Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: psdo Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.223
Cevap
328
Favori
3.174.668
Tıklama
Giriş
      9417 Mesaj
      24 Ekim 2016 09:53:23
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Orijinalden alıntı: nikogrk

Merhaba:

Multisistem Panasonic yeni Etherea klima kullanıyorum. Salon: 24.000 Oda : 9.000

Klimanın birisi nem alıcı modda çalışırken diğeri ısıstma yada soğutma modunda çalışmasında bir sakınca varmı ?

Nem almada çalışırken diğeri ısıtmada çalışmayacaktır büyük ihtimalle. Ancak biri nem almada biri soğutmada kullanabilirsiniz..

Çalışmaması için bir sebep yok aslında, nem alma modu neredeyse yarı soğutma modudur zaten, Bu bağlamda büyük klimayı ısıtmada çalıştırıp küçük olanı nem alma modunda çalıştırabilir.
      Tabi amaç nedir o daha önemli. Ben arkadaşın hem ısınıp hem de aynı zamanda nemden kurtulmak istediğini düşündüm ki aslında ısıyı hissetmenin en iyi yolu ortamın belli oranda nemli olmasıdır. Dediğim gibi amaç açıklanırsa daha sağlıklı bilgi akışı da olur.

• Çavuş
      51 Mesaj
      24 Ekim 2016 16:54:32

Önerileriniz için teşekkürler. Birkaç sorum daha olacak
      1- uğur, airfel, bosch da midea üretimiyse onları neden önermediğinizi anlamadım?
      2- iç donanım (bakır kullanımı vs.) bunlar içinde midea daha mı iyidir?
      3- arıza çıkma olasılığı ve servis olarak hangisi iyidir?
      4 - fiyat olarak diğerlerinden biraz fazla olan mision o fiyata değer mi yoksa hepsi midea ise airfel mi almalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado , klima5505
      24 Ekim 2016 17:37:08 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

quote:

quote:

Merhaba:

Multisistem Panasonic yeni Etherea klima kullanıyorum. Salon: 24.000 Oda : 9.000

Klimanın birisi nem alıcı modda çalışırken diğeri ısıstma yada soğutma modunda çalışmasında bir sakınca varmı ?

Nem almada çalışırken diğeri ısıtmada çalışmayacaktır büyük ihtimalle. Ancak biri nem almada biri soğutmada kullanabilirsiniz..

Çalışmaması için bir sebep yok aslında, nem alma modu neredeyse yarı soğutma modudur zaten, Bu bağlamda büyük klimayı ısıtmada çalıştırıp küçük olanı nem alma modunda çalıştırabilir.
      Tabi amaç nedir o daha önemli. Ben arkadaşın hem ısınıp hem de aynı zamanda nemden kurtulmak istediğini düşündüm ki aslında ısıyı hissetmenin en iyi yolu ortamın belli oranda nemli olmasıdır. Dediğim gibi amaç açıklanırsa daha sağlıklı bilgi akışı da olur.

Merhabalar. Yarı soğutma da olsa soğutma sayılır. Multi sistemler 2 boruludur. Biri ısıtmada çalışıyorsa multi sisteme dahil olan diğer tüm iç üniteler de ya kapalı olmalı ya da ısıtmada çalışmalıdır. Veya biri soğutmada veya nem almada çalışıyorsa diğer tüm multi sisteme dahil olan iç üniteler de aynı konumda çalışmalıdır.

Yoksa ya hata kodu verir,ya da ilk açılan iç ünite örnek olarak ısıtmada ise ona öncelik verir,ilk ünite kısıp termostata girince onu bekletip diğer soğutma modunda veya nem alma modunda bekleyen üniteleri devreye sokar.

Yani multi sistemde aynı anda bir oda ısıtmada başka bir oda soğutma/nem almada çalışamaz. Ancak 3 borulu VRF sistemlerde bu mümkündür...

Saygılarımla..

