Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1721. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.216
Cevap
701
Favori
4.429.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17191720172117221723
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serpond S kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar,
    Bekar evime klima almak için piyasadaki en ucuz klimaları araştırmıştım. Vestel için çok fazla olumsuz yorum aldım. Ben Kumtel Daylux tercih ettim. 1 aydır kullanıyorum, memnunum.
  • Mitsubishi Electric MSZ-HJ35VA 12000 BTU hocam klımayını alayım yoksa standart bır klıma yeterlı olurmu
    guney cephe gunesın dogusundan batısına kadar gunes goruyor.catı kat yukseklık 2.30mt. alan 16 m2 yer kocaelı soğutma olarak kullanılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceffry -- 7 Mart 2017; 23:43:48 >
  • Mitsubishi'nin srk ve msz serileri arasında ne fark var??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, evin yaklaşık 25- 30 metrekarelik salonuna klima almayı düşünüyoruz. Ev İstanbul Maltepe'de, fiyatlar bana aşırı pahalı geliyor ve oda boyutlarına göre de hep 18 bin BTU'luk klimalar tavsiye ediliyor gibi. Bu salona ben 9 bin BTU'luk bir klima alırsam ne olur? Klima sadece yazın sıcaktan dolayı serinletme amaçlı kullanılacak ve gelecek elektrik faturasından ötürü zaten günde en fazla 2- 3 saat çalışacaktır. Bu durumda 9 binlik klima odayı soğutamaz mı, ne gibi bir eksikliğini yaşarım?
    Bütçe olarak en fazla 2 bin TL çıkar sanırım, aklımda 1 500 TL olsa da o fiyatlara satılan modele dahi rastlamadım.
  • bilgehankalkan kullanıcısına yanıt
    9000 BTU odaya yetersiz geleceğinden inverter olsa dahi sürekli en yüksek kapasitede çalışacağından enerji verimliliği ortadan kalkar. (Gerçi geneli en yüksek 1.3 kWh çekiyor.) Bunun dışında soğuk üfler tabii ki ama odanın derecesini kısa zamanda istediğiniz gibi düşüremez. Şayet yalıtım varsa, odanın kapısı sürekli açılıp kapanmıyor ise, ve cephe güneş görmüyorsa 12000 BTU'nun size soğutmada yeteceğini düşünüyorum. Yine de keşif hizmeti almalısınız.

2.000 TL'ye çıkmadan ama yaklaşarak 12000 BTU klimaları bulabilirsiniz hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Merhaba, evin yaklaşık 25- 30 metrekarelik salonuna klima almayı düşünüyoruz. Ev İstanbul Maltepe'de, fiyatlar bana aşırı pahalı geliyor ve oda boyutlarına göre de hep 18 bin BTU'luk klimalar tavsiye ediliyor gibi. Bu salona ben 9 bin BTU'luk bir klima alırsam ne olur? Klima sadece yazın sıcaktan dolayı serinletme amaçlı kullanılacak ve gelecek elektrik faturasından ötürü zaten günde en fazla 2- 3 saat çalışacaktır. Bu durumda 9 binlik klima odayı soğutamaz mı, ne gibi bir eksikliğini yaşarım?
    Bütçe olarak en fazla 2 bin TL çıkar sanırım, aklımda 1 500 TL olsa da o fiyatlara satılan modele dahi rastlamadım.

en uygunu bu fiyata 18 bin btu

http://urun.n11.com/klima/sigma-sgm18invdmr-comfort-a-inverter-klima-10dakikada-kargoda-P141887185?cid=604001&gclid=CKawzv2m0dICFXUo0wodFYMLlg&gclsrc=aw.ds

• derya78 kullanıcısına yanıt
    Nemrut17 N kullanıcısına yanıt
    Maalesef bütçemi aşıyor bu miktar.

@Nemrut17

(Özel mesaj kutunuz dolmuş sanırım, o yüzden buradan yazmak durumunda kaldım.)Merhaba,
    Fiyat olarak maalesef o klima zaten aklımdaki bütçeyi fazlasıyla aşıyor. Önerebileceğiniz 2 bin TL civarında bir model var mı? Marka olarak Vestel ve türevlerini tavsiye eder misiniz yoksa Japon markalarına mı yöneleyim bütçeyi gözardı edip? Yılda 3- 4 ay ve günde en fazla 3- 4 saat kullanacağım bir cihaza bu kadar para vermek içimden gelmiyor açıkçası. Kışın ısıtmayı da klimayla halledebileceğim bir yerde yaşasam gözümü kırpmam veririm, 4 bin, 5 bin TL ve yıllar boyu rahat ederim ama şuan kısmen lüks olan bu ihtiyaca bu kadar para vermek içimden gelmiyor.
    Salon güney cephe, yazın en sıcak oda orası oluyor pencere bolluğundan dolayı. Ev ara katta.
  • 30-35 metre karelik bir salonum var, ön cephesi pvc cam pencere. dış yalıtımım mevcut. ısıtma ve soğutması iyi olmalı.

