Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.158
Cevap
328
Favori
3.171.564
Tıklama
Giriş
      9417 Mesaj
      10 Ağustos 2016 00:09:19

Saglikli da degil hocam. Ihmal etmeyiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      ascdm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      10 Ağustos 2016 01:21:18
      ramazan bayramı civarı sıcaklardan yılmıştık o ara, aradım taradım bide klima fiyatları uçunca yaz bitsin öyle alalım dedik pişeceğimiz kadar piştik sonuçta, ramazan bayramından önce m.electric e keşif için kayıt oluşturmuştum, bayram bitti üzerinden 2 hafta geçti hala arayan soran olmayınca müşteri hizmetlerini falan aradım kayıttan 3 hafta sonra ancak keşif için 1 eleman geldi, klima almaktan vazgeçince tabi lafta sokmadan rahat edemedim, iyi ürün iyi servis diye m.electric alalım dedik keşife 3 haftada geldiniz alsak sorun olsa ayvayı yedik falan filan dedim, bayram dolayısıyla karışıkılık oldu herhalde falan dedi, odanın m2 sini çıkartıp telefon açtı bir yere şap 18 lik dedi, böyle bir keşif içime sinmedi tabi. Son zamanlarda uzak kaldım konuyu takip edemiyorum ama m.electric istememin sebebi arkadaşın evinde 2 klima da var, biri sf diğeri hj serisi idi yanlış hatırlamıyorsam. Biri salaonda biri yatak odasında dönüşümlü olarak çalıştırılıyor tabiki. Geçen 1 hafta yannda kaldım o ara fatura geldi 70 TL idi gözlerime inanamadım. Keşif olayından memnun kalmasamda yinede m.electric almayı planlıyorum sonbaharda fiyatlarda bir düşüş olursa.

Sizce kaçlık olmalı: 30 m2 güney ve batı cephe salon için , en üst kat güney cephe full balkon ve sürgülü kapı ufak ufak bir pencrere var, batı cephe sürgülü pencere; yazın güneşi kışın buz gibi dağ havasını doğrudan alır, yalıtım falan yok sıva üstü boya :), koltuk takımı yemek masası vitrin ıvız zıvır bolca mobilya var bide tv. Isıtma ve soğutma içinde kullanılacak mersin in bol nemli havasında.
      Arkadaşın salondaki eski sf seriymiş servise sormuştum 12 lik olduğu halde o bile 25 m2 salona fazla geliyor nerdeyse o nun salonuda güney cephe full balkon, batı taraf pencere tek fark orta kat olması, öyle olunca bizim salon da 18 lik fazla gelir diye düşünüyorum.
      |
      |

• Binbaşı
      1199 Mesaj
      10 Ağustos 2016 01:54:32
      http://www.bimeks.com.tr/urun/150647/baymak-elegant-plus-12-a--12-000-btu-inverter-klima.aspx#specs

arkadaşlar bu ürünü almak istiyorum yorumlar oldukça fazla biliyorum fiyatı çok uygun geldi
      kurulum ücreti varmıdır ?
      10 Ağustos 2016 03:08:16

Hocam teşhir ürünü bu fiyat olan,kurulum kuponu duruyordur herhalde,ya alın daha sonra arayıp-mesaj atıp öğrenin duruma göre iptal edin yada almadan önce arayıp sroun
      |
      |
      GuitarxtanbuL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      10 Ağustos 2016 07:05:14
      Arkadaşlar baymak elegant plus klima hakkında biraz araştırma yaptım. Kullanan kişilerin yorumundan okuduğum kadarıyla (hb yorum) kullanıcıların çoğu klimayı ayarladıkları dereceye gelmesine rağmen aynı hızda soğutmaya devam etmesi sorunu ile karşı karşıya kaldıklarını söylüyorlar. Bu sorun acaba tüm baymaklarda kronik bir sorun mu yoksa bazılarında mı var anlamadım. Bu sorunu bilen yada baymak kullanan arkadaşların düşüncelerini de alsak çok iyi olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellboy2121 -- 10 Ağustos 2016; 7:09:57 >
      10 Ağustos 2016 09:01:08
      Selam aleyküm;
      Arkadaşlar sağolun 3-4 yıl önce sayenizde DAİKİN İNVERTER aldım şimdi bir yardıma ihtiyaç var bir arkadaşaıma 12,000BTU
      KLİMA ALICAZ ALAN 29M2 Geçmez 2 Klima var baktığımız gücü yettiği..!
      1-AİRFEL LTXN35U 12.000 SEZ. İNVERTER KLİMA 1759TL %5 İNDİRİM 1650TL VS GİBİ.?
      2-Baymak Elegant Plus Yeni Model 12 A++ 12000 Btu İnveter Klima 1769TL %5 İNDİRİM 1660 VS GİBİ.?
      Hangisni alalım KALİTE PERFORMANS EKONOMİ KASA NASILDIR TŞKLER.?
      ||SAMSUNG 55" JS8500 3D 4K TİZEN SUHD SMART LED TV|| SAMSUNG CURVED SOUNDBAR HW-6001 || DİGİTURK PLUS IQ 4K ÜYESİ* D SMART HD SMART ÜYESİ |||| TİVİBU UYDU SÜPER HD PAKET ÜYESİ || || NETSPEED YALIN 16MBPS ÜYESİ 30TL|| SONY_PLAYSTATİON_4 500_GB Psn:altinbas2011 ||DAIKIN İNVERTER KLİMA || MITSUBISHİ ELECTRİC ENVİRO MELCLOUD İNVERTER KLİMA || APPLE IPHONE XS MAX GOLD 64 GB--IPHONE XS MAX GOLD 64GB|| APPLE IPAD AİR 16GB BEYAZ || |*ŞEREFLİ BEŞİKTAŞK 1903|| || 2013 WW POLO BLUEMOTİON ŞEKER BEYAZ ||
    • Teğmen
      109 Mesaj
      10 Ağustos 2016 09:23:00

