Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet var aslında ama benim salon dediğime bakmayın oturma odam orası benim,küçücük odada yaşamayı pek sevmiyorumda ama haklısın bu durumda yapacak birşey yok taşıncaz yan odaya.
  • Ben istediğim bilgiye ulaşamadım orada.

quote:

Orjinalden alıntı: ozay

quote:

Orjinalden alıntı: stres

R22 18.000 lik Hitachi marka klimanın cop değeri 3.35 yazıyor.Bu iyi bir değermidir?Ya da cop değeri kaçın üstünde olmalıki iyi ısıtan bir klima olsun?
    quote:

arkadaşlar,
    markalı klima alırken değerlerini (eer ve cop) burdan (eurovent) kontrol ediniz.

cevabı burda

• quote:

Orjinalden alıntı: denson

Evet var aslında ama benim salon dediğime bakmayın oturma odam orası benim,küçücük odada yaşamayı pek sevmiyorumda ama haklısın bu durumda yapacak birşey yok taşıncaz yan odaya.

Size arkadaşında dediği gibi daha ufak odaya taşınırsanız 15-20 gibi klima ile ısınmada sorun yaşamazsınız aldığınız zaman.
  • Merhabalar,

Ev Antalya'da 4 katlı yeni yapı binada en üst kat,oturma odası üzerinde çatı katı yok,üstü laminat parke ile kaplanmış,oda büyüklüğü 17 metrekare güney doğu cepheli,çevresindeki evler biraz alçak olduğu için diğer güney doğu cepheli evlere nazaran daha fazla güneş alıyor,balkon kapısı ve pencereler PVC çift camdır. forumdaki yazılardan öğrendiğim kadarıyla en kaliteli klima markası mitsubishi electric ve sharp(inverter olanları),bende bu ikisinden birini almaya karar verdim,bana gereken özellikte( başta ısıtma olmak üzere) bir klima tavsiye edermisiniz.

yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arianal -- 11 Eylül 2007; 20:23:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: arianal

Merhabalar,

Ev Antalya'da 4 katlı yeni yapı binada en üst kat,oturma odası üzerinde çatı katı yok,üstü laminat parke ile kaplanmış,oda büyüklüğü 17 metrekare güney doğu cepheli,çevresindeki evler biraz alçak olduğu için diğer güney doğu cepheli evlere nazaran daha fazla güneş alıyor,balkon kapısı ve pencereler PVC çift camdır. forumdaki yazılardan öğrendiğim kadarıyla en kaliteli klima markası mitsubishi electric ve sharp(inverter olanları),bende bu ikisinden birini almaya karar verdim,bana gereken özellikte( başta ısıtma olmak üzere) bir klima tavsiye edermisiniz.

Verdiğiniz markalar en iyilerden ikisi sadece bunlarda var,daıkın,panasonic,hitachi,toshiba,vs.

şunuda belirtirseniz seviniriz klasikmi,inverter klimamı alacaksınız,eğer ınveter ise 12000 btu,klasik ise 14000 yada 16000 btu almanız gerekiyor çatı oldugu için.Burada en önemli konu alacagınız markanın veya diğer markalarında servislerine keşif yaptırın aralarındaki btu farklarını mukayese edin birde almaya karar verdiğiniz markadanda bu buraya olur keşif kağıdınıda alın.

• quote:

R22 18.000 lik Hitachi marka klimanın cop değeri 3.35 yazıyor.Bu iyi bir değermidir?Ya da cop değeri kaçın üstünde olmalıki iyi ısıtan bir klima olsun?
    quote:

arkadaşlar,
    markalı klima alırken değerlerini (eer ve cop) burdan (eurovent) kontrol ediniz.

COP ve EER değerleri bildiğim kadarıyla verimlilikle ilgili, hani A sınıfı B sınıfı falan deniyor ya onunla alakalı. Ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir, bu linkte de hangi değerin hangi sınıfa geldiğiyle ilgili bilgi var: http://forum.donanimhaber.com/m_16014463/mpage_2/tm.htm#16975976 oradan sınıfını görebilirsin.

Klimalar konusunda çok bilgili olmamakla birlikte mantığım doğrultusunda iyi ısıtan klima daha çok iç/dış ünitesiyle alakalıdır, iyi klimalar iyi ısıtırlar çünkü kaliteli yapılmışlardır. Yani iyi COP değeri olan klima iyi ısıtır diyemeyiz teorik olarak. En yüksek COP değerlikli olan 9.000 btu'luk klimayı 50 metrekarelik odaya takınca ısıtamaz tabii ki, ısıtması klimanın kalitesine ve uygunluğuna bakıyor olsa gerek.

