Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1660. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16581659166016611662
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bu proje çok moda bu aralar lakin her seferinde uyarma gereği duyuyorum ki klima kullanımı TEK ALAN mantığı üzerine kuruludur. yine de alacağınız klimanın gücüne ve evin fiziksel durumu ile klimanın konumlandırıldığı noktaya göre başarı şansınız var.
    ''Havayı Kırsın Yeter'' mantığı ok, ancak performans sakın beklemeyin bu kullanım mantığından, en büyük avantajınız ise, 9-12 arasında çok abartılı rakam farklarının olmamasıdır.
    Eğer lider markalardan almıyorsanız zaten ne alsanız 3 aşağı 5 yukarı aynıdır bu anlamda seçtiğiniz klima sizin işinizi görecektir. bölgenizdeki servis hizmetlerini sorgulamayı unutmayınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gsemre

Klima almayı düşünüyorum. Aldığım fiyatlar:

Düşündüklerim
    ME MSZ-SF42 4250 TL taksit (4150 Peşin)
    Daikin Shira FTXS42K 4100 TL taksit

Plase
    Airfel LTXN50UV1B 2500
    Bosch B1ZMI18725 3350

Kendim de SF42 kullanıcısıyım ve memnunum cihazımdan.

Sizce hangisini almalıyım?

merhaba arkadaşım.me kullanıcısı olarak diğer seçeneklerinizden biraz zor tad alırsınız.ama soğutma içinse en uygun bütçeliyide alsanız sizin işinizi görür.tabi bir me performansı beklememek kaydıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATTN

Merhaba
    21 m2 konteyner için yaz ve kış kullanılmak üzere klima önerir misiniz?

merhaba arkadaşım.bütçeniz elverişliyse üst klasman güvenilir bir klima almanız.ve bu işi layıkıyla yapan gerçekçi firmalardan almak lazım.benim kullanım düzeyindede hizmet düzeyindede sınırları olmayan mitsubishi elektiriktir tavsiyemdir.m2 niz için konteyner olduğu için sf25 ve işinizi paşa paşa görecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

Öncelikle herkese iyi akşamlar, Cuma akşamınız mübarek olsun arkadaşlar. Evi taşıdık klimada dün tekrar taktakıldı. Montajdan sonra vakumluma 20 dakika kadar yapıldı ve gaz kaçağı için 15 ila 20 dakika arası beklendi. Servis elemanlarına gaz ölçümü yaptınızmı diye sordum ancak gaz kaçağı olmadığı için ölçüm gerek yok dediler. Aslında ölçüm yapmaları gerekirdi diye düşünüyorum. Ne dersiniz üstadlar.

değerli hocam merhaba nasılsınız.gözlerimiz sizi sık görmeye alıştı kaybolmayın lütfen ara sıra böyle girin gözlerimiz sizi aramasın.gerçi bu günlerde bende sık girmiyorum.gördümki çok nankör insanoğlu var miğdem bulanıyor sık girmiyorum o yüzden.ama çok şükürki sizin gibi kendini bilen saygılı değerli hocalarımız insanlarımız var.sorunuza gelirsek rahat olun hocam kafanızı kemirmeyin sıkıntı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

bu nasıl dostlar 1.450tl civarı fiyatı var,
    ben özellikle hava üflediği kapağın yukarıya aşağıdan doğru katlanmasını istiyorum, diğer türlü altında durulmuyor, bu model öyle.

Midea Modern Star MSEW-09 Elegance 9000
    http://www.modernklima.com.tr/Elegance2016

merhaba arkadaşım.fiyatına göre güzel klimadır.forumda kullanıcıları var genel durum memnunlar.flapları olması gerektiği gibi yani sizin istediğiniz gibi.gerçi resim modernstara ait değil ama sapolsun saygıdeğer warrior hocam yakalamış olayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghostkiller1 -- 2 Temmuz 2016; 20:05:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Öncelikle herkese iyi akşamlar, Cuma akşamınız mübarek olsun arkadaşlar. Evi taşıdık klimada dün tekrar taktakıldı. Montajdan sonra vakumluma 20 dakika kadar yapıldı ve gaz kaçağı için 15 ila 20 dakika arası beklendi. Servis elemanlarına gaz ölçümü yaptınızmı diye sordum ancak gaz kaçağı olmadığı için ölçüm gerek yok dediler. Aslında ölçüm yapmaları gerekirdi diye düşünüyorum. Ne dersiniz üstadlar.

değerli hocam merhaba nasılsınız.gözlerimiz sizi sık görmeye alıştı kaybolmayın lütfen ara sıra böyle girin gözlerimiz sizi aramasın.gerçi bu günlerde bende sık girmiyorum.gördümki çok nankör insanoğlu var miğdem bulanıyor sık girmiyorum o yüzden.ama çok şükürki sizin gibi kendini bilen saygılı değerli hocalarımız insanlarımız var.sorunuza gelirsek rahat olun hocam kafanızı kemirmeyin sıkıntı yok.

