Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1716. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.072
Cevap
696
Favori
4.415.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17141715171617171718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet yukarıda belirttim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cthax

Arkadaşlar aranıza bugün tavsiye üzerine katıldım.

Evim için klima arayışındayım,sadece soğutma amaçlı düşünüyorum.

Aşağıda ki resimde evin krokisi mevuttur.
    İstediğim şey resimde detaylı mevcuttur.

Kullanılacak Yerin Alan (m2):16,13 / 13,10 / 24,56
    Kullanılacak Yerin Yüksekliği: 3.Kat
    Bölge/Şehir/İlçe:İzmir-Karşıyaka-Yalı Mah.
    Kullanılacak yer Kuzey/Güney /Doğu/Batı:Bilinmiyor
    Zemin/Ara kat/Çatı kat: 3.Kat Ara Kat
    Ev /İş yeri:Ev
    İş yeri ise İş kolu:
    Kişi Sayısı:3
    Ekstra Isı kaynağı: Doğalgaz
    En/Boy/Yükseklik Ölçüsü:Krokide detaylı mevcut
    Tahmini Bütçe: Max 6000-7500
    Düşünülen Klima Modeli:Bilinmiyor
    Yer:İzmir-Karşıyaka-Yalı Mah.

Bu Sabah Daikindan aldığım teklif şu idi

Oda 1 ve 2: 2X Daikin Tegora FTXB25B 8500 BTU Inverter Duvar Tipi Klima (Tek Dış Ünite) =5500 TL
    Oda 3: Daikin Miyora FTXK35AW 11900 BTU Inverter Duvar Tipi Klima = 3100 TL

Toplam 8600TL = 8500'e bırakılacak

Başka Marka ve model fiyat tavsiyeleriniz nedir?

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

3 ic unite tek dış ünite neden düşünmediniz hocam?
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam o zaman ya, oda 3 'ten oda 1-2 nin dış ünitesine evin içinden boydan boya bakır boru gidecek.

ya da oda 1-2 'ten oda 3ün dış ünitesine evin içinden boydan boya bakır boru gidecek.

buda büyük görüntü kirliliği demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: derya78

quote:

Orijinalden alıntı: cupidx

quote:

Orijinalden alıntı: derya78

quote:

Orijinalden alıntı: AhmetYOL

18.000 btu inverter bir klima arıyorum.

2.500 tl bütçem var ne önerirsiniz.

2500 tl ye 18,000 btu inverter klima kaldımı

bulamazsınız o fiyata imkansız gibi bişey

lg nin klimaları oldukça hesaplı ve kaliteli. ben 2300TL ye almıştım 18binlik 2 yıl önce. antalyada hem ısıtma hem soğutma amaçlı çok memnunum. üst modeli LG Sirius Deluxe AS-W186K1R0 3500TL civarı. tüketim değerleri çok daha pahalı klima değerleri kadar. sirius modelinin 12binliğini abime aldık. o da çok memnun.

arçelik 18,000 btu 18330 aa modeli ile lg sirüs deluxe 18,000 btu modeli aynı

aynı firma tarafından üretiliyor zatenm lg klima ile arçelik beko klimalar % 50 ortaklar

arçelik alan lg almış oluyor

lg alan arçelik almış oluyor

fiyatlarıda aynı aşağı yukarı

benim evdeki klima kore malı LG üretimi ithal klima. arçelikle bir ilgisi yok.

LG Deluxe AS-W186C7T0 ürünü de Kore malı ithal ürün. abimde de bu ürün var. onda da made in Korea yazıyor.

arçelikle lg nin ortak üretimleri olduğunu biliyorum. ortak ürettikleri ürünleri lg-arçelik sitesine girip görebilirsiniz.
    bu modeller ithal.
  • merhaba arkadaşlar bnde klime tavsiyesi alabilirmiyim 22 m2 salonumuza almayı düşünüyoruz 12bin yeter diye düşünüyorumhttp://www.hepsiburada.com/mitsubishi-heavy-srk-35-zmp-s-a-enerji-sinifi-12000-btu-inverter-duvar-tipi-split-klima-pm-evartassrk35zmps
    aklımda bu var acaba öneriniz var mı ?
  • Klima almak icin uygun bir zaman mi? Peşin parayla uygun fiyatla alabilecegimiz firsatlari paylasir misiniz?