servis ağı yaygın bilindik marka öneriniz var mı?

btu dediğiniz ne oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 13 Mart 2017; 13:5:16 >
  • Arkadaşlar Merhaba! Antalya'da evimizi yeni kurduk. Sadece soğutma için kullanılacak 2 tane klima alacağım. Planda klimaların salon ve yatak odasına takılacağı ankastre yerlerini mavi ve kırmızı olarak işaretledim. Hol ve salon arasında kapı duvar vs yok. Salon ve mutfak arasında alçıpan duvar ve sürgülü cam kapı var. salon:32m^2 Hol:9m^2 mutfak:12m^2 mutfak salon arası kapıyı saymazsak 50m^2 lik alan salondaki klimadan soğutulacak. Beko marka klimalar tercih edeceğim kaçlık klimalar almalıyım? Yada imkanları zorlayıp üst sınıf markalara yönelebilirim? Evin cephelerini planda belirtim salon kuzey ve batı,, yatak odası (Küçük klima) doğu ve kuzey. evimiz zemin üstü arakat, ısı cam ve dış yalıtım var. şimdiden teşekkürler

• Hemşerim Antalya sıcağında o 50 m2 yeri soğutmak kolay iş değildir hele ki sizin evininizin planı sıkıntılı klima için, klimanın ferrarisi mitsubishi electrictir tartışmasız ama çok aşırı pahalılar hele hele döviz bu durumdayken zor ulaşılır oldu,ısıtma-soğutmada şahsen yerli markaları önermiyorum airfelin Midea üretimleri dışında ki o da bana göre giriş seviyesidir,50 m2 yer için işin uzmanlarından yardım alın bence evinize keşif için ekip isteyin klima markalarından klimanın konumlandırılması,sizin 50 m2 için gerekli olan Btu yu tespit etsinler 24.000 ve üzerinde Btu gerekli 50 m2 alan için kaldı ki Antalya yani marka olarak önerim Midea dır şahsen ben Midea nın orta seviye klimalarını tercih ederdim şuan Midea blanc modelleri var orta seviyede güzel cihazlar, yatak odasına 12.000 btu bir klima almanız yeterli olacaktır Midea blanc 12.000 öneririm yatak odasına en kötü airfel olabilir ama ben Midea alırdım

• Hayırlı akşamlar herkese

Ekli dosyada salonumun planını göreceksiniz. Klima kırmızı ile işaretlediğim sağ ortadaki duvara takılacak ( arkası balkon, tek uygun yer bu duvar maalesef )

Sorunum sadece soğutma, ısınmayla ilgili problemim yok dolayısıyla yorumlarken sadece soğutma performansı dikkate alınabilir. Istanbul da yaşıyorum, evim güney cepheli ve salonum 4 mevsim sabah güneşin doğuşundan neredeyse akşam güneş batana kadar güneş alıyor. Dolayısıyla yazın çok sıcak oluyor, Istanbul ortalamasının üzerinde ısıya maruz kalıyoruz. Pencereler ısıcam, pimapen. Binanın dışında yalıtım da var.

Daha önce vestel kullandım biraz daha ufak bir salonda 12.000 btu luk pek memnun kalmadım açıkçası. Şu anki salon + açık mutfak 36,5 m2 arası görünüyor, ancak kapı yok.

Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali sorularım şunlar:
    1) bu sefer 18.000 btu almam gerekiyor diye düşünüyorum, ne dersiniz?
    2) alacağım cihaz mutlaka A++ ve inverter olacak
    3) Daikin / mitsubishi kadar çok para vermek istemiyorum, ancak çinden ithal montaj ürünlere de sıcak bakmıyorum. Nihayetinde bir klima nereden baksanız en az 10 sene kullanılıyor bir kere vereyim hakkını suyunu çıkartmadan, kafam rahat olsun...
    4) Estetik de önemli benim için. LG nin artcool serisini çok beğenmiştim ancak hiçbir yerde bulamıyorum ( sadece bu var ama bu da 12000 btuhttp://urun.n11.com/klima/lg-artcool-slim-inverter-12000-btu-asnw-126nrr0-duvar-tipi-klima-P128514002?cid=800202&utm_source=rtg_rtbhouse&utm_medium=cpc&utm_campaign=rtb_genel ) ? Alternatif şunları bulabildim ama tavsiyelere de açığım: https://www.arcelik.com.tr/ev-tipi-klima-mirror-ionizer--inverter-18510-aa-ev-tipi-klima.html ( arçelik konusunda yorumlar kötü galiba ama önceden araştırmıştım, estetik olarak baz alın lütfen )http://www.hepsiburada.com/lg-as-w186k1r0-sirius-deluxe-a-18000-btu-h-inverter-klima-p-EVLGSIRIASW186J1R0