Evvela herkese hayırlı ramazanlar hayırlı akşamlar. Şahsım için yazdıklarınız için çok müteşekkirim. Bu sizin ve kalbinizin güzelliği saygıdeğer üstadım. Nasılsınız sıhhat ve afiyetde siniz inşallah? Yine de siz değerli üstadların fikrini almak istedim. İlk kurulum kadar temiz bir kurulum olmasa da eh işte. Ev telaşesin den pek fırsat bulup giremiyor idim. Artık ara sıra uğrarım Allah'ın izniyle. Şimdi den sağlık ve esenlikler içinde Ramazanı Şerifinizi kutlar, selam eder, en derin hürmetlerimi sunarım saygı değer üstadım. Sağlıcakla kalın hep mutlu kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 2 Temmuz 2016; 20:41:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alinti: mvpeko

hocam ilgi için tesekkürler..
    Antalyada yasiyorum..5 yillik bina..ara kat..yalitim fena degil..15 m2 oturma odasi ve çocuk odasi 20 m2 yatak odasi ve 27 m2 salon için alacagiz..çocuk odasi için 9000 yatak odasi ve oturma odasi için 12000 btu yeterli diye düsündük..
    Diger markalara bulasmayi düsünmüyorum..daikin tegoraya baktim..fiyatlar yakin ama HJ serisinden daha memnun gibi kullanicilar..midea inceledim biraz..plastik aksam asiri kalitesiz geldi bana..arçelige baktim..en iyisi HJ den daha fazla tüketiyor..
    bütçeyi arttirma imkanim olsa düsünmeden SF alacagim..
    yatak odasi ve çocuk odasi için 9000 lik HJ yeterli gelir mi sizce_?bu odalar kuzey de kaliyor..günes görmüyor diyebiliriz..

me tabiki kalitede heryönüyle kendini belli eder plastiğinden çalışmasına kadar.15 m2 ye hj kesin yeter zaten onda sıkıntı yok.20 m2 yatak odası için derseniz çok soğuklarda ısıtması biraz zaman alabilir.27 m2 derseniz 12 likle hiç kapatmadan kurtarırsınız gibime geliyor.bence en güzeli ücretsiz keşif ekibini çağırın detaylı inceletin.görünüşe göre üç klima alacaksınız ve bunu iyi değerlendirin.bayiler ile sıkı bir pazarlığa girin.bayiler arası farklar çok o yüzden bulunduğunuz ile göre bütün hepsini gezin fiyat aslın derim.hangi ildesiniz bu arada.belki üç klima olur ise sürekli oturduğunuz yere sf alabilirsiniz güzel fiyat veriseler.dilerimki gönlünüzden geçen olsun.

Hocam tavsiyen uzerine mitsubishi hj35 aldim..montaji tamamlandi..servis vakumlamayi da yapti..temiz calistilar sagolsunlar. ilerleyen zamanlarda kullanim yorumlarini da eklerim..
    Ilk izlenim olarak sunu belirteyim..bugun golgede 41 dereceyi gordum aracimda..bos odalari 24 derecede cok guzel soguttu..gayet sessiz calisti..
    Kumandasi inanilmaz dandik geldi bana..babamlarda 90li yillardan kalma arcelik var..onun kumandasi bile cok saglam duruyor..kumandanin fiyati da 260 tl imis bu arada..
    Montaj sonrasi birkac resim..1. Resim oturma odasi..2. Resim arka odada duvara gizleme..tadilat tamamlanmadan..3. Resim yatak odasi..ebeveyn banyosundan asma tavan icinde kaldi borular..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mvpeko -- 3 Temmuz 2016; 0:20:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• burda klima tavsiyesi isteyenler çok dikkatli olmalılar, zamanında çin markaları övüp yere göğe sığdıramayan üçkağıtçılar vardı, şimdi marka değiştirip aynı işi bir sürü hesap açarak yapanlar hala mevcutlar maalesef; herkese tavsiyem çok dikkatli olun yoksa burdaki dolandırıcılar yüzünden canınız yanabilir.
  • quote:

quote:

quote:

Evvela herkese hayırlı ramazanlar hayırlı akşamlar. Şahsım için yazdıklarınız için çok müteşekkirim. Bu sizin ve kalbinizin güzelliği saygıdeğer üstadım. Nasılsınız sıhhat ve afiyetde siniz inşallah? Yine de siz değerli üstadların fikrini almak istedim. İlk kurulum kadar temiz bir kurulum olmasa da eh işte. Ev telaşesin den pek fırsat bulup giremiyor idim. Artık ara sıra uğrarım Allah'ın izniyle. Şimdi den sağlık ve esenlikler içinde Ramazanı Şerifinizi kutlar, selam eder, en derin hürmetlerimi sunarım saygı değer üstadım. Sağlıcakla kalın hep mutlu kalın.

