Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: _Maxximum_ Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ata1606

bulunduğun ilde mitsu bayisi yoksa sakın alma direk sharp al ama servisi varsa ben mitsu electic öneririm, ses seviyesi, klima geçmişi vs, ama sharpın da paramasculer olayı var gerçi ne kadar işini görür bilemem ama sharp koku yapıyor bunu söyliyebilirim, hunter adlı arkadaş aldı daha yeni koku yazıyor termostat esnasında yazmış, bizim okulda da sharp lar var onlar da koku yapıyordu ama şiddetli değil, mitsuyu deneme fırsatım olmadı ama iyidir herhalde, ama pazarlık yaparak al, bende iyi bütçe olsa gider daikinin en ucuz modelini alırdım, yada toshiba ,, ama servis olsaydı hitachi veya sanyo da alınabilir,nispeten daha makul fiyatları çok meth ettiler burada.

Sharp koku yapıyor diyerek insanları soğutmayın klimadan,kokunun nedenleri vardır eviniz rutubetlidir,çok sık iç ünite filtrelerini temizlemiyorsunuzdur gibi,her klima bakımı yapılmazsa koku yapar ama 15 gün sonra ama 8 ay sonra şu klima kokuyor bu klima kokmuyor gibi yanlış yazmayalım.

• arkadaşlar odama 12000 Btu Duvar tipi Split (Inverter)Klima almayı düşünüyorum ölçüm yapıldı 12000 Btu nun yeteceği söylendi ısınmak içinde kullanacağımdan DAIKIN veya Mıtsubıshı arasıda kararsızım Daıkının Ururu Sarara Modeli çok pahalı olduğu için onu onu eledim bu iki markadan hangi modeli önerirsiniz fiyatları araştırdım hemen hemen aynı Daıkın Inverter 12000 Btu 1900 Ytl Mıtsubıshı Inverter 12000 Btu için 1872 Ytl 12 ay vadeli fiyat aldım fiyatlar ? çünkü aynı markanın başka şubesini arıyorum fiyatlar arasında 600 YTl farklı fiyat vermektedirler şaşırdım arada bir klima parası fark var.Ayrıca diğer
  • quote:

Orjinalden alıntı: BERK_07

arkadaşlar odama 12000 Btu Duvar tipi Split (Inverter)Klima almayı düşünüyorum ölçüm yapıldı 12000 Btu nun yeteceği söylendi ısınmak içinde kullanacağımdan DAIKIN veya Mıtsubıshı arasıda kararsızım Daıkının Ururu Sarara Modeli çok pahalı olduğu için onu onu eledim bu iki markadan hangi modeli önerirsiniz fiyatları araştırdım hemen hemen aynı Daıkın Inverter 12000 Btu 1900 Ytl Mıtsubıshı Inverter 12000 Btu için 1872 Ytl 12 ay vadeli fiyat aldım fiyatlar ? çünkü aynı markanın başka şubesini arıyorum fiyatlar arasında 600 YTl farklı fiyat vermektedirler şaşırdım arada bir klima parası fark var.Ayrıca diğer

Daıkının hangi modeli ve mitsubishinin hangi modeli siz 12000 btu diyince size farklı modellerin fiyatlarını söyleyebilirler

http://www.isisan.com/daikin/productSpecs.dwx?product_id=B/DAKLMDT12RXH&product_type_id=127

http://www.klimaplus.com.tr/urun_detay.asp?urunid=38&Katid=2

mitsubishi elektriğin FA serisi ve daıkında delux serilerimi,iyice tespit edin daıkında delux serisinin 3 modeli varmış ellerinde satıcıların siz direk ısısanın getirdiği modellere bakın.

Ve bizlere nereye kaç metre kare yere takılacak onuda yazarsanız

• quote:

arkadaşlar odama 12000 Btu Duvar tipi Split (Inverter)Klima almayı düşünüyorum ölçüm yapıldı 12000 Btu nun yeteceği söylendi ısınmak içinde kullanacağımdan DAIKIN veya Mıtsubıshı arasıda kararsızım Daıkının Ururu Sarara Modeli çok pahalı olduğu için onu onu eledim bu iki markadan hangi modeli önerirsiniz fiyatları araştırdım hemen hemen aynı Daıkın Inverter 12000 Btu 1900 Ytl Mıtsubıshı Inverter 12000 Btu için 1872 Ytl 12 ay vadeli fiyat aldım fiyatlar ? çünkü aynı markanın başka şubesini arıyorum fiyatlar arasında 600 YTl farklı fiyat vermektedirler şaşırdım arada bir klima parası fark var.Ayrıca diğer

aynı cihaz arasında farklı bayilerde nasıl 600 ytl fark oluyor arkadaşım anlamadım açıklarsan sevinirim :)
    ayrıca ;
    Mıtsubıshı electrıc cihazın Duvat tipi olarak 3 ayrı ınverter serisi vardır hangi cihazı incelediysen yardımcı olmaya çalışalım

