Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.158
Cevap
328
Favori
3.171.564
Tıklama
Giriş
      3130 Mesaj
      08 Ağustos 2016 13:56:56

Klimayı almadan önce elektrik ve dış üniteden gelen boruları duvara gömdürmek istiyorum. Fakat kafama göre duvarda delik açmam mantıksız olur. Bu durumda klimayı almadan önce keşif hizmeti mi almam gerekiyor? Sizin evinizde elektrik ve dış ünitenin boru/elektrik hattı duvarın üzerinden mi geçiyor? Yoksa sıva altı mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado , chronicle
      08 Ağustos 2016 13:58:09
      Servislerin çoğu, hemen bitirip gideyim zihniyetinde olduğu sürece sorunlar maalesef azalmaz.
      |
      |
      08 Ağustos 2016 18:08:26
      Arkadaşlar 2 gün önce gree lomo 12000 btu klima taktırdım. Oda 14.4 m2, 2 katlı dairenin üst katı, çatı yok giydirme yok.
      2 taraf güneş görüyor. 1 Pencere ve 1 balkon kapısı mevcut. dış ortam ısısı 38C , iç ortam ısısı 32C, oda kapısını kapatmama
      rağmen odada klimanın kenarındaki sıcaklık 28C'den aşağı düşmüyor. Klima serin üflüyor ama derecesini bilmiyorum.
      Dolayısıyla klimanın altında (üflemenin değmediği yerde) yeterince serinleme yok. oda sıcaklığı 27-28 in altına düşmediği
      için klima son devirde sürekli çalışmaya devam ediyor ve düşük devire geçmiyor. Sizce sorun nerde yardımcı olursanız çok sevinirim.
      08 Ağustos 2016 18:49:54
      quote:

Orijinalden alıntı: dickinson

Hocam selamlar,
      Komşuma bir klima gerekiyor, 15 m2 lik bir işyerinde kullanılacak lakin işyerinin cephesi öğleden itibaren güneşi karşıdan alıyor, işyerinde 2 tane double 1 tane de yatay meşrubat dolabı var dolayısıyla öğleden sonra içerisi cehennem gibi oluyor kabaca fikrinizi almak isterim. İyi çalışmalar.

Merhaba benzer bir iş yeri de bizde var, kapıda da Olefini hava perdesi kullanıyorum ama 12binlik Arçelik klima hiç bir işe yaramıyor. Hatta çoğu zaman sıcak hava üflüyor. Parça değiştiriyorlar iki gün sonra yine aynı.

Ben gözü kararttım Mitsubishi 21 ya da 24 binlik almayı düşünüyorum. Ancak yeter diye düşünüyorum. Yalnız fiyatlar 5-6bin seviyelerinde. 18binlik Mitsubishi için bütçem daha uygun ama o bile yetmez diye sanıyorum. Bu konu hakkında fikir verebilecek arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      08 Ağustos 2016 18:57:30

Hocam o işte bir iş var, neredeyse metrekare başına 1000BTU düşecek bir alan flap menzili altında kalan noktasnın serinlememesi vs gibi hususların tabi ki kabul edilir bir yanı yok. ancak sağlıklı yorum yapabilmek için farazi bilgi yerine kesin bir ortam sıcaklığı ve üfleme derecesine ihtiyaç var.
      |
      |
      hellboy2121 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      08 Ağustos 2016 20:20:12
      Arkadaşlar 35m2 için Isıtma ve nem alma ağırlıklı ( Çeşme'de izolasyona rağmen her cephede duvarlar terleme yapıyor kışında camı açamıyoruz normal olarak) bir klimaya ihtiyacım var. Oturduğum yerde çok fazla bayi yok o nedenle seçeneklerim kısıtlı (misal Samsung servis var ama bayi yok, Mistubishi electric bayi-servis yok).

