Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: alperkbb Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
39.152
Cevap
327
Favori
3.171.292
Tıklama
Giriş
      797 Mesaj
      04 Temmuz 2016 16:10:51

Katılıyorum kesinlikle doğru açıdan yaklaşıyorsunuz. Ben biraz bodozlama düşünüp kriterlerimi doğru seçemedim. Şimdi tekrardan bi arama yapıp uygun fiyatını bulmaya çalışacağım. Teşekkür ediyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      04 Temmuz 2016 16:22:56
      quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: heLLDorADo__

quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: Kemtuz

Ben 5 yıl önce forumda danışarak kılı kırk yararak 2adet Mitsubishi electric Deluxe power 1 adet Mitsubishi heavy inverter aldım. klimalaromdan çok memnunum ısıtma ve soğutma da çok iyiler doğalgaza yeni geçtim. Yıllarca ısınma da da kullandım. klimanin bu kadar isitabildigine kimse inanamadı. servisten temizlik bile yaptırmadim.güçte azalma olmadı. tek olumsuz yanları kumandası çok kötü. ışık siz.klimanin üzerinde de ışıklı derece gösteren bir panel yok.evde lamba açmadan klima yi ayarlayamiyorsun.elektrik tüketimi ekonomik

merhaba arkadaşım.zamanında iyi ürün almanızın memnuniyeti bu işte.heavy olsun me olsun güzel klimalar.sadece şu an heavy nin alt modelleri biraz sıkıntılı gibi dursada piyasadki birçok klimaya on çeker.

Hocam hoş güzel klima almaya karar veren ve sadece fiyat özellik karşılaştırması yapan en anlamayan insan bile ME, Toshiba, Heavy vs markaların zaten iyi başı çektiğini görür :)
      Bu yorumları ısrarla insanların gözüne sokarcasına defalarca üstüne basa basa yazmanıza da gerek yok. İnsanlar bütçesine göre alır, alabilen en iyisini alır alamayan bütçesine göre en iyisini alır. Ama şurda bir algı oluşmuş; "sanki ME, Toshiba, Heavy va almazsan başka hangisini alırsan al paran çöpe gitmiştir!" Bu çok yanlış bir durum. Önemli olan en iyisini değil, bütçeye göre en iyisini tavsiye edebilmektir. Selamlar..

@heLLDorADo__ arkadaşım benim başka bir arkadaşla yorumlaşmam neden sizi böyle bir fikire itti.. yada neden kendinize böyle bir durumu görev edindiniz anlamadım.çok değil daha son 2-3 günlük yazılarımın içine baksanız bu yazdığınızı zaten yazan benim sanırım okumadan bir yorum yapma gereği duydunuz.ne demişim kimin parası neye yetiyor ise o kişi için kalite odur.geriye kalan sorun nedir güzel arkadaşım.yeri gelir yorumlar doğrultusunda kaliteyi savunurum yeri gelir kalitesizliği savunurum.öyle bir yazmışsınızki fiyatından dolayı arçelik önerdiğimi görmemişsiniz.çok değil gene birkaçgünlük mazi airfel daylux alın demişimdir gene fiyat ekseninde.geriye doğru birdaha bakın bakalım kimin bütçesini aşarak illa me,daıkın ,toshiba alım demişim?

ben burda herbütçeye uygun tavsiyemi güvendiğim klimalar doğrultusunda yaparım.birilerinin istekleri doğrultusunda bu iş olmaz arkadaş kusura bakmayın.ben x markaya güvenirim tavsiyemi veririm.siz başka bir x markaya güvenirsiniz sizde tavsiyenizi verirsiniz.geriye tüketicinin kendi kararı kalırki buda kimseyi bağlamaz.yani güzel kardeşim tek mesaj yerine veya yanlış fikirlere kapılarak karşı atağa geçmek yerine keşke takip edilse genel durumda ona göre yorum yapılsa sevinirdim.yazdıklarınızdan alınacak değilim,sizede kızacak değilim çünki yazılanlar benim yapmış olduğum bir olay olmadığından üzerime alınmıyorum.