• Kurmay Yarbay
      3971 Mesaj
      24 Ekim 2016 17:40:10 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ademcivan

Önerileriniz için teşekkürler. Birkaç sorum daha olacak
      1- uğur, airfel, bosch da midea üretimiyse onları neden önermediğinizi anlamadım?
      2- iç donanım (bakır kullanımı vs.) bunlar içinde midea daha mı iyidir?
      3- arıza çıkma olasılığı ve servis olarak hangisi iyidir?
      4 - fiyat olarak diğerlerinden biraz fazla olan mision o fiyata değer mi yoksa hepsi midea ise airfel mi almalıyım?

Merhabalar. Hepsi midea evet fakat. Hiçbir firma fason yaptığı makinaya kendi markasıyla kendi adıyla ürettiği makinanın kalitesini işlemez. Yani midea yapımı olan uğur airfel vs vs . Midea nın en alt modelidir.Onun için kendi ürettiği orjinal modeli almak uygundur. Dişinizi sıkıp mission ile yola devam etmeniz şahsi tavsiyem ve önerimdir...

Edit : mideaların bakır kalitesi iyidir. Aluminyum kondansere geçmeyen nadir markalardan olsa gerek.
      Servis olarak distributör sağlamdır. Modern teknik. Ve her yerde yaygın midea görebilirsiniz sorun yaşamazsınız. Ancak tek sıkıntısı montaj ücretli olabilir ve ısıtmada biraz sesli olabilir(dış unite) o da sürekli olmayan max kapasitelere çıktığında yaptığı sestir.
      Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 24 Ekim 2016; 17:43:01 >
      |
      |

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      24 Ekim 2016 18:55:20

Yazdıklarımı tamamen yok sayabilirsiniz, ben multi olduğunu anlamadım

benim gözlükçüye gitme vaktim geldi galiba bir haftada 2 hata yapmışım
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      24 Ekim 2016 19:14:48
      Mission ile blanc arasında çok büyük fark varmı ben blanc aldım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      24 Ekim 2016 19:23:46 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Yazdıklarımı tamamen yok sayabilirsiniz, ben multi olduğunu anlamadım

benim gözlükçüye gitme vaktim geldi galiba bir haftada 2 hata yapmışım

Estağfurullah Hocam :) insanlık hali hepimizin karşılaşabileceği bir durum :)

|
      |
      24 Ekim 2016 19:24:56 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: 181501

Mission ile blanc arasında çok büyük fark varmı ben blanc aldım

Blanc yeni çıktı güzel seridir. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz iyi cihazdır..

|
      |
      24 Ekim 2016 19:29:13
      Arkadaşlar merhaba,
      İzmir'de yazlık bir belgede, 4 katlı apartmanın bodrum katında(bahçe katı) bulunan 90m2(düşük tavan) bir evin yaklaşık 35-40 m2 lik kısmını ısıtmayı düşünüyorum klima ile. 18.000 mi 21000 mi kaç BTU beni doyurur. Babam kanser hastası ve soba ile ısıtma(soba ile uğraş) düşünmüyorum. Uğraşmasını istemiyorum. Daikin ya da mitsubishi düşünüyorum. Lütfen bu kardeşinize yardımcı olun. Hangi serisi kaç btu beni uzun yıllar sessiz sakin sorunsuz götürebilir. Önemli olan evi sessizce ve soba gibi ısıtması.
      24 Ekim 2016 19:48:09 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: murderer_utku

Arkadaşlar merhaba,
      İzmir'de yazlık bir belgede, 4 katlı apartmanın bodrum katında(bahçe katı) bulunan 90m2(düşük tavan) bir evin yaklaşık 35-40 m2 lik kısmını ısıtmayı düşünüyorum klima ile. 18.000 mi 21000 mi kaç BTU beni doyurur. Babam kanser hastası ve soba ile ısıtma(soba ile uğraş) düşünmüyorum. Uğraşmasını istemiyorum. Daikin ya da mitsubishi düşünüyorum. Lütfen bu kardeşinize yardımcı olun. Hangi serisi kaç btu beni uzun yıllar sessiz sakin sorunsuz götürebilir. Önemli olan evi sessizce ve soba gibi ısıtması.

