Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1707. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.074
Cevap
697
Favori
4.415.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17051706170717081709
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vestelin A++ İnverter buzz serisi var bi de 3000lira civarında şu an piyasada. ben vestele oldum olası sıcak bakmamışımdır her konuda. ne düşünüyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emperor84

Geçmiş olsun Ado. Ben en ucuz modeline yani llt'ye bakıyorum- Lu'lar baya üst seviye tabi, pek çok klima gibi iyon filtreli fakat bu konuda iyon filtresinin zararlı olabileceğine dair pek çok makale okudum, bu sebeple iyi ısıtıp soğutacak bir cihaz bana yeterli-tabi sesi de düşük olmalı. Mitsubishi bayisi ayın 7 sinde kampanya başlayacağını ve detaylarının daha belli olmadığını söyledi-muhtemelen %18 kdv düşmesi kampanyası olacakmış. Daikin de yarın yani pazartesi günü yeni kampanya detaylarının belli olacağını söyledi. Çok bilgim olmadığından bana airfel'i Daikin diye kakalamaya çalıştı- Daikinin Shila modeli çok güzel gözüküyor bu arada. Klima araştırmasına yeni başladım fakat ME SF ile Fujitsu Lu arasında kaldıysan düşünmeden ME SF'yi al derim çünkü Fujitsu bayisi ve çalışanları çok bilgisiz garip adamlardı-hiç güven vermiyorlar ve arkalarındaki grup güvenilir mi şüpheli. Nette Fujitsuda 1 klima alana 2. si %50 indirimli diyor, gidip bunu soracağım, çok avantajlı gelirse alırım.

Hocam klima aldınız mı?

Almadıysanız llt-llta dan vs. Uzak durun. Fujitsuda sağlam klima LMCA dan başlar.

• Merhabalar. İzmir de 35-40 metrekarelik salon için dört klima arasında kaldık.

1.PANASONİC ETHEREA KIT-E21-QKE

2.Toshiba Suzumi RAS 22 S3KV

3.Toshiba Daiseikai RAS 16 N3KVR

4.Mitsubishi SRK 63 ZR-S

Isıtma amaçlı kullanılacak. Akşamları 4-5 saatliğine. Fiyatları birbirine çok yakın acaba hangisini tercih etmeliyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papaz35 -- 4 Kasım 2016; 6:16:11 >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Almadım henüz. Benim gördüğüm tek fark lm serisinde iyon ve apple catchin diye 2 farklı filtre var ekstra olarak, ayrıca sessiz modu var, bu özellikler olmasa da olur modundaydım fakat malzeme kalitesi, kompresörü vs farklı diyorsanız tekrar düşünürüm. Açıkçası 1-2 güne belli olacak olan daikin kampanyasını bekliyordum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • farukyil92 F kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle kumtel al derim.airfelle motoru aynı fiyatı uygun bende

• quote:

Orijinalden alıntı: emperor84

Almadım henüz. Benim gördüğüm tek fark lm serisinde iyon ve apple catchin diye 2 farklı filtre var ekstra olarak, ayrıca sessiz modu var, bu özellikler olmasa da olur modundaydım fakat malzeme kalitesi, kompresörü vs farklı diyorsanız tekrar düşünürüm. Açıkçası 1-2 güne belli olacak olan daikin kampanyasını bekliyordum.

Hocam Selamlar.. Özellikten ziyade komponent kalitesinde farklılık var.. O sebeple bütceniz elveriyorsa fujitsu alacaksanız lmca düşünün derim..

• Selam arkadaşlar ,Daikin klima almayı düşünüyorum.Fakat yüksek elektrik faturası ile karşılaşma sorunu yüzünden iyi araştırıp öyle klima almak istiyorum.Evim 3. katta ve iyi yalıtımlı. 18.000 btu Daikin inverter klimayı ( salonda ) 30 gün 7/24 çalıştırsam bir aylık elektrik faturama ne kadar yansır. Şimdiden sağ olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasoy -- 5 Kasım 2016; 18:47:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karasoy

Selam arkadaşlar ,Daikin klima almayı düşünüyorum.Fakat yüksek elektrik faturası ile karşılaşma sorunu yüzünden iyi araştırıp öyle klima almak istiyorum.Evim 3. katta ve iyi yalıtımlı. 18.000 btu Daikin inverter klimayı ( salonda ) 30 gün 7/24 çalıştırsam bir aylık elektrik faturama ne kadar yansır. Şimdiden sağ olun.