Gönlüne sağlık değerli hocam.bilmukabele aynı dileklerimle selamlıyorum sizi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    Öncelikle bu konuda yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Özellikle Ghostkiller hocam, son 2 günüm sizin önerilerinizi okumakla, sonrasinda google'dan model aramakla geçti. Ama sıkıştım. O yüzden, en azından kafa karışıklığım geçsin, içimde kalacağına sorayım dedim:)

Öncelikle japoncu olduğumu belirteyim. Mazda, panasonic, lumix, sony, mitsubishi favori markalarımdır (sebebi topluma oynamak yerine görevlerini adam akıllı ve en az sorunla yerlerine getirirler. Bu yüzden de koreliler, fransızlar, almanlar kadar tutulmazlar. Bu hak yenmeden dolayı da ayrı bir sempatim vardır.)

Neyse, asıl konuya dönersek. 16m2lik odam için (salon değil ama gün içerisinde de vakit geçiririm) 9000lik klima bakıyoruz. 2500 ile çıkmıştık yola, aslında daikin olsun diyordum ta ki alt modellerinin fason olduğunu ögreninceye kadar. Sonra sizin sıralamanızi gördüm, Me, panasonic kit ve midea mission (blanc da aynı bence). Şuan kafam karıştı çünkü gönlümden bir japon geçiyordu. Özellikle mitsubishi. Fakat fiyatların dengesiz olması içimde ukte bırakıyor. Çünkü burada arkadaşların 2150'ye taksitli fiyat aldıgı hj serisini ben zar zor 2550'ye buldum. Özellikle dm35 serisinin fiyatını itakyada *italyada okurken gittiğim mağazada) 650euroya satıldığını gördüm ve bu gibi nedenlerden inanın bu klimalardan hangisi bayisine en az kâr getiriyorsa (yani en az hangisinde kazıklanıyorsam) o markayı seçmek gibi fikirler geliyor aklıma.

Sizce 2550ye hj serisi mi, 2150ye panasonic mi yoksa 1800e midea blanc mı tercih etmeliyim? Sorunsuzluk, verimlilik, uzun yıllar mutlu mesut kullanma bekleyen ve sadece 16m2lik bir oda için düsunen biri olarak. Tabi ısıtma olarak da kullanılacak fakat gerçekten cok nadir, bu sene sadece toplasam 1 ay elektrikli sobayı tek diş olarak kullanmışımdır.

Ve sizce hj serisine kaç paraya kadar vermek akıl kârıdır. Bir de önerdiğiniz bir internet sitesi, veya İzmir'de bir bayii var mıdır? Teşekkür ederim şimdiden

• quote:

Orijinalden alıntı: Müteferric

Öncelikle bu konuda yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Özellikle Ghostkiller hocam, son 2 günüm sizin önerilerinizi okumakla, sonrasinda google'dan model aramakla geçti. Ama sıkıştım. O yüzden, en azından kafa karışıklığım geçsin, içimde kalacağına sorayım dedim:)

Öncelikle japoncu olduğumu belirteyim. Mazda, panasonic, lumix, sony, mitsubishi favori markalarımdır (sebebi topluma oynamak yerine görevlerini adam akıllı ve en az sorunla yerlerine getirirler. Bu yüzden de koreliler, fransızlar, almanlar kadar tutulmazlar. Bu hak yenmeden dolayı da ayrı bir sempatim vardır.)

Neyse, asıl konuya dönersek. 16m2lik odam için (salon değil ama gün içerisinde de vakit geçiririm) 9000lik klima bakıyoruz. 2500 ile çıkmıştık yola, aslında daikin olsun diyordum ta ki alt modellerinin fason olduğunu ögreninceye kadar. Sonra sizin sıralamanızi gördüm, Me, panasonic kit ve midea mission (blanc da aynı bence). Şuan kafam karıştı çünkü gönlümden bir japon geçiyordu. Özellikle mitsubishi. Fakat fiyatların dengesiz olması içimde ukte bırakıyor. Çünkü burada arkadaşların 2150'ye taksitli fiyat aldıgı hj serisini ben zar zor 2550'ye buldum. Özellikle dm35 serisinin fiyatını itakyada *italyada okurken gittiğim mağazada) 650euroya satıldığını gördüm ve bu gibi nedenlerden inanın bu klimalardan hangisi bayisine en az kâr getiriyorsa (yani en az hangisinde kazıklanıyorsam) o markayı seçmek gibi fikirler geliyor aklıma.

Sizce 2550ye hj serisi mi, 2150ye panasonic mi yoksa 1800e midea blanc mı tercih etmeliyim? Sorunsuzluk, verimlilik, uzun yıllar mutlu mesut kullanma bekleyen ve sadece 16m2lik bir oda için düsunen biri olarak. Tabi ısıtma olarak da kullanılacak fakat gerçekten cok nadir, bu sene sadece toplasam 1 ay elektrikli sobayı tek diş olarak kullanmışımdır.