Merhabalar. 18000 biraz riskli olur 36 m2 olsa mesela...

21000 ve üstü tavsiyemdir.

Ancak bahsettiğiniz markalar tuzludur.

Mitsubishi electric ve daikin de o kapasiteler icin fazla secenek yok..

Mitsubishi electric MSZ-GF60VE veya MSZ-GF71VE tavsiye ederim.

Daikin de ise G serisi var sadece onun da 60 ve 71 kodlu modeli mevcut.

Tavsiyem mitsubishi den yana olacaktır...

• Yarbay
      2960 Mesaj
      24 Ekim 2016 20:13:08
      quote:

Önerileriniz için teşekkür ederim.
      Servis konusunda İzmir-Gümüldür bölgesinde Mitsubishi nin daha iyi olduğunu söylüyorlar. Açıkçası bu durumda okun ucunu mitsubishi ye çeviriyor. Şuan GF60VE 8000lira civarı bir fiyatı mevcut. Bu fiyat kışa gireceğimiz şu zamanlarda ne kadar düşer? İzmir'deki tüm mitsubishileri dolaşmak gerekir mi iyi bir indirim için illa ki? Yoksa fiyat politikaları değişmiyor mu? Bilginiz var mı caba bu konular hakkında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murderer_utku -- 24 Ekim 2016; 20:15:49 >

• Kurmay Yarbay
      3971 Mesaj
      24 Ekim 2016 20:30:55 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: murderer_utku

quote:

Önerileriniz için teşekkür ederim.
      Servis konusunda İzmir-Gümüldür bölgesinde Mitsubishi nin daha iyi olduğunu söylüyorlar. Açıkçası bu durumda okun ucunu mitsubishi ye çeviriyor. Şuan GF60VE 8000lira civarı bir fiyatı mevcut. Bu fiyat kışa gireceğimiz şu zamanlarda ne kadar düşer? İzmir'deki tüm mitsubishileri dolaşmak gerekir mi iyi bir indirim için illa ki? Yoksa fiyat politikaları değişmiyor mu? Bilginiz var mı caba bu konular hakkında?

Merhabalar. Elimde kasım 2015 kampanyasına ait katalog mevcut.

Büyük ikram adı altında sağlam bir kampanya yapmıştılar..

O zamanlarda 7925 Tl imiş.

6299 tl ye inmiş.

71VE ise 9010 tl imiş,7149 tl ye inmiş.

Kışa yavaş yavaş girmeye başladık. Bayiler arasında pek fiyat farkı olacağını sanmıyorum katalog işi çünkü. Ama bayinin insafına göre ufak oynamalar olabilir. Benim tavsiyem ise aceleniz yoksa bi kasımın ortalarını bekleyin. Mitsubishi sanmıyorum boş durmaz... Mutlaka yine bir kampanya yapacaktır diye umuyorum..

Saygılarımla...

|
      |

• Yüzbaşı
      334 Mesaj
      24 Ekim 2016 22:25:10
      Arkadaşlar 2200 e beko(31210) klima almayı düşünüyorduk pek gönüllü olmasamda bugün daikinde n serisi ATXN35NB7 Inverter Klima 2500 tl olduğunu gördüm marka olarak kıyaslama yapılamaz fakat daikininde her serisi iyi değil diye biliyorum tavsiye edermisiniz acaba bu klimayı?
      12 lik bakiyoruz Aydinda 20metrekare odada ısıtma ve soğutma için kullanılacak.