Salonunuz kaç metrekare?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 5 Kasım 2016; 21:52:39 >
  • Slm aleykum ben Ömer usta Ankarada 16 yıldır klima arıza montaj bakım işleri yapıyorum.Arcelik vrs3 vrf sistemi son cihaz ısıtmada soğuk üflüyor şikayetiyle gittim servis gelmiş iç ünite sensörleri ni değiştirmişler sağlam kullanılmayan cigazdan söküp sonra cihaz tıkalı demiş gitmişler ben gittim soğutmada gaz verdim ısıtmaya aldım bi 30 dakika ısıttı ve ayrıldım müşterinin sikayeti 30 dakika ısıtıyor sonra soğuk üflüyor ve cihaz komple kendini kapatıyor.Ayrıca ortam sıcak kazan dairesi kapatınca kurum cihaz normale biniyor sabah çalıştığında soğuk üflüyor diyorlar yardımlarınızı bekliyorum ankaradan

Şu an hatırlamıyorum. Şehirdışındayım , arkadaşım metre ile ölçüp 14. Btu bir klimanın yeterli olacağını söylemişti.
  • Herkese merhaba , klima kullanan arkadaşlarımdan bir ricam var, yazın ne kadar elektrik faturası geldiğini yazabilirler mi ? En azından klima alacak arkadaşlar da fikir sahibi olmuş olur.

Not : ( Klima kaç Btu , ev kaç metrekare, ve günde kaç saat açık . Bunları eklerlerse sevinirim.) Şimdiden sağ olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Siz yine de kapatın zira olması gereken o :)

Hocam nasıl olmuş iyi yapabilmiş'miyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PehliOne- -- 6 Kasım 2016; 18:58:6 >
  • Elinize saglik
  • Merhaba arkadaşlar nasip olursa yaza doğru düğün yapacağım eksikleri ay ay aldığımdan sırada kışın ucuz olur diye klimayı alayım dedim.

Şimdi klima mevzusundan hiç anlamam salon 25m.kare , yatak odası 15m.kare iki adet klima lazım sizin önerileriniz ne olur tek dış üniteli klimalar var onlardan al deniliyor ama oda ne kadar kullanışlı olur emin değilim internette bu konu hakkında kimi çok iyi çalışıyor kimi hiç memnun değilim diyor.
    Mitsubishi markalı almayı düşünüyorum ama bunun yanında sessiz çalışan ısıtması soğutması iyi olan enerji tasarruflu başka marka önermek isteyen arkadaşlar olursa çok iyi olur
    Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim

İyi forumlar
  • Atsız-Ata kullanıcısına yanıt
    Merhabalar;

Öncelikle klima almak için zamanlamanız bana göre yanlış zira kışın klima ile ısınan dikkate değer bir kesim olması nedeniyle bu dönem çok indirimli olacaklarını ben düşünmüyorum, yine de sıra dışı düşüncesi olan arkadaşlarım var ise fikirlerini yazarlar elbette

Diğer konu ise eğer alan sorununuz yok ise multi klima almanın mantıklı olmayacağı hususudur. bireysel klimalar ev kullanıcıları için her zaman avantaj olmuştur. onun dışında çalışma prensiplerinde aman aman bir farklılık yok zaten.