DELUXE INVERTER DUVAR TİPİ (R410A)
    MSZ-FA25VA (3071~10920) (3071~17062)
    MSZ-FA35VA (3412~14000) (3071~20480)

POWER INVERTER DUVAR TİPİ (R410A)
    MSZ-GC25VA**yeni (3071~10237) (3071~15356)
    MSZ-GC35VA**yeni (3412~13308) (3071~17062)
    MSZ-GB50VA (3071~19800) (3071~26600)
    MSZ-GA60VA (3071~22900) (3071~27640)
    MSZ-GA71VA (3071~28323) (3071~32760)

INVERTER DUVAR TİPİ (R410A)
    MSZ-HC25VA (3071~10236) (3071~15013)
    MSZ-HC35VA (3412~12625) (3071~16378)

• Panasonıc ve Mıtsubıshı electrıc cihaz ile sormak istedikleriniz olursa ysrdımcı olmaya çalışırım arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi art_SRY -- 30 Ağustos 2007; 12:50:21 >
  • Panasonic sitesinin hali budur,ve birçok bayii bu markayı bırakarak mitsubishi elektrik ve sharp satmaya başladılar.

http://www.panatek.com.tr/error404.html

yukarıdaki bölüm yetkili bayii bölümü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pitinimi -- 30 Ağustos 2007; 13:04:33 >
  • http://www.panatek.com.tr/
    bu adresten bilgilere ulaşabilirsin arkadaşım sormak istediğin zamanda ayrılan bayilere değil cihaz satan bayilere ulaş eger amacın klima almaksa yok ben karalama yapmak istiyorum dersen saatlerce tartışabilirim senle eger klimacıysan ve işten anlıyosan tabiki
  • quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

http://www.panatek.com.tr/
    bu adresten bilgilere ulaşabilirsin arkadaşım sormak istediğin zamanda ayrılan bayilere değil cihaz satan bayilere ulaş eger amacın klima almaksa yok ben karalama yapmak istiyorum dersen saatlerce tartışabilirim senle eger klimacıysan ve işten anlıyosan tabiki

Eğer klima alacaksanız bende size yardımcı olabilirim,amaç karalama degil siz kendinizi bulunduğunuz ildenmi ibaretmi sanıyorsunuz,birazda çevrenizle alakalı olun eğer bu işe gönül verdinizse,ayrıca sitenin servis ve satışla ilgili yeri çalışmıyor bana çalışmayan ve az önce benim veridiğimi bana vermeyin sizden iyi bilirim interneti ve sadece oradahttp://www.panatek.com.tr/bayi.php şurası çalışıyor ve telefon ediyorsunuz benimde dediğim gibi eski satıcıların hepsi bitmiş 1-2 hariç AK klima gibi yeni servis ve satıcılarla anlaşıyorlar,sitenin ise ne zaman aktif olacagı ajansa kalmış az önce görüştüm,bu arada sizede benlede tartışabileceginizi sanmıyorum üslubunuzdan bu çıkıyor,birazdan görüştügüm bayan bana dönüş yapacak ismini almayı unuttum siz bilirsiniz belki az sonra yazacağım ismini bana dönüş yapınca

• görüşmüş olduğunuz bayanın adı nimet hanım ben sadece bulunduğum ille alakalı değilim cihaz almak istiyorsanız mevcut cihazlardan size verilecektir bayi ile ne işiniz olduğunu hala anlamış değilim önemli olan servise her ilde mevcut servis var.
  • quote:

görüşmüş olduğunuz bayanın adı nimet hanım ben sadece bulunduğum ille alakalı değilim cihaz almak istiyorsanız mevcut cihazlardan size verilecektir bayi ile ne işiniz olduğunu hala anlamış değilim önemli olan servise her ilde mevcut servis var.