Aleyküm Selam;
      Hocam daikinden siz memnunsanız airfel almanızı salık veririm. Aynısı çünkü, bende daikin aldıktan sonra keşke aynı özelliklede airfel alsaydım diye düşündüm. Çünkü benim aldığım daikin tegora da türkiyede üretilmişti, aynı fabrikadan çıkan airfeller daha ucuzdu
      |
      |
      altinbas07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      10 Ağustos 2016 09:59:13
      Arkadaşta daikin var arkadaşlar. Bir şahin parası verdi alırken. Kışın çalıştırıyor. Sonra kapatıyor. Yaz gelirken tekrar açıyor klima poffff boşa üflüyor. 2 senedir böyle. 2 senedir servis geliyor evlerine. Kıştan yaza geçerken çok sorun yaşıyorlar haberiniz olsun.
      |
      |
    • Yarbay
      7392 Mesaj
      10 Ağustos 2016 10:21:38

https://forum.donanimhaber.com/m_114244652/mpage_3/tm.htm

Burada kullanıcılarına sorabilirsiniz.
      |
      |
      hellboy2121 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      Samsung 50MU7000
      500px:http://500px.com/MuhammetTeker

www.muhammetteker.com
    • Onbaşı
      16 Mesaj
      10 Ağustos 2016 10:59:47
      Arkadaşlar merhaba. Mitsubishi srk 35 ı 2.200 e buldum. Sizce alınır mı? Özellikle ado hocam senin fikrin nedir

10 Ağustos 2016 15:59:19
      Merhaba Arkadaşlar,

İstanbul - Ümraniye'de tüm odaları güney cepheli 3+1 (net 100 m2), üzerinde çatı olan evim için klima arayışım var. Çatıda ve dış cephede izolasyon var. Montaj için salonu düşünüyorum.
      Evin salonu 25 m2; ancak koridora açık ve kapısı olmayan bir salon. Dolayısı ile toplam 35 m2 bir alana sahip diye düşünebiliriz. Evin içinde sıcaklık en yüksek 33 C'lere kadar çıkabiliyor.
      Öte yandan alacağım klimanın diğer odaları tam olarak soğutmasa bile en azından sıcaklığı biraz düşürmesini ve nemini azaltmasını bekliyorum.
      Dolayısı ile 18.000'lik bir klima işimi görür diye tahmin ediyorum.
      Forumda gördüğüm kadarıyla bazı arkadaşlar bu şekilde klimayı kullanıp tüm evde istedikleri performansı alabilmişler.

Benim de şu anda bütçeme göre (3600-3900 TL) 3 alternatifim var.
      1- CARRIER - GOLD 53UQV050H,
      2- Panasonic KIT-UE18RKE,
      3- TOSHIBA - RAS-18S3KV-TR.

Bunlardan biraz daha üstte ise Mitsubishi Electric MSZ-HJ50VA var. Ancak fiyatı 4600 TL.

Siz arkadaşlardan öncelikle düşündüğüm şekilde performans alma durumumu; sonra da hangi ürünü tavsiye ettiğinizi öğrenebilir miyim?

• 10 Ağustos 2016 19:03:33
      quote:

Orijinalden alıntı: burak.17

Arkadaşlar merhaba. Mitsubishi srk 35 ı 2.200 e buldum. Sizce alınır mı? Özellikle ado hocam senin fikrin nedir

iyi fiyat. benim sorduğum yerler 2600 dedi en son. nereden buldunuz?
      |
      |
      10 Ağustos 2016 19:32:03
      arkadaşlar bi tanıdıgım klima tavsiyesi istedi bende buraya yazıyım dedim bütce sıkıntı degil 3-5 arası verebilirim diyor önemli olan kaliteli olması ve mitsubishi istiyor.uygun önerilerinizi alabilirmiyim ?
      10 Ağustos 2016 19:37:45
      quote:

Orijinalden alıntı: janhunyad

Merhaba Arkadaşlar,

İstanbul - Ümraniye'de tüm odaları güney cepheli 3+1 (net 100 m2), üzerinde çatı olan evim için klima arayışım var. Çatıda ve dış cephede izolasyon var. Montaj için salonu düşünüyorum.
      Evin salonu 25 m2; ancak koridora açık ve kapısı olmayan bir salon. Dolayısı ile toplam 35 m2 bir alana sahip diye düşünebiliriz. Evin içinde sıcaklık en yüksek 33 C'lere kadar çıkabiliyor.
      Öte yandan alacağım klimanın diğer odaları tam olarak soğutmasa bile en azından sıcaklığı biraz düşürmesini ve nemini azaltmasını bekliyorum.
      Dolayısı ile 18.000'lik bir klima işimi görür diye tahmin ediyorum.
      Forumda gördüğüm kadarıyla bazı arkadaşlar bu şekilde klimayı kullanıp tüm evde istedikleri performansı alabilmişler.

Benim de şu anda bütçeme göre (3600-3900 TL) 3 alternatifim var.
      1- CARRIER - GOLD 53UQV050H,
      2- Panasonic KIT-UE18RKE,
      3- TOSHIBA - RAS-18S3KV-TR.

Bunlardan biraz daha üstte ise Mitsubishi Electric MSZ-HJ50VA var. Ancak fiyatı 4600 TL.

Siz arkadaşlardan öncelikle düşündüğüm şekilde performans alma durumumu; sonra da hangi ürünü tavsiye ettiğinizi öğrenebilir miyim?

Bütçeniz varsa Mitsubishi Electric'i alın gözünüz kapalı. Ama yoksa Panasonic o da olmazsa Toshiba derim.
      |
      |
      Macbook Pro 15" Touchbar 2017 3.1Ghz & Radeon Pro 560 | Imac Pro *yakında" | Iphone X 256 GB Space Gray | Apple TV 4K | Apple Watch S3 Aluminum Black 42mm | Ipad Pro 12.9 128 GB Wifi+Cel | Apple Music | Sony KD65A1 Oled TV | Tesla Model X P100D | Airpods |RAZER BLADE PRO - 4K (GTX 1080 SLI) - 2TB

• Teğmen
      196 Mesaj
      10 Ağustos 2016 22:34:59
      Merhabalar,

25 metrekare odaya Panasonic KIT-UE18-RKE 18000 BTU almak istiyorum ancak daha önce 12000 BTU'luk Panasonic aldığım satıcı, 25 metrekare odada sesten rahatsız olabilirsin dedi ve yine 12000'lik önerdi. Ses değerleri 44 / 37 / 34 desibel. 35-40 metrekare olsa önereceğini söyledi. Muhabbetimiz ve daha önce de alışverişimiz olduğundan söyledikleri doğru gibi geldi.

Sizce de ses konusunda rahatsız olur muyum?

Bir de eski 12'liği yatak odasına alacağım. Oturma odasına da 12'lik olsa toplamda 24'lük ediyor. Klima güçleri bu şekilde toplanır mı? 90 metrekare brüt evi bu iki klima ısıtıp, soğutabilir mi?

Teşekkürler.
      |
      |
      10 Ağustos 2016 22:56:05
      MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-HJ50VA

Bu klima hakkındaki düşünceleriniz neler?

|
      |
    • 10 Ağustos 2016 23:36:07
      merhaba arkadaşlar. bebeğimiz için salona ve yatak odasına klima almak istiyoruz. 12000 ve 18000 btu. çok bütçe ayırmak istemiyorum. fiyat / performansı uygun ne önerirsiniz?
      |
      |
      11 Ağustos 2016 11:00:13
      1.500tl'ye kadar 20m2 ofis için klima tavsiyesinde bulunurmusunuz arkadaşlar ?
      |
      |

• Binbaşı
      1584 Mesaj
      11 Ağustos 2016 20:30:05
      quote:

Orijinalden alıntı: PweckTR

arkadaşlar bi tanıdıgım klima tavsiyesi istedi bende buraya yazıyım dedim bütce sıkıntı degil 3-5 arası verebilirim diyor önemli olan kaliteli olması ve mitsubishi istiyor.uygun önerilerinizi alabilirmiyim ?

arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim
      |
      |
      11 Ağustos 2016 23:13:41
      Slm alykum Samsung ar 4500 12000 bt kullanan biri olarak yorum yazmak istedim 1.5 aydır kullanıyorum normalde eltrik faturam 50 tl yukarısı hiç olmadı klima takıldıktan sonra denedim tam 28 gün sonra faturam geldi 104 tl çok uygun geldi günde ortalama 17-18 saatt çalışıyor yalnız ben tek kullanıcı tasarruf modu denedim sürekli ayar (25) sabit gece gündüz salon mt karesi 23 mt içerisi oldukça serin adana gibi yerde çok güzel. Alacak olan lara tavsiye ederim saygılar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Satılık Köpek
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,477
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.