24 Ekim 2016 23:46:00 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Ciom92

Arkadaşlar 2200 e beko(31210) klima almayı düşünüyorduk pek gönüllü olmasamda bugün daikinde n serisi ATXN35NB7 Inverter Klima 2500 tl olduğunu gördüm marka olarak kıyaslama yapılamaz fakat daikininde her serisi iyi değil diye biliyorum tavsiye edermisiniz acaba bu klimayı?
      12 lik bakiyoruz Aydinda 20metrekare odada ısıtma ve soğutma için kullanılacak.

Merhabalar. Daikin shira,G,emura,ururu sarara modelleri dışındakiler kendi üretimi değildir. Acson fabrikasında üretilir. Şahsen tavsiye etmem. Orjinal daikin değil çünkü...

|
      |
      24 Ekim 2016 23:49:11

Anladım hocam beko ya ne dersiniz?
      Birde me hj35va kampanyaliyken kaç tl idi bilen var mı?

|
      |
      Bahsedilenler: klima5505
      25 Ekim 2016 18:52:51 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Ciom92

Anladım hocam beko ya ne dersiniz?
      Birde me hj35va kampanyaliyken kaç tl idi bilen var mı?

Hocam beko da alü. Boru kullanıyor ve alü. Kondanser kullandığı iddialar var...

Eve geçince katalogtan bakıp söyleyeyim size..

Edit : hocam hj35 va normal fiyatı 3675 tl imiş.
      O zamanki kampanyada 2899 tl ye inmiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 25 Ekim 2016; 19:48:34 >
      |
      |
      26 Ekim 2016 02:22:15

Cevaplar için teşekkür ederim. @Ado ve @Klima5505

Evet multisistem bu 2 klima. 9000'lik olan koridorda ve kurutma mak. çalıştığında özellikle bebek odası çok nemli oluyor. 9000'lik klimayı nem alıcı modunda çalıştırıp nemi azaltıyorum ama bu sırada salondaki 24000'lik klimayı ısıtıcı konumunda açtığımda bir süre bekliyor ve fan hızı yüksekte olmasına rağmen inceden bir sıcak hava veriyor. Taki 9000'lik olanı kapatana kadar . Bir süre sonra kendine geliyor ve normal hızda üflüyor.

Bu yaptığım işlemler klimaya bir zarar verirmi onu öğrenmekti niyetim. Demekki ısıtma ve nem alma aynı anda olmamalıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nikogrk -- 26 Ekim 2016; 2:25:51 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado , klima5505
      26 Ekim 2016 06:22:58 Konu Sahibi
      quote:

Cevaplar için teşekkür ederim. @Ado ve @Klima5505

Evet multisistem bu 2 klima. 9000'lik olan koridorda ve kurutma mak. çalıştığında özellikle bebek odası çok nemli oluyor. 9000'lik klimayı nem alıcı modunda çalıştırıp nemi azaltıyorum ama bu sırada salondaki 24000'lik klimayı ısıtıcı konumunda açtığımda bir süre bekliyor ve fan hızı yüksekte olmasına rağmen inceden bir sıcak hava veriyor. Taki 9000'lik olanı kapatana kadar . Bir süre sonra kendine geliyor ve normal hızda üflüyor.

Bu yaptığım işlemler klimaya bir zarar verirmi onu öğrenmekti niyetim. Demekki ısıtma ve nem alma aynı anda olmamalıymış.

Rica ederim hocam çalıştırsanız bile beklemeye alacaktır en iyisi sırayla çalıştırmak diye düşünüyorum..

Saygılarımla...

|
      |

• Binbaşı
      1907 Mesaj
      27 Ekim 2016 10:20:18
      midea fairwind ile blanch-oasis modelleri artasında çok fark var mı..fairwind uygun olabilecek bir fiyata buldum da
      28 Ekim 2016 01:04:39 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: drakyuz

midea fairwind ile blanch-oasis modelleri artasında çok fark var mı..fairwind uygun olabilecek bir fiyata buldum da

Fairwind en alt modeli ancak iyi bir cihazdır fiyat farkı ne kadar acaba?

|
      |

Reklamlar
sohbet
üniversite
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,468
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.