Ve sizce hj serisine kaç paraya kadar vermek akıl kârıdır. Bir de önerdiğiniz bir internet sitesi, veya İzmir'de bir bayii var mıdır? Teşekkür ederim şimdiden

Merhaba değerli kardeşim.okadar güzel yazmışsınızki bazı şeyleri tamamen size katılıyorum.bende şu an piyasada japonlar kadar klima işinde ilerleyen ve başarılı olmayan firma olduğu sürece japon taraftarıyım.ben birçok marka kullandım bizzat ama japonların bana verdiği dönüşü diğer x markalar yapamadı.

Burda tabi bütçe rol oynuyor.hepimizin bütçesi bir değil olamıyor.herkes az paraya bu işi çözmek derdinde doğal olarak.günümüzde kalite her sektörde olduğu gibi klima sektöründede pahalı.ama şu bir gerçek klimada kar marcı yüksek.özelikle ithal edilen yabancı markalarda çok çok fazla.sizde zaten bizzat görmüşsünüz fiyat adaletsizliğini.neden böyle oluyor neden bizim insanımıza bu yapılıyor çok tartışılır.bende x bir firmanın satış listesini gördüm resmen şaşkınlıktan dondum.300.350 euroya gelen bir cihazı bize 2500,3000 tly satıyorlar.böyle adaletsizlik olsa olsa bizim ülkemizde olur heralde.bir denetim belirli bir standart getirilmedikçe serbest piyasa bizim insanımızı yemeye ezmeye kandırmaya devam edecektir.

Sırunuza gelelim kardeşim.ben sizin istediğinizi anladım ve bunun karşılığı hj serisidir düşük bütçeyle.ne panasonic nede midea kalite bazında verim bazında size beklentinizi vermez.iş yaparlar fakat sizin görüş açınız hizmet beklentiniz doğrultusunda başarısız olabilirler.
    İzmir klima cenneti bütün bayilerden fiyat aldınızmı bilemiyorum ama hj için biraz daha aşşa olmalı fiyat.çok uyguna alan kardeşlerimiz oluyor.sonuçta hepsininde kar marcı aynı.biri ucuza veriyorsa diğeride neden vermiyor.bence bayileri biraz daha zorlayın.az kar alıyoruz derler yeminler ederler hepside satış tüketiciyi ikna etme politikası.

Midea blanc panasonicten geride kalır verim kalite performans bakımından.mission serisi bana göre orta karar.kullanıcıları memnun çok stabil çalışan bir cihaz.ama ben me yi değişmem o ayrı konu.bütçe meselesi kardeşim kimin bütçesi neye elverişli ise kalite odur işin gerçeği.

Her cihaz kendi çapında iş yapar.özellikke soğutmada kolay kolay başarısız olmaz.ama kalite verim derseniz işte o değişir.
    Me nin internet satışı yok bildiğim.ama izmirde güncel olarak fiyatlarını takip ettiğim net üzerinden moment klima var.ne derecede bir bayidir hiç fikrim yok.sadece fiyatları netde veren güncel tutan nadir bir firma.şu anki listeleri indirimli gibi gözüksede liste fiyatı üzerinden yüzde on indirim uygulayan hatta azdaha aşşa satan bayiler varki uyguna alabiliyor arkadaşlar.eskiden bu değişken fiyatlar yoktu me de.sabit tutulurdu genelde.son zamanlarda gördüğüm piyasaya ayak uyduruyorlar yada x bir firmanın piyasayı alt üst etmesine karşı bir hamlemidir bilemiyorum.hep dediğim söz klima piyasası kurtlar sofrası.bir firma piyasayı sallayabiliyor değişik satış strajesiyle.karşı firmada ona istinaden atak yapıyor.tabi bu olaylar iki yada üç büyük arasında yaşanılan olay.burda olanda biz tüketicilere oluyor.altta kalanın canı çıksın misali tuddurmuşlar biryol gidiyorlar.hayırlısı olur inşallah bizler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghostkiller1 -- 3 Temmuz 2016; 5:44:39 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ÜSTAT salonum 25 m2 hem soğutma hemde ısıtma amacıyla MİTSUBİSHİ Electric MZS-FH Kirigamine Duvar Tipi Split Klima Serisinden 25VE-35VE KLİMA veya Samsung AR9500 AR12HSSFCWK 12.000 Btu A++ Inverter Klima almayı düşünüyorum. en ideali hangisi yardımcı olursanız memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinmetin2 -- 3 Temmuz 2016; 11:34:53 >
    Çok teşekkürler cevabınız için. Gerçekten de dediğiniz gibi. Bu yüksek kar marjlarının sebebini ben sorgulamayan ve kendine değer vermeyen halkımızda buluyorum (her ne kadar kimileri kendini beğeniyor, bilmiş bilmiş görünse de, içlerinde yatan kompleksten dolayı bu markalar bu fiyatları çekiyor). Yani demek istediğim, insanlarımız bu klimayı ihtiyaçtan çok lüks bir şey olduğunu düşündükleri sürece markalar da bunun karını yiyor (misal avrupadaki otomobil fiyatları, Türkiyedeki otomobil fiyatları). Eskiden araba alamıyorduk buna da şükür diye diye birileri zengin oluyor. Dediğiniz gibi bir yasal düzenleme olsa çok iyi olur, ama bu fiyatlar o yasaları koyanların da (vergi) işine geliyor. Neyse daha fazla uzatmayayım, yoksa sinirimden klima almak yerine sadece yelpaze ile yetineceğim :)
    Söylediğiniz internet sitesini araştırdım, aradım ama bayrama girdik artık ulaşamıyorum. Yarın da arayayacağım, en azından 2400'e indirmeye çalışacağım. Aslında fazla fiyat indiremememin bir sebebi de sadece telefondan fiyat almam sanırsam. Son fiyat ne olur diyorum, 100 lira indirip söylüyorlar. Kimisi pişmiş, o zaman başka yerden alın diyorlar. Aslında birkaç önce alsaydım, bu kadar pişmiş takılamazlardı ya neyse, Çok teşekkür ederim size yine;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Her kullanıcının kişisel görüşür vardır son derece saygı duyarım. Kimisi Japoncudur, kimisi Amerikancı, kimisi yerlici vs.
    Ben ise hiç bir şeyci olmamayı sadece MANTIK adamı olmayı tercih edenlerdenim. Her işin bir mantığı vardır düşüncesinde olanlardanım ben. Dolayısı ile düşüncelerimi de bu doğrultuda ifade ederim, birilerine MARKA tavsiye etmek yerine MANTIK tavsiye ederim.