Ha ama kaliteli klimalar iyi ısıtırlar, kaliteli klimaların da COP değerleri yüksek dersen böyle bir genelleme yapılabilir herhalde

Ama benden çok daha iyi bilenler vardır bu forumda onları da dinle derim, ben de öğrendiklerimi buradan öğrendim sonuçta...

• Bak bu sitede yazıyor ne olduğu EER'nin ve COP'un...

http://www.daikin.com.tr/faq/items/cop.jsp

Hatta şöyle yazıyor...

quote:

Soru: COP ve EER ne demektir?

Cevap: Cevap: COP (coefficient of performance=performans katsayısı) ve EER (energy efficiency ratio=enerji tasarrufu oranı) klimaların ısıtma ve soğutmadaki etkilerini tarif eder. Bir ünitenin üretimi için gereken elektrik girişine oranla bir ünitenin sağladığı ısıtma ve soğutma orantısını gösterirler. Böylece eğer bir klima 1kW'lık bir elektrik girişinden 5kW'lık ısı elde ederse COP değeri 5.0'dır. Benzer bir şekilde eğer bir klima eğer bir klima 1kW'lık bir elektrik girişinden 5kW'lıksoğutma elde ederse EER değeri de 5.0'dır. COP ve EER ne kadar yüksek olursa cihaz daha çok enerji tasarrufu sağlar.

Daikin, bütün Avrupa pazarında klima standartlarını yükseltme amacına bağlı üreticilerin prestijli bir uluslararası organizasyonu olan EUROVENT'in sertifikalı bir üyesidir. Bunu desteklemek için EUROVENT üyelerinini ürünleri bağımsız laboratuarlarda yapılan zorlu testlere tabidir. Bu test planına Daikin'in katılımı, ürünleri için verdiği COP ve EER değerlerinin isabetli ve sarih olduğu konusunda müşterinin garantisidir.

• quote:

quote:

arkadaşlar,

Merak etmeyin iyi deger sizin klima,daha üstü cop demek,daha para demek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribıl -- 11 Eylül 2007; 21:02:46 >

• quote:

Orjinalden alıntı: tribıl

quote:

Orjinalden alıntı: arianal

Merhabalar,

Verdiğiniz markalar en iyilerden ikisi sadece bunlarda var,daıkın,panasonic,hitachi,toshiba,vs.

şunuda belirtirseniz seviniriz klasikmi,inverter klimamı alacaksınız,eğer ınveter ise 12000 btu,klasik ise 14000 yada 16000 btu almanız gerekiyor çatı oldugu için.Burada en önemli konu alacagınız markanın veya diğer markalarında servislerine keşif yaptırın aralarındaki btu farklarını mukayese edin birde almaya karar verdiğiniz markadanda bu buraya olur keşif kağıdınıda alın.

tabiki inverter olanlarından :) 12000 btu ısıtma kapasitesi olacak dimi? sharp iklimsa güvencesi altında,mitsubishi electric ise klimaplus diye bir firma satıyor yanılmıyorsam..12000 btu mitsubishi electric ve sharp'tan; fiyat,performans,elektrik sarfiyatı,satış sonrası hizmet gibi kriterler gözönüne alındığında hangisini tavsiye edersiniz?,birde fiyatlar konusunda bilgi verebilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arianal -- 11 Eylül 2007; 21:18:08 >

• Sayın arianal ben size sharp tavsiye ederim fiyat ve performans açısından iyi klimadır,mitsubishi elektrik olanının FA serisi iyi ama çok pahalı onun için gönül rahatlığı ile bunu kullanabilirsiniz yüzlerce taktık tek sorun yok.

http://www.iklimsa.com/TR.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=22

kesinlikle pazarlık edin dahada aşağı fiyata alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribıl -- 11 Eylül 2007; 21:23:16 >
  • Linkteki verilere göre Hitachi R22 18.000 btu C sınıfı oluyor yanlış anlamadıysam.
    http://www.ipi.com.tr/index.asp?PgID=71 18.000 lik olanına buradan bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orada Olmayan Adam -- 12 Eylül 2007; 0:28:41 >
  • quote:

Linkteki verilere göre Hitachi R22 18.000 btu C sınıfı oluyor yanlış anlamadıysam.
    http://www.ipi.com.tr/index.asp?PgID=71 18.000 lik olanına buradan bakabilirsiniz.

