Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
41.566
Cevap
351
Favori
3.347.050
Tıklama
Giriş
    999 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: agah07

En iyi değerlere sahip klima gree U-crown ( kullanan arkadaş varsa izlenimlerini paylaşırsa çok iyi olur )
    -30 ~ +54 .. A++
    http://tlcklima.com/gree-klimalar/duvar-tipi-klimalar/gree-u-crown/

bende merak ediyorum doğrusu ama sizin yazdığınız
    -30 derecede ısıtma cihazda ek ısıtıcı ile mümkün oluyor
    ek ısıtıcı olmadan diğer Klimalar gibi-15 derece
    soğutması +54 derece iyi bir rakam
    bence alınır
    bende 18000 btu on of modeli gree var müthiş ısıtması ve soğutması var
    bende 18000 btu fujitsu ınverter de var
    ama gree daha performanslı
    agah07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör 0 | |
    |
    |

• Yüzbaşı
    999 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hellboy2121

Arkadaşlar 2 gün önce gree lomo 12000 btu klima taktırdım. Oda 14.4 m2, 2 katlı dairenin üst katı, çatı yok giydirme yok.
    2 taraf güneş görüyor. 1 Pencere ve 1 balkon kapısı mevcut. dış ortam ısısı 38C , iç ortam ısısı 32C, oda kapısını kapatmama
    rağmen odada klimanın kenarındaki sıcaklık 28C'den aşağı düşmüyor. Klima serin üflüyor ama derecesini bilmiyorum.
    Dolayısıyla klimanın altında (üflemenin değmediği yerde) yeterince serinleme yok. oda sıcaklığı 27-28 in altına düşmediği
    için klima son devirde sürekli çalışmaya devam ediyor ve düşük devire geçmiyor. Sizce sorun nerde yardımcı olursanız çok sevinirim.

ne yaptınız sorun çözüldümü?
    |
    |
    Pek ingilizcem olmadığı için fazla bakamadım ama en iyi klimalar olarak yabancı sitelerde arayınca mitsubishi markası çıkmadı. Acaba farklı bir isimlemi satılıyor. Voltas, bluestar, haier adında hiç bilmediğim klima markaları gördüm. Onlarda türkiyede yok galiba.
    ......................
    Birde ekleme yapayım.
    Bimekste 374liraya general Electric 9000btu inverter klima var. Bu fiyata klimamı olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurdem -- 22 Eylül 2016; 22:43:16 >
    Arkadaşlar merhaba evde küçük bir odaya benim odama :D -yakşık 9-10m2- izmirde en üst kat kışın 1-2 ay akşam hafif ısıtmayınca çok soğuk oluyor genelde kışın akşamları 2-3 saat kullanmak için klima almayı düşünüyoruz,9000btu yeter tahminimce fiyat olarak pek 1500 ü geçmemeye karar verdik tavsiyesi olan varmıdır :D Fırsatlarda samsung var ama iyi değilmiş galiba, airfel nasıldır ısıtmada? :D

Hiç klima deneyimim olmadığını belirterek ilk izlenimlerim.

Klima 31 dereceye ayarlı ve 1 saat önce çalıştırdım. 18 metrekare salonda. 1 saat sonunda çok az ısı değişimi hisssedilyir ama sanki ilk açtığım anki gibi hızlı çalışmıyor dinlenme durumunda gibi.

Bu durum normal mi? İstenilen sıcaklığa gelirken bir kaç derece yükseltip dinlenip öyle mi devam eder yoksa hiç yavaşlamadan sürekli çalışmalı mı o ısıya gelinceye kadar ?

Çok büyük bir dış ünitesi var camın 2 metre Sol üst tarafında bahçe duvarına Monte edildi. Camı açınca anca duyulabiliyor sesi v

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam o fiyata on/off klima bile olmaz başka bir iş vardır içinde. :)
    |
    |
    ugurdem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

BİM de satılan klima sizin işinize yarayacaktır, 1100TL ye (999 tl ye aldığını söyleyen bir kaç arkadaşımız oldu burada) 12000BTU inverter A+ enerjili 3 yıl garantili ürün. O fiyata şu ara piyasada alınabilecek en ucuz en kaliteli ürün o dur diye düşünüyorum. Google da bim klima yazsanız karşınıza çıkar zaten
    |
    |
    orhunn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: farmer6767

Bu gün ME gf60 klimamın montajı yapıldı. Montaj sonrasında 20dk vakum yapıldı. Dışarısı şu an 10 derece. İçeriyi ölçme imkanım olmadı internetten aldigim sıcaklık ve nem ölçer alet kargoda.

Hiç klima deneyimim olmadığını belirterek ilk izlenimlerim.

Klima 31 dereceye ayarlı ve 1 saat önce çalıştırdım. 18 metrekare salonda. 1 saat sonunda çok az ısı değişimi hisssedilyir ama sanki ilk açtığım anki gibi hızlı çalışmıyor dinlenme durumunda gibi.

Bu durum normal mi? İstenilen sıcaklığa gelirken bir kaç derece yükseltip dinlenip öyle mi devam eder yoksa hiç yavaşlamadan sürekli çalışmalı mı o ısıya gelinceye kadar ?

