Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Camperz, Camperz Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.190
Cevap
328
Favori
3.173.442
Tıklama
Giriş
      31 Mesaj
      04 Temmuz 2016 02:22:49
      quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: Kemtuz

Ben 5 yıl önce forumda danışarak kılı kırk yararak 2adet Mitsubishi electric Deluxe power 1 adet Mitsubishi heavy inverter aldım. klimalaromdan çok memnunum ısıtma ve soğutma da çok iyiler doğalgaza yeni geçtim. Yıllarca ısınma da da kullandım. klimanin bu kadar isitabildigine kimse inanamadı. servisten temizlik bile yaptırmadim.güçte azalma olmadı. tek olumsuz yanları kumandası çok kötü. ışık siz.klimanin üzerinde de ışıklı derece gösteren bir panel yok.evde lamba açmadan klima yi ayarlayamiyorsun.elektrik tüketimi ekonomik

merhaba arkadaşım.zamanında iyi ürün almanızın memnuniyeti bu işte.heavy olsun me olsun güzel klimalar.sadece şu an heavy nin alt modelleri biraz sıkıntılı gibi dursada piyasadki birçok klimaya on çeker.

Hocam hoş güzel klima almaya karar veren ve sadece fiyat özellik karşılaştırması yapan en anlamayan insan bile ME, Toshiba, Heavy vs markaların zaten iyi başı çektiğini görür :)
      Bu yorumları ısrarla insanların gözüne sokarcasına defalarca üstüne basa basa yazmanıza da gerek yok. İnsanlar bütçesine göre alır, alabilen en iyisini alır alamayan bütçesine göre en iyisini alır. Ama şurda bir algı oluşmuş; "sanki ME, Toshiba, Heavy va almazsan başka hangisini alırsan al paran çöpe gitmiştir!" Bu çok yanlış bir durum. Önemli olan en iyisini değil, bütçeye göre en iyisini tavsiye edebilmektir. Selamlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onbaşı
      31 Mesaj
      04 Temmuz 2016 02:32:57
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam ortaya yazayım istedim. İftara bir hayli vakit vardı bana da oyalanacak yer lazımdı oturdum karaladım işte yanlış bir algı uyandırdıysam mazur görünüz artık.

Şimdi hocam şu japone konusunda aslında (otomotivde belki ayrılabiliriz) çok da ayrılmıyoruz birbirimizden. Ben SONY televizyonların sadece Japon olan üretimlerin Suudi Arabistan'a gönderildiği ancak diğer üretimlerin bizim ülkemize ithal edildiği 1980 li yıllardan beri bu sektörün içerisindeyim.
      DİGİCOM firmasının PİONEER gibi benim çok sevdiğim bir markanın neden sadece Malezya, Endonezya, Taıwan, Singapur üretimlerini ülkemize getirme konusunda ısrar ettiğini de anlamak çok zor olmasa gerek, ben 1992 yılında içerisinde olduğum oto müzik sistemleri sektöründe bu oto sistemlerinin içerisinde kullanılan servo mekanizmasının hangi ilkel şartlarda yapıldığına gözümle şahit olmakla birlikte, Japon üretim Pioneer aynı model ile karşılaştırma şansı da bulmuştum.

Şimdi elbette size klima sektöründen de örnek verebilirim ancak konunun aslında ne kadar geniş kitlelerde etken olduğunu anlatabilmek adına oto müzik sistemlerinden örnek verdim.

Yani konu öyle bir hal almış vaziyette ki hiç bir markaya, Tüketicisini Düşünür güveni oluşmuyor bende. Televizyon bölümünde sıkça yazdığım bir cümle vardır ''Bu işin yerlisi yabancısı yok'' olay bu kadar basit.

Ben ki bir ürünün üretim maliyetleri ortadayken fiyatlandırma politikasını görmüş birisi olarak diyorum ki, garantiyi dahi bize bizim paramızla satan, olası maliyetleri dahi fiyat belirleme politikalarında etken tutan tüm firmalara benim lafım aslında.

