Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (168. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.173
Cevap
703
Favori
4.426.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: zeehny

http://www.iklimsa.com/TR.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=106

bu model fiyat olarak makul zannedersem

Arkadaşım sigma yeni piyasaya giren ve bu özelliklere bakılırsa çok ucuz insan şüpheye düşüyor ve dünyada böyle bir cihaz yok bizimkiler toplatmış ben güvenmiyorum,ama bu tür klimalar alacaksanız yukarda örnegini verdiklerimden hiç biri yakınızda yoksa midea alabilirsiniz iyi klimadır,samuiden,vestelden,arçelikten

• Klima almaya karar verdiğimde forumu dikkatle okudum ve çok faydalandım. Bu konuda bir bilgim yoktu. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim. İstanbul da 20 m2, saat 13.00 e kadar güneş alan bir salona; 9000 BTU EXS09HC2WI modelinde Electrolux marka bir klimayı bir ay önce Darty Mecidiyeköy mağazasından 478 ytl ye 12 ay taksitle kampanya fiyatından aldım.Şimdi kampanya var mı bilmiyorum. AEG Elektrolux servisi montajını yaptı. Klima, Çin de üretilmiş ve 3 sene garantili. Beni ağustosun sıcağından ve neminden kurtardı. 25C de kullanıyorum yaklaşık 45 dakika sonra oda sıcaklığını 30C civarından 25C indiriyor ve sabit kalıyor.Daha sonra salonun kapısını açıyorum diğer 2 odada da (net 30m2) hoş bir serinlik, rahat bir iklim yaratıyor. Günde 10-12 saat çalışıyor. İç ünite sesini dikkat edersem duyuyorum. Dış ünitede, bir buzdolabı çalışması kadar ses çıkarıyor. Elektrik sarfiyatı, saatten anladığım kadarı ile 1 kw/h civarında, henüz fatura gelmedi. Denedim iyi ısı veriyor ama soğuk iklimde, sürekli kullanımda, nasıl bir randıman verir bilmiyorum. Ben, yalnızca ilk ve sonbaharın serin günlerinde, ısınma amaçlı kullanırım. Isınma, merkezi sistemle doğal gazla yapılıyor. Şüphesiz, herkesin farklı ihtiyaçları, istekleri, aradıkları vasıflar vardır. Bu klima, benim ihtiyaçlarımı rahatlıkla karşılıyor ve güzel bir konfor sağlıyor. Şu ana kadar memnunum.

• arkadaşlar, aldığım klimanın dış ünitesinden arad bir su akıyor. hortumdan değil, metal kısmındaki deliklerden şıpır şıpır akıyor. teknik servise sordum normal dedi yapılacak birşey yokmuş. sizlerde nasıl ? bence bu pek de normal değil. teknik servis uğraşmak mı istemiyor acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: galaksi

arkadaşlar, aldığım klimanın dış ünitesinden arad bir su akıyor. hortumdan değil, metal kısmındaki deliklerden şıpır şıpır akıyor. teknik servise sordum normal dedi yapılacak birşey yokmuş. sizlerde nasıl ? bence bu pek de normal değil. teknik servis uğraşmak mı istemiyor acaba

Yazın yoğuşma iç ünitelerde olur ve dış üniteden herhangi bir suyun akması normal olmayabilir. Kışın Yoğuşma dış ünitede olacağı için suyun oradan akması normaldır ancak yazın sank pek normalmiş gibi durmuyor.
  • arkadaslar yukarida yazmistim bide arka odam var sizce oraya mi klima taktirmaliyim orasi 15 metrekare ama cerceve ahsap ve tek cam kuzey doguya bakiyor ama onunde binalar var engelliyo yani sizce hangi odaya almaliyim
  • quote:

arkadaslar yukarida yazmistim bide arka odam var sizce oraya mi klima taktirmaliyim orasi 15 metrekare ama cerceve ahsap ve tek cam kuzey doguya bakiyor ama onunde binalar var engelliyo yani sizce hangi odaya almaliyim

Küçük odanıza taktırın büyük oda ile sıkıntı çekmeyin, Ben size alarko flair modelini tavsiye ederim yada toshibaların normallerinden alabilirsiniz.

Alarko yetkili satıcısı sizin orada varmış. bir görüşün taksit secenekleride iyidir. Şu an Maximuma 12 Worlde 10 bonus ve hsbc ye 8 Axese 7 taksit peşin fiyatına.