Şimdi ÇOK SAĞLAM düşüncesi ile 15 YIL KULLANAYIM amacıyla alınan KLİMALARA ben karşıyım. ama bu düşüncemin de bir mantığı var.
    Her yazımda ifade etme gereği duyarım ki ben yazılarımı hep KULLANICI GÖRÜŞÜ olarak yazıyorum. UZMAN GÖRÜŞÜ olmadığını sık aralıklarla ifade ediyorum.
    Çalıştığım kurum ve görev şeklim nedeniyle sık yer değiştiririm, 11 yıldır aynı kurumda ama değişik görevlerde yer aldığım için 11 yılda 8 ev değiştirdim, dolayısıyla bu yaşam tarzına sahip birisi için mobilyamı da klimamı da dolabımı da yüksek bedeller ödeyerek almak bana MANTIKLI gelmedi.
    Ev sahibi olsaydım hiç düşünmeden bu işin piri olan ME den bir klima alırdım (Her ne kadar estetik olarak da fiyat politikalarını da sevmesem de mantıken böyle olması gerekirdi) Takardım evime bir daha da arkama bakmazdım. Sessiz, az tüketen, yüksek verimli. Daha ne olsun?

Lakin 1500TL ye klimanın komplesinin satıldığı ülkemde bu sevgili markamız sadece uzaktan kumandasını 260TL ye satıyorsa o zaman burada da biraz işi irdelemek gerekmiyor mu sizce? tamam kompresörün diğer markalardan kaliteli onu anladık, Plastik kaliten diğerlerinden iyi onu da anladık, boru kesitin diğerlerinden kalın onu da anladık (kaldı ki kalın olması dezavantajdır zira ısı iletimi gecikmeye düşer vs) peki arkadaş bu uzaktan kumandana diğerleri 20TL iken ME nin 260TL olmasının anlamı ve açıklaması nedir birisi bana bun izah etsin en azından. Uzaktan kumandada kullanılan materyaller bellidir. 6cm pertinax üzerine bir chip, 1 kond, 1 trans. 1 infrared bir de tuş takımı. tüm bunların hepsi kurumsal kanaldan aldığınızda karşılığın cent olan unsurlardır yani dolar dahi değil. hepsini topladığınızda olsun size kurumsal maliyeti 6 dolar. 200-300TL gibi rakamlara satılmasının mantığını kim açıklayacak?

