Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: MrEmq Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 22 Misafir Kullanıcı
39.273
Cevap
331
Favori
3.177.635
Tıklama
Giriş
      116 Mesaj
      21 Mart 2017 22:15:11
      msz-hj 35 1200btu ınverter aldım. 3050tl.nakit fiyat.150 eskı klıma yer degısımı 3200tl toplam fıyat nasıl ıyımı.ısıtmada kulandım.lg bke d 6600 klımam ısıtmıyordu. 2 derecede denenmısıtr
      |
      |
      22 Mart 2017 10:18:50
      İşte bu nedenle MARKA tavsiye etmem ben. Marka tavsiye edeceğime biraz teknik, biraz mantık anlatırım kullanıcı kendisi karar versin.

Yoksa işte böyle doğru bildiğini bile şaşırtırlar adamı
      |
      |
      22 Mart 2017 14:00:30

öncelikle burada sorduğum soruya kendi bilgi/becersi dahilinde cevap yazan @akdenizz07 arkadaşıma bana verdiği değerli bilgiler için çok teşekkür ederim ..
      kim ne derse desin beni kaale alıp bilgisi dahilinde yardımcı olmaya çalıştı ..
      egemen0807 arkadaşıma da ayrıca teşekkür ederim ama birisine yardımcı olurken başka birini kırıcı yorumlar yapmaması gerektiğini belirtmek isterim ..
      burda anladığım kadarıyla etliye sütlüye karışmadan yorum yapan bir yönetici arkadaşımız var fakat buranın amacı klima tavsiyesi, her ne kadar klimalardan anlasa da tabiri caizse hiç bir işin ucundan tutmadan ortaya yorum yaparak görüşlerini belirtmekte .. buraya kadar herhangi bir sıkıntı yok fakat kendi bilgi ve düşüncelerini hiç bir çıkar gütmeden yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara da bir köstek olma çabası içerisinde hissettim kendisini ki bence bu doğru bir davranış değil!
      burası bir tavsiye forumu bende tavsiye almak, bilmediğimi öğrenmek, elimdeki parayı hakkıyla değerlendirebileceğim seçenekleri öğrenmeye ihtiyacım olduğu için buradayım ..
      demem odur ki birşeyi çok iyi bilebilirsiniz ama bunu ihtiyacı olan diğer arkadaşlarla paylaşmazsanız bu bilgi biraz ukalalığa girer, açık ve net ..
      |
      |
      Bahsedilenler: Akdenizz07

• Çavuş
      73 Mesaj
      22 Mart 2017 16:21:41

Eyvallah arkadaşım maksatım sana yardımcı olmaktı ama üst modelde arkadaşın dediği gibi yanlış yazmışım kusura bakma o da tam doğru olan modeli yazamamış zaten en son yazımda ME'in en üst modeli olanı yazdım daha öncede belirttim ben burada öneri/tavsiye verirken bütçeye göre kendim seçim yapıp alacakmış gibi cevap veriyorum herkese,hiçbir zaman benim önerim en iyisi şeklinde bir üslubum olmadı,olmazda önerilerim tamamen kişisel görüşlerim ve kendi seçimlerimdir her zaman belirtttiğim gibi yine belirtiyorum bana göre ME ve diğerleri diye ayırıyorum klimaları diğerleri içinde de çok güzel modeller markalar var ama bana göre en zirvesi ME kalite olarak dayanıklılık olarak zor hava şartlarında çalışma olarak...

Seçim tamamen kullanıcıların istediğiniz markaları/modelleri tercih edersiniz sende her ne marka/model alırsan al burda fotoğraf/video olur yazılarınla aldığın klimanın olumlu/olumsuz yanlarını paylaş ki araştıran insanlara rehber olmuş olursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akdenizz07 -- 22 Mart 2017; 16:23:19 >
      |
      |
      unusual_pscho kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      22 Mart 2017 17:45:15

Sayın Üye;

Bir kuruma tabiyim ve dolayısı ile burada benim marka belirtmem etik olmaz.