Benimkide öyle ne yapalım ölelimmi kaç sene önce almışız ve 10 sene daha gider ama siz almadınız A sınıfına yönelebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribıl -- 12 Eylül 2007; 0:32:56 >
  • Yok ölme kardeş yaşa,niye ölesin şimdi durduk yerde İnverter modellere baktım ancak değerler R22 ye göre daha düşük.Neden acaba?
    http://www.ipi.com.tr/index.asp?PgID=95
    quote:

Orjinalden alıntı: tribıl

quote:

Linkteki verilere göre Hitachi R22 18.000 btu C sınıfı oluyor yanlış anlamadıysam.

Benimkide öyle ne yapalım ölelimmi kaç sene önce almışız ve 10 sene daha gider ama siz almadınız A sınıfına yönelebilirsiniz.

• quote:

Ben istediğim bilgiye ulaşamadım orada.

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar,

cevabı burda

açılan sayfadan, NEDEN İNVERTERLİ KLİMA linkine tıklayın. orda 2-3 sayfa sonra klima enerji değerlerini göreceksiniz. gerçi bu sitede bence güzel bilgiler var.

• ya arkadaşlar ben kararimi sharp klimadan yana vermiştim ama şu toşhiba klimaları inceliyorum yani bilmiyorum ama toşhibaların sharp klimaya karşı epey bi üstünlüğü var bi defa çok sessiz bi klima olduğu yazıyor ras 10 skvr modelinde 26-28 db lik bir ses düzeyi var bu gerçekten müthiş bi değer diye düşünüyorum eğer doğruysa bide cop oranları çok iyi ısıtmada 4.21 lik bi değer yazıyo filtrelemede çok üstün gibi görünüyo bu klima 10600 soğutma 16400 ısıtma kapasitesine sahip fiyatı 1950 şimdi merak ettiğim husus acaba bu klima sharp ve mitsubişhi gibi dayanıklı mı veya bu klimalar hakkında bilgisi olan varmı
  • bide bu klima -15 derecede bile çalışabileceği yazıyo gerçekten bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum yardım eden bütün arkadaşlara teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: HALUKC

ya arkadaşlar ben kararimi sharp klimadan yana vermiştim ama şu toşhiba klimaları inceliyorum yani bilmiyorum ama toşhibaların sharp klimaya karşı epey bi üstünlüğü var bi defa çok sessiz bi klima olduğu yazıyor ras 10 skvr modelinde 26-28 db lik bir ses düzeyi var bu gerçekten müthiş bi değer diye düşünüyorum eğer doğruysa bide cop oranları çok iyi ısıtmada 4.21 lik bi değer yazıyo filtrelemede çok üstün gibi görünüyo bu klima 10600 soğutma 16400 ısıtma kapasitesine sahip fiyatı 1950 şimdi merak ettiğim husus acaba bu klima sharp ve mitsubişhi gibi dayanıklı mı veya bu klimalar hakkında bilgisi olan varmı

Arkadaşım oda iyi klimadır ama siz daha önce sharp ve mitsubishi arasında fiyat farkı için biraz zorlanacagım demiştiniz,bakıyorum iyileri gördükçe daha yukarı çıkıyorsunuz,şaka bir yana iyi klimadır -15 derecede çalışma özelliği vardır alınabilir klimalardandır,zaten 3-5 klima var alınacak buda onlardan biridir hiç dşünmeden alabilirsiniz buda güzel,daıkında güzeli,hitachide güzel,sharpta güzel,mitsubishi elektrikde güzel birini alın rahat edersiniz.

• yok sharp klimayla fiyatları aynı hatta biraz daha ucuz sharpın 12 liği 1960 ytl sharp ısıtmaya 13000 kusur btu luk bi değeri var toşhibanın ısıtmada 16400 btu luk bi değeri var bu fiyata
  • bi de üstat benim için şu toşhibanın verdiğim modelini kataloğonu inceleyebilirmisin
  • quote:

Orjinalden alıntı: HALUKC

bi de üstat benim için şu toşhibanın verdiğim modelini kataloğonu inceleyebilirmisin

Sayın arkadaşım,
    bu klima ile AYXP9FR
    http://www.iklimsa.com/TR.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=21
    sharp iyi bakın ,sogutma 10230 btu,ısıtma 16380 btu

bu klima arasındahttp://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=ACU25 fazla fark yok ısıtmada
    http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=ACU25

toshiba sogutmada 10600 btu ısıtmadada 16400 btu,

her ikiside alınabilir siz 9000 btu mu yoksa 12000 btu mu alacaksınız eger sharp 12000 btu ınverter alacati iseniz ras 10 skvr döndüyseniz aynı 9000 btu sharp gibi buda iyi inceleyin ve servisden keşif raporu alarak taktırın,size çanakkale bogaz sogugu ve yalıtım olayınızdan dolayı 12000 btu olabilir demiştik onun için bence toshibaında 13 serisine bakın eger toshiba alacaksanız.

• 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.