Şimdi bu bilgiler doğrultusunda kiracı olan ben neden 5000-10000 TL gibi rakamlar verip klima alayım mantığındayım. Kaliteli mi? evet kesinlikle tartışmam bunu, ama pahalı bunu da kimse benimle tartışamaz.
    Uzun zamandır yazdığım bir konu var. Pahalı markalar kısa garanti sürelerinde ısrar ediyorlar, Dandik diye ifade edilen markalar ise ürünlerine 5 yıl 7 yıl garantileri göğüslerini gere gere veriyorlar, Malına Markasına Arıza yapmayacağına bu kadar güvenen bir firma neden tüketicisine uzun garanti vermez? Zaten bozulmayacağına bu kadar eminsen, O derece sağlam mal yaptıysan ve bozulmayacaksa ver o zaman sen de 7 yıl garanti, hatta DANDİK markalar 7 yıl verip 2 liraya satıyorsa, 5 liraya satan ve kaliteli mal üreten sen 10 Yıl garanti verebilmelisin bana göre. Sizce de mantık böyle gerektirmez mi?
    Bakınız bunları yazıyor olmam beni ME veya DAIKIN düşmanı yapmaz, YERLİCİ de yapmaz. 11 Yıl VESTEL de değişik kademelerde çalıştım, çok marka ile kurumsal ortak çalışmalara imza attım kimin ne yaptığını çok çok iyi bilirim. Bu işin eğitimini de aldım, resmi belgelerini de aldım yeri geldi takdir teşekkür belgeleri plaketler aldım ama mantıktan hiç vazgeçmedim.
    Öğlen evden çıkarken baktım dış üniteden ses geliyor, dikkat ettim baktım kompresör güneşin bağrında kalmış havada çok sıcak, klimayı da çıkmadan yarım saat önce açmıştım, e tabi acil soğuk hava üretebilsin diye kompresörü en üst limitlere kadar zorlamış sistem, kompresör barın barın bağırıyordu garibim. hemen aklıma karşımda takılı olan ME geldi, Komşum zaten Mitsubishi bayi ve servisi, sürekli sohbet ederiz gider geliriz, ürünleri çok yakından inceleme imkanım oldu (kullanıcı değil teknik yönden) vs. Ben o klimadan hiç böyle sesler duymadım duymayacağımı da bilirim zaten zira teknolojilerini bilriim. Lakin arkadaşalar ME nin takılı olduğu evin içi nasıl 22 derece oluyorsa benim evimin içi de aynı şekilde 22 derece oluyor. O 20 tl elektrik yakıyorsa benimki 22 tl yakıyor. Bunlar zaten bilinen gerçekler ancak hiç birisi ME nin 3 klima parasına 1 klima politikasını eleştirme hakkımı benden almıyor. X markaların kumandası 20-30 bantlarında ike ME nin kumandasının 200-300 bantlarında olmasını haklı çıkartmıyor.
    Sürekli yerli iştirakçilere veya ithalat üzerinden iş yapanlara giydiriyorsunuz da ME yi neden bu politikası nedeniyle eleştirmiyorsunuz benim şaşırdığım konu o.

Ben ne yerliciyim, Ne Avrupacıyım Ne de markacıyım. Ben insanların bu işin mantığını anlamalarını isteyen birisiyim sadece. O nedenle herkese Matematiksel veriler ile ve teknik dilden ama anlaşılır cevap vermeye çalışıyorum, O nedenle A+++ bir klima ile A+ bir klimaya satın alım aşamasında verilen fark ile, bu farkın enerji verimliliği olarak kaç yılda tüketiciye geri dönebileceğinin hesabını yapmaya veya izah etmeye çalışıyorum. Daha geçen gün bir hesap kitap yaptık, Bir arkadaşımızın seçtiği iki marka arasında yıllık sadece 86TL tüketim farkı çıkarken, satın alım aşamasında 1200TL fazladan cebinden para çıktığına şahit olduk. Bu aradaki farkın kapatılması için o arkadaşın kullanım mantığına göre 14 yıl geçmesi gerektiğini ortaya çıakrdık.

Arkadaşlar klima kullanımı kişiye özel durumdur aynen araba kullanımı gibi, sen yüksek devirli kullanır çok yakıt harcarsın ama ben devrinde kullanır orta karar yakıt harcarım, bir başka arkadaşımız alt limitlerin hiç üstüne çıkmaz daha da az yakıt harcar bu klima işide böyledir.
    Bizlere 3 klima parasına satılan klimaların belli oranda enerji verimliliğinin daha iyi olması ve belli oranda daha sessiz çalışmalarının dışında başkaca ön plana çıkabilecek hangi avantaları var yazabilir misiniz rica etsem?

Bu nedenle burada MARKA önermiyorum, bu nedenle sadece işin mantığının anlaşılmasını sağlamaya çalışıyorum, bu nedenle firma elemanı olarak lanse edilmeye çalışılıyorum. Bu nedenle beni pek sevmezler burada zira insanlar işin gerçeğini öğrendiğinde sürekli yönlendirilen markalardan başka mantıklı alternatifler olduğunu görmeye başladılar. Aksine ben kimseye ME almayın da demiyorum, Bir arkadaşımız vardır onun koşulları ME veya DAIKIN almayı gerektirir, Başka arkadaşımız vardır MİDEA ona yeterlidir, başka arkadaşımız vardır BAYMAK onun için en ideal klimadır. Konu bu kadar basit. Firma elemanı olanlar bellidir, zaten forum onlara FİRMA ELEMANI title uygun görmüş ve vermiştir.
    MARKA önerilmez MANTIK önerilir bu da benim şahsi görüşümdür yoksa yasak yok herkes, herkes ten istediği fikri alabilir, bu gün bir kasap kardeşimiz gelir klima üzerine sempozyum düzenler onu da dinleriz, en azından ''Ben kasabım ama kullandığım klimalardan edindiğim izlenimlere göre benim de düşüncelerim bunlar'' diyebilme cesaretine sahiptir biz de gönülden saygı duyar yine saygı ile kendisi ile bilgi alışverişinde bulunuruz. Kaldı ki ısrarlar vurguladım başka bir konu ise servis ağıdır, insanlar burada sürekli marka soruyor marka öneriyor veya marka önerisi alıyor, peki arkadaş sen o öneri alana sordun mu ''Bölgende bu markanın servisi varmı?'' diye. Burada marka önerildikten sonra önerilen markayı alıp servis yüzünden isyan bayrakları açan kaç arkadaşımızın feryatlarını dinledik okuduk.