Bakın izmirde yoktu ben biliyorum,evime su ısıtıcısı alacak olsam 500 dükkan gezerim en iyisini en uygun fiyata almak için,bana servisde satıcıda lazımdır beni boş verin herkes bu klimadan vazgeçti niyemi satıcıların çoğu başka markalara döndü mesela dayhan klima mitsubishi elektrik klima satıyor bu kötü klima degil degilmi,yani sizde satıyorsunuz.

Ve şu an bana nimet hanım geri döndü ve gerekli bilgileri verdi,bende buradan yazacağım sizde yazabilirdiniz izmirde şunlar var diye ama ben yazayım bari.

Ak klima 0 232 248 32 36

dilara klima 0 232 345 71 61 bunlar.

panasonic klimaalmak isteyen ama ben bulamıyorum diyen herkes 0 212 274 81 32 nimet hanımla görüşün istediginiz yere klimayı gönderip taktıracaktır.

• benimde demek istediğim tam olarak buydu hani yazdığımız yazılara lütfen dikkat edelim bilgiğimiz konulardan bahsedelim bilmediklerimizi ise zaten burdayız ögreniyoruz bilen arkadaşlara danışıyoruz amacım kırmak değil lütfen yanlış anlamayın mesela ilk yazdıgınız yazıyla alakalı olarak arkadaşlar panasonıc le ilğili panatek sitesinden bayi listesine ulaşamıyorum yardımcı olabilecek varmı yada konuyla alakalı bilğisi olan varmı demenizi beklerdim neyse sorun değil yardımcı olunacaksa tek fikir önemli değil herlesin fikri alınır öyle ortak bir sonuca bağlanır amaç burda yardımcı olmak düşene bir tekme atmak değil :) imzanıza yakışanı yapmanız dileği ile
  • quote:

YAZMIŞ OLDUĞUNUZ MITSUBISHI KLİMA FİYATI SANIRIM İKLİMSADAKİ FİYAT 1872 YTL.

MITSUBISHI ELECTRIC OLANLARI DA ARKADAŞIN YAZDIĞI GİBİ : 1730YTL - 2100YTL VE 2676 YTL OLARAK DEĞİŞMEKTEDİR. (12 AY TAKSİTLE) YANİ İKİSİ AYNI KLİMA DEĞİL. FARKLI İKİ MARKA VE KALİTE , ENERJİ HARCAMASI SES SEVİYESİ V.B. FARKLAR VAR..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dominic -- 30 Ağustos 2007; 16:00:47 >

• quote:

benimde demek istediğim tam olarak buydu hani yazdığımız yazılara lütfen dikkat edelim bilgiğimiz konulardan bahsedelim bilmediklerimizi ise zaten burdayız ögreniyoruz bilen arkadaşlara danışıyoruz amacım kırmak değil lütfen yanlış anlamayın mesela ilk yazdıgınız yazıyla alakalı olarak arkadaşlar panasonıc le ilğili panatek sitesinden bayi listesine ulaşamıyorum yardımcı olabilecek varmı yada konuyla alakalı bilğisi olan varmı demenizi beklerdim neyse sorun değil yardımcı olunacaksa tek fikir önemli değil herlesin fikri alınır öyle ortak bir sonuca bağlanır amaç burda yardımcı olmak düşene bir tekme atmak değil :) imzanıza yakışanı yapmanız dileği ile

Ben burada insanları genel anlamda okuyarak degerlendiriyorum,sizide okudum baştan beri ve siz galiba beni okumadan degerlendirdiniz,mesela bir klima ilgili konulara bakarsanız bazı arkadaşlar sharp klimadan koku geliyor almayın yada düşünün demişler bende bunu senelerdir kullanıyoruz hiç bir sorun yok bir iki hatayı genele yaymayalım ve markayı kötülemeyelim dedim şimdide sizin bana dediğiniz gibi yani,ben panasonic klimaya kötü demedim dememde onlarca arkadaşım 10-15 senedir kullanıyorlar sorunsuz sadece banada nimet hanımında dedigini yani nimet hanımda dedikoduları duymuş o kadar sitelerindede sorun olduğunu kabul etti ajans uğraşıyormuş ,dünyanın en iyi klimalarından biridir tıpkı daıkın,mitsubishi elektrik gibi

iyi günler

• SİGMA 9200 İNVERTER Mİ YOKSA SİGMA 10200 KLASİK Mİ?

arkadaşlar ben de yaptığım araştırmaya göre sigmada kilitlendim ancak sormak istediğim 20metre karelik bir pinapenli teras salonu için (keşifte çıkan sonuca göre de ihtiyaç 9080btuluk bir klima) 9200 btu luk inverter "sgm09invdma" klima mı tercih edeyim yoksa 10.210 btu uluk klasik "sgm10dma" mı tercih edeyim. işin ustası arkadaşlardan bilgi istiyorum, bilgilerini paylaşacaklara simdiden teşekkürler.
  • @jedayyoda

