Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız , Daxteroy Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 9 Misafir - 9 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
57.212
Cevap
701
Favori
4.429.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
61. Sırada  bugün en iyi #24
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: HALUKC

arkadaşlar siz beni tanımıyosunuz ama ben sizi yıllardır takip ediyorum sayfanın başından beri takip ediyom klimalarla kafayı yemek üzareyim 10m2 lik bir odam war kışın ısınmak için kullanacam duwarlar çift duwar pencereler pimapen evin üstü beton çatı yok yani geçenlerde iklimsaya gittim o oda ısınmaz diyo
    gerçekten bu doğrumu bide oda güneye bakıyo yorumlarınızı bekliyorum arklar we bide bizim burda alarko,iklimsa war sizce nasılbi klima bu ewi ısıtır.help me pls

Hangi bölgede oturuyorsunuzda iklimsa ısınmaz demiş eger izmir gibi iklimi olan bir yerde iseniz 12-15 metre kare yere 9000 btu sharp ınverter kurduk çatısı yok pencerelerden hava üfleyen yere kışın iyi soguk olan semte banamısın demedi canavar gibide ısıttı,bir başka arkadaşa 18 metre kare yerede 12000 btu ınverter sharp kurduk çatısı yok pencereler saglam çift cam canavar gibi ısıtıyor,dedigim gibi kışı izmir iklimi gibi olan bir yerdee iseniz 9000 btu ınverter yeter ama daha soguk alanda iseniz 12000 btu

• ben çanakkalede oturuyorum burası epey soğuk olur ama ben sobadan artık nefret ediyorum bu yüzden bu kış klima almaya karar verdim aslında ben ilk baş mitsubişhi electric almaya karar vermiştim ama maalesef bizim burda baayi ve servis yok bu yüzden iklim sa nın sattığı mitsubişhi den alıcam galiba ama iklim sa daki memur bana evin çatısız olması nedeniyle klimayla ısınamıyacağımı söyledi kafam karışık acaba söylediği doğrumu 12000 lik mitsubişhi 10 m2 lik odayı ısıtamazmı acaba
  • quote:

ben çanakkalede oturuyorum burası epey soğuk olur ama ben sobadan artık nefret ediyorum bu yüzden bu kış klima almaya karar verdim aslında ben ilk baş mitsubişhi electric almaya karar vermiştim ama maalesef bizim burda baayi ve servis yok bu yüzden iklim sa nın sattığı mitsubişhi den alıcam galiba ama iklim sa daki memur bana evin çatısız olması nedeniyle klimayla ısınamıyacağımı söyledi kafam karışık acaba söylediği doğrumu 12000 lik mitsubişhi 10 m2 lik odayı ısıtamazmı acaba

ısıtır arkadaşım 9000 btu bile ısıtır ama çanakkale diyorsunuz izmirden daha sert bogaz rüzgarları vardır, onun için garantilemek adına 12000 btu klima size bol bol yeterde artar bile,iklimsanın mitsubishi klimasını degil ama sharp klimasını alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribıl -- 9 Eylül 2007; 22:56:52 >

• ustat mitsubişhi ile sharp arasında epey bi fiyat farkı var değermi ki bilmiyom biraz sıkışıcam
  • quote:

ustat mitsubişhi ile sharp arasında epey bi fiyat farkı var değermi ki bilmiyom biraz sıkışıcam

eger mitsubishi elektrikmi deseydiniz alın derdim ama mitsubishi havy,sharp kadar iyi degil ve o farka deger,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribıl -- 4 Eylül 2007; 22:22:11 >
  • teşekkürler arkadaş zaten arada 100 ytl lik bi fark var sharp almaya kara verdim inşallah sorunsuz bi kış olur
  • quote:

teşekkürler arkadaş zaten arada 100 ytl lik bi fark var sharp almaya kara verdim inşallah sorunsuz bi kış olur

klimayı montaj yaparken vakumlamayı,ve dış üniteyide korunaklı b,r yere taktırırsanız iyi olur,korunaklı derken kapalı degil üstü 1 karış yukardan kapalı olsun yeter direk güneşe yagmura maruz kalmasın
  • dış üniteyi koyacağım yer evin güney cephesinde balkon gibi küçük bi çıkıntı var bizim burda rüzgar lar genelde kuzeyden eser dış ünite rüzgara karşı kuzeyden ve batıdan korunaklı ama güneşten korumam nerdeyse imkansıs gibi üstüde yine blkon gibi çıkıntı var sanırım yağmurdan korur bide sana sormak istediğim toshiba klimalar nasıl sanırım fiyatları aynı gibi
  • quote:

dış üniteyi koyacağım yer evin güney cephesinde balkon gibi küçük bi çıkıntı var bizim burda rüzgar lar genelde kuzeyden eser dış ünite rüzgara karşı kuzeyden ve batıdan korunaklı ama güneşten korumam nerdeyse imkansıs gibi üstüde yine blkon gibi çıkıntı var sanırım yağmurdan korur bide sana sormak istediğim toshiba klimalar nasıl sanırım fiyatları aynı gibi

eger toshibanın daiseka modellerini almayacaksanız sharp alın daha iyi
  • toshiba sitesindeki düz klimalar R 22 gazlı bunlara dikkat edelim
  • @halukc

Toshiba RAS10 14000 btu ya çıkıyor. R410 A gazlı, inverter klimahttp://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=ACU25 1723 YTL
    Toshiba RAS10 NKHD 14000 btu ya çıkıyor, klasik, daiseikaihttp://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=ACU6 1537 YTL

arada çok fiyat farkı yok, inverter almanızı tavsiye ederim.
    saygılar

• Merhabalar,

Adana'da oturuyorum.
    9.5 metrekare ve 2.5 m. yüksekliğindeki odaya klima almayı düşünüyorum.
    Balkon kapısı ve pencereler PVC tek cam, ara kat.
    Kaçlık almalıyım?
    Panasonic, Mitsubishi, Daikin, Sharp, Toshiba, Sanyo gibi pahalı klimaları almam mümkün değil.
    İnverter özellikli de alamayacağım.
    12'lik Panasonic İnverter bir klimayı 2 yıldır kullanıyorum.
    Bundan memnunum diyebilirim ama şimdi biraz daha ucuz bir klima almak zorundayım.
    Diamond veya Haier hemen hemen aynı fiyat. Hangisini tavsiye edersiniz? Hitachi+yi de düşünüyordum ama o da pahalı galiba.
    Haier veya Diamond'un Adana bayiilerine nasıl ulaşabilirim?
    Sigma'lar iyi klima mıdır?

Haier veya Diamond kullanan var mı, memnun mu, tavsiye eder misiniz?
    Teşekkürler.
  • sayın hocam toshiba RAS B10 SKVP* (1,700-12,000) / (2,000-20,800) modelinde fiyat listesine bakınca ısıtma 20800 sogutma 12000 görünüyor soldaki gibi. fakat ürün karşılaştırma yapınca listede sogutma 8600 ısıtma 10900 görünüyor. bizim 24 m2 eve toshibanın fiyat listesine bakınca RAS B10 SKVP nin ısıtmasını ve enerji sarfiyatını cok makul gördüm bilmem yanılıyormuyum? alırsam uygun bir tercihmi yapmış olurum? yeterli gelirmi? evimizin yalıtımı gayet iyi. aydında oturuyorum. sizinle birlikte konuyla alakası ve bilgisi olan tüm arkadaşlara sesleniyor yardımlarınızı bekliyorum herkese selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: zebotad@hotmail.com

sayın hocam toshiba RAS B10 SKVP* (1,700-12,000) / (2,000-20,800) modelinde fiyat listesine bakınca ısıtma 20800 sogutma 12000 görünüyor soldaki gibi. fakat ürün karşılaştırma yapınca listede sogutma 8600 ısıtma 10900 görünüyor. bizim 24 m2 eve toshibanın fiyat listesine bakınca RAS B10 SKVP nin ısıtmasını ve enerji sarfiyatını cok makul gördüm bilmem yanılıyormuyum? alırsam uygun bir tercihmi yapmış olurum? yeterli gelirmi? evimizin yalıtımı gayet iyi. aydında oturuyorum. sizinle birlikte konuyla alakası ve bilgisi olan tüm arkadaşlara sesleniyor yardımlarınızı bekliyorum herkese selamlar

orada gördüğünüz ortalama degerleridir,diger taraftada uç degerler yazar ama ınverter klimaların amacı uç değerlerde sürekli çalışmak değildir ve zaten size o klima olmaz.