Bu arada almak istedigim yer çatı kati 70-75 metrekare sabahtan 11-12 ye kadar ve 14-15 ten sonra gun batana kadar gunes aliyor.
  • Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Resimdeki yatak odası ve oturma odası diye geçen 15.3 ve 15.8 metrekarelik iki odaya klima almayı düşünüyorum.
    Ev çatı katı. Yazın epey sıcak oluyor. Çatı yalıtımı var ama ev epey sıcak. Yani 12000 btu düşünüyorum açıkçası.
    Isınma önceliğim değil kombi var ama belki destek amaçlı kullanırım. Ama öncelik soğutma.

İki model arasında kaldım veya sürekli bu 2 model adlandırılıyor. Belki bilmediğim modeller vardır.
    DAIKIN TEGORA FTXB35B Inverter Klima 12.000 BTU
    Mitsubishi Heavy SRK 35 ZMP-S A
    Mitsubishi electric klimalar da iyi diyorlar

Klimadan beklentilerim şunlar:
    Dayanıklı ve sağlam olsun
    Sessiz olsun
    Enerji tüketimi.

başka model tavsiyeleriniz varsa veya bu modellerde sıkıntı varsa paylaşırsanız memnun olurum.
    tek dış ünite mantıklı mı avantajı veya dezavantajı nedir bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi threesmegiste -- 13 Ocak 2017; 3:29:15 >
  • arkadaşlar 32 m2 salona klima taktırmak istiyorum ancak koridorla arasında kapı yok internetten hesaplama yaptırdığımda 18.000 btu çıkıyor. daha çok klimayı soğutmak amacıyla kullanacağız, kışın kullanmayı düşünmüyoruz.buna göre hangi markanın hangi model kliması bizim için uygun olur. önerilerinize ihtiyacım var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasmania -- 13 Ocak 2017; 22:7:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: threesmegiste

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Resimdeki yatak odası ve oturma odası diye geçen 15.3 ve 15.8 metrekarelik iki odaya klima almayı düşünüyorum.
    Ev çatı katı. Yazın epey sıcak oluyor. Çatı yalıtımı var ama ev epey sıcak. Yani 12000 btu düşünüyorum açıkçası.
    Isınma önceliğim değil kombi var ama belki destek amaçlı kullanırım. Ama öncelik soğutma.

İki model arasında kaldım veya sürekli bu 2 model adlandırılıyor. Belki bilmediğim modeller vardır.
    DAIKIN TEGORA FTXB35B Inverter Klima 12.000 BTU
    Mitsubishi Heavy SRK 35 ZMP-S A
    Mitsubishi electric klimalar da iyi diyorlar

Klimadan beklentilerim şunlar:
    Dayanıklı ve sağlam olsun
    Sessiz olsun
    Enerji tüketimi.

başka model tavsiyeleriniz varsa veya bu modellerde sıkıntı varsa paylaşırsanız memnun olurum.
    tek dış ünite mantıklı mı avantajı veya dezavantajı nedir bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler

Evinizde en çok soğutulacak yer neresi ona karar verin. Ben olsam salon kapısının karşısına taktırır bütün kapıları açarım evi soğuturum. Tabii mutfak ve banyo hariç. 12 lik klima yeterli olur. Ama 7/24 kullanacak iseniz 12 lik yeterli olur. Geceleri kaparım derseniz 18 lik alın. En çok salona etkisi olur. Ancak incelediğim kadarıyla bütün kapılar koridora açılıyor. 4-5 derece diğer yerlere etkisi olur.

İki klimayı da boşverin.

Midea Mission 12 lik alın en yüksek fanda kullanın etki edecektir kısmen de olsa. Zaten evin en çok zaman geçirilen yeri salondur tahminimce.

Fiyat Açısından fikir edinmeniz adına link atayım.