Sadece soğutma için kullanacaksanız 9000 btu luk yeterli olur. Ama ısıtma için de kullanacaksanız 12000 btu luk alın derim.
    Bir de günde 5-6 saat veya daha fazla kullanacaksanız inverter almanızı tavsiye ederim. Klasik modeli alırsanız inverter ile arasındaki fiyat farkını elektrik faturanızla ödersiniz.

saygılar
  • İzmirli klimacılar bana PM yolu ile ulaşabilirmisiniz
  • arkadaslar selamlar.bandirmada 25 metrekare bir odam var.evim en ust kat (5) cati yok.camlar aliminyum ama cift cam.cephesi guneybati.odanin icinde tv bilgisayar ve yazici bulunmakta.gecen kis ufo sobayla idare ettim.hic bir sorun yasamadim.ancak bildiginiz gibi sobanin onunde durmak zorundasiniz.onu yaz arkasi kis.:)
    ayrica sene icinde 2 defa ariza yapti.bu sene klima almayi dusunuyorum.ancak isitip isitamiyacagini kestiremiyorum.iklimsa da samui klimalara baktim.
    STK21HR
    Samui'den İklimsa güvencesinde, 21.000 Btu/h soğutma kapasitesi ve 23.500 Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan ekonomik STK-21HR klima.

fiyati en makul olan bu model gerci dis gorunusu pek hosuma gitmedi ama isitma kapasitesi en yuksek olan ve fiyat olarak en uygun olan urun.bunun disinda hic bir fikrim yok bu klima hakkinda.sizlerden yardim bekliyorum.bu model isimi gorurmu benim odayi usunmeyecek hale getirsin yeter.bunun disinda baska bir model tavsiye etmek istersenizde sizlerden tavsiyelerinizi bekliyorum.ilk amacim isinmak sogutmasi zaten hepsinin iyi.fiyat olarak max.1300 ytl kadar cikabilirim.yardimlarinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeehny -- 31 Ağustos 2007; 20:36:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: zeehny

arkadaslar selamlar.bandirmada 25 metrekare bir odam var.evim en ust kat (5) cati yok.camlar aliminyum ama cift cam.cephesi guneybati.odanin icinde tv bilgisayar ve yazici bulunmakta.gecen kis ufo sobayla idare ettim.hic bir sorun yasamadim.ancak bildiginiz gibi sobanin onunde durmak zorundasiniz.onu yaz arkasi kis.:)
    ayrica sene icinde 2 defa ariza yapti.bu sene klima almayi dusunuyorum.ancak isitip isitamiyacagini kestiremiyorum.iklimsa da samui klimalara baktim.
    STK21HR
    Samui'den İklimsa güvencesinde, 21.000 Btu/h soğutma kapasitesi ve 23.500 Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan ekonomik STK-21HR klima.

fiyati en makul olan bu model gerci dis gorunusu pek hosuma gitmedi ama isitma kapasitesi en yuksek olan ve fiyat olarak en uygun olan urun.bunun disinda hic bir fikrim yok bu klima hakkinda.sizlerden yardim bekliyorum.bu model isimi gorurmu benim odayi usunmeyecek hale getirsin yeter.bunun disinda baska bir model tavsiye etmek istersenizde sizlerden tavsiyelerinizi bekliyorum.ilk amacim isinmak sogutmasi zaten hepsinin iyi.fiyat olarak max.1300 ytl kadar cikabilirim.yardimlarinizi bekliyorum.

Sayın arkadaşım o klima iyi bir marka değildir özellikle ısınmak için arıyorsunuz,size 18000 btu orta bir klima lazım biraz daha bütçeyi zorlarsanız;elektra,dıamond,haier,ısısan hıgh life,samsung gibi,diğer ucuz klimalar +5 derecenin altında sorun çıkarırlar ısıtmada

• ilgin icin cok saol pitinimi alicagim klimanin bandirmada servisinin olmasi gerekiyor ve kredi kartina taksit secenegi tabiki yani bu durumlardan oturu iklimsadan almam gerekiyor tabiki sharp almak isterim ama fiyatlar pahali midea ve sigma hakkinda ne dusunuyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeehny -- 31 Ağustos 2007; 21:00:02 >
  • 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.