Bunun dışında kişisel görüşüm de marka model firma tavsiyesi vermemek yöndedir zira burada aldığı öneri üzerine satın aldığı klimayı beğenmeyip, gelip burada Belalar okuyan, küfürler eden nice üyeler gördük. (Belli bir ismi kastetmedim zira sayıları çok)

Şimdi siz mal sahibi olacaksınız diye ben burada dert sahibi olmalımıyım bunu anlayamadım? Bu benim kişisel tercihim, Kimse beni tavsiye verme konusunda zorlayamaz, burada yaptığım yorumun tarzına da karışamaz aynen kural dışı durum olmadıkça bizim de kimseye karışmadığımız gibi. Peki tavsiye vermek isteyenlere ben karışırmıyım? Ticari yaklaşıp bu işten kazanç elde edip yönlendirme yapan birisi değilse kesinlikle buna da karışmam, bu durumda rahatsız olduğunuz konu nedir? Köstek ten kastınız burada reklam yapanlara engel olmak ise bu benim işim zaten, rahatsız oluyorsanız destek birimine şikayet edersiniz burada bana hakaret etme hakkı vermez bu size.

Bu şartlar altında UKALA ithamınızı size iade ediyorum.
      |
      |
      unusual_pscho kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      22 Mart 2017 18:47:49
      Bu da size Örnek olsun sıcağı sıcağına.

Dışarıdan baktığınızda 2015 yılının üyeliği ancak toplasanız 2 tane mesajı var, ikisi de bu gün (45 dakika önce) atılmış, sözüm ona tavsiye veriliyor lakin, ''X marka klimayı Şu linkten alabilirsiniz''diyor arkadaşımız. Size göre iyi niyetli bir tavsiye olabilir ama bize göre bu bir TİCARET. içeriğinde tarafsızlık yok, samimiyet yok, potansiyel tüketicinin GERÇEKTEN derdini dinleyip anlamak ve ona uygun TARAFSIZ bir yol gösterme yok. ''Ben mal satayım da..'' düşüncesi dışında hiç bir şey yok burada.

Derseniz ki ''ben bundan rahatsızım'' ona da bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Donanım haber forumlarının bu bölümündeki yaklaşım bu şekilde.

• Yarbay
      2038 Mesaj
      22 Mart 2017 20:29:12
      yaklaşık 4 ay önce kampanya ile yalıtımsız bol camlı içeri her türlü hava giriş çıkışı olan 27-28mtkare salona ısınma amaçlı MSZ-FH krigamine serisi ME klima aldım çok da memnun kaldım. şimdi 15-16mtkare yalıtımsız 2 camlı ve bir balkon kapılı yatak odama daha çok soğutma amaçlı kullanacağım sessiz bir klima arıyorum. güç tüketimi ve sessizlik uyku açısından benim için önemli. kampanyaların eli kulağında diye duydum. şimdiden önerileriniz ne olur?
      339 Mesaj
      23 Mart 2017 00:00:57
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Bu da size Örnek olsun sıcağı sıcağına.

Dışarıdan baktığınızda 2015 yılının üyeliği ancak toplasanız 2 tane mesajı var, ikisi de bu gün (45 dakika önce) atılmış, sözüm ona tavsiye veriliyor lakin, ''X marka klimayı Şu linkten alabilirsiniz''diyor arkadaşımız. Size göre iyi niyetli bir tavsiye olabilir ama bize göre bu bir TİCARET. içeriğinde tarafsızlık yok, samimiyet yok, potansiyel tüketicinin GERÇEKTEN derdini dinleyip anlamak ve ona uygun TARAFSIZ bir yol gösterme yok. ''Ben mal satayım da..'' düşüncesi dışında hiç bir şey yok burada.

Derseniz ki ''ben bundan rahatsızım'' ona da bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Donanım haber forumlarının bu bölümündeki yaklaşım bu şekilde.

Bir kaç defa satın almam oldu...
      Derhal paramı iade aldım ve sildim aklımdan,
      Sanki üreticiler bu tarz firmalara sıfır dışı ürünleri pazarlasın diye destekliyor..
      Uzak durmakta fayda var ama keşke bir başka platform olsada insanların mahsumiyetini suistimal eden firmalar teşhir edilse.

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      23 Mart 2017 08:11:42

Gunaydin.

Aslinda direkt hedef gostermek yerine insanlari bilinclendirerek yine de bir sekilde uzak durmalarini saglamaya calisiyoruz lakin her ne olursa olsun hem etik kutallar hemde ticari kanun nedeni ile forum yonetim karari olarak "almayin aldirmayin uzak durun" tarzi soylemlerden uzak duruyoruz.

Ancak, TELEVIZYON bolumumuzde DOLANDIRICI SUPHELISI SITELER adinda bir konu var. Ismi baska ve izin veremeyecegim bir seydi lakin icerigindeki bilgiler somut du bu nedenle konu basligini degistirdim halen duruyor ve aktif isleyen bir konu.

