisine, konuyu internetten müşteri hizmetlerine de yazıyorum bilginiz olsun dedim. Üşenmedim ayrıntılı bir şekilde yazdım. Hemen aradılar, doğru dürüst birini yönlendirdiler, gelen usta en fazla 20-25 dakkada işini bitirdi, teşekkür ettik gitti.. Şimdi servis konusu piyango gibi, Türkiyenin en büyük firmasıyla bunu yaşadıktan sonra nereden alırsak alalım işimiz şansa kalıyor.
      |
      |

• Teğmen
      236 Mesaj
      28 Mart 2017 15:48:19
      quote:

Tabii ki kimseyi deşifre etmeyeceğim lakin samimi bir itiraf geldi. Tüketici dişli ise, yukarıdan yaptırım var ise, müdürün tanıdığı, amirin dayısı, memurun halası gibi durumlar var ise (Klasik Türkiye durumları, tanıdık varsa yani) evin koltuklarına kadar silen servislerin var olduğu gerçeği.

İşte ben buna kızıyorum, ''kime ne tutturursak mantığı'', MARKA ne olursa olsun kabullenebileceğimiz bir şey değil.

Firmalara karşı bir bütünlük oluşturamazsak bu YAPMADIKLARI işler arta arta gider ve iş sonradan artık ÜCRETSİZ MONTAJ diye bir kavramın kalmamasına neden olur.

O zaman demek ki verdiğim tüm bilgiler sadece bir firma tarafından uygulanıyor, o da kendi inisiyatifi ile uyguluyor, YAZIK.

Benim kişisel İNAT huyum, sırf bu nedenle klima aldırmaz bana. Ben indirim istemiyorum, hediye de istemiyorum, bana toprak bahşetmelerini de istemiyorum. PARASINI VERDİĞİM MALIN ücretsiz olan montaj hizmetinin ADAM gibi eksiksiz yapılmasını istiyorum sadece.

bu gidişle bende klima almam ado hocam klima montajından gayrı klimayı adam gibi nereye koyup verim alacağımız bile muamma. düşün adam klimanın elekrtik aksamını prize bağlayacağız diyor atınada sigorta korlar diyor benim daha önce belirttiğim hol bölümüydü ordan diğer odalar verim alamassın dedi servis yetkilisi bende oturma odasına takılırsa dedim bu priz durumyla karşılaştım. çık şimdi işin içinden cıkabiliyorsan keske sadece montaj dert olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akifa -- 28 Mart 2017; 15:51:34 >
      |
      |

DH PSP TOPLULUĞU

• Binbaşı
      1520 Mesaj
      28 Mart 2017 15:49:42

quote:

Orijinalden alıntı: Akşahin

Klima alma arifesindeyim.
      25 m2 salonum var soğutma amacı ile kullanacağım.
      Mitsubishi sf35 almayı düşünüyorum.
      Önerilerinizi duymak isterim..

Daikin Shira FTXS35K da listeme eklendi.

2 si arasında hangisi daha iyi tercih olur.
      Birisini alıcam bugün yarın, yardımcı olursan sevinirim..
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado
      28 Mart 2017 15:57:57

Değerli Hocam Merhabalar;

Böyle yazınca da kızıyor bazı arkadaşlar forumda ama, Ben marka model firma tavsiye işlerine girmiyorum lütfen mazur görün.

Forumda 1-2 arkadaşımız var markasal fikir beyan eden, onlar görürse yazarlar mutlaka.

Kaldı ki bilmediğim konuda ahkam kesmeyi de sevmem, bu anlamda inanın model bilgim neredeyse hiç yoktur benim
      |
      |
      Akşahin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      28 Mart 2017 16:03:28
      quote:

quote:

Kesinlikle bir kere Daikın dan vazgeçin arkadaşım. Başınız ağrır.

5. Sınıf kompresör kullanıyor.

Daikın da alınacak tek ürün Ururu Sarara dır o da bir araba parası. Siz ME alın 20-25 yıl arkanıza bakın. Sadece senelik bakımlarını yaptırır Gül gibi de kullanırsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1520 Mesaj
      28 Mart 2017 16:39:30
      quote:

Değerli Hocam Merhabalar;

Böyle yazınca da kızıyor bazı arkadaşlar forumda ama, Ben marka model firma tavsiye işlerine girmiyorum lütfen mazur görün.

Forumda 1-2 arkadaşımız var markasal fikir beyan eden, onlar görürse yazarlar mutlaka.

Kaldı ki bilmediğim konuda ahkam kesmeyi de sevmem, bu anlamda inanın model bilgim neredeyse hiç yoktur benim

tavsiye değilki, 2 sinden birisini alacaksın, sen alcak olsan hangisini alırsın diye sordum.
      Böyle yardımcı olmuyorsun ama :)

• Binbaşı
      1520 Mesaj
      28 Mart 2017 16:40:38
      quote:

Orijinalden alıntı: Ramen-

quote:

quote:

Kesinlikle bir kere Daikın dan vazgeçin arkadaşım. Başınız ağrır.

5. Sınıf kompresör kullanıyor.

Daikın da alınacak tek ürün Ururu Sarara dır o da bir araba parası. Siz ME alın 20-25 yıl arkanıza bakın. Sadece senelik bakımlarını yaptırır Gül gibi de kullanırsınız.

Teşekkürler..
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.