Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: remo7 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
39.205
Cevap
328
Favori
3.174.386
Tıklama
Giriş
      9417 Mesaj
      29 Haziran 2016 14:19:33

Hocam cihazın teknik özelliklerine baktım sizin için gayet uygun cihaz lakin neden piyasa koşullarının altında verdiklerini merak ettim hele ki şöyle bir sezonda? ortalama satış rakamı 4500TL dolaylarında o klimanın, hazır elinde müşteri varken ve cehennem sıcakları ile insanlar klima arayışındayken neden 3900TL bantlarına indiğini araştırınız onun haricinde teknik kısmında sorun yok üründe.
      |
      |
      BABASCARFACE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Haziran 2016 14:22:07

Şunu söyledim 2 gundur gelicez diye haberleşiyolar gelmiyolar ben gittim kaydımı silin istemiyorum sizden birşey diye işte orda biraz muhabbet oldu sonra ürünü gösterince size ayıp oldu indirim yapıcaz biraz dediler bende nakit olarak fiyat verin dedim ürünün teşhir olması sorun olur mu hocam? acaba ondan dolayı fiyat fark etmiş olabilir. Hocam şimdi başka yeri aradım elimde yok ama olsa ben 4700 verirdim diyor başkası 3900 veriyor bu kadar fark neden var dediğimde gecen yıldan kalan urundur zaten yeni model değil eski fiyattan girdiği için o fiyata verebilir alın fiyat olarak mantıklı diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BABASCARFACE -- 29 Haziran 2016; 14:33:44 >
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Haziran 2016 14:26:01
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam ben yetkili servistim ve benim için en makbul olanı tüketicilerin ürün almadan önce bana gelip danışmalarıydı zira satış kanalındaki arkadaşların veya dışarıdan bir kaç klima görmüş kişilerin bizim gibi teknik detay bilmesi mümkün değildir, bu nedenle tavsiyem (biraz soğuk nevale gibidirler ama) önce servis ile gidip konuşmanız yöndedir. Servisin sahibinin branşı klima ise ok ama değilse klima ustası ile görüşmeyi de talep edebilirsiniz lakin şu sıralar yerlerinde yakalamanız pek mümkün olmayabilir :)
      Ben bizim VESTEL den daha başarılı bulurum BEKO / ARÇELİK gurubunun servis hizmetlerini bu nedenle içiniz rahat gidebilirsiniz diye düşünüyorum.

Hocam bulnuduğum bölgede yakıb bir servis mevcut. sorayım en yisi. Olmazsa daikin güvenceli daylux de aklıma yatmaya başladı.

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      29 Haziran 2016 14:54:50

Tamam hocam o zaman sorun yok.
      Teşhir ürünlere genelde insanların alerjisi olur ama bırakın teşhiri ben evde buzdolabımı bile revizyon ürün gurubundan kullanıyorum.
      garanti süresinde sorun yok, üründe deformasyon yok, montaj sonrası da performans sorunu yok ise, o zaman sorun yok hocam

Mağaza güncellemesi adı altında bizler de yapardık bu uygulamayı, elinde son kalan üründür, zaten önceden aldığı için ucuz almıştır o mal onun elindeyken fiyat yükselmiştir, bir de nakit parayı görünce vs vs
      |
      |
      BABASCARFACE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Haziran 2016 14:59:12

Hocam git, ''FETHİYE VESTEL YETKİLİ SERVİSİ ADEM HELVACI nın selamı var o yönlendirdi beni'' de (gerçi ben geçen ağustos ayında istifamı verdim ama bağlantım halen devam ediyor kurum ile) ''sizin klimaları önerdi ama benim aklımdaki şu sorulara cevap vermeniz lazım ona göre alacağım klimayı'' demeniz yeterli olacaktır. Arkadaşlar teknik detayları aktarırlar size.
      Eğe aklınıza yatmıyorsa o zaman DAIKIN guruba gidin onlara da selam söyleyin Önemli olan işimiz görülsün
      |
      |
      melmur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Haziran 2016 15:03:14

Yok hocam bende teşhir ürünleri kullanıyorumo konuyu takmıyorum önemli olan sağlam olması teşekkürler bilgi için sizlere kolay gelsin.
      |
      |
      29 Haziran 2016 15:30:19
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam git, ''FETHİYE VESTEL YETKİLİ SERVİSİ ADEM HELVACI nın selamı var o yönlendirdi beni'' de (gerçi ben geçen ağustos ayında istifamı verdim ama bağlantım halen devam ediyor kurum ile) ''sizin klimaları önerdi ama benim aklımdaki şu sorulara cevap vermeniz lazım ona göre alacağım klimayı'' demeniz yeterli olacaktır. Arkadaşlar teknik detayları aktarırlar size.
      Eğe aklınıza yatmıyorsa o zaman DAIKIN guruba gidin onlara da selam söyleyin Önemli olan işimiz görülsün

Hocam izmir-üçyol beko servisinde sizi tanıyorlarsa valla söylerim direk samimi ortamla sorularımı aktarırım. :)

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      29 Haziran 2016 15:43:59

Tanımazlar ama Servisçiler birbirine hep destek olduğu için birbirimizi tanımasak ta birisi bir başka servisin ismi ile gelince yardımcı oluruz bizde adettir
      Benim adımla birlikte Ankara Sincan Beko Arçelik servisinin selamını da iletebilirsiniz, O da abimin selamı olsun 14 yıl hizmet verdi ARÇELİK BEKO gurubuna o kadar hatırları olsun artık, İzmir Karşıyaka ARÇELİK BEKO servisi Şafak Kınalı nın selamını da iletebilirsiniz hocam ben isim saymaya başlarsam bitmez şimdi :D

Bu şekilde ''servis dünyasının içindeyim, kankayız bir nevi'' havası oluşturmuş olursunuz

İşin şakası hocam sıradan vatandaş olarak da gitseniz yardımcı olurlar ama tabi