Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Pentagramet Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.205
Cevap
328
Favori
3.174.405
Tıklama
Giriş
      9417 Mesaj
      31 Ağustos 2016 11:49:55

Sadece alan hesabı üzerinden dahi 28000BTU ya ihtiyacınız var.
      İzolasyon-cephe-kişi sayısı-ısı katsayısı-açık mutfak olup olmayışı-pencereler pvc alumünyum veya ahşap oluşu gibi bir çok etken çok önemli olsa da dediğim gibi sadece alan hesabı üzerinden dahi 27272BTU yani 28 lik klima taktırmanız gerekir.

24000BTU taksanız ne olur? uzun vadeli çalışır yine de istediğiniz ısı değerine ulaşırsınız ama performans eğrileri hep düşük olur. Geç toparlar çok elektrik yakar vs.
      |
      |
      farmer6767 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      31 Ağustos 2016 14:57:49
      arkadaşlar baymak almayı düşünüyorum
      4-5 ay ve üzeri kullanıcılar ne diyorsunuz önerir misiniz?

Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.
    • Onbaşı
      33 Mesaj
      31 Ağustos 2016 15:48:09
      Klima Mitsubshi Krigamine alınmalı A+++ enerji sınıfı, sessiz insanı algılama özelliği vb. Biraz pahalı ama elektrik tasarrufu maximum.
      |
      |
      31 Ağustos 2016 21:57:46
      quote:

Orijinalden alıntı: farmer6767

60 metrekare alanda ısıtma amaçlı klima almak istiyorum. Zonguldakta yaşıyorum genellikle eskiye düşmez hava sıcaklığı .24000 lik klima iş görür mü? Günde 12 saat açık kalırsa elektirik faturası ne yazar. Marka tavsiye edebilir misiniz ?

Hocam 53 metrekare için bende çok araştırma yapmıştım...Mitsubishi elektrik g71 aldım...Soğutmayı çok kısa sürede yapıyor.Fanın sessiz ayarı var .Fakat sesiz ayara almadığınızda ortam kitap okuma sessizliğindeyken fan sesi rahatsız edici düzeyde.Cihaz çok büyük Dış ünitede iç ünitede.Gerçekten güçlü bir alet.Benim mekan L Olmasına rağmen powerfull tuşuyla abartısız en fazla 6,7 dakiakada hava değişiyor.
      Uzun üfleme ve istediğiniz yöne üfleme tuşları var.Kullanışlı.
      Benim hesaplarıma göre uzun süre açıkken soğutmada 42 krş ısıtmada 63 krş falan yakacak.Daha bir ay olmadığından kesin birşey yok.
      Henüz fatura gelmedi.
      Cihazın tek handikabı benim burnum tabiri cahizse tilki gibi koku alır.Soğutma da hafif rutubet kokusu alıyorum.Küçük çocuklardan dolayı herzaman 27 derece kullanırım.
      Bu ısıya çabuk düştüğünden cihaz kendini çok fazla kapatıyormuş ve koku kaçınılmaz oluyor.Tabi bunu sadece ben alıyorum.Benden başka ilk açma dışında bunu alan yok.
      Daha düşük ısıda bu yaşanmıyor.Aynı marka ikinci ürünüm.İlkinin sorunsuzluğu birazda bu cihaza itti.
      Eğer iki ayrı noktada iki klimayla yapmayı düşünmüyorsanız.Salon tipi dışında sadece bu cihaz , daıkının ve panasonic markasının ısıtmada 33000 btu ve üzeri değere çıkanları var.
      Herşey gönlünüzce olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
      57 Mesaj
      31 Ağustos 2016 22:48:53

Detaylı açıklamalarınız için teşekkür ederim. Bu model bütçemi zorluyor. Belki bir alt modeli olabilir. 63 kuruş hesabınız doğruysa çok iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      mc33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      31 Ağustos 2016 22:54:57

Forumda baymak kullanıcıları bölümü var oradan bakabilirsiniz

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      22tupac kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Çavuş
      57 Mesaj
      31 Ağustos 2016 23:01:39

Teşekkürler.24binlik iş görür mü keşif yaptırmak lazım. Marka Model tavsiyeniz var mı bütçe 5bintl

|
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      31 Ağustos 2016 23:10:47

General markada da var 33000 36000 bin btü diye biliyorum
      &#129300;&#129300;&#129300;

|
      |
      01 Eylül 2016 00:48:42

Hocam marka model işlerine girmiyorum ben kusura bakmayınız.
      Ancak sizin kullanım tarzınıza göre orta segment ürünler bakmamanızı tavsiye ederim.
      size daha profesyonel yaklaşımlar lazım bu nedenle Lider markalara bakmanız daha makbuldür.
      |
      |
      farmer6767 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      01 Eylül 2016 09:00:24