Şimdi hal böyleyken, Bu en büyük marka da yine garantiyi dahi bize parayla satıyorken 1 klimaya 3 klima parası vermek bana dokunuyor hocam. Ama tekrar ediyorum dokunsa dahi eher evladiyelik kullanılacaksa ve bütçe elveriyorsa ME alınacak hocam ona lafım yok.

Size müsaade ederseniz bir anımı anlatmak isterim. VESTEL de çalıştığım için özel görevle GÖCEK ZEYTİNADA ya gittim klima arızası için. Şimdi bilenler vardır AHMET NAZİF ZORLU ya aittidr bu ada. yine bilirsiniz ki Ahmet Bey ZORLU holdingin, dolayısı ile VESTEL in sahibidir. Şimdi bu cümleleri okuyunca ''Reklama Geçti'' diye düşünmeyin hemen, konunun vurgu nokyası şurası. Arızasına gittiğim klima MİTSUBİSHİ

Durun hemen yine fesat düşünmeyin ''Adam VESTEL in sahibi o bile MITSUBİSHİ kullanıyor'' diye. Konu bitince anlayacaksınız ne olduğunu.

Şimdi hocam Karayolu ile Göcek Limana Gittim Ekibimle, Oradan Tekne ile aldılar adaya çıktık, Hemen gerekli kontroller vs derken baktık kompresör iptal lakin makine Merkezi Soğutma ve 20 yıl önce kurulmuş. Bu ada Ahmet Bey'den önce UZAN lara ondan önce de Sanırım NADİR'E aitti, yani Güzel ülkemde klimanın adının dahi pek anılmadığı dönemlerde kurulmuş bir sistem. Hocam Kompresör arızalı lakin tabi ki VESTEL olarak benim MITSUBİSHİ kompresörü fabrikadan tedarik etme imkanım yok. Ahmet Bey ile Oturduk konuştuk (Oturduk derken ben esas duruştaydım yanlış anlaşılmasın ) Dedi ki ''Helvacıı (soyadım Helvacı) ne diyorsun Bu klimayı mı tamir edelim yoksa Fabrikadan klima mı getirtelim?''

Sayın Hocam verdiğim cevap aynen şuydu ''Efendim çok güzel bir sistem kurulmuş, makine rüştünü ispat etmiş, kaldı ki bu işin piri MITSUBİSHİ tarafından yapılmış 20 Yıldır sağlıklı çalışıyor, Tüm sistemi kontrol ettim anormal bir durum olmazsa 20 Yıl daha çalışır, Müsaadeniz olursa onarım cihetine gidelim''

Devamında gerekli kurumsal bağlantıları yaptık MITSUBİSHİ den kompresör istedik, helikopterle kompresörümüz geldi takıldı edildi konu çözüldü vs vs.

Şimdi hocam dikkat ederseniz burada devreye yine MANTIK girdi. İşte hep söylediğim gibi ben MANTIK adamıyım MARKA adamı değil, VESTEL markasının daha doğrusu koca holdingin sahibi adamın evinde MITSUBİSHİ sistem mevcut ve ben bu sistemin kalması gerektiği yönde görüş bildirmişim zira markaya güveniyorum, Kendi markamıza güvenmediğimden değil onu da taksam çatır çatır çalışır ama 20 yıl çalışıp bir 20 yıl daha çalışır diyecek kadar güvenim yok elbette.

İşte Caponlar yapmış mı? Vallahi yapmış ben daha neyi tartışayım?

İşte tüm bu bilgiler doğrultusunda Ben de bu imkanlara sahip olsam takarım ME yi bakarım keyfime. Ancak bizler orta direk vatandaşız bu nedenle ben MARKA değeri adı altında para ödemeyi reddediyorum, onun yerine bana uzun yıllar güvence veren alt segment ürünleri tercih ediyorum. Kişisel davranış şeklim bu.