Bu doğrultuda yorum yapabilen olursa çok sevinirim. Şimdiden değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

sayın Ado 1-2 mesajınızı gördüm belli ki bu işin ehlisiniz. Rica etsem bana da bir yorum yazabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nerwo -- 13 Mart 2017; 22:23:5 >

• Şu ikisi arasında kaldım. fiyatı mühim değil ama hangisi daha avantajlı çözemedim?

Arçelik Mirror Ionizer+ 12510 AA 12200 BTU
    http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-arcelik-mirror-ionizer-12510-aa-12200-btu-inverter-duvar-tipi-fiyati,5054796.html

Arçelik Ultra Ionizer 12330 AA 12000 BTU
    http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-arcelik-mirror-ionizer-12510-aa-12200-btu-inverter-duvar-tipi-fiyati,5054796.html

• quote:

Orijinalden alıntı: emin616

Arkadaşlar yeni ev düzüyorum ve oturma odasına klima almak istiyorum. Yaklaşık 20m2 alanım var, oda güney-batı yönüne bakıyor. Yaz aylarında sadece serinlemek için klima düşünüyorum. Bütçem 2500 TL. Sabah 8 ile aksam 18 arası evde kimse olmacak. Yani akşamdan akşama çalıştıracağım. Aşağıdaki linkte 6 tane klima seçtim bunlardan hangini tercih etmeliyim? Kriterlerim az tüketimi olacak ve soğutmasıda iyi olacak.

1-LG Sirius Deluxe Inverter AS-W126J1R0
    2-Midea Mission MSMBBU-12
    3-Arçelik 12330 AA
    4-Baymak Elegant Plus 12
    5-Vestel Plazma Inverter 12
    6-Demirdöküm A4 12

http://www.epey.com/klima/karsilastir/47189-48501-48892-50111-50463-58827/lg-sirius-deluxe-inverter-as-w126j1r0_vestel-plazma-inverter-12_midea-mission-msmbbu-12_demirdokum-a4-12_baymak-elegant-plus-12_arcelik-12330-aa/

Hangisine karar verdin hocam?

LG sanki içlerinde en iyisi gibi duruyor.

Arçelik dşünüyordum servis yakınlığından dolayı ama LG'de aklımı çeldi.

• nerwo N kullanıcısına yanıt
    Selamlar hocam. Uzun bir yoldan geldim. Musade edersen sabah sakin kafa inceleyerek cevap yazayim

• slm. arkadaşlar 4000 tl ye kadar 24 btu luk inverter klima tavsiyesi istiyorum bakır borulu. doğrusu tam aradığım klimayı buldum derken, lG Sirius Deluxe Inverter V 24K BTU ne yazıkki satıcı bu klimada aliminyum boru kullanıldığını söyledi 3900-4000 fiyatı ve özellikleri çokii doğrusu.
    FUJIPLUS AKIRA FP-24 3800 tlye medimark da heps. da da 3700 tl ye bu ürün satılmakta yanlız üründe kullanılan bil. arasında bakır gibi bir bilgi yok ( işin kötüsü hiç bir site yazmıyor ) ne yazıkki bu siteler de soru cevap gibi bir şey de yok. bilgisi olan biri bilgi verirse sevinirim.
    LG AS-W2462EA1 MEGA İNVERTER V 24K BTU KLİMA (A++) bu klimada suan vatandahttp://urun.n11.com/klima/midea-modernstar-elegance-msew-24-24000-btu-inverter-duvar-tipi-P167031380http://urun.n11.com/klima/arcelik-24330-aa-inverter-duvar-tipi-klima-P150606139http://urun.n11.com/klima/gree-gwh24kg-24000btu-inverter-duvar-tipi-klima-P167031075

dediğim özelliklerde ve 4000 tl ye kadar kalitelli klima 3400 e düşmüş kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar yazsın lütfen.

tavsiyelerinizi bekliyorum, çok şükür bu bölümde uzman çok. şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batar -- 14 Mart 2017; 1:5:14 >

• Regionella kullanıcısına yanıt
    LG takibe aldım az düşmesini bekliyorum. Arasıra gittigidiyor ya da n11 kuponlarla indirim yapıyor. Onu yakalarsam LG alacağım. Tüketim ve diğer değerleri çok yüksek. Klima karşılaştırma yaptığımda ME dikin gibi modellerle aynı sırada olduğunu gördüm. Gönül istersi yüksek kaliteli klima almak ama dolar kuru belli. O yüzden orta segment klimalara yönelmek gerek.

