Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1706. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Section8 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 12 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
57.079
Cevap
697
Favori
4.415.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
63. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 17041705170617071708
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murderer_utku

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. 18000 biraz riskli olur 36 m2 olsa mesela...

21000 ve üstü tavsiyemdir.

Ancak bahsettiğiniz markalar tuzludur.

Mitsubishi electric ve daikin de o kapasiteler icin fazla secenek yok..

Mitsubishi electric MSZ-GF60VE veya MSZ-GF71VE tavsiye ederim.

Daikin de ise G serisi var sadece onun da 60 ve 71 kodlu modeli mevcut.

Tavsiyem mitsubishi den yana olacaktır...

Önerileriniz için teşekkür ederim.
    Servis konusunda İzmir-Gümüldür bölgesinde Mitsubishi nin daha iyi olduğunu söylüyorlar. Açıkçası bu durumda okun ucunu mitsubishi ye çeviriyor. Şuan GF60VE 8000lira civarı bir fiyatı mevcut. Bu fiyat kışa gireceğimiz şu zamanlarda ne kadar düşer? İzmir'deki tüm mitsubishileri dolaşmak gerekir mi iyi bir indirim için illa ki? Yoksa fiyat politikaları değişmiyor mu? Bilginiz var mı caba bu konular hakkında?

değişebilir, dolaşmakta fayda var, 2 yıl önce karşıyakadaki bayi çok iyi indirim yapmıştı mesela. benim ev göztepede, salon 36 m2, şu an ısıtmada sorun yok 18 lik samsung ile
  • emperor84 E kullanıcısına yanıt
    Macera ya girmek istemiyorum ben Fujitsu Lu yu eledim ancak,Me nin kampamyası yüzde 18 gibi olursa Mayısa ertelerim. İyi kötü iskonto yapıyorlar zaten. Kullanıcı memnuniyeti varken Sf de Fujitsu ile uğraşmak istemiyorum acikcasi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu bağlantıların böyle izolasyonsuz olması normal'mi ? İzolasyon hemen ünitenin arkasında başlıyor ancak boruların bağlantı yeri cıbıldak gibi ortada, boruları saran izalasyon malzemesini alıp kendim kapatayım'mı yoksa değmez'mi ?

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PehliOne- -- 31 Ekim 2016; 18:26:51 >
  • Arkadaşlar sigma comfort 18binlik 2250tl fiyat uygun mu..birde oda 28m2.isitma için yeterli olur mu?satıcı kafami karıştırdı yeterli olmayabilir pencere alanı fazla dedi(9m2

• arf007 A kullanıcısına yanıt
    http://www.ertasklima.com/klimahs.asp

Bu adresten bir hesapla istersen, 18000 fazlasıyla yetmeli bence. Klima ucuz olmasına ucuz da kalitesi nasıl acaba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • murderer_utku kullanıcısına yanıt
    Gf71 7650 liraydı.Ağustosta.Vade farkını bayii ile pazarlık yapıp 12 taksitle aldım...o ara gf60 6450 lira falandı.Benim ısıtmaya çalışacağım yer 53 metrekare olduğundan riske atmak istemedim.Fakat benden birkaç ay önce gf60 ı 5200 liraya peşin alan duydum.Diyeceğim farklı bayilerle görüşmeniiz tavsiye ederim.Yakın zamanda kampanya olacak.Takipte kalın.
    Keşif talep edin ücretsiz.Eğer gf60 ısıtmada kurtarırsa gf70 e göre tüketimde daha az...Sürekli açık tutacağınız için gözle görülür fatura farkı olacaktır.
    benim ikinci mitsubishi klimam.Alan hesabını iyi yapmazsanız verim alamazsınızBu klimalar daha iiyi ısıtan cihazlar değil.Daha az enerji tüketip daha az sorun çıkarıp bazı özellikleriyle kullanım kolaylığı sağlayan cihazlar.
  • emperor84 E kullanıcısına yanıt
    ölçü uygun görünüyor..aldım bugün.arastirdim pek sıkıntı yok gibi.insallah üzmez.

• Kismetse Bodruma taşınıyoruz bu ay,
    4 oda 1 salon bir ev. Tüm odalar kuzey/kuzeybatı cepheli. Isı yalıtımsız bina. Poyraz kışın kuvvetli. Yaz Kış yaşanacak.

E.Yatak odası 15m2,
    diğer 3 oda 10m2,
    salon ise 28m2,

Kışın coğunlukla 2 kişi(karı,koca) yaşanacak. Salon ve E. yatak odası.
    Yazın 3 kişi(salon, e. yatak, oda 1)

Daikin Toshiba Alarko Mitsubıshi ve Vestel den teklifler aldım.

Karşılaştırmaları SEER ve SCOP değerleri üerinden yaparak son üçe Toshiba Mitsubishi ve Daikini aldım.

Bunlar liste fiyatları üzerinden indirim yapmamakla birlikte,farklı ilave işlerle (bakır demontaj vs) yaklaşık 700 tl lik iskonto yaptılar.