Bu baglamda gercek veriler isiginda boyle bir konu bu bolumde de acmak istenirse sorun olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      daytone1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      23 Mart 2017 09:25:16

Üstad Merhaba,
      Mümkünse MSH-FH modelinin kaçlık (BTU) olanını aldınız acaba?
      Aynı metrekarelerde benimde bi odam var ona istinaden soruyorum.
      Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
      |
      |
      drserk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      23 Mart 2017 13:38:08
      genellikle soğutma amaçlı Mitsubishi Elektric MSZ-HJ35VA 12000 BTU almak istiyorum max 3 bin lira harcarım. yalnız en baz modeli galiba,

onun yerine klimacı arkadaşın tavsiye ettiği gree viola veya midea black serisi mi alsam 2016 model klima. mitsubishi olan 2013 yılında çıkmış klima ve fazla fonksiyonu yok.

veya arçelik mi ama oda verimli soğutmuyor diyorlar.
      23 Mart 2017 23:21:38

Arçelik 12330 soğutma için tavsiye ederim, ısıtma için iyi değildir ( tasarruf etsin diye makina randımanı düşürüldüğünden çok iyi ısıtmıyor ) ama soğutmada çok üstündür, iç ünitede rüzgar sesinden başka en ufak vızıltı yoktur,
      hatta fan hızı düşürüldüğünde çalışıp, çalışmadığını anlamazsın.
      Yaz konumunda çok tasarrufludur, mevsimsel 185 kw harcar.

Arçeliğin müşteri hizmetleri muhteşemdir.Ürünlerine sahip çıkıyorlar ( servis üstünden değil tabi :) )
      |
      |
      baris81 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      23 Mart 2017 23:57:58

"bu klima Hakkında ben burda insanların parasına göre doğru yatırım yapmasını istiyorum klimalara"

Klima yatırım aracı değildir, bu çok açık.
      ME den önce LG mi vardı?

LG lere ne olduda ME ye döndün?

LG ler hakkındaki olumsuz düşüncene sebep olan kullanıcı yorumlarını okumak isterim.
      Yoksa LG satışından ME satışına dönen bir satıcı profiliyle mi konuşuyorum?
      |
      |
      Akdenizz07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      24 Mart 2017 00:35:24

Sevgili dedeciğim siz bana ne demek istiyorsunuz tam olarak anlayamadım ama,anladığım kadarıyla bana sorduklarınızı cevaplayayım

1-) ben burda insanların parasına göre doğru yatırım yapmasını istiyorum(demek istediğim):

İnsanlar Hergün,her hafta, her ay,her yıl klima almazlar bir kere alırlar markaya/modele ya da kısacası kaliteye göre yıllarca kullanırlar klima alınırken klimayı almak isteyen kişi satıcıya belli meblağlarda ücret öder genellikle para üzerinden ödenir bu ücret, bu parada kolay kazanılmıyor denizdeki kum gibi para herkeste olmuyor kazanırken çok zor şartlarda çalışıp kazananlar var tabi yattığı yerden veya boş beleş kazananlarda var o ayrı tabiki ben de parayı zor kazanan yada zor kazanmasa da belli emek karşılığı para kazanan arkadaşların parasını her konuda iyi değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum klimayı alırken de para verildiği için bütçesine göre en uygun marka/modeli alması gerektiğine inanıyorum belki benim önerilerim en uygun olanı değildir tabiki ben o yüzden kişisel görüşlerimi belirtiyorum sonuç olarak klimaya para verip alıyorlar kötü veya bütçeye göre kalite karşılığı olmayan bir mal alırlarsa uzun yıllar gitmez parasının karşılığı olmaz klimadan uzun dönemli ısıtma/soğutma olarak faydalanılsığı için ben bu klima alma olayına parasına göre doğru yatırım diyorum

2-) ME'den önce LG mi vardı?

Cevap: Vallahi inanın tarihçelerine bakıyorum ama kuruluş tarihlerini aklımda tutmadım hiç hangisi önce hangisi sonra hiç bilmiyorum önemsemiyorum da ama kuruluş tarihlerini sonuçta ikisinin de birçok sektörde faaliyeti olan firmalar kuruluşuna bakmak istiyorsanız bence ilgili sektörlerinin kuruluşlarına bakın benim için önemi yok kuruluş tarihlerinin

3-)LG lere ne oldu da ME ye döndün ?