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasmania

arkadaşlar 32 m2 salona klima taktırmak istiyorum ancak koridorla arasında kapı yok internetten hesaplama yaptırdığımda 18.000 btu çıkıyor. daha çok klimayı soğutmak amacıyla kullanacağız, kışın kullanmayı düşünmüyoruz.buna göre hangi markanın hangi model kliması bizim için uygun olur. önerilerinize ihtiyacım var?

Bütçeniz nedir?
  • s.a arkadaşlar

9,000 12,000 18,000 24,000 btu klimalar kaç m2 ye ısıtıp soğutabilir normal şartlarda akdeniz marmara ege gibi iklimde
  • SucukluPeynir S kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben ev planını koydum ama salon da klima olduğunu belirtmedim. Salonu neredeyse ayda bir kullanıyoruz. Sadece belirttiğim iki odayı soğutmayı düşünüyoruz. Mutfak ve salon cephesini soğutmayı düşünmüyoruz. Bu iki ufak oda için tavsiyelerinizi duymak isterim. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
  • quote:

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben ev planını koydum ama salon da klima olduğunu belirtmedim. Salonu neredeyse ayda bir kullanıyoruz. Sadece belirttiğim iki odayı soğutmayı düşünüyoruz. Mutfak ve salon cephesini soğutmayı düşünmüyoruz. Bu iki ufak oda için tavsiyelerinizi duymak isterim. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

İlk öncelikle 9 luk kalite klima yeterli gelir. Ama gece gündüz kullanacak iseniz. Ben artı olarak salonu da listeye koyunca 12 lik tavsiye ettim. Ama direk olarak etkisi olmaz. En çok takılacak yere etkisi olur. Diğer alanlara da 5-6 derece etki eder. Siz bütçenizi biraz daha artırın bu klimayı alın
    Mitsubishi Electric SF25.

ME kalitesi bambaşkadır. Verimiyle performansıyla a dan z ye kadar farkını hissettirir.
  • Merhaba,

Hitachi rak 35 peb (3.250 tl.) ile hitachi ras 14qha (3.750)

Ikisinin teknik verileri cok yakin. Kucuk farklar var. Izmirde bir hitachi bayisinin dedigine gore ras 14 malezyada rak 35 çinde uretiliyormus. Yeni dunya uretim duzeninde nerede uretuldigin bir onemi yok gibi sanki.

Ikisinden birini almayi dusuniyorum.

Anlayan varsa kullanan bilen arkadaslardan 500 tl. Fazla verip ras serisini almami gerektiren bir durum olup olmadigi konusunda bana yardimci olmalarini rica ediyorum.

Bunlara yakin farkli bir oneri de olabilir.

Senede en fazla 3-4 ay gunde 10 saat sogutma ve senede en fazla 1 ay da hafif isitma icin kullanilacak. Min 12.000 maks. 15000 btu yeterli.

Usenmeyip cevap verenlere simdiden tesekkur ederim. Iyi forumlar
  • Merhaba,

30 metrekare ofis için Vestel Raindrop Inverter 18 A klima aldık. Montajını servis yapacak. Dış ünitenin binanın dış cephesine konması yasak. Bu yüzden çatıya konacak. Çatı ile aramızda 2 kat var. Her katın yüksekliği 3 metre olsa, iç ünite ile dış ünite arasında 6-8 metre kadar kot farkı olacak. Tahminimce bağlantı borusu 15 metreyi geçmeyecektir.

1- İç ünite ile dış ünite arasında 6-8 metre kadar kot farkı olması, tahmini olarak 15 metre bağlantı borusu kullanılması bu klimayı nasıl etkiler? Ben şimdiden %20 performans kaybını göze aldım. Çok daha fazla kayıp yaşar mıyım sizce?

2- Klima R410A gaz ile çalışmakta. Vakumlama sonrası neye göre ne kadar gaz ilave etmeliyiz?