Yardımlarınıza ihtiyacım var teşekkürler.
      08 Ağustos 2016 21:01:48

Hocam sürekli nem demek, kısa ömrülü elektronik donanımlı ev aletleri demektir mutlaka ki biliyorsunuzdur bu nedenle Allah kolaylık versin.
      Normal m2 hesabına göre 18000BTU klima ihtiyacınız mevcut. Çeşme kışları oldukça soğuktur diye hatırlıyorum (yazları bile suyu çivi gibi olduğuna göre) Bu nedenle ısıtma faktörü üst düzeyde olacaksa ME tarzı ürünlerden şaşmamanızı öneririm ancak bölgenizde servisi yoksa biraz tereddüt etmemek elde değil.
      Bahsettiğimiz koşulların altından SAMSUNG gibi klimalar kalkamaz hocam bu nedenle bölgenizde serisi olması bu anlamda bize avantaj teşkil etmez.
      Satış/Servis bir kanal bulup ME yoksa dahi MH tarzı cihaz bakmanız tavsiye olacaktır. MITSIBİSHİ HEAVY klimalar MITSUBİSHİ ELECTİRİC kadar tutulmasa da iklimsa güvencesinde yine de piyasadakilere nazaran kaliteli klimadır.
      |
      |
      ArcticWarrior kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      08 Ağustos 2016 21:06:46
      quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

quote:

Orijinalden alıntı: dickinson

Hocam selamlar,
      Komşuma bir klima gerekiyor, 15 m2 lik bir işyerinde kullanılacak lakin işyerinin cephesi öğleden itibaren güneşi karşıdan alıyor, işyerinde 2 tane double 1 tane de yatay meşrubat dolabı var dolayısıyla öğleden sonra içerisi cehennem gibi oluyor kabaca fikrinizi almak isterim. İyi çalışmalar.

Merhaba benzer bir iş yeri de bizde var, kapıda da Olefini hava perdesi kullanıyorum ama 12binlik Arçelik klima hiç bir işe yaramıyor. Hatta çoğu zaman sıcak hava üflüyor. Parça değiştiriyorlar iki gün sonra yine aynı.

Ben gözü kararttım Mitsubishi 21 ya da 24 binlik almayı düşünüyorum. Ancak yeter diye düşünüyorum. Yalnız fiyatlar 5-6bin seviyelerinde. 18binlik Mitsubishi için bütçem daha uygun ama o bile yetmez diye sanıyorum. Bu konu hakkında fikir verebilecek arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Selam ben bu soruyu sorduktan sonra @Ado nickli arkadaş gayet güzel bir şekilde önemli bilgiler vermişti, matematiksel hesaba göre 12000 btu ama 18000 btu luk uğur smartplus klima alındı 24 derecede çalışıyor içerinin iklimi değişmiş durumda.
      |
      |

• Çavuş
      41 Mesaj
      08 Ağustos 2016 21:27:32
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam sürekli nem demek, kısa ömrülü elektronik donanımlı ev aletleri demektir mutlaka ki biliyorsunuzdur bu nedenle Allah kolaylık versin.
      Normal m2 hesabına göre 18000BTU klima ihtiyacınız mevcut. Çeşme kışları oldukça soğuktur diye hatırlıyorum (yazları bile suyu çivi gibi olduğuna göre) Bu nedenle ısıtma faktörü üst düzeyde olacaksa ME tarzı ürünlerden şaşmamanızı öneririm ancak bölgenizde servisi yoksa biraz tereddüt etmemek elde değil.
      Bahsettiğimiz koşulların altından SAMSUNG gibi klimalar kalkamaz hocam bu nedenle bölgenizde serisi olması bu anlamda bize avantaj teşkil etmez.
      Satış/Servis bir kanal bulup ME yoksa dahi MH tarzı cihaz bakmanız tavsiye olacaktır. MITSIBİSHİ HEAVY klimalar MITSUBİSHİ ELECTİRİC kadar tutulmasa da iklimsa güvencesinde yine de piyasadakilere nazaran kaliteli klimadır.