MİTSUBİSHİ HEAVY iklimsa :
    3 ad SRK25ZMP-S (5.5 - 3.9) 2.390
    1 ad SRK25ZM-S (7.1 - 4.2) 2.790
    1 ad SRK50ZM-S (6.3 - 4.2) 4.790 toplam: 14.750

DAİKİN N:
    3 ad ATXN25NB7 (5.60 - 4.0) 2.250
    1 ad ATXN35NB7 (5.86 - 4.0) 2.590
    1 ad FTXB50B (5.79 - 4.0) 3.775 toplam: 13.115

TOSHİBA suzumi:
    3 ad RAS-10S3KV-TR (5.1-3.80) 3.138
    1 ad RAS-13S3KV-TR (6.5-4.00) 3.778
    1 ad RAS-18S3KV-TR (7.0-4.10) 4.742 toplam: 17.934

Yonlendirmelerinize ihtiyacım var Bu markaların giriş seviy ürünlerini önermeyen çok ancak bunun yerine verimlilik servis sarfiyat tamirat gibi konuları da düşünerek öneri sunmanızı rica ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

quote:

Orijinalden alıntı: dickinson

Hocam selamlar,
    Komşuma bir klima gerekiyor, 15 m2 lik bir işyerinde kullanılacak lakin işyerinin cephesi öğleden itibaren güneşi karşıdan alıyor, işyerinde 2 tane double 1 tane de yatay meşrubat dolabı var dolayısıyla öğleden sonra içerisi cehennem gibi oluyor kabaca fikrinizi almak isterim. İyi çalışmalar.

Merhaba benzer bir iş yeri de bizde var, kapıda da Olefini hava perdesi kullanıyorum ama 12binlik Arçelik klima hiç bir işe yaramıyor. Hatta çoğu zaman sıcak hava üflüyor. Parça değiştiriyorlar iki gün sonra yine aynı.

Ben gözü kararttım Mitsubishi 21 ya da 24 binlik almayı düşünüyorum. Ancak yeter diye düşünüyorum. Yalnız fiyatlar 5-6bin seviyelerinde. 18binlik Mitsubishi için bütçem daha uygun ama o bile yetmez diye sanıyorum. Bu konu hakkında fikir verebilecek arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Üstünden birkaç ay geçti, geri dönüş yapayım. Bu mesajı yazdıktan bir süre sonra Mitsubishi Heavy SRK63 model cihazı aldım. Sıcaktan tüm malların eridiği, içeride neredeyse fenalık geçirdiğimiz iş yerini en sonunda buz gibi soğutabildik. Tüm gün güneş almasının yanı sıra, içerideki dolaplar ve giren çıkan insanlar, gerçekten çok fazla ısı yaratacak şey vardı.Yani metrakare hesabının işe yaramadığı bir mekan. Olefini hava perdesi ile beraber kullandım ve bayıltıcı sıcaklarda bile dükkanda serin bir iklimlendirme sağlandı. Ayrıca 3D havalandırma denen bir modu var ve bu sayede hem daha etkin serinlik sağlıyor hem de yakınında bile olsanız sizi çarpmıyor.

Neyse gelelim ısıtmaya. Tüm gün kapı açık, kışın da hava perdesinin ısıtması yok, rüzgarı bizi üşütür diyordum ama öyle olmadı. Dışarısı yaklaşık 4-5 derece, hava perdesi çalışırken çok hızlı bir şekilde içeriyi ısıtabildi hatta 23-24 derece ayarlamıştım onu 20 derereceye çektim sıcaktan.

Duvar tipi alınabilecek en iyi klimalardan birisi olduğunu düşünüyorum, tavsiye ederim. Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 2 Kasım 2016; 14:56:57 >
  • Merhaba ne kadara aldınız srk63'ü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurmumcu -- 2 Kasım 2016; 15:41:21 >
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dickinson

Hocam selamlar,
    Komşuma bir klima gerekiyor, 15 m2 lik bir işyerinde kullanılacak lakin işyerinin cephesi öğleden itibaren güneşi karşıdan alıyor, işyerinde 2 tane double 1 tane de yatay meşrubat dolabı var dolayısıyla öğleden sonra içerisi cehennem gibi oluyor kabaca fikrinizi almak isterim. İyi çalışmalar.

Merhaba benzer bir iş yeri de bizde var, kapıda da Olefini hava perdesi kullanıyorum ama 12binlik Arçelik klima hiç bir işe yaramıyor. Hatta çoğu zaman sıcak hava üflüyor. Parça değiştiriyorlar iki gün sonra yine aynı.