siz diyorsunuz kaliteci,başka biri diyor çinci,başka biri diyor bu adam me ci.......gibi olaylara çok maruz bırakıldığım için sağolsun insanlarımız eline klavyeyi alan kafası esen yazıyorben hep şunu diyorum adalet ekseninden kaymayalım lafım size değil yanlış anlamayalım genel yazıyorum.konu konuyu açar derlerya o misal muhababbet uzuyor işte.şöyle bir foruma son günlerdeki olaylara genel bir bakış yapın.ama sadece klima işine değil forumu gözlemleyin .nasıl bir hal alıyor yada herkes nasıl farklı birşeyler yazıyor göreceksiniz.bizler bütün yazanlara saygı duymak zorundayız art niyet olmadığı sürece.art niyetli yazıyada zaten yapacak birşey yok kendini belli etmiştir ne desek fayda etmez yolunu seçmiştir o kişi.

ben burda kutuplaşmaya yada kutuplaştırma yapan kim olursa olsun karşıyım arkadaşım kimse kusura bakmasın.insanları bir o yana bir buyana çekmenin manası yok hırslar yüzünden.forum olarak bırakın hadi insan olarak yakışık almayan bir durum.bu forum yıllarca yeterince kutuplaştırma gördü.yeterince insanlarımız bir oraya bir buraya birilerinin istekleri doğrultusunda çekildi zaten.bu duruma dur diyenlerden biriside benim.çok şükürki o günlerin baş aktörleri şuan aramızda yok.ha birileri yeni bir aktörlük yapma çabasında yada başka artniyet içinde ise zaten kendini belli ediyor.onun değerlendirmesinide sayın yönetim yapar.

konu uzadı biraz sizde kusura bakmayın arkadaşım.laflarımın size değil genel olduğunu anlamışsınızdır inşallah.hepimizin amacı aynı yola çıkarken birbirimizi kırmadan ilerleyelim.benim amacım kendi bilgim doğrultusunda insanlara yardımcı olmak.olup olamadığımıda gene forumdaşlar değerli kardeşlerim değerlendirir.bir kişi öyle dedi diğeri böyle dedi yarışına girmiyorum.kendi karşı çıktığım hatta durun dediğim bir olayada kendimi sokmam kimseninde beni oralara sürüklemesine izin vermem.yapanada durun derim doğal olarak.tepkimi veririm bir forumdaş olarak insan olarak.

herkes herşeyi yazmakla özgürdür itici ,kırıcı,karalama,zan altında bırkma,hakaret ........gibi art niyet olmadıkça.bizede saygı göstermek düşer.burası bir sosyal paylaşım platformu.ondan öte benim için gerçek bir okul, arşiv ,bilgi hazinesi.bütün bunların değerini bilen bir forumdaş olarak diyorumki kardeşlerim birbirimizi kırmak normal yaşamımızda nasıl hoş bir durum değilse burdada aynı.hepimiz insanız sinirlenebiliriz yanlış yazabiliriz ,istemediğimiz hata elimizde olmadan yapabiliriz.önemli olan bu hatayı anlayıp aynısını tekrar etmememiz.ben kırıcı olmaktan yana bir aile ortamında burda kaynaşalım istiyorum.hiçbirimiz baki değiliz gelip geçiciyiz ne gerek var şu üç günlük dünyada kalp kırmaya.hepimizin bu dünyadan götüreceği belli kardeşlerim.

yazı biraz uzun oldu sürçü lisan ettiysem affola.bilmeden yanlış birşey yazmışsamda tüm forumdaşlardan özür dilerim.mutlu kalın sağlıcakla kalın.