Çok sağolun hocam gerekirse ekstra ücret ödeyerek ME almaya çalışacağım nemin uzun vadede verdiği zararı hesaba katınca hiçbirşey etmiyor.

|
      |

• Yüzbaşı
      744 Mesaj
      08 Ağustos 2016 21:28:23

Merhabalar. İstanbulda, yeni doğum yapmış kardeşime acil klima lazım. oda yaklaşık 45 metrekare. Batı ve kuzey cephesi var. Esasen soğutma amaçlı kullanılacak. Üst düzey modellerden ne önerirsiniz?
      Panasonic etheria, mitsu electrik, daikin ya da diğerleri. Bana üst düzey modellerden 4 adet sıralı önerirseniz aralarından kıyaslayıp uygun olanı yönlendireceğim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inch -- 9 Ağustos 2016; 12:12:25 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado
      08 Ağustos 2016 22:47:17

hocam sizin sayenizde klimalarla ilgili cok seyler ogrendik tesekkurler acaba birde klimanin nasil kullanilmasi gerektigi ile ilgili baslik olsa bence klima tavsiyesi kadar onemli bir konu

|
      |
      Bahsedilenler: Ado
      08 Ağustos 2016 23:12:31

Hocam bilgi dediğimiz şey paylaşarak çoğalır

Sizin konuyla ilgili elimden geldiğince yapmaya çalışırım ancak içerikte ne olmasını istediğinizi çok da anlayamadım, biraz daha beni aydınlatabilirseniz elimden ne geliyorsa araştırır derler ve konu haline getiririm.
      |
      |
      mf09 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      08 Ağustos 2016 23:27:14
      merhaba arkadaşlar. Bu aralar havaların iyice ısınmasından kaynaklı bizde klima almaya karar verdik. ilk aklıma forumdonanımhaber sitesinde tavsiye varmı diye kontrol etmek geldi. iyi ki de bakmışım. sitede gerçekten doyurucu bilgiler mevcut. Arkadaşlar şimdi nacizane bir sorum olacak.( kocaelide yaşıyorum ve evim denize yakın. güneybatı cepheli ve akşama kadar güneş alıyor. taktırmayı düşündüğümüz odanın büyüklüğü 20 metrekare.) alacağım klimanın büyüklüğü ne olmalı ve tavsiye edebileceğiz bir marka mevcutmudur. Bütcem 3000 tl.
      08 Ağustos 2016 23:39:39

Hocam bahsettiğiniz alana normalde 9000BTU yeter ancak, güneş çok büyük etkendir bu nedenle ucu ucuna almak yerine nasılsa aynı kabindeler çok fark olmaz düşüncesi ile 12000BTU almanız tavsiyedir.
      9000BTU ürün aldığınızda satın alım aşamasında avantaj gibi görünsede, uzun süreli güneş nedeniyle uzun süreli çalışma demek, performans için güç harcamak anlamına gelir ve alanı daha rahat toparlayıp daha kısa sürede alt frekansa geçip tasarru yapabilmesi için 12 lik klima daha uygun olacaktır.

Maka model işleri karışıktır hocam Bu BTU da bir klima için oldukça cömert bir bütçe olması nedeniyle LİDER markalara bakabilirsiniz kaldı ki zaten bölümde biraz baktığınızda bu markaların neler olduğunu görürsünüz.
      MITSUBİSHİ ELECTRİC (klima sektöründe piramidin tepesidir)
      MITSUBİSHİ HEAVY (Üretimleri Farklıdır)
      DAIKIN (Kompresör şaibeleri dedikoduları dolanıyor)
      PANASONİC (Ethera modeli için forumda olumlu yorumlar var)
      HAİER (Çok yaktığı söyleniyor konuları inceleyiniz)
      TOSHIBA (Plstik kalitesini şikayet eden arkadaşlar olmuştu)

VB gibi

Bütçeniz doğrultusunda orta segment cihazları yazmaya gerek dahi görmüyorum.

Eğer MITSUBİSHİ alacaksanız bence o alana 9000BTU dahi yeter (Tabi electtric/heavy durumuna göre değişir)

EDİT: imla
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
      teraca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      20 Mesaj
      08 Ağustos 2016 23:49:50

hocam verdiğiniz bu güzel bilgiler için teşekkür ederim. bu tavsiye ettiğiniz markalar arasından birini seçip internnetten almak mı daha mantıklı yoksa bir bayiden almak mı? servis olarakta pek araştırma yapmadım ama genel olarak mıtsubishi'nin servisini nasıl değerlendiriyosunuz. tekrar teşekkür ederim.
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      09 Ağustos 2016 00:09:07

Değerli Hocam;
      Öncelikle şu konuda mutabık kalalım. Aslında sizin nezdinizde tüm arkadaşlardan da bu konuya dikkat etmelerini elbette rica edeceğim.

