Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1672. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: duzah Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.079
Cevap
697
Favori
4.415.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
55. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 16701671167216731674
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben teşekkür ederim hocam, daha sonraki gelişmeleri de yazarsanız sevinirim
  • derya78 kullanıcısına yanıt
    Hesaplama formülü tek türlü olmaz, değişik hesap yöntemleri var. Bölge katsayısı bunlardan birisidir, Yaşadığınız bölgeden, evin metrekaresinden kişisel verilere kadar her nokta keşif esnasında kalem kalem hesaplanır. güneşin hangi mevsimde ne kadar eve vurduğuna kadar.
    Keşif ekibi satıcı ise elbette yüksek BTU ürün vermek isteyecektir zira ürün ne kadar pahalı ise kar marjı o kadar yüksek olur. Bu nedenle bana kalsa keşfi yapanın satış ile ilgisi olmaması lazım. Sadece Yetkili Servis olanların yğksek BTU klima satma derdi yoktur, gelir kontrol eder, hesabını kitabını yapar çıkan değer ne ise o dur. Yetkili servislerde de, ileride performans sorunu çıkmasın diye 13000BTU değer buldukları yere dahi riske girmemek için 18 önedikleri durumlar vardır.
    Risk Faktörünüze servis karar verir zira ileride oluşacak her performans sorunundan kendisi sorumlu tutulacaktır keşif kendisine ait olduğu için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hesaplama formülü tek türlü olmaz, değişik hesap yöntemleri var. Bölge katsayısı bunlardan birisidir, Yaşadığınız bölgeden, evin metrekaresinden kişisel verilere kadar her nokta keşif esnasında kalem kalem hesaplanır. güneşin hangi mevsimde ne kadar eve vurduğuna kadar.
    Keşif ekibi satıcı ise elbette yüksek BTU ürün vermek isteyecektir zira ürün ne kadar pahalı ise kar marjı o kadar yüksek olur. Bu nedenle bana kalsa keşfi yapanın satış ile ilgisi olmaması lazım. Sadece Yetkili Servis olanların yğksek BTU klima satma derdi yoktur, gelir kontrol eder, hesabını kitabını yapar çıkan değer ne ise o dur. Yetkili servislerde de, ileride performans sorunu çıkmasın diye 13000BTU değer buldukları yere dahi riske girmemek için 18 önedikleri durumlar vardır.
    Risk Faktörünüze servis karar verir zira ileride oluşacak her performans sorunundan kendisi sorumlu tutulacaktır keşif kendisine ait olduğu için.

yetkili servis satıcı değil zaten

eğer keşif yapan kişi 16,000 btu yeter derse korkmadan alınır mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derya78 -- 11 Temmuz 2016; 13:38:35 >
    Elinizde 16000BTU klimanın yeterli olacağını teyit eden keşif formu da var ise korkmadan alınız o artık sizin sorununuz değil keşif raporunu tutanın sorunudur.
  • quote:

Elinizde 16000BTU klimanın yeterli olacağını teyit eden keşif formu da var ise korkmadan alınız o artık sizin sorununuz değil keşif raporunu tutanın sorunudur.

keşif raporu formu mu veriyorlar gelenler
    Verilen her hizmetin bir belgesi vardır, Verilmesi gereklidir.
    Bu gün bana ''16000 yeter'' diyen, yarın yetemediği ortaya çıktığında '' yetmiyormuş'' diyememesi için, ''yapılan kontrol ve mekanda yapılan incelemeler sonucu 27.40 m2 güney cephe panjursuz 4 m2 pencereye sahip yalıtımsız alanda tavan yüksekliği 2.70m olmakla birlikte linye hattı müsaittir, binada topraklama mevcuttur, kişi ve kapasite hesabı sonucu alana 16000BTU klimanın yeterli olacağı tespit edilmiştir'' yazan bir teknisyen notu içerikli imzalı keşif hizmet formu 1 nüsha sizde kalır, 1 nüsha servis arşivine gider,1 nüsha da ay sonunda firmaya gönderilip kurum arşivinde 5 yıl saklanır vs.
  • quote:

Verilen her hizmetin bir belgesi vardır, Verilmesi gereklidir.
    Bu gün bana ''16000 yeter'' diyen, yarın yetemediği ortaya çıktığında '' yetmiyormuş'' diyememesi için, ''yapılan kontrol ve mekanda yapılan incelemeler sonucu 27.40 m2 güney cephe panjursuz 4 m2 pencereye sahip yalıtımsız alanda tavan yüksekliği 2.70m olmakla birlikte linye hattı müsaittir, binada topraklama mevcuttur, kişi ve kapasite hesabı sonucu alana 16000BTU klimanın yeterli olacağı tespit edilmiştir'' yazan bir teknisyen notu içerikli imzalı keşif hizmet formu 1 nüsha sizde kalır, 1 nüsha servis arşivine gider,1 nüsha da ay sonunda firmaya gönderilip kurum arşivinde 5 yıl saklanır vs.

ado hocam evin ölçüleri tam bu şekilde

tavan yüksekliği 2,60 metre miş ben 3 metre demişim

uzunluk 8,30 metre eni 3,30 metre : 27,40 m2
  • Ado Hocam klima almaya karar verdikten sonra yazılarınızı zevkle takip ediyorum, fakat sabah Thecrucial1 adında bir kullanıcı sizinle ilgili bir yazı yazmıştı, şu an o yazı silinmiş.
    Bu şahsın söylediklerine ben de inanmadım fakat insanın aklında soru işaretleri kalmıyor değil, bizi bu konuda aydınlatırsanız sevinirim...
  • quote:

Sizin kullanım koşullarınızda ve borulama mesafesini de dikkate alarak msz-sf daha etkin olur düşüncesindeyim. Yine de benden ziyade keşif ekibini dinlemeniz tavsiyedir.