TUĞRA ISITMA SOĞUTMA MÜH.İNS.TAHHUT VE TİCARET LTD ŞTİ
    Tel. 0 266 714 54 20
    Fax. 0 266 714 52 54
    Cep. 0 533 515 74 15
    e-Posta:
    tugratic@hotmail.com

Adres: ORDU CAD.NO:150/28
    BANDIRMA / BALIKESİR

• cok tesekkur ederim toshibalar pahali alarko fiyat olarak uygun ama performans olarak nasil bilmiyorum ben oncelikle isinmak icin aliyorum onun icinde ince eleyip sik dokumam gerekiyor ufo sobalardan daha iyi olur herhalde klimalar yardimlariniz bekliyorum
  • quote:

cok tesekkur ederim toshibalar pahali alarko fiyat olarak uygun ama performans olarak nasil bilmiyorum ben oncelikle isinmak icin aliyorum onun icinde ince eleyip sik dokumam gerekiyor ufo sobalardan daha iyi olur herhalde klimalar yardimlariniz bekliyorum

Isınmada arkana bakmdan alabileceğin bir klima alarko kullanan varsa araştır sor.

TOSHIBA RAS13 NKHP -- 1350 YTL
    http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=ACU23

CARRIER 53 HNR 012 -- 1225 YTL
    http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=ACU19

• http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=ACU19

Bu marakadn memnun değiliz iş yerimizde 3 senede 3 kere bozuldu,servis geldi, söktü yagmurlu günde herşeyi (elektrik tasisatı dahil)açık bıraktı gitti bir kaç gün sonra servisin ustası geldi ne bu dedi dış üniteyi görünce bizde sizin elemanlar yaptı dedik,onlara söyledik ama bir şey olmaz dediler dedik,yani çok sık arıza yaptı bu marka
  • arkadaşlar 24-25m2 oda için klima tavsiyelerinizi bekliyorum. A sınıfı mıtsubishi, sharp veya toshiba almak istiyorum fiyatlar nedir ve hangi özellikler bize gerekli olabilir, daha doğrusu kullanılabilirmidir. fazla özellik olupta kullanmadıktan sonra kıymeti yok, boşuna fazladan para vermeyelim iklimsa dışında bu markaları satan yokmu sadece iklimsadanmı almak gerekiyor. evimin yalıtımı iyi ara kat sürekli güneş görmekte ve dış ünite montajının yapılacağı yer korunaklı, klima kaç btu'luk olması gerekir, şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zebotad@hotmail.com -- 3 Eylül 2007; 15:11:40 >
  • ustalarım benim evim adanada.oturma odam 16 metrekare.odamın mutfak ile arasını açıp 24-28 metre kare yaptım.çift cam pvc.bununla beraber güney doğu cephelidir odalar.hem ısıtma hemde soğutma için kullanacağım.11 katlının 8. katındayım.çocuklarım daha küçük olduğu için bakteri virüs olayınıda dikkate alarak peşin para bana max 1.100 ytl klima tavsiye ederseniz memnun olurum.şimdiden tşk
  • quote:

Orjinalden alıntı: msamy

ustalarım benim evim adanada.oturma odam 16 metrekare.odamın mutfak ile arasını açıp 24-28 metre kare yaptım.çift cam pvc.bununla beraber güney doğu cephelidir odalar.hem ısıtma hemde soğutma için kullanacağım.11 katlının 8. katındayım.çocuklarım daha küçük olduğu için bakteri virüs olayınıda dikkate alarak peşin para bana max 1.100 ytl klima tavsiye ederseniz memnun olurum.şimdiden tşk

odanızı 28 metre kareye büyütmekle klima ihtiyacınızda büyütmüş oldunuz,eger bulabilirseniz 20000 btu yoksa direk 24000 btu klimaya ihtiyacınız var ve o paraya varmı virüsüde önleme sistemli klima.

Ama siz bir iki marka yazayım araştırın kalitelidirler,

elektra,aırwell,aırfel,samsung,hıgh life,dıamond,haier.Bunlar iyi uygun fiyatlı ve sizi yaz kış ortada bırakmayacak klimalardır

• quote:

Orjinalden alıntı: zebotad@hotmail.com

arkadaşlar 24-25m2 oda için klima tavsiyelerinizi bekliyorum. A sınıfı mıtsubishi, sharp veya toshiba almak istiyorum fiyatlar nedir ve hangi özellikler bize gerekli olabilir, daha doğrusu kullanılabilirmidir. fazla özellik olupta kullanmadıktan sonra kıymeti yok, boşuna fazladan para vermeyelim iklimsa dışında bu markaları satan yokmu sadece iklimsadanmı almak gerekiyor. evimin yalıtımı iyi ara kat sürekli güneş görmekte ve dış ünite montajının yapılacağı yer korunaklı, klima kaç btu'luk olması gerekir, şimdiden teşekkürler

siz eger sharp,mitsubishi havy alacaksanız seçenek sadece iklimsa ama mitsubishi elektrik alacaksanız klma plus baiyerine ugrayacaksınız toshiba içinse alarko bayilerine hepsinin satıcısı getirticisi ayrıdır.