Özetle; benim de yazdıklarım körü körüne düşmanlık değil, kaldı ki inanın hiç bir markaya düşmanlığım yok. Neden düşman olayım yahu ben zaten o markalardan ekmek yiyorum, Bu gün VESTEL de isem yarın ARÇELİK de, 5 sene sonra DAIKIN da olurum iş dünyası bu, Bende bu deneyim, bu bilgi birikim olduktan sonra, hakkımı kim verebiliyorsa onda çalışırım

Hocam forum o kadar enteresan bir yer ki, VESTEL de çalıştığım için pazarlamacı, ME nin fiyat politikasını eleştirdiğim için Yabancı Düşmanı, BAYMAK 5 yıl garanti veriyor bu avantajdır dediğim için Çöpçü, Airfelde alüminyum kit kullanıyorlar ama bu dünyanın sonu değil yahu dediğim için cahil vb gibi aklınıza gelebilecek her şeyi olabiliyorsunuz burada

Çok güzel sohbet oldu, umarım cevap verebilecek bir şeyler yazarsınız

Hocam çok açıklayıcı ve MANTIKLI olmuş! Keşke herkes en iyisini alabilse ama bu mümkün olmadığı için sizin deyiminizle MANTIKLI olarak yaklaşmak en doğrusu.. Selamlar

|
      |

• Teğmen
      220 Mesaj
      04 Temmuz 2016 02:43:28

İyi sahurlar. o zaman Toshiba da bakmistim me den daha pahali idi. Panasonic ise adana da doğru düzgün satan temsilci bulamamistim. uygun fiyatliydi. ama bir anda %20 den fazla zam yaptılar vazgeçtim. me 35 va sanırım 3500 lira . 25 va 2000 lira. Heavy kabaca 9000 Btu 1500 liraya aldım hepsi inverter du.

|
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      04 Temmuz 2016 03:36:08
      Drenaj pompası çok ses yapar mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      3 Not
      04 Temmuz 2016 07:35:46
      quote:

Orijinalden alıntı: heLLDorADo__

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kemtuz

Ben 5 yıl önce forumda danışarak kılı kırk yararak 2adet Mitsubishi electric Deluxe power 1 adet Mitsubishi heavy inverter aldım. klimalaromdan çok memnunum ısıtma ve soğutma da çok iyiler doğalgaza yeni geçtim. Yıllarca ısınma da da kullandım. klimanin bu kadar isitabildigine kimse inanamadı. servisten temizlik bile yaptırmadim.güçte azalma olmadı. tek olumsuz yanları kumandası çok kötü. ışık siz.klimanin üzerinde de ışıklı derece gösteren bir panel yok.evde lamba açmadan klima yi ayarlayamiyorsun.elektrik tüketimi ekonomik

merhaba arkadaşım.zamanında iyi ürün almanızın memnuniyeti bu işte.heavy olsun me olsun güzel klimalar.sadece şu an heavy nin alt modelleri biraz sıkıntılı gibi dursada piyasadki birçok klimaya on çeker.

Hocam hoş güzel klima almaya karar veren ve sadece fiyat özellik karşılaştırması yapan en anlamayan insan bile ME, Toshiba, Heavy vs markaların zaten iyi başı çektiğini görür :)
      Bu yorumları ısrarla insanların gözüne sokarcasına defalarca üstüne basa basa yazmanıza da gerek yok. İnsanlar bütçesine göre alır, alabilen en iyisini alır alamayan bütçesine göre en iyisini alır. Ama şurda bir algı oluşmuş; "sanki ME, Toshiba, Heavy va almazsan başka hangisini alırsan al paran çöpe gitmiştir!" Bu çok yanlış bir durum. Önemli olan en iyisini değil, bütçeye göre en iyisini tavsiye edebilmektir. Selamlar..