Çok büyük bir dış ünitesi var camın 2 metre Sol üst tarafında bahçe duvarına Monte edildi. Camı açınca anca duyulabiliyor sesi v

Hocam dışarısı 10 derece ancak muhtemelen iç ortam ısısı halk dili ile oda sıcaklığı boyutundadır, ben 21-22 diye tahmin ederim.

Sistemin çalışma prensibi gereği 5 ayrı sensörden gelen bilgiler doğrultusunda kompresör sıkıştırıldığı için belli oranda ısıtma yapıp alt frekansa geçmiştir diye düşünüyorum. ŞU içerisinde bulunduğumuz mevsim koşulları geçiş dönemleridir bu dönemlerde klimaların performanslarını test edebilmek pek mümkün olmuyor.

İnverter klimalarda en gıcık olduğum şey sistemin sizin yerinize düşünüyor olmasıdır Ben diyorum ki ''Çok üşüdüm çok ısıt'' o bana diyor ki '' Yok yok sana bu kadar sıcak yeter'' gel de gıcık olma, ''yahu sana ne makine, ben senin sıcak üflemeni istiyorum diyemiyorsun maalesef

Çalışma şekli şudur hocam, siz ısıtma veya soğutma komutu verdiğinizde, sistem tabi ki önce çalışma moduna geçer. Önce iç ortam, sonra da dış ortam sensöründen sıcaklık değerlerini alır, aradaki farkı sentezleyerek kompresöre uygun frekansta çalışma talimatı gönderir, kompresör her zaman en alttan başlar yükselişi ise ortam ısı farklarına göre kendisi seçer. çalışma sürecinde sensörlerden sürekli bilgi akışı olması nedeniyle sürekli sentez durumundadır, eğer en üst frekansta çalıştırdıysa kompresörü, ısı farkı kapanmaya başladığında aşağıya doğru çeker, ısı farkı biraz daha kapanınca daha aşağı, biraz daha kapanınca daha aşağı şeklinde çalışır ve istenilen ısı düzeyine geldiğinde minimal döngüde çalışmaya devam eder. eğer dış ortam sıcaklığı ile setlenen iç ortam sıcaklığı arasındaki farkı çok fazla görürse sistem hiç kapanmaz yani kompresör durmaz. ancak örnek vereyim dışarısı 15 derece içerisi 25 derece ve ısıtma modu ise sistem bunu ''bu şartlarda çalışmaya gerek yok'' olarak değerlendirip kompresörü belli bir süre kapatabilir.

İşin aslı şudur hocam, bu kodları yazan sonuçta bir insan, sizin yerinize düşünüp EN İDEAL çalışma prensibi doğrultusunda epromu yazarlar, sistem de bu doğrultuda çalışır.

• Çavuş
    57 Mesaj

Klimanın tam karşısında yatak odası var orayı da hesaba katınca bu yeterli gelir dediler.

|
    |
    Mersan17 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cevabınız için teşekkür ederim. Dün akşam o kadar soğuktu ki üşüdüğünü hissediyorsun kemiklerine kadar. Bende kemiklerime kadar ısınmak istedim. Klima deneyimim olmadığı için çalışma prensibini bilmiyorum. İlk yarım saat çok az bir ısı artışı oldu. Sıcak sıcak üflemedi ılık ılık anca. Açık bıraktım 27 dereceye ayarladım 1 saat daha geçti işte o an İçerde ısındığımı hissettim. Klima alt katta yeni ev düzüyorum. Boş ev eşya dahi yok.

Bu sabah yine açtım klimayı eşyalar gelecekti onları beklerken. Kemiklerime kadar ısındım 2 saatten sonra terlemeye başladım 24 e düşürdüm.

|
    |
    Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Herkesin kendine göre bir hesabı bir fikri var. Ben bir iki seneliğine bu evde oturmayı planlıyorum. Sonrasında daha büyük bir salonda bu cihazı kullanmak istiyorum.

|
    |
    Mersan17 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam makinanın sağ altında ilk açtığında iki yeşil led yanar...İstediğin sıcaklık değerine geldiğinde ledlerden biri söner.
    Birde powerful tuşu var kumanda da istediğin sıcaklığı ayarlayıp o tuşa basrsan klimanın iç ve dış tüm kapasitesini sonuna kadar kullanıp biran önce o ısıya getiriyor.
    Şahsen tavsiye ederim.Vücut ısını düşürdüğünce yükseltmen daha zor:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    farmer6767 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Benim dusuncem sorun olmadigi yonde zira inverter teknolojisinin bize sundugu tek nimet ekonomi degil ayni zamanda frekansa ortama ve setlenen degere gore calisma performansini kendisi ayarlamasidir. Teknik olarak btu anlaminda buyuk olmasi bana gore iklimlendirmede sorun cikartmayacaktir zira bunurunler tasarlanirken ILLA KI 24000 BTU kapasitede calisacaksin anlami icermiyor. Makine 8000 btu ile 24000 btu araloginda calisma kabiliyetine sahip. Bu durumda ortamin gerekliligi 11000btu ise sistem kompresoru 11000btu performansa gore calistiracaktir. Bu demek degil ki her 9000btu ihtiyaci olan gidip 24000btu alsin, sadece teknik anlamda size sakincasi yok demek istedim.