3- Bu klima için sanırım 1/4 - 1/2 çapında boru kullanılmakta. Vestel sanırım alüminyum boru kullanıyor. Servis 5 metre sonrası her metre için 40 TL talep edeceğini söyledi. Sizce de çok değil mi? İnternette araştırdığımda bu çapta 10 metre uzunluğunda montaj kitine 80-100 TL, 15 metreye ise 120-150 TL istiyorlar. Bunlardan birini satın alıp servise bunları takın deme hakkım var mıdır? Var ise servisin takması gereken 5 metre üstüne ek olarak 10 metre bağlantı kiti alıp ek mi yaptırayım yoksa direk 15 metre alıp tek parça halinde onu mu kullanayım?

Bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. İlgilenen herkese teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SucukluPeynir

quote:

Orijinalden alıntı: tasmania

arkadaşlar 32 m2 salona klima taktırmak istiyorum ancak koridorla arasında kapı yok internetten hesaplama yaptırdığımda 18.000 btu çıkıyor. daha çok klimayı soğutmak amacıyla kullanacağız, kışın kullanmayı düşünmüyoruz.buna göre hangi markanın hangi model kliması bizim için uygun olur. önerilerinize ihtiyacım var?

Bütçeniz nedir?

3000-4000 arası bir bütçem var. tabi f/p oranının en iyi olduğu ürün tavsiyesinde bulunursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SucukluPeynir

quote:

İlk öncelikle 9 luk kalite klima yeterli gelir. Ama gece gündüz kullanacak iseniz. Ben artı olarak salonu da listeye koyunca 12 lik tavsiye ettim. Ama direk olarak etkisi olmaz. En çok takılacak yere etkisi olur. Diğer alanlara da 5-6 derece etki eder. Siz bütçenizi biraz daha artırın bu klimayı alın
    Mitsubishi Electric SF25.

ME kalitesi bambaşkadır. Verimiyle performansıyla a dan z ye kadar farkını hissettirir.

Me fh25 aldım kurulum yapılacak. Umarım memnun olurum. Yardımcı olan herkese teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

40 M salon için bir klima arayışım sonucunda ME Power Deluxe serisi 24000 BTU ünitede karar kıldım. Hatta ödemeyi bile yaptım. Ancak henüz montajı yaptırmadım. Salon ile birlikte bitişiğindeki Mutfakta da faydalanmak istiyorum. tabi Mutfağın soğutulması değil kastım. Yazın terletmeyecek bir ortam yeterli olacaktır. Yalnız biraz titiz ola eşim klima iç ünitelerin zamanla sarardığını duymuş ve görselliği nedeniyle krigamine zen serisine kafayı takmış durumda. Ancak bu seride en büyük 18000 BTU’luk ünite var.
    Şimdi tecrübeli arkadaşlara 2 sorum olacak.

1.Bu delüxe power serisi klimalarda zamanla sararma söz konusu olur mu? Bu kullanılan plastik kalitesiyle ilgili diye düşünüyorum ama görüş ve tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
    2.18000 BTU’luk ünite 40m salonu soğutup bitişiğindeki 25 M(ara hol +mutfak) terletmeyecek bir performans alabilir miyim?

Şu durumda 24’lük delüxe poweri taktırayım mı, yoksa iptal edip 18’lik Krigamine zeni mi almalıyım?

Kafam karıştı. Fikirlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.
  • Merhabalar, klima araştırıyorum bu nedenle bilgisi olan arkadaşlar aşağıdaki sorum için cevap yazarsa sevinirim.

Klimayı taktıracağım duvara aynı zamanda gömme dolap yaptıracağım. Klimanın altında ne kadarlık bir kısım boş olmalıdır? Bosch'tan gelen arkadaş 1 metrelik kısım açık olmalı dedi, çok büyük değilmi? Sonuçta tam altını soğutsun istemiyorum karşıya vursun soğuk havayı. Dizaynı nedeniyle altında çok boşluk olmasına ihtiysaç olmayan klima markası var mıdır?
  • Arkadaşlar sakın İndesit marka klima almayın; ben yandım, siz yanmayın
    https://forum.donanimhaber.com/indesit-inverter-klima-isitmiyor-sogutmuyor--123731879
  • 
Sayfa: önceki 17141715171617171718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.