Son olarak, bir tüketicinin Mitsubishi alacak ekonomik gücü var ise zaten alternatif marka araştırmasına gerek yok düşüncesindeyim. Kalite piramidinde Mitsubishi zirvenin tek başına sahibidir.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim zaman aralığı olarak sizin tavsiyeniz nedir acaba ?
    Birde Mitsubishinin tavsiye edeceğiniz bir serisi var mıdır?
  • Atsız-Ata kullanıcısına yanıt
    Siz ısıtma öncelikli kullanacağınız üzere (En azından eve geçiş süreci doğrultusunda) Nisan başlarıile mayıs ortaları ideal zamandır klima için. Kış modunda genelde eylül sonu ile kasım başı da ölü dönemdir zira yaz bitmiş boğucu sıcaklar geçmiştir kimse bütçe ayırmak istemez klimalara, bu nedenle firmalar alımı cazip kılabilmek adına değişik uygulamalara giderler veya bayiler ellerinde tek kalan ürünleri çok çok uygun fiyatlara verirler vs

Ben marka model firma öneri işlerine girmiyorum beni mazur görünüz lütfen. Buna paralel bir tavsiyem var o da düşündüğünüz markanın teknik servisinden ücretsiz keşif hizmeti almanız
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Yok hocam kısa bir süre ısıtma için kullancağım kısa süre sonra doğalgaz bağlanacak bir bölge ondan soğutması bir adım önde olmalı verdiğiniz cevap için teşekkür ederim marka model önerisi yapacak bi arkadaşta olursa şimdi bilip bilmeden gidip hemen klimacıyla yüz gözde olmak istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atsız-Ata

Merhaba arkadaşlar nasip olursa yaza doğru düğün yapacağım eksikleri ay ay aldığımdan sırada kışın ucuz olur diye klimayı alayım dedim.

Şimdi klima mevzusundan hiç anlamam salon 25m.kare , yatak odası 15m.kare iki adet klima lazım sizin önerileriniz ne olur tek dış üniteli klimalar var onlardan al deniliyor ama oda ne kadar kullanışlı olur emin değilim internette bu konu hakkında kimi çok iyi çalışıyor kimi hiç memnun değilim diyor.
    Mitsubishi markalı almayı düşünüyorum ama bunun yanında sessiz çalışan ısıtması soğutması iyi olan enerji tasarruflu başka marka önermek isteyen arkadaşlar olursa çok iyi olur
    Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim

İyi forumlar

Bir 9.000 btu.
    Birde 12.000 btu yeriniz ara katsa işinizi görür.
    Ara kat değilse salona 14.000 btu rahat yeter.
    Mitsubishi elektrik alacaksanız sf serisi kullanan biri olarak öneririm hiç başka bir markaya bakmayın.

Ama bunun yanında General lm.
    Panasonic etheria.
    Toshiba daisekai model ve markalarıda incelemenizi öneririm bunların hiçbiri sizi onlarca yıl üzmez (normal şartlarda)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Selamlar, paylaşımlarınızı takip ediyorum. Katkılarınız için çok teşekkürler...

Şartlarımı zorlayarak, sorunsuz bir klima almayı düşünüyorum ve salonumuz yaklaşık 33 m2 yer kaplamakta. Açıkçası çok fiyat farkı olmaması halinde aklımda bir marka var.
    Mitsubishi ve daikin servisi ayrı ayrı tespite geldiklerinde özellikleri yakın klimalar ile bir firma 18000 diğeri en az 21000btu dediler... Verdiğiniz bilgiler ışığında 36 m2 salon için 18000 riskli olur açıklamanız bizim salon için ideal olarak düşünülebilir mi? (özellikle ısıtmada, Antalya sahil bölgesinde)
    Veya bu işin standardı yok mu? Öyle ki odamız yaklaşık 4m*8m ve dikey durumda olduğu için, mitsibushi uzmanı sıva içinde hazırda bulunan tesisata enlemesine yerleştirmenin sorun olmayacağını belirtirken, Daikin uzmanı klimayı dikey konumda tutarak boylamasına havalandırılması daha doğru olduğunu belirtiyor.(Hava dağılımı açısından)

Kimi dinlemeliyim ve neden ? tekrar teşekkür ederim...
  • 
Sayfa: önceki 17051706170717081709
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.