Lg İlk serileri normal boruluymuş. Smart inverter olanları almak mantıklıymış. Genel yorumlar hep olumlu sadece servis işk kurulumda sigorta ve elektrik tesisatına para alıyormuş. O konuda şikayetler ağırlıklı. Klima arızası ile ilgili şikayet hiç okumadım. Sanırım LG bu sefer güZel klima yapmış.

• batar B kullanıcısına yanıt
    Sizin söylediğiniz eski seri. Yeni seriler yani "smart inverter" olanlar bakır borulu. İç ve dış ünitede de sağ altta yazıyor zaten smart inverter diye. İnternette satılanların çoğu eski seri. Yalnız 24'lük yeni seri var mı emin değilim, 12'lik gördüm sadece. Kusura bakmayın pek yardımcı olamadım:/ Çevrenizde LG'nin bayisi varsa orayla irtibat kurup cihazın üzerinde smart inverter yazısını görmeden satın almayın.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    estağfurullah ne müsaadesi

siz yeter ki değerli vaktinizi ayırıp bana bir yol gösterin ben beklerim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nerwo -- 14 Mart 2017; 13:23:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nerwo

estağfurullah ne müsaadesi

siz yeter ki değerli vaktinizi ayırıp bana bir yol gösterin ben beklerim :)

Hocam Selamlar;

Öncelikle anlayışınız için teşekkür ediyorum, yol yorgunuydum inan hiç yazacak enerjim yoktu o an

Şimdi genel durum itibariyle önce artılarımızı eksilerimizi ve elimizdekileri ortaya dökelim

1- Evin dış cephe yalıtımı ve pvc ısıcam durumları kesinlikle olumlu
    2- Sadece soğutma olması büyük avantaj zira soğutma işi kolaydır
    3- Montaj noktasında tavsiyeme uyma imkanınız olursa alan hakimiyeti açısından avantaj

Eksilerimize gelince

1- En önemli faktör olan güneş sürekli evinizde
    2- Ne kadar iyi izolasyon olursa olsun direkt güneş ışığı dezavantaj
    3- Deniz etkisi ve yüksek nem oranı dezavantaj ki nemin acil tahliyesi soğutma için elzemdir
    4- Ortamın açık mutfak olması dolayısı ile aspire etkisi ile ocak faktörü dezavantaj (Soğutma olduğu için)

Elimizde ne var? Ne olmalı?

Öncelikle alan hesbaına göre ve standart tavan yapısı doğrultusunda 36.65 i yuvarlayarak 37m2 diyorum

37 / 2.2 x 1000 = 16818BTU klima ihtiyacınız var ki bu doğrultuda elbette tespitiniz doğru yani 18.000BTU klima alacaksınız.

Genel durum itibari ile her ne kadar BTU anlamında 18000BTU klima yeterli olacak olsa da, ekonomi de düşünmemiz gerektiğinden, aynı zamanda performans da önemli olduğundan dolayı evin içerisine güneş ışığı girmesini ne kadar engeller, mümkünü var ise Cam bölümle ile güneş ışığı arasına bir etken (Panjur gibi) oluşturabilirseniz size muhtemelen 1 senede panjur parasını çıkartacak enerji tasarrufu sağlayacaktır. Binadaki dış cephe izolasyonu duvarlarımızı koruyacak olsa da, evlerimizdeki perde yapılarında maalesef güneş ışığı evin içine kadar girmiş oluyor ve ISI üretiyor. bu nedenle pencerenin dışında iken bunu kesmemiz gerekiyor.

Bunların dışında alanınız ile ilgili ufak bir sorun var.

Eğer mevcut noktaya montaj yaparsanız hava akışınız şu şekilde olacaktır.

Bu montaj şekli ile ALAN hakimiyetinizi kaybeder, yeşil çizgilerin dışında kalan alana soğuk havanın sirayet etmesini beklemek zorunda kalırsınız zira o alan menzilimiz ve hakimiyetimiz dışında kalıyor.

Bunun yerine eğer estetik bir çalışma ile (kendi evimde yapmıştım Kuşadasında) klimanızı köşeli monte ettirirseniz ortaya bu sonuç çıkacaktır.

Çok dikkat edilmeyen montaj noktaları nedeniyle her ay gereksiz onlarca TL elektrik parası ödendiğini biliyor musunuz?

Diyerek konuyu bağlıyorum

Görüşmek üzere

• 
Sayfa: önceki 17191720172117221723
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.