Israrla yazıyorum arkadaşlar, gerek ürün kalitesi gerekse servis kalitesi olarak MANTIK her kullanıcıya göre değişir. Bu işte bütçe etkendir, bu işte kiracı ev sahibi durumu etkendir, bu işte bölge etkendir, bu işte servis etkendir. Söz konusu klima ise ASLA tek bir yol veya tek bir marka yoktur.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: metinmetin2

ÜSTAT salonum 25 m2 hem soğutma hemde ısıtma amacıyla MİTSUBİSHİ Electric MZS-FH Kirigamine Duvar Tipi Split Klima Serisinden 25VE-35VE KLİMA veya Samsung AR9500 AR12HSSFCWK 12.000 Btu A++ Inverter Klima almayı düşünüyorum. en ideali hangisi yardımcı olursanız memnun olurum.

merhaba arkadaşım.seçimlerinizdeki iki klima karşılaştırılamayacak kadar aralarında herşeyde fark vardır.birisi kalitesizliğin öncüsü diğeri kalitenin öncüsü.me nin verdiğini hizmeti a dan z ye size samsung veremez.geriyede sizin maddi gücünüz ve bakış açınız kalıyor.hangisi kafanıza cebinize uyuyor ise onu alın.ama ben samsung önermedim jungfaru serisi hariç önermiyorumda.kimsenin ahını vebalini alamam.
    şöyleki arkadaşım tofaş şahinde bir araba oda sizi gitmek istediğiniz yere götürüyor,atıyorum gene meganda bir otomobil oda sizi gitmek isrediğiniz yere götürüyor.düz mantık tan yola çıkanların bakış açıları bu tabiki benim değil.atıyorum 600 tl yede bulaşık makinesi var 3000 tl yede ne gerek var 600 tl işimizi görüyor.çamaşır makınası 900 tl yede var 5000 tl yede ne gerek var işimizi görüyor .altusda aynı boschta aynı ne gerek var altus alalım gitsin.örnekler uzar gider.bende düz mantıkla bakarsam firmalar yazık boşu boşuna birsürü model üretiyor.bize bir getirisi yokki hepside aynı işi yapıyor demek her insanın görüş açısında olmayan bir kavram.nasılki bu bakış açısına saygı gösteriliyorsa tam tersini düşünen bakış açısınada saygı göstermek zorundayız.her insan benim düşündüğümü düşünmek ,benim fikirlerimi benimsemek,benim dediğimi yapcak,benim gösterdiğim yol doğru diğerleri yanlış dememi onaylayacak,ben bu işi yi bilirim ama fikrimin altında toplumu başka yöne çekmek yatıyor bunu yazmam çünki yazamam. ne kadar etik herkes bir düşünmeli.

kısacası kardeşim her fikiri kendiniz verin.bakın forumun 10 yıllık geçmişi vardır.bu forum gerçekten büyük bir bilgi arşivi .ben forumun geçmiş 10 yılını yoksaymayan tam tersine halen faydalanan bir forumdaşım.yani demem oki kardeşim 10 yıllık bilgiyi bilgileri yok saymak aklın uyabileceği yol değil benim açımdan.mahkeme garantili samsungtan uzak durun canınız yanmasın.forumda aratın birçok şeyi görürsünüz kullanıcıların mağduriyetlerinden.

ÜSTAT o zaman 25 m2 salonum MİTSUBİSHİ Electric MZS-FH Kirigamine Duvar Tipi Split Klima Serisinden 25VE mi yoksa 35VE KLİMA mı uygun olur.
    Mitsubishi servisini aradım. hem ısıtma hem de soğutma olarak faydalanacağımı söyledim. Bana 25VE yerine 35ve önerdi. Arasındaki fiyat farkı var tabiki ancak 25 m2'lik salonuma yüksek btu alıp da fazladan elk faturası ödememek vb. onun için hangisi doğru tercih bu arada salon yüksekliği 3 mt, odada 4 kişi yaşıyor. Karadeniz bölgesi soğuğu o kadar çok değil ancak sıcağı her yerde olduğu gibi fazla evin cephesi güneye bakıyor. Bu arada ev sahibiyim. Vermiş olduğunuz cevap içinde ayıca teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinmetin2 -- 3 Temmuz 2016; 15:42:07 >
  • quote:

ÜSTAT o zaman 25 m2 salonum MİTSUBİSHİ Electric MZS-FH Kirigamine Duvar Tipi Split Klima Serisinden 25VE mi yoksa 35VE KLİMA mı uygun olur.
    Mitsubishi servisini aradım. hem ısıtma hem de soğutma olarak faydalanacağımı söyledim. Bana 25VE yerine 35ve önerdi. Arasındaki fiyat farkı var tabiki ancak 25 m2'lik salonuma yüksek btu alıp da fazladan elk faturası ödememek vb. onun için hangisi doğru tercih bu arada salon yüksekliği 3 mt, odada 4 kişi yaşıyor. Karadeniz bölgesi soğuğu o kadar çok değil ancak sıcağı her yerde olduğu gibi fazla evin cephesi güneye bakıyor. Bu arada ev sahibiyim. Vermiş olduğunuz cevap içinde ayıca teşekkür ederim.

normal şartlarda soğutmada yeterli gelir sıkıntı yaşamazsınız.ama ısıtmada sıkıntı olabilir çok soğuk günlerde.arakat ve yalım iyiyse hiç kapatmazsanız belki diyebilirim kesin yeter diyemem.35 lik almanız çok fatura yükü bindirmez m2 nizi baz aldığımızda.dersekki 42 lik o zman çok gelir ve gereksiz olur.kısaca en sağlamı 35 lik yani 12 lik bence iyi olur.ayrıyetten me yi aradığınızda sizede söylemişler tabi telefondan olmaz bu iş nasıl bizim burdan kesin yazamadığımız gibi onlarda telefondan kesin teşhis koyamazlar.ücretsiz keşif yapmalarını talep edin.onların btu yu onaylaması sonrasında yaşayacağınız sıkıntılar için çok önemli.keşif ekibi yada bayi size 35 lik şart koşar sizde 25 lik alırsanız ısıtmada yeterli gelmezse yada farklı bir durum karşısında suçu direk size atarlar.ne yardımcı olurlar onu o zman görebilirz o başka ama baştan işinizi sağlam yapınki sonrasında başınız ağrımasın.

diğer türlü bir örnek verecek olur isek 25 de 9000 btu kullanan var tabi.memnun olan da var.ama bu kişisel görüş kişisel kullanıma bağlı bir olay.presedür dışı yani.ben size kesin yeter dersem olmaz yetmez dersemde olmaz.mantıklı olan 35 liktir kardeşim.

• Arkadaşlar ben de 12000 btu klima almayı düşünüyorum.1500-2500 arası tavsiyelerinizi alabilir miyim?
  • quote:

quote:

normal şartlarda soğutmada yeterli gelir sıkıntı yaşamazsınız.ama ısıtmada sıkıntı olabilir çok soğuk günlerde.arakat ve yalım iyiyse hiç kapatmazsanız belki diyebilirim kesin yeter diyemem.35 lik almanız çok fatura yükü bindirmez m2 nizi baz aldığımızda.dersekki 42 lik o zman çok gelir ve gereksiz olur.kısaca en sağlamı 35 lik yani 12 lik bence iyi olur.ayrıyetten me yi aradığınızda sizede söylemişler tabi telefondan olmaz bu iş nasıl bizim burdan kesin yazamadığımız gibi onlarda telefondan kesin teşhis koyamazlar.ücretsiz keşif yapmalarını talep edin.onların btu yu onaylaması sonrasında yaşayacağınız sıkıntılar için çok önemli.keşif ekibi yada bayi size 35 lik şart koşar sizde 25 lik alırsanız ısıtmada yeterli gelmezse yada farklı bir durum karşısında suçu direk size atarlar.ne yardımcı olurlar onu o zman görebilirz o başka ama baştan işinizi sağlam yapınki sonrasında başınız ağrımasın.

diğer türlü bir örnek verecek olur isek 25 de 9000 btu kullanan var tabi.memnun olan da var.ama bu kişisel görüş kişisel kullanıma bağlı bir olay.presedür dışı yani.ben size kesin yeter dersem olmaz yetmez dersemde olmaz.mantıklı olan 35 liktir kardeşim.

teşekkürler üstat vermiş olduğunuz bilği için

• Merhabalar. Aslen daikin istiyorum lakin fiyat olarak çok geliyor. Bütün beyaz eşyalarım ve kombi bosch marka.

Acaba bosch klima mı alsam?

B1ZMI12725

bu modeli beğendim. 25 metrekare salon için 12btu yeterli geliyor bana sadece soğutma yapılacak. bosch fason yaptırıyor midea firmasına. Fikriniz nedir acaba? teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Styric -- 3 Temmuz 2016; 17:22:09 >

• 
Sayfa: önceki 16581659166016611662
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.