Servis ile MARKA yı bence birbirinden ayırmak lazım.
      Evet biliyorum markasız servis, servissiz marka olmaz ama, konuyu çok çok yakından bilen birisi olarak diyorum ki eğer servise göre yaklaşırsak hiç bir markayı evimize dahi sokmamamız gerekir.

Sevgili @teraca;
      ŞU KONUYU incelerseniz servis konusunda aslında nasıl bir mücadele içerisinde olduğumuzu çok daha iyi anlayabilirsiniz.
      Bakınız markalardan örnek verirken ne güzel diyoruz ki ''MITSUBİSHİ bu işin piridir.'' Evet peki şikayetvar endeksleri ne diyor? Caaanım markayı, saçma sapan servis uygulamaları yüzünden yerden yere vurmuşuz.
      Enteresan olan şudur ki aslında o servis de yine bizim insanımız. yani biz JAPON teknolojisini TÜRKİYE mize kadar getirip TÜRK arkadaşların kösteğine takılıyoruz. yani GERÇEK anlamda okyanusu aşıp, derede boğuluyoruz.
      Bu anlamda sevgili hocam servis konusunda zannetmiyorum ki kimse size bir garanti verebilsin. hani denir ya ''BEYAZ EŞYA ŞANS İŞİ'' bu şartlarda beyaz eşyanın kabahati yok hocam servis işi şans işi zira gelen arkadaşımız eğer tam da sizin klimayı aldığınız gün kız arkadaşından ayrıldıysa eyvah eyvah eyvah
      Hele bir de başka oğlan için bizim klimacı çocuğu terk ettiyse eyvah eyvah eyvah, Artık sizin klimanın borusu O kızın gittiği oğlanın kolumudur bacağımıdır birdenbire kırılıverir yoksa bilemem artık nedir :D
      Biraz latife ile yaklaştım konuya kusura bakmayınız, vurgulamak istediğim konu aslında maalesef bizim servis dünyamızın PROFESYONELLİK denilen o olgudan çok çok uzak oluşudur.

Bu anlamda tekrar rica ediyorum siz de almayı düşündüğünüz markanın kalitesini servisi ile kıyaslamayınız, aslında mal kalitelidir ama takan arkadaşın beceriksizliği size o ürünle ilgili kök söktürebilir bununda ben sanmıyorum ki size kimse garantisini verebilsin.
      Çok karamsar bir tablo yaratmak istemiyorum elbette, ama veriler ortada.

Şimdi lütfen siz söyleyiniz bana. ''Sn teraca; MITSUBİSHİ servisini nasıl değerlendiriyorsunuz?'' (ihale MITSUBİSHİ ye kalmasın markaların geneli böyle, en kalitelisinde bile durum bu anlamında yazdım ben)
      |
      |

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      09 Ağustos 2016 00:13:35
      Bu günlük benden bu kadar değerli dostlar, eve gidene kadar yolda cepten de biraz bakarım sonrası Sabaha görüşmek üzere
      |
      |
      09 Ağustos 2016 00:19:47

Hocam konuyu mizahi bir dille çok güzel özetlemişsiniz. demekki servis ve marka arasında bir paralellik yok. işimiz şansa kaldı. hayırlısı diyelim ve evimize en uygun klimayı araştırmaya başlayalım.
      |
      |
      09 Ağustos 2016 00:32:01

Servisler, markalarin sozlesmeli is ortaklari konumundadir. Kurumlarin servislere belge ustunde cok fazla yaptirimi olsa da. Zaten bu sektorde calistirilacak adam bulunamadigi icin servis sahipleri calisanlara, kurumlarda servis sahiplerine pek bir sey diyemiyor cok sira disi bir sey olmadikca. Siz markaya ve arkasinda duran firmaya bakin. Mumkunse bolgenize yakin servis olan markalara bakin lutfen.

|
      |
      09 Ağustos 2016 06:49:00

Valla Ado hocam Gree servisinin bana dediği şu giydirme falan yok ve ev çok ısınıyor bu nedenle bunun altına düşmüyor. 12000 Btu 14m2 odayı 28 derecenin altına düşüremiyorsa klimada sıkıntı olduğunu düşünüp iade ettim...
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Satılık Köpek
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,479
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.