Hocam gayet iyi şfade etmişsiniz çok iyi anlıyorum sizi. Haklı olabilirsiniz. Ben genel olarak böyle bir izlenime kapıldım, belki yanılıyorumdur. Sorun yok.

|
      |

• Yarbay
      2322 Mesaj
      04 Temmuz 2016 16:23:31

12310 ve 12410 enerji verimliliği konusu biraz muamma, bence ikiside aynı cihazlar hatta tüm seri aynı display ve ionizer vb dışında.

|
      |
      kral1840 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      04 Temmuz 2016 16:29:37
      quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

merhaba arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu bütçeme ve isteklerime uygun olan A+ sınıflı arçelik 12310 u 1750 tl ye 9 taksitle aldım.(bonusun kampanyalı çay makinasını almadım onunda düşülmüş hali.)
      aslında aklımda A++ olan ve klimanın üstünde derece yazan 12410 vardı ama stokta yoktu gezdiğim yerlerde.
      şimdilik çok memnunum cihazdan,kumandasıda harika sağa ve sola hareket kanatları ekranda görünüyor.

servisten yana biraz sıkıntım oldu oda biraz benden kaynaklı çünkü araya sıkıştırmalarını rica ettim ve aldığımın ertesi günü servis akşam geldi,gelen eleman perişan olmuş kapasitesinin üstünde çalışmaktan.
      dış üniteyi yere tam sabitleyemedi eleman,ertesi gün servisle görüştüm hemen başka bir ekip geldi ve dediklerimi yaptı.

bakır boru takıldı ve vakumlama yapıldı.
      vakumlama için gelen eleman size kim dedi vakumu,sıfır cihazı bozar falan filan dedi yani bildiğin kaytarıyordu kendini akıllı zanneden arkadaş.
      sonuç olarak klima güzel müşteri hizmetleri ve servis yetkilileri düzgün ama ilk gelen montajcı kapının önünden geçirilmez.
      ben o servisin sahibi olsam kapının önüne koyarım o adamı.
      ama ikinci gelenler tam ustaydı.

klima alacak arkadaşlar benim gibi 12 binlik klimaya 2500-3000 lira veremiyorsanız arçelik alabilirsiniz.
      servis olarakta baktınız sıkıntı mı veriyor eleman pılısını pırtısını toplattırıp gönderin yerine başkası gelir.
      uğraşmaya gerek yok.gördüğüm kadarıyla her markada böyle elemanlar var.

Hocam hayırlısı olsun öncelikle. Bende 18330 taktırdım ama bakır boru dediğin ilk 15 cm si bakır geri kalanı aluminyum olmasın. Çünkü ben hem teknik servis hem müşteri hizmetleri ile görüştüm, kesinlikle bakır boru takmıyoruz hatta fabrikadan hazır gelen boru kiti dışında başka boru takmıyoruz dediler! Yani sizinde aynı surum olmasın :)

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      3 Not
      04 Temmuz 2016 16:32:25
      quote:

Orijinalden alıntı: 0nasip0

Klimayı soğutma amacı ile kullanacağım. Şehir urfa 6.kat yalıtım bildiğim kadarıyla yok(tuğla bina)

12 lik sormuştunuz arkadaşım.size iki seçenek vereyim siz değerlendirin.mümkünse bayilerden giderek bizzat herşeyi konuşarak alın.özellikle vakum ve bakır boru montajını şartlarınızda ilk sıralara alın.servis bayi durumunu bilemiyorum ilinizde siz araştırmanızı yaparsınız.

bütçeniz doğrultusunda :

PANASONIC KIT- UE12RKE İNV.SİPLİT KLİMA

dersenizki sadece soğutmada kullanacağım fazla para vermek istemiyorum ki bana görede öyle ozaman uygun bütçeli :

MİDEA MODERN STAR MSEW-12 İNV.KLİMA (bu klimayı bayiler 1500 e kadar iniyor pazarlığınızı ona göre yapın arkadaşım zorlayın).mutlaka ama mutlaka servis durumunu iyi gözden geçirin.
      |
      |

• Yarbay
      2322 Mesaj
      04 Temmuz 2016 16:32:28

24310 aldım, 15 metrelik hazır bakır kitle geldi servis ve bu metraj için herhangi bir ücret almayacaklarını söylediler. Bende o kadar gitmese de 5 metreyi geçti galiba mesafe.

|
      |
      heLLDorADo__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      04 Temmuz 2016 16:43:20

Bildiğim kadarıyla ilk 15 cm si bakır geri kalan kamuflaj içindeki kısım aluminyum! Fark ediypr mu etmiyor gayet iyi soğutıyor ama firmalar maliyeti düşürdüğü için durum böyle. Sana ortalardan bir yere sıyırıp bak istersen diecem ama o da olmaz :)

|
      |
      hunter87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      04 Temmuz 2016 17:18:52

Sizdeki öyle olabilir hocam doğrudur ama bende öyle değildi. Eğer alüminyum olsaydı kesme işlemi yapıp tekrar havşa açamazlardı. Normalde 5 metreden sonrası extra ücrete girer ama gelen servis 15 metre de olsa benden ücret almayacağını söyledi, o yüzden bakır boru sorun değil dedi ve kurulum yapılacak yerin mesafesi hiç ölçülmedi bile. Alüminyum olması size klimayı taşıtırken sorun çıkaracaktır fakat taşıtmayacaksanız bence düşünmeye bile gerek yok. Fakat aldığınız klimaya baktım, arçelik direk lg nin iç üniteyi kullanmış gibi ve bizim aldığımız serilerden farklı. 18310 serisi daha üstün gibi duruyor teorik olarak özellikle de ısıtma konusunda cihazınızın kapasite düşüşleri bana fazla gibi geldi.
      |
      |
      04 Temmuz 2016 17:30:46
      quote:

Orijinalden alıntı: derya78

s.a ado hocam nasılsınız

kipa da altus 18,000 btu klima 2500 tl nasıl altus

Aleyküm selam değerli kardeşim teşekkür ederim sizi sormalı, lakin beni etiketlememişsiniz tesadüfen gördüm yazdığınızı

ALTUS iyi hoş ama sevgili hocam 2500TL sanki ALT marka olan ürün için yüksek geldi bana, kaldı ki aynı kalitede daha uzun garanti süreli satılan markalar var yine ortalama aynı rakamlarda, araştırmayı derinleştirmenizi tavsiye ederim.

Kötü değil ama ana marka fiyatına yakın olduğundan cazip değil
      |
      |

• Onbaşı
      31 Mesaj
      04 Temmuz 2016 18:01:46

Evet olabilir hocam biraz şans işi diyelim, çünkü hem müşteri hizmetlerini hem servisi aradım hatta bakır değilse klimayı almam noktasına geldim yinede olmaz dediler. Fabrikadan ne gelirse o dediler, baktım durum öyle almaya karar verdim. Taşınmada problem çıkaracaksa bence onlar düşünsün çünkü 7 yıl garantisi var. Diğer konuya gelince bende seninkinin bir alt modeline bakmıştım, aralarında A+ ve A++ soğutmada fark vardı. Isıtma kapasitesinin nedeb düşük olduğunu sordum; hiç bir klima maxdimum ısıtma değerlerine ulaşmaz vs dedi. Sonuç olarak bunu aldım, 3 oda 1 salon evde 7 saat botunca çalıştırdımki ev yalıtımsız ama gayet memnun kaldım. Geriye ısıtma kapasitesi kaldı, soğutma kapasitesinin verdiği verimi versin bans yeter.

|
      |
      hunter87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      04 Temmuz 2016 18:09:06
      quote:

Orijinalden alıntı: welowis

Evet haklısınız 2-3 ay için o kadar para verecek bütçeye sahip değilim zaten.

Samsung AR5600 AR12JSFNCWK/SK A++ 12000 Btu/h Inverter Klima
      BAYMAK ELEGANT PLUS 12 CHS A++ İNVERTER KLİMA
      VESTEL BIO PLUS INVERTER 18 A+ KLIMA

Bunlar arasında samsung u düşünüyordum fakat Ado arkadaşımızın bahsettiği güneş ve ısı yalıtımını hesaba katmamıştım. Bayram tatilinin girmesi olumsuz oldu bir an evvel de serinlemek istiyorum. Dediğiniz modele de bakacağım, Teşekkür ederim.

Ekleme: bütçeyi biraz aşacak ama arçelik 18330 model klima nasıl sizce arkadaşlar?

Aynı klimadan Arçelik 18330 2 hafta önce ben taktırdım, soputma kapasitesinden gayet memnunum, tam koridorun karşısına taktırdım. Salonu, koridoru ve kapısı açık olan odaları serinletiyor, beklediğimden fazla geldi açıkçası. Isıtma kapasiteside aynı olursa süper ötesi birşey olur. Kışın gelmesini bekliyorum :)

|
      |

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      04 Temmuz 2016 18:19:28
      quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

merhaba arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu bütçeme ve isteklerime uygun olan A+ sınıflı arçelik 12310 u 1750 tl ye 9 taksitle aldım.(bonusun kampanyalı çay makinasını almadım onunda düşülmüş hali.)
      aslında aklımda A++ olan ve klimanın üstünde derece yazan 12410 vardı ama stokta yoktu gezdiğim yerlerde.
      şimdilik çok memnunum cihazdan,kumandasıda harika sağa ve sola hareket kanatları ekranda görünüyor.

servisten yana biraz sıkıntım oldu oda biraz benden kaynaklı çünkü araya sıkıştırmalarını rica ettim ve aldığımın ertesi günü servis akşam geldi,gelen eleman perişan olmuş kapasitesinin üstünde çalışmaktan.
      dış üniteyi yere tam sabitleyemedi eleman,ertesi gün servisle görüştüm hemen başka bir ekip geldi ve dediklerimi yaptı.

bakır boru takıldı ve vakumlama yapıldı.
      vakumlama için gelen eleman size kim dedi vakumu,sıfır cihazı bozar falan filan dedi yani bildiğin kaytarıyordu kendini akıllı zanneden arkadaş.
      sonuç olarak klima güzel müşteri hizmetleri ve servis yetkilileri düzgün ama ilk gelen montajcı kapının önünden geçirilmez.
      ben o servisin sahibi olsam kapının önüne koyarım o adamı.
      ama ikinci gelenler tam ustaydı.

klima alacak arkadaşlar benim gibi 12 binlik klimaya 2500-3000 lira veremiyorsanız arçelik alabilirsiniz.
      servis olarakta baktınız sıkıntı mı veriyor eleman pılısını pırtısını toplattırıp gönderin yerine başkası gelir.
      uğraşmaya gerek yok.gördüğüm kadarıyla her markada böyle elemanlar var.

Ah benim değerli kardeşim, bir de servis sahipleri neler çekiyor bu haylaz personellerden anlatamam size. Çok çektim zamanında iyi bilirim.
      Sunmayı hedeflediğiniz hizmet kalitesi ile ortaya çıkan sonuç çoğu zaman bu fikir sığlıkları nedeniyle hüsrana dönüşüveriyordu.
      Aldığı parayı işçi kardeşimiz beğenmez, yapılan işi patron kardeşimiz beğenmez, çıkan sonucu Tüketici hiç beğenmez vs.
      Nice emekçi ustalarımız var alınlarından öpüyorum her birini ama böyle nice haylaz kardeşlerimiz de var ki yaptıkları iş, ürküttükleri kurbağaya değmeyebiliyor.

Bilgi çağında ve bilgiye çok kolay erişilebilen bir dönemde olmakla birlikte maalesef bu zenginlik aynı zamanda bilgi kirliliğine de sebep olabilmekte, neyse ki siz buradan doğru olan bilgiyi alıp, vakum konusunda ısrar etmiş veya vurgulamış ve yapılmasını sağlamışsınız. Aldığı paranın karşılığını vermek isteyen, söyletmeden yapar vakumunu alçısını temizliğini ilave gazını vs.

Neyse Hocam iyi günlerde güle güle kullanınız tam da bayram önü iyi denk gelmiş.

• Binbaşı
      1892 Mesaj
      04 Temmuz 2016 18:35:44
      quote:

Orijinalden alıntı: welowis

Evet haklısınız 2-3 ay için o kadar para verecek bütçeye sahip değilim zaten.

Samsung AR5600 AR12JSFNCWK/SK A++ 12000 Btu/h Inverter Klima
      BAYMAK ELEGANT PLUS 12 CHS A++ İNVERTER KLİMA
      VESTEL BIO PLUS INVERTER 18 A+ KLIMA

Bunlar arasında samsung u düşünüyordum fakat Ado arkadaşımızın bahsettiği güneş ve ısı yalıtımını hesaba katmamıştım. Bayram tatilinin girmesi olumsuz oldu bir an evvel de serinlemek istiyorum. Dediğiniz modele de bakacağım, Teşekkür ederim.

Ekleme: bütçeyi biraz aşacak ama arçelik 18330 model klima nasıl sizce arkadaşlar?

Hocam kime sorduysam 18lik olur dedi bana.aydınlatma, tv, yalıtım,kişi sayısını da ekleyince 30 m2 icin 12 lik yetmez.bende samsung düsündüm ama samsung modellerinin kanatları aşagıdan yukarı dogru açıldıgı icin tavana paralel üfleme yapamıyormuş.3-4 metre karşısında oturanın direk üstüne geliyormuş.Sırf bu yüzden samsungu eledim ben.

• Yarbay
      2124 Mesaj
      05 Temmuz 2016 08:50:35
      Arkadaşlar öncelikle iyi bayramlar,

Tam iş oldu bitti derken (Samsung Üçgen Tasarımlı 18lik) servis ile ilgili şikayetlerden dolayı vazgeçtim, hadi LG Sirius serisi olsun diye bakarken forumdaki şikayetleri gördüm yine olmadı. 10 gün sonra düğünümüz var, ev izmir karşıyaka girne caddesinde, çift cepheden güneş alıyor 6.kat ve 1991 yapımı bina. Tadilatta çift cam yaptırdık ancak diğer dış cephe yalıtımı vs yok. Kışın doğalgaz ile ısınacağız onda da sorun yok. Sadece 39metrekarelik salonu soğutması için bir klima düşünüyoruz. Bütçe olarak 4.000tl'ye kadar gözden çıkardım. Ancak soğutma için hepsinin performansı aynıdır çok para verme derseniz işime gelir. Diğer odaya 1 tane daha taktırabilirim.
      05 Temmuz 2016 11:55:18
      Bayram,kişi sevdiği ile beraber olursa bayramdir
      Yar yoksa boynu bükük gönül dogrulurmu ki, bayramı olsun. Sevdikleri ve sevenleri ile olanlar ne mutlu sizlere bayramınız mübarek olsun

|
      |
      05 Temmuz 2016 12:33:36
      Konunun uzmanı arkadaşlara bir sorum vardı. Yatak odasında klimayı nereye astırmayı tavsiye edersiniz?

Yatağın başı
      Yatağın ucu
      Yatağın yanı

Konum olarak bunlardan hangisi hem kullanım açısından hem de sağlık açısından daha iyi olur?

05 Temmuz 2016 13:37:32

aynen, üçgenler tam karşıya üfleyemiyor, resmen farklı bir şey yapayım derken saçmalamışlar, bizde 2 samsung var, biri üçgen, diğeri maldiv, üçgen olan resmen sıkıntı, içeride biri varken kullanamazsın
      |
      |
      evilonthemove kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      05 Temmuz 2016 13:44:04
      quote:

Orijinalden alıntı: onore

Konunun uzmanı arkadaşlara bir sorum vardı. Yatak odasında klimayı nereye astırmayı tavsiye edersiniz?

Yatağın başı
      Yatağın ucu
      Yatağın yanı

Konum olarak bunlardan hangisi hem kullanım açısından hem de sağlık açısından daha iyi olur?

Aslinda sorunuzun cevabi moda gore degissede karsidan ufleme genelde sikinti arz ediyor. Bas ucunuzda ise ses unsuru etkendir. Bu sartlarda klimanin takili oldugu duvar ile karsi duvar arasina yatak konumlandirmak en ideali. Benim klimam tam karsimda ayak ucunda kaliyor. Basucumda da diger duvar var. Direkt olarak uflemesi bana geliyor ki sogutma modunda saglik yonden cok sakincali. Isitmada insanin hosuna gidiyor ama o da burnunuzu kurutuyor yine. Tabi mesafe de etkendir

|
      |
      05 Temmuz 2016 15:16:11

Teşekkürler hocam.Dediğiniz gibide olabilir kenarları bakırdır belki ama 444 de gelen elemanda bakır dedi

|
      |
      05 Temmuz 2016 15:18:49

Haklısınız hocam,Teşekkürler daha iyileri sizin olsun.

|
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
üniversite
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.