Keşif için ücret talep ediliyor mu? Teşekkürler.
  • fofer kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ücretsiz.
  • hellboy2121 kullanıcısına yanıt
    Hocam siz neyi merak ediyorsanız sorun cevaplayayım.
    Art niyetli kinayeli yaklaşımlara verilecek cevabım yok o nedenle siliyorum yazılanları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QRX

quote:

70 / 2.2 x 1000 = 31818BTU
    Bahsettiğiniz klimanın performansını bilmekle birlikte amacınıza ulaşmanızı sağlayamaz maalesef. Her şeyi geçtim 28000BTU VESTEL klimayı o fiyata veriyorlarsa her ne olursa olsun gözünüzü kapatıp alın lütfen. o işte hatalı rakamlandırma var

Yine de istediğinizi yapamaz aklınızda olsun

BAYMK ın fiyatı normal o klima için aslında yüksek değil

Hocam niye istediğimi yapamaz. Farklı odalar olduğu için mi? Bir de bu klimayı daha ucuza buldum. 28000 btu bu fiyata çok ucuz. Niye bu kadar ucuz ki bu klima?

http://www.bedavacim.com.tr/VESTEL-V-PLASMA-PLUS-24-A-24000-BTU-KLIMA_289014.html?128031&v=1.31.5

Bu klimanın ucuz olmasının sebebi inverter özelliği olmamasıdır.Günde 3-4 saat kullanım yapacaksanız uygun bir cihazdır.
  • quote:

Yok hocam ücretsiz.

keşif için hemen geliyormu servis günmü veriyorlar
    Servisin randevu programına bağlı onu burada bizim bilmemiz mümkün olmaz.
  • Herkese selam. Eskilerden kim var bilmiyorum. 5-6 sene önce de bu başlığı yakından takip edip klima almıştım. Şimdi ucuz ve kaliteli bir klima almak istiyorum. Daikin in yeni çıkardığı rota climate serisi klimalar nasıldır acaba? Veya alarko carier inverter serilerini uygun fiyata satan bir site var mı? Onerilerinizi bekliyorum. Maksimum 1500-2000 arası 9 veya 12 lik inverter klima almayı dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Herkese selam. Eskilerden kim var bilmiyorum. 5-6 sene önce de bu başlığı yakından takip edip klima almıştım. Şimdi ucuz ve kaliteli bir klima almak istiyorum. Daikin in yeni çıkardığı rota climate serisi klimalar nasıldır acaba? Veya alarko carier inverter serilerini uygun fiyata satan bir site var mı? Onerilerinizi bekliyorum. Maksimum 1500-2000 arası 9 veya 12 lik inverter klima almayı dusunuyorum.

alarko carier hali hazırda kullanıyorum ve çok memnum ama değişiklik olsun diye bu sene midea mission modelini aldım buda çok güzel bu ürünü alalı 15 gün filan oluyor ve ürünü 24 saat 15 gün boyunca kullandım bakalım elektrik nasıl gelecek wi-fi olması da ayrı bir güzellik
  • Vay be 11 senelik konu. Konu sahibi o zaman babaysa simdiye torun sahibi olmustur vallaha

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • satanpist S kullanıcısına yanıt
    Bimeksteki Hisense Apple Pie AS-12UR4SUPSC İnverter Klima Cham. Gold modelini kullanan tavsiye eden yada eleştiren birisi çıkarsa çok sevinirim.

Görüşlerinizi çok merak ediyorum 2-3 güne almak istiyorum klimayı

ayrıca 2bin lira civarında bütçem var 15 metrekare odamın yüksekliği 2.60 klima öneriniz var mı ?
  • satanpist S kullanıcısına yanıt
    Daikin rota climate Hakkı'nda olumlu veya olumsuz fikri olan yok mu? 9 luk inverter 1650 TL 12 1800 tl civarıydı sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: omerfarukcandir

Bimeksteki Hisense Apple Pie AS-12UR4SUPSC İnverter Klima Cham. Gold modelini kullanan tavsiye eden yada eleştiren birisi çıkarsa çok sevinirim.

Görüşlerinizi çok merak ediyorum 2-3 güne almak istiyorum klimayı

ayrıca 2bin lira civarında bütçem var 15 metrekare odamın yüksekliği 2.60 klima öneriniz var mı ?

Aynı paraya midea ve carrier var ben bunları kullandığımda başka marka için yorum yapamam 15 m2 yer içinde bence 9000 but yeterli olacaktır

• 
Sayfa: önceki 16701671167216731674
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.