Size olacak klima budur sorunsuz ısınma soğutma için TOSHIBA - DAISEIKAI-B16SKVP-E

http://www.alarko-carrier.com.tr/Urun/Montaj/Toshiba_DaiseikaiSKVP_tveri.pdf

sadece bir ihtimal bu olabilir TOSHIBA - DAISEIKAI-B13SKVP-E onuda servisle görüşün ok alın ona göre ilk sordugunuzla sorun yaşarsınız ısınmada tam randıman vermez

Bu klimaların hepsi A sınıfı ve enerji kullanmı açısından iyidirler

• quote:

Orjinalden alıntı: maviufuklar

Merhabalar,

Adana'da oturuyorum.
    Kaçlık almalıyım?
    Panasonic, Mitsubishi, Daikin, Sharp, Toshiba, Sanyo gibi pahalı klimaları almam mümkün değil.
    Bundan memnunum diyebilirim ama şimdi biraz daha ucuz bir klima almak zorundayım.
    Diamond veya Haier hemen hemen aynı fiyat. Hangisini tavsiye edersiniz? Hitachi+yi de düşünüyordum ama o da pahalı galiba.

Teşekkürler.

Sorduğunuz klimalara birde elektrayı ekleyin,ama dıamonda dikkat edin türkiye temsilcisinde değişme var gibi ve çin ,tahıland,mısırdan klima getiriyorlar mısıra yanaşmayın ve atmaca grubunun getirdilerinide tavsiye etmiyorum bunları iyi araştırın ve R 22 gazlılar

http://www.nurmanklima.com/pg028.html

• hangı bolgede oldugunuzu bılmıorum ama verdıgınız rakamlarda 13500 btu/h sogutma amaclı klıma.. eger kısın ısıtmada kullanacaksanız tabıkı bunun bır ustu nu almanızı tavsıye edecegım...marka olarakta bahsettıgınız klımalar gercekten performans acısından ıyı klımalardır ama ben sıze sharpı tavsıye ederım klıma alınırken yaptıgı iş ten once saglıgınızı dusunmelısınız...

quote:

Orjinalden alıntı: zebotad@hotmail.com

arkadaşlar 24-25m2 oda için klima tavsiyelerinizi bekliyorum. A sınıfı mıtsubishi, sharp veya toshiba almak istiyorum fiyatlar nedir ve hangi özellikler bize gerekli olabilir, daha doğrusu kullanılabilirmidir. fazla özellik olupta kullanmadıktan sonra kıymeti yok, boşuna fazladan para vermeyelim iklimsa dışında bu markaları satan yokmu sadece iklimsadanmı almak gerekiyor. evimin yalıtımı iyi ara kat sürekli güneş görmekte ve dış ünite montajının yapılacağı yer korunaklı, klima kaç btu'luk olması gerekir, şimdiden teşekkürler

• soyledıgınız markaların hepsı gercektenb ustun ozellıklere sahıp klımalar ve dedıgınız gıbı pahalı urunler tabı burda butcede cok onemlı...sigmayı dusunmussunuz sharp ve mıtsubıshı marka klımaların bır kac onemlı fonksıyonlarından esınlenılerek tasarlanmıs R 410a gazlı yerlı pıyasanın bıraz ustunde bır kalıteye sahıp markadır fıyatlarda oldukca ekonomık bu sartlarda ınverter modelını bıle dusunebılırsınız...

quote:

Orjinalden alıntı: maviufuklar

Merhabalar,

Adana'da oturuyorum.
    Kaçlık almalıyım?

Teşekkürler.

• sharp konusunda kesınlıkle pısman olmazsınız...ıkıncısı verdıgınız fark karsılıgında saglıgınızıda satın almıs olacaksınız bence bu farka deger

quote:

teşekkürler arkadaş zaten arada 100 ytl lik bi fark var sharp almaya kara verdim inşallah sorunsuz bi kış olur
  • Sıgma alınacak klima değildir iyi inceleyin 9000 btu dışında hepsi D sınıfı klimalardır ısıtma konusunda,bizimkilerin bu ülke için ürettirdiği ve ınverter almak isteyipte alamayanlar için üretilmiş klima imiş ege bölge müdürlügünde çalışan fuar görevlisi arkadaşın lafıdır.
  • Sevgili Halukc klimaların dış üniteleri sğouk, yağmur,rüzgar ve sıcaktan etkilenmez. O yüzden sıkıntı yapmayın kendinize.

Saygılarımla
    EDDA KLİMA

quote:

Orjinalden alıntı: tribıl

quote:

dış üniteyi koyacağım yer evin güney cephesinde balkon gibi küçük bi çıkıntı var bizim burda rüzgar lar genelde kuzeyden eser dış ünite rüzgara karşı kuzeyden ve batıdan korunaklı ama güneşten korumam nerdeyse imkansıs gibi üstüde yine blkon gibi çıkıntı var sanırım yağmurdan korur bide sana sormak istediğim toshiba klimalar nasıl sanırım fiyatları aynı gibi

eger toshibanın daiseka modellerini almayacaksanız sharp alın daha iyi

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.