Ama siz mitsubishi havyi unutun gerilerini düşünün iyi klimalardır,size 18000 btu klima olabilir ama keşifi unutmayın

• arkadaşlar siz beni tanımıyosunuz ama ben sizi yıllardır takip ediyorum sayfanın başından beri takip ediyom klimalarla kafayı yemek üzareyim 10m2 lik bir odam war kışın ısınmak için kullanacam duwarlar çift duwar pencereler pimapen evin üstü beton çatı yok yani geçenlerde iklimsaya gittim o oda ısınmaz diyo
    gerçekten bu doğrumu bide oda güneye bakıyo yorumlarınızı bekliyorum arklar we bide bizim burda alarko,iklimsa war sizce nasılbi klima bu ewi ısıtır.help me pls
  • merhaba arkadaşlar benim bir villam var,

Evin toplam büyüklüğü 250 m2 ve 2 katlı. 2 kata birer klima taktırmayı düşünüyorum. Kaç binlik klima önerirsniz ve ne marka önerirsniz? Çok fazla bilgim yok bu konularda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi It's My Life -- 4 Eylül 2007; 18:33:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: HALUKC

arkadaşlar siz beni tanımıyosunuz ama ben sizi yıllardır takip ediyorum sayfanın başından beri takip ediyom klimalarla kafayı yemek üzareyim 10m2 lik bir odam war kışın ısınmak için kullanacam duwarlar çift duwar pencereler pimapen evin üstü beton çatı yok yani geçenlerde iklimsaya gittim o oda ısınmaz diyo
    gerçekten bu doğrumu bide oda güneye bakıyo yorumlarınızı bekliyorum arklar we bide bizim burda alarko,iklimsa war sizce nasılbi klima bu ewi ısıtır.help me pls

Forumu yıllardır takip ediyorsanız az çok fikir sahibi olmuşsunuzdur zaten
    Madem sizin orada iklimsa var; Sharp, Mitsubishi Heavy, bunlar pahalı gelirse Midea alın.
    9.000 btu sizin odaya yeter gibi, ancak almadan önce keşif yaptırın mutlaka.

• quote:

Orjinalden alıntı: vivera2

merhaba arkadaşlar benim bir villam var,

Evin toplam büyüklüğü 250 m2 ve 2 katlı. 2 kata birer klima taktırmayı düşünüyorum. Kaç binlik klima önerirsniz ve ne marka önerirsniz? Çok fazla bilgim yok bu konularda..

Salon tipi veya birden fazla 24.000 btu klima gerekebilir. Komple evi soğutmanız biraz zor ve maliyetli olabilir
    (edit: düzeltme)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thr_Y -- 4 Eylül 2007; 21:44:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: HALUKC

arkadaşlar siz beni tanımıyosunuz ama ben sizi yıllardır takip ediyorum sayfanın başından beri takip ediyom klimalarla kafayı yemek üzareyim 10m2 lik bir odam war kışın ısınmak için kullanacam duwarlar çift duwar pencereler pimapen evin üstü beton çatı yok yani geçenlerde iklimsaya gittim o oda ısınmaz diyo

Çatınızın olmaması büyük ısı kayıplarına neden olabilir. ama odanızın güneye bakması, çiftcam olması ve küçük olması avantaj. eğer normal bir klima alacaksanız 12000 btuluk işinizi görür. Yok, marketlerde satılan ucuz klimalardan alacaksanız 18000 btuluk alın ısınmanız açısından. Çünkü genelde 18000 likler 12000-14000 lik gibi çalışıyor. Bunun dezavantajı da yüksek elektrik sarfiyatı olur. Yok yok en iyisi şöle güzel bi klima alın 12000 lik, elektrik faturanız da cebinizi yakmasın, sadece evinizi ısıtsın
    saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: vivera2

merhaba arkadaşlar benim bir villam var,

aşagı bir klima yukarı bir klima takılarak verim alamazsınız,250 metre kare evinizin net kullanım alanını belirtin ona göre,ama şunu aklınızda bulundurun yukarı bir kaç odaya aşagıya bir kaç odaya takılırsa verimli olma ihtimali var,ama 2 tane ile olmaz,en önemlisi size toplam 170000 btu klima alzım bütün ev için 250 metre kare netse,birde birebir klima firması ile görüşün eve keşfe çaıgırın her ne kadar buradan ön bilgi alsanızda hemen almayın sizin iş buradan halledilecek kadar basite indirgenmemeli.

Markalarsa,iyi markalar belli,daıkın,panasonic,toshiba,hitachi,mitsubishi,sharp,sanyo,general,fujitsu

alt katagori ise,elektra,aırwell,aırfel,hıgh life,haier,midea,gibi

• 
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.