Cevap: ne demek istediğini Tam olarak anlayamadım ama ben hiçbir yere dönmedim,döneklik yapımda yok

3-)LG ler Hakkında olumsuz düşüncene sebeb olan

kullanıcı yorumlarını okumak isterim

Cevap:LG Hakkında hiçbir olumlu/olumsuz yazım makalem yok LG Hakkında olumsuz düşüncem de yok olumlu düşüncem de yok klima konusunda çünkü bilmiyorum herhangi bir olumlu/olumsuz inceleme duymuşluk kullanıcı yorumu mevcut değil bende ama çok merak ediyorum yeni modelleri çok övülüyor kağıt üzerinde de çok güzel duruyor özellikleri artık bilgisi deneyimi görüp bilen kullanan arkadaşlar beni de aydınlatırsa çok sevinirim gerçekten yeni modellerini ben de merak ediyorum çok güzel duruyorlar

4-)yoksa LG satışından ME satışına dönen bir satıcı profiliyle mi konuşuyorum?

Cevap : bu sorundan hiçbir şey Anlamadım

|
      |
      daytone1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2038 Mesaj
      24 Mart 2017 00:47:01

12000 btu olanını aldım

|
      |
      erhanyavuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      362 Mesaj
      24 Mart 2017 08:27:54
      İsteyen istediği markayı övsün, istediği markayı yersin, bunda bir sıkıntı yoktur herhalde işin içinde ticaret yoksa! Karşımızdakilere değişik ithamlarda bulunmak yakışmıyor.

|
      |
      24 Mart 2017 10:03:17

Teşekkür ederim cevabınız için. Ben ME klima alma arefesindeyim. Acaba bi süre daha beklemeli miyim?
      Kampanya konusunda bilginiz var mı ne zaman olabileceği konusunda...
      |
      |
      drserk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      24 Mart 2017 15:33:24
      Arkadaşlar Merhaba,

Klima alma evresinde evimin yazları sıcak olmasından dolayı 2 adet klima aldım.

Sigma 9KBTU Comfort serisi klima aldım. Fiyat 1600 TL tanesine vereceğim.

Birinci klima salona takılacak yaklaşık 23 Mt burada 12KBTU mu daha iyi olurdu diye düşünüyorum ama sadece soğutma amaçlı kullanılacak bir klimadır. Öneriniz var mıdır?

Diğer Klima üst kata takılacak oda yaklaşık 14 Mt ama çatı piyes burada sorun olacağını sanmıyorum çatının izalasyonu iyi fakat sıcak oluyor sadece soğutma amaçlı kullanılacak.

Alt kat için öneriniz var mıdır? 9KBTU alma 12KBTU al mı dersiniz?

Yoksa 9 yeterli mi dersiniz?

Teşekkürler.
      24 Mart 2017 18:52:22

Genel bir cevap olarak, yine GENEL olarak 9 ve 12 gurubunda aynı kompresör kullanılıyor olsa da, Evap-Kondanser ve elektronik kart üzerindeki yzılımda yapılan otnamalar ile BTU değeri değiştirilip 9 12 vs yapılıyor. Yine de sizin bahsettiğiniz alan için 9 luk klima demek, olması gerekenden 1500BTU daha düşük bir klima demektir.

Söz konusu soğutma olduğunda bazı şeyler görmezden gelinebiliyor lakin rakamsal anlamda 9 ve 12 arasında çok büyük fiyat farkı olmasa gerek diye düşünüyorum, bu anlamda sizce riske girmeye değer mi bunu değerlendirmeniz lazım.

Veya çok ince bir hesap yapmalısınız.

Mesela o alanda kaç kişi yaşayacak?
      İzolasyon durumu nedir?
      pencere sayısı
      pencere ısıcam durumu
      pvc ahşap veya aluminyum doğramamıdır
      normal ampulmü floresanmı led ampulmü var
      salon açık mutfakmıdır normal salonmudur
      kullanılan tv büyüklüğü nedir? ledmi plazmamı lcd mi
      alanın cephesi nedir?
      Günün kaç saati o alan güneş alır vs vs vs
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
      gggkkknnn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2038 Mesaj
      25 Mart 2017 00:18:43

Net bir bilgim yok ama mayısta olacağını düşünüyorum

|
      |
      erhanyavuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
son dakika
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.