@heLLDorADo__ arkadaşım benim başka bir arkadaşla yorumlaşmam neden sizi böyle bir fikire itti.. yada neden kendinize böyle bir durumu görev edindiniz anlamadım.çok değil daha son 2-3 günlük yazılarımın içine baksanız bu yazdığınızı zaten yazan benim sanırım okumadan bir yorum yapma gereği duydunuz.ne demişim kimin parası neye yetiyor ise o kişi için kalite odur.geriye kalan sorun nedir güzel arkadaşım.yeri gelir yorumlar doğrultusunda kaliteyi savunurum yeri gelir kalitesizliği savunurum.öyle bir yazmışsınızki fiyatından dolayı arçelik önerdiğimi görmemişsiniz.çok değil gene birkaçgünlük mazi airfel daylux alın demişimdir gene fiyat ekseninde.geriye doğru birdaha bakın bakalım kimin bütçesini aşarak illa me,daıkın ,toshiba alım demişim?

ben burda herbütçeye uygun tavsiyemi güvendiğim klimalar doğrultusunda yaparım.birilerinin istekleri doğrultusunda bu iş olmaz arkadaş kusura bakmayın.ben x markaya güvenirim tavsiyemi veririm.siz başka bir x markaya güvenirsiniz sizde tavsiyenizi verirsiniz.geriye tüketicinin kendi kararı kalırki buda kimseyi bağlamaz.yani güzel kardeşim tek mesaj yerine veya yanlış fikirlere kapılarak karşı atağa geçmek yerine keşke takip edilse genel durumda ona göre yorum yapılsa sevinirdim.yazdıklarınızdan alınacak değilim,sizede kızacak değilim çünki yazılanlar benim yapmış olduğum bir olay olmadığından üzerime alınmıyorum.

siz diyorsunuz kaliteci,başka biri diyor çinci,başka biri diyor bu adam me ci.......gibi olaylara çok maruz bırakıldığım için sağolsun insanlarımız eline klavyeyi alan kafası esen yazıyorben hep şunu diyorum adalet ekseninden kaymayalım lafım size değil yanlış anlamayalım genel yazıyorum.konu konuyu açar derlerya o misal muhababbet uzuyor işte.şöyle bir foruma son günlerdeki olaylara genel bir bakış yapın.ama sadece klima işine değil forumu gözlemleyin .nasıl bir hal alıyor yada herkes nasıl farklı birşeyler yazıyor göreceksiniz.bizler bütün yazanlara saygı duymak zorundayız art niyet olmadığı sürece.art niyetli yazıyada zaten yapacak birşey yok kendini belli etmiştir ne desek fayda etmez yolunu seçmiştir o kişi.

ben burda kutuplaşmaya yada kutuplaştırma yapan kim olursa olsun karşıyım arkadaşım kimse kusura bakmasın.insanları bir o yana bir buyana çekmenin manası yok hırslar yüzünden.forum olarak bırakın hadi insan olarak yakışık almayan bir durum.bu forum yıllarca yeterince kutuplaştırma gördü.yeterince insanlarımız bir oraya bir buraya birilerinin istekleri doğrultusunda çekildi zaten.bu duruma dur diyenlerden biriside benim.çok şükürki o günlerin baş aktörleri şuan aramızda yok.ha birileri yeni bir aktörlük yapma çabasında yada başka artniyet içinde ise zaten kendini belli ediyor.onun değerlendirmesinide sayın yönetim yapar.

konu uzadı biraz sizde kusura bakmayın arkadaşım.laflarımın size değil genel olduğunu anlamışsınızdır inşallah.hepimizin amacı aynı yola çıkarken birbirimizi kırmadan ilerleyelim.benim amacım kendi bilgim doğrultusunda insanlara yardımcı olmak.olup olamadığımıda gene forumdaşlar değerli kardeşlerim değerlendirir.bir kişi öyle dedi diğeri böyle dedi yarışına girmiyorum.kendi karşı çıktığım hatta durun dediğim bir olayada kendimi sokmam kimseninde beni oralara sürüklemesine izin vermem.yapanada durun derim doğal olarak.tepkimi veririm bir forumdaş olarak insan olarak.

herkes herşeyi yazmakla özgürdür itici ,kırıcı,karalama,zan altında bırkma,hakaret ........gibi art niyet olmadıkça.bizede saygı göstermek düşer.burası bir sosyal paylaşım platformu.ondan öte benim için gerçek bir okul, arşiv ,bilgi hazinesi.bütün bunların değerini bilen bir forumdaş olarak diyorumki kardeşlerim birbirimizi kırmak normal yaşamımızda nasıl hoş bir durum değilse burdada aynı.hepimiz insanız sinirlenebiliriz yanlış yazabiliriz ,istemediğimiz hata elimizde olmadan yapabiliriz.önemli olan bu hatayı anlayıp aynısını tekrar etmememiz.ben kırıcı olmaktan yana bir aile ortamında burda kaynaşalım istiyorum.hiçbirimiz baki değiliz gelip geçiciyiz ne gerek var şu üç günlük dünyada kalp kırmaya.hepimizin bu dünyadan götüreceği belli kardeşlerim.

yazı biraz uzun oldu sürçü lisan ettiysem affola.bilmeden yanlış birşey yazmışsamda tüm forumdaşlardan özür dilerim.mutlu kalın sağlıcakla kalın.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      3 Not
      04 Temmuz 2016 07:45:25
      quote:

Orijinalden alıntı: Styric

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Styric

Merhabalar. Aslen daikin istiyorum lakin fiyat olarak çok geliyor. Bütün beyaz eşyalarım ve kombi bosch marka.

Acaba bosch klima mı alsam?

B1ZMI12725

bu modeli beğendim. 25 metrekare salon için 12btu yeterli geliyor bana sadece soğutma yapılacak. bosch fason yaptırıyor midea firmasına. Fikriniz nedir acaba? teşekkürler.

merhaba arkadaşım.bazı bilgilere vakıfsınız zaten.sadece soğutmada iş görür sıkıntı yaratmaz .burda fiyatı baz almak lazım.ne kadara buldunuz çünki sadece soğutma için ekenomik fiyatlı klimalarda var.tabiki servis hizmeti boscta biraz daha iyi.beyaz eşyaları zaten kendini kanıtlamış durumda.klima olarak servis hizmeti hakkında bilgim yok ama kimseyide mağdur etmez bosch.itibarlı bir firma nede olsa

Yorumunuz için teşekkür ederim. bayi ile görüştüm montaj dahil 2000 TL'ye bıraktılar. 9 taksit şeklinde.

Yeni evime her şeyi bosch aldım 7-8 bin TL kadar alışverişim oldu bayi bu fiyata bıraktı en son. Görevlide gayet başarılı olduğunu söyledi. Sanırım tercihim bosch olacak. Teşekkürler.

Not: Piyasası 2250-2500

o zaman şimdiden hayırlı olsun diyelim kardeşim.yorumlarınızı değerlendirmenizi inşşallah ileriki günlerde bizimle paylaşabilirseniz seviniriz.
      |
      |

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      04 Temmuz 2016 09:35:48

Alacağın pompaya göre değişse de, özellikle bazılarının bir hayli sesi olduğunu söyleyebilirim, hele bir de arasıra su kalmadığında ses seviyesi tavan yapıyor.
      |
      |
      OnurFB1453 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      04 Temmuz 2016 10:29:26

Hocam bilgiler için teşekkür ediyorum bir konuyu hesaplamak için sormuştum.

Siz 2011 Yılında ME35VA için 3500TL ödediğinize göre, 2011 yılı Merkez bankası kayıtlarında dolar ortalamasını 1.577 olarak kabul edersek 3500 / 1.577 = 2219 dolar ödemişsiniz kabul ediyorum.
      Bu günün kuru ile 2219 x 2.888 / 100 = 6.324TL sonucuna ulaşırız ki Bu günün şartları ile bir klima için çok iyi para. Elbette ki ürünleri yıllarca sorunsuz kullanarak ve inverter tasarrufu ile bu para çoktan kendisini amortise etmiş.
      Yani ME fiyat politikasında zerre kadar oynamamış yerinden, kalite politikasından da ödün vermemişse tebrik etmek lazım. (Ben halen bir klimaya bu paraları vermem o ayrı konu )

Öte yandan Google verilerinde bazı modellerde halen 3500TL bantlarında ME ürünleri görünce, Sonuçta ithal olan bu ürünlerin dolar kuru bu derece yükselmişken nasıl olup da halen 5 yıl öncenin TL bantlarında satılabildiği de kafamda soru işareti oluşturmuyor değil.
      Neyse onu da kendimin ME model bilgisizliği konusunda cehaletime vereyim

Tekrar teşekkürler hocam
      |
      |
      Kemtuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      797 Mesaj
      04 Temmuz 2016 10:34:56
      Merhaba,
      30metrekarelik bir salona soğutma için kullanılacak klima arıyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?
      Ekleme: bütçe maksimum 2500tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi welowis -- 4 Temmuz 2016; 10:51:53 >
      04 Temmuz 2016 10:36:27
      Günaydın arkadaşlar hayırlı sabahlar Arefeniz mübarek olsun

04 Temmuz 2016 11:46:34

Klimayı soğutma amacı ile kullanacağım. Şehir urfa 6.kat yalıtım bildiğim kadarıyla yok(tuğla bina)
      |
      |
      Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      04 Temmuz 2016 12:06:48

Biraz daha detay çok iyi olurdu ancak teknik olarak 30m2 için 12000BTU nun üzerine çıkmanızı tavsiye ederim. (sadece soğutmada izolasyon kuvvetli ve güneşş etkisi az ise 12000BTU yeterli olabilir)

Bölgenizin neresi olduğu, bölgenizde hangi markadan daha kaliteli ve hızlı servis hizmeti alacağınız yine önemli etken konulardır.

Mümkün olan en uzun garantiyi almak tüketici mantığına en yatkın davranış şeklidir, bu anlamda 5-7 yıl gibi garanti veren markaları araştırabilirsiniz.

Ön plana çıkması gerekenler

Uzun garanti
      Yaygın Servis Ağı
      Bölgenizde Tanıdığınız bildiğiniz servis etkisi
      ürün ile ilgili daha önce kullananlar tarafından yapılmış yorumlar ve şikayet endeksleri
      Ürünü yerinde gidip canlı canlı Plastik kalitesi açısından inceleme imkanı vb
      |
      |
      welowis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      04 Temmuz 2016 12:21:24

Detay kısmı aklıma gelmedi hiç, haklısınız.
      İzolasyon kuvvetli değil ve izmir için alacağım ama bulunduğum bölgede hangi markanın nasıl hizmet verdiği hakkında bir bilgim yok. Bir de kiradayım ilerde taşınma ihtimalim de var o yüzden daha çok fazla elektrik yakmayan ve odayı soğutacak güce sahip olmasına bakıyordum. Bu bağlamda önereceğiniz marka-model var mıdır?
      Teşekkürler.
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      04 Temmuz 2016 12:31:32

Bende 30m2 salon ve sogutma amaçlı 18 lik yeni seri airfel ltxn50u aldım internetten.daha klima gelmedi saglıklı bi yorum yapamam ama araştırmalarım sonucu parasina göre iyi gibi geldi bana.kullananlar memnun.midea üretimiymiş.daikin servisleri bakıyor.gönül mitsubishi vb.almak ister ama onların fiyatı 2 misli.yazın 2-3ay sogutma amaçlı çok para vermeye gerek yok diye düşündüm

|
      |
      04 Temmuz 2016 12:52:19
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

quote:

Orijinalden alıntı: sayaga

Tercihimi Panasonic Etherea Kit E18 den yana yaptim.hemen taktilar.Cihazdan ilk izlenimlerim soyle.Oncelikle servisi iyi is cikardi temiz is yaptilar vakumlamayida yaptilar.Cihaz genel olarak beklentilerimi fazlasiyla karsiladi.suan sogukta kullaniyorum.Tek sorun diyebilecegim durum ic ünite biraz sesli 1.fanda ses normal ama 5.fana alinca biraz ses cikartiyor ama cok fena üflüyor cihaz 18000 lik okadar olsun diyorum ben.budurum beni cok rahatsiz etmedi.Butun ozellikleri gayet iyi calisiyor.Dis ünitese ses duymadim gayet iyi.Genel olarak ilk izlenimlerim bunlar.Ben cihazdan cok memnunum.

Haydi bakalım hayırlısı olsun hocam.
      Allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin. fan sesi duymanız normal hocam, kontrolör mantığı ile baktığınızda dikkatinizi çekecek çok şey bulursunuz. Bu gün yüzünüze yelpaze sallasanız onun dahi rüzgar sesini duyduğumuzu düşünürsek eğer havanın kendisinden kaynaklanan o ses gayet doğaldır diye düşünüyorum. Önemli olan cross fanı çeviren motor sesini duyup duymadığınızdır ki zannetmiyorum bunun olacağını.
      Bayram önü sizi sevindirdilerse Allah da teknik ekibimizi sevindirsin inşallah

Eyvallah çok TSK ederim.aynen söylediğin gibi dusunuyorum.teknik servis sağolsun bize çifte bayram yaptirdi.

|
      |

• Yüzbaşı
      797 Mesaj
      04 Temmuz 2016 13:00:20

Evet haklısınız 2-3 ay için o kadar para verecek bütçeye sahip değilim zaten.

Samsung AR5600 AR12JSFNCWK/SK A++ 12000 Btu/h Inverter Klima
      BAYMAK ELEGANT PLUS 12 CHS A++ İNVERTER KLİMA
      VESTEL BIO PLUS INVERTER 18 A+ KLIMA

Bunlar arasında samsung u düşünüyordum fakat Ado arkadaşımızın bahsettiği güneş ve ısı yalıtımını hesaba katmamıştım. Bayram tatilinin girmesi olumsuz oldu bir an evvel de serinlemek istiyorum. Dediğiniz modele de bakacağım, Teşekkür ederim.

Ekleme: bütçeyi biraz aşacak ama arçelik 18330 model klima nasıl sizce arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi welowis -- 4 Temmuz 2016; 13:27:26 >
      |
      |
      evilonthemove kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      04 Temmuz 2016 14:11:45

Hocam ben marka model firma önerisinde bulunmuyorum ancak tavsiyem uzun garantili ürünlerden tercih etmeniz yönündedir.
      Bunlar da BAYMAK-UĞUR BEKO-ARÇELİK benim bildiklerim
      BAYAMK için ürün kalitesi beğenilse de bazı bölgelerde servis sorunu yaşandığı geri dönüşleri aldık buradaki arkadaşlardan
      Uğur konusunda fikrim yok
      BEKO/ARÇELİK zaten Türkiye de en yaygın servis ağı ve bana göre kalitesine sahip markalardandır diye düşünüyorum.
      Ücretsiz keşif hizmetleri mevcut bana kalırsa çağırıp fikir alabilirsiniz.
      |
      |
      04 Temmuz 2016 14:16:41
      quote:

Orijinalden alıntı: welowis

Evet haklısınız 2-3 ay için o kadar para verecek bütçeye sahip değilim zaten.

Samsung AR5600 AR12JSFNCWK/SK A++ 12000 Btu/h Inverter Klima
      BAYMAK ELEGANT PLUS 12 CHS A++ İNVERTER KLİMA
      VESTEL BIO PLUS INVERTER 18 A+ KLIMA

Bunlar arasında samsung u düşünüyordum fakat Ado arkadaşımızın bahsettiği güneş ve ısı yalıtımını hesaba katmamıştım. Bayram tatilinin girmesi olumsuz oldu bir an evvel de serinlemek istiyorum. Dediğiniz modele de bakacağım, Teşekkür ederim.

Ekleme: bütçeyi biraz aşacak ama arçelik 18330 model klima nasıl sizce arkadaşlar?

VESTEL i severim ama VETSEL ürünleri bana pahalı geliyor açıkçası.
      Bu nedenle ana marka olarak VESTEL e 2000 ödemek yerine 2 inci ana markası olan REGAL'e 1800, Veya Alt markası olan FINLUX'e 1700 ödemek sanki daha makul (rakamlar farazidir)
      Neticede VESTEL ne ise REGAL ve FINLUX de aynı, ve hatta eğer ekonomik ise ALTUS da araştırabilirsiniz netice de o da ARÇELİK alt markasıdır.

5 yıl garantili BAYMAK ile 7 yıl garantili BEKO bana cazip gelir bu listede, SAMSUNG 30 hazirana kadar 5 yıl garantili ürün satmıştı ancak güncel durumları nedir bilmiyorum.
      Tüm bunların yanısıra bu markaların Şikayet endekslerini ve Şikayetlerin % kaçının kurum tarafından teşekküre çevrildiğini de kontrol etmenizi tavsiye ederim hocam.

• Yarbay
      2472 Mesaj
      04 Temmuz 2016 15:46:10
      s.a ado hocam nasılsınız

kipa da altus 18,000 btu klima 2500 tl nasıl altus
      04 Temmuz 2016 15:50:35
      merhaba arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu bütçeme ve isteklerime uygun olan A+ sınıflı arçelik 12310 u 1750 tl ye 9 taksitle aldım.(bonusun kampanyalı çay makinasını almadım onunda düşülmüş hali.)
      aslında aklımda A++ olan ve klimanın üstünde derece yazan 12410 vardı ama stokta yoktu gezdiğim yerlerde.
      şimdilik çok memnunum cihazdan,kumandasıda harika sağa ve sola hareket kanatları ekranda görünüyor.

servisten yana biraz sıkıntım oldu oda biraz benden kaynaklı çünkü araya sıkıştırmalarını rica ettim ve aldığımın ertesi günü servis akşam geldi,gelen eleman perişan olmuş kapasitesinin üstünde çalışmaktan.
      dış üniteyi yere tam sabitleyemedi eleman,ertesi gün servisle görüştüm hemen başka bir ekip geldi ve dediklerimi yaptı.

bakır boru takıldı ve vakumlama yapıldı.
      vakumlama için gelen eleman size kim dedi vakumu,sıfır cihazı bozar falan filan dedi yani bildiğin kaytarıyordu kendini akıllı zanneden arkadaş.
      sonuç olarak klima güzel müşteri hizmetleri ve servis yetkilileri düzgün ama ilk gelen montajcı kapının önünden geçirilmez.
      ben o servisin sahibi olsam kapının önüne koyarım o adamı.
      ama ikinci gelenler tam ustaydı.

klima alacak arkadaşlar benim gibi 12 binlik klimaya 2500-3000 lira veremiyorsanız arçelik alabilirsiniz.
      servis olarakta baktınız sıkıntı mı veriyor eleman pılısını pırtısını toplattırıp gönderin yerine başkası gelir.
      uğraşmaya gerek yok.gördüğüm kadarıyla her markada böyle elemanlar var.

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Blogio
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.