Ben gözü kararttım Mitsubishi 21 ya da 24 binlik almayı düşünüyorum. Ancak yeter diye düşünüyorum. Yalnız fiyatlar 5-6bin seviyelerinde. 18binlik Mitsubishi için bütçem daha uygun ama o bile yetmez diye sanıyorum. Bu konu hakkında fikir verebilecek arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Üstünden birkaç ay geçti, geri dönüş yapayım. Bu mesajı yazdıktan bir süre sonra Mitsubishi Heavy SRK63 model cihazı aldım. Sıcaktan tüm malların eridiği, içeride neredeyse fenalık geçirdiğimiz iş yerini en sonunda buz gibi soğutabildik. Tüm gün güneş almasının yanı sıra, içerideki dolaplar ve giren çıkan insanlar, gerçekten çok fazla ısı yaratacak şey vardı.Yani metrakare hesabının işe yaramadığı bir mekan. Olefini hava perdesi ile beraber kullandım ve bayıltıcı sıcaklarda bile dükkanda serin bir iklimlendirme sağlandı. Ayrıca 3D havalandırma denen bir modu var ve bu sayede hem daha etkin serinlik sağlıyor hem de yakınında bile olsanız sizi çarpmıyor.

Neyse gelelim ısıtmaya. Tüm gün kapı açık, kışın da hava perdesinin ısıtması yok, rüzgarı bizi üşütür diyordum ama öyle olmadı. Dışarısı yaklaşık 4-5 derece, hava perdesi çalışırken çok hızlı bir şekilde içeriyi ısıtabildi hatta 23-24 derece ayarlamıştım onu 20 derereceye çektim sıcaktan.

Duvar tipi alınabilecek en iyi klimalardan birisi olduğunu düşünüyorum, tavsiye ederim. Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

s.a güle güle kullanın

nekadar elektrik parası geliyor

sadece klima için ne kadar fark etti

günde kaç saat çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurmumcu

Merhaba ne kadara aldınız srk63'ü?

5bine almıştım.

• derya78 kullanıcısına yanıt
    Günde 15 saat çalıştı yazın ama iş yeri olduğu için ne kadar yaktığını kıyaslayamıyorum. Şu da var ki o kadar memnunuz ki harcamasını çok da kafaya takmıyorum bu sebeple.
    Teknik değerleri yanlış hatırlamıyorsam soğutma 1.76kw, ısıtma da 1.79 kw gibi teknik değerleri var. Ama sürekli bu kapasite ile mi çalışır bilmem çünkü kendini kısmasını hissedebiliyorum. Hyper inverter diye geçiyor bu seri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 2 Kasım 2016; 16:50:07 >
  • 12-13 m2lik oda için 9000 lik klima arıyorum, aşağıdaki iki ürünü buldum, fiyatları birbirine yakın kalite/kullanım olarak farkları var mı? 9000 lik bu fiyatlarda başka klima tavsiyeniz var mıdır?

Kumtel Daylux 9000 A++1464 lira
    http://urun.n11.com/kli...daylux-klima-P119853038

Baymak Elegant Plus A++ 1569 lira
    http://urun.n11.com/kli...verter-klima-P106531503

• Siz yine de kapatın zira olması gereken o :)
  • farukyil92 F kullanıcısına yanıt
    Üretim kalitesi olarak birbirlerinden farkları yok, o nedenle hem bütçe hem de bölgenizdeki servis durumuna göre karar vermeniz daha makul olacaktır.

9000 lik bu ürünlere tek alternatif, zincir marketlerde 12000BTU ve 1100TL fiyatı ile Regal klima olabilir ama onu da bulabilirseniz tabi :)
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun Klimalar bir bomba etkisi yapar mi

• sabanoz S kullanıcısına yanıt
    Evimizdeki lpg tupleri kadar degil hocam. Neticede bir hazne icerisinde sıkıştırılan her gazin verecegi tepkiyi verdi benim klima. O zamanlar 55 ekran tuplu bir televizyonum vardı, o da patlamisti ama tabi o içe dogru patlamaydi.

Yani sorunuzun cevabi hayir hocam bomba etkisi olmaz. Bir detay vermek isterim ki buzdolaplarimizda kullanilan R600 gazı, klimalarimizda kullanilan gazdan çok daha tehlikeli.

Teknoloji her daim yardimci olmakla birlikte her daim tehlike de iceriyor ustadim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Merhaba 70 m2 lik bir iş yerimiz var içerisinde 30 adet bilgisayar mevcut (internet cafe) 8 yıl önce 2 adet beko on-of klima almıştık 24000 btu luk sık sık arıza vermeye başladılar bi tanesi abartmıyorum traktör gibi çalışmakta sanırım plastik kalitesinden dolayı.

iş yeri dik dörtgen şeklinde L tarafı çift cam diğer L ise duvar
    Yazın çok sıcaklarda ikinci klimayı çalıştırarak ortamı rahatlıkla soğutuyorum mevcut klimalar ile

almışken mitsubishi toshiba veya daikin almak istiyorum hem uzun ömürlü olsun hemde tüketimi az olması bakımından.

2 adet duvar tipi 24000 lik klima mı alayım yoksa 1 adet yer tavan tipi 48-50 bin btuluk bir cihaz mı alayım ?

ayrıca cihazda önerebilirseniz sevinirim günde 10-15 saat çalışacak cihazlar tasarruflu olması önemli

teşekkür ederim.
  • bu klimayı almayı düşünüyorum kullanan var mı artıları eksileri nelerdir

Baymak Elegant Plus 18 A++ 18000
    İnverter Klima

• 
Sayfa: önceki 17041705170617071708
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.