şimdi gördüm.teşekkürler
      |
      |
      ezimuse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.
    • Onbaşı
      20 Mesaj
      02 Eylül 2016 12:27:07
      Arkadaşlar Antalyada, Yeniköyde kış ve yaz kullanmak için Mitsubishi klima almayı planlıyorum. Ev 10 senelik, izolasyon yok, güney-kuzey-batı cepheli, üç katlı giriş katında salon ve açık mutfak var ve toplam alan 45-50 m2 gibi, ortadan dar bir merdivenle üst katlara çıkılıyor. Birinci ve ikinci katta 16-17 m2 olan ikişerden toplam 4 oda var.
      Girişe salon ve mutfak için MSZ-GF60, birinci kattaki 2 odaya SF serisinden 9000 BTU'luk klima almayı düşünüyorum. İkinci kattı pek kullanmam ama oradaki odalardan birine de geçen yıl aldığım Altus'un 12.000BTU inverterini takmayı planlıyorum.
      GF600 için 6000TL
      SF'ler içinse her biri için 3000TL teklif aldım.
      Klimalar yeterli mi, fiyat nasıl sizce?
      02 Eylül 2016 21:36:09
      Samsung AR24KSSDCWK/SK 2400BTU AR7500 Serisi Dijital İnverter Klima

Daikin tegora FTCB50B A+18700 İnverter klima.

Kışın havà sıcaklığı -3 derecenin altına pek düşmeyen Zonguldakta ısıtma amaçlı klima almayı düşünüyorum. Giriş kat 70 metrakare olan evimin 40 metrekare olan 1 oda ve 1 salonu ısıtmak istiyorum. Kömür sobasıyla çok çabuk ısınıyor ev. Camlar pVC çift cam ve Yalıtım yok. Bu iki klimayla ilgili görüşlerinizi almak istiyorum arkadaşlar.

|
      |
      03 Eylül 2016 10:54:06
      Bu ürünlerden hangisini alayın antalya yalıtımlı son katta ouruyorum 20 m2 alanda kullanacağım cevaplar için şimdiden sğln.

Alarko Carrier 53 UQV 035H X POWER GOLD KLİMA
      Daikin FTXS35K Shira Duvar Tipi İnverter Klima
      Panasonic Etherea KIT-E 12 QKE Inverter Klima (Yeni Ürün)
      Toshiba RAS-10 S3KVR Daiseikai Inverter Klima
      03 Eylül 2016 21:52:22

Arkadaşım sana öncelikli önerim, Toshiba Daiseki ve Panasonic dir.

|
      |
      preteros kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Eylül 2016 21:58:23

G60 fiyat olarak bana teklif edilene göre iyi.
      Aşırı soğuk 16, 17 metrekare odada 9000 lik m,elektrik sizi zorlayabilir.Ben kullandım.3000 lira az değil.O fiyata 12000 lik makina takmanızı öneririm.

|
      |
      cahitnt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Eylül 2016 22:13:24

Arkadaşım her klima iyi kötü soğutur, önemli olan ısıtmadır klimada. 2 9000 binlik klima ME SF iş yapar, yapmaz değil konforu biraz geç olabilir ısıtmada yalıtımda yok yalıtım olsa 24 saat çalıştırmada ısıtır ancak tek 9000 btü SF devamlı çalışması motor ömrü ve konforu düşünürsek, bir 9000 lık ve bir tane 12000 binlik olsa daha konforlu olur ısıtma için ve motor ömrü olarak. Yazın ve kışın ikisini çalıştırıp belli bir soğutmadan, ısıtmadan sonra 1200 binlik sizin soğutma ve ısıtma ihtiyacınızı fazlasıyla görür. Sadece zemin kattaki 45 metre kare için. Veya 2. Kattaki 45 metre kare için. klavyeden kaynaklı anlamsız kelimeler olabilir. Klavyelerle problemim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 3 Eylül 2016; 23:16:49 >
      |
      |
      03 Eylül 2016 23:09:15
      quote:

Orijinalden alıntı: preteros

Bu ürünlerden hangisini alayın antalya yalıtımlı son katta ouruyorum 20 m2 alanda kullanacağım cevaplar için şimdiden sğln.

Alarko Carrier 53 UQV 035H X POWER GOLD KLİMA
      Daikin FTXS35K Shira Duvar Tipi İnverter Klima
      Panasonic Etherea KIT-E 12 QKE Inverter Klima (Yeni Ürün)
      Toshiba RAS-10 S3KVR Daiseikai Inverter Klima

Panasonic etheria.
      Me sf
      Toshiba daisekai

|
      |
      04 Eylül 2016 09:28:13

Tesekkurler tavsiyeniz icin

|
      |
      warrior33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      04 Eylül 2016 09:35:38

Tesekkurler. Oda boyutunu yaklasik yazmistim. Evin eski sahipleri halen oturdugu icin odayi yeni olcebildim (15m2 ). 9000Btu yeterli olur mu sizce?

|
      |
      04 Eylül 2016 10:34:56

Rica ederim arkadaş sorunuz Bana değil Ama cevaplamak isterim müsaadenizle. ME Sf 9000 btü yeterli dir işinizi fazlasıyla görür. Isıtma yada soğutma için, evin yalıtım ve cephe durumuna göre 7/24 çalıştırıp 50 / 60 metre karede iklimlendirme yapanlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 4 Eylül 2016; 11:17:18 >
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.