Isinma konusunda da aklinizda soru isareti kalmamis o halde haydi size hayirli olsun artik

|
    |
    farmer6767 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: mc33

Hocam makinanın sağ altında ilk açtığında iki yeşil led yanar...İstediğin sıcaklık değerine geldiğinde ledlerden biri söner.
    Birde powerful tuşu var kumanda da istediğin sıcaklığı ayarlayıp o tuşa basrsan klimanın iç ve dış tüm kapasitesini sonuna kadar kullanıp biran önce o ısıya getiriyor.
    Şahsen tavsiye ederim.Vücut ısını düşürdüğünce yükseltmen daha zor:)

Yeşil ışıkları farkettim. PowerFull tuşunu okudum ama kullanmadım. Hava cidden soğuk bu günlerde. Gündüz deneme amaçlı bi kaç saat çalıştı hem Salon hem odada ısındı. Soğuk havalarda ne olacak bakalım.

|
    |

Orijinalden alıntı: Ado

Benim dusuncem sorun olmadigi yonde zira inverter teknolojisinin bize sundugu tek nimet ekonomi degil ayni zamanda frekansa ortama ve setlenen degere gore calisma performansini kendisi ayarlamasidir. Teknik olarak btu anlaminda buyuk olmasi bana gore iklimlendirmede sorun cikartmayacaktir zira bunurunler tasarlanirken ILLA KI 24000 BTU kapasitede calisacaksin anlami icermiyor. Makine 8000 btu ile 24000 btu araloginda calisma kabiliyetine sahip. Bu durumda ortamin gerekliligi 11000btu ise sistem kompresoru 11000btu performansa gore calistiracaktir. Bu demek degil ki her 9000btu ihtiyaci olan gidip 24000btu alsin, sadece teknik anlamda size sakincasi yok demek istedim.

Isinma konusunda da aklinizda soru isareti kalmamis o halde haydi size hayirli olsun artik

Klima ile ısınabilecegime ikna oldum. Forumdaki yüzlerce yazışmayı da okudum hepinize teşekkür ederim.

|
    |

• Yüzbaşı
    379 Mesaj
    bende bir süre araştırdıktan sonra ve buradaki yorumlar ışığında baymak elegant plus 12 almış bulunuyorum. koçtaş sitesinden 1600 liraya aldım. (%10 indirim kodu verdi site) koçtaşın gönderim süreci dışında bir sorunla karşılaşmadım. servis talebinde akşam 5 civarında bulundum ve bir gün sonra 5 te servis geldi ve kurulumu gerçekleştirdi. vakum yapacak mısınız sorusuna standart işlemimiz zaten diye cevap vermeleri çok memnun etti beni. Genel olarak hem personel hem de uygulanan işlemden memnun kaldığımı söyleyebilirim. Adana şu sıralar ne soğuk ne sıcak olmadığı için deneme şansımız çok olmadı ama küçük bir deneme yaptığımızda ortamı çok kısa bir sürede soğuttu. Bunda havanın serin ve akşam saatleri olması etkili oldu muhtemelen. Yüksek fanda ses bariz duyuluyor ama alt kademelerde yok denecek kadar az. dış ünite sesi, pencerenin hemen altında olmasına rağmen içeriye hiç gelmedi. klimanın en sevdiğim yönü kumandası oldu sanırım. Küçücük vestel klimasından sonra fazlasıyla kullanışlı geldi klima. En sevmedğim yönü de dışarıya sarkan ve prize takılması gereken klima kablosu. çok çirkin bir görüntüye sebep oldu. ama servis elektrikçiye kabloyu kestirip sigorta taktırabileceğimizi söyleyince bugün hallettik ve şu anda gayet iyi oldu. Baymak almak isteyenler için öneri olaiblir düşüncesinde yazdım. kullanıkça elektrik sarfiyatı ve diğer konularda yine bilgilendirme yaparım.

• Emekli Yönetici
    9371 Mesaj

İyi günlerde kullanın
    |
    |
    fairstars kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

teşekkür ederim :) önerileriniz içinde ayrıca teşekkürler
    |
    |
    Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bim kliması 24-25 metrekarelik ahşap doğramali, ustu teras olan, tüm gün güneş goren panjurlu pencereleri olan, izolasyonsuz, İzmir konumlu bir evi ısıtmak için yeterli olur mu? Tek kişiyim saat beşten sonra çalışacak klima. 22 derece yapsa yeter. Belki çok soğuklarda elektrik sobasiyla da destekleyebilirum. Yoksa 18 binlik bir klima mi bakayım?

İzolasyon konusu dezavantaj olsa da, bahsi geçen klima rahat rahat sizi ısıtır. ısıtmayı başaracağına göre soğutmadan bahsetmiyorum dahi :)
    |
    |
    subway2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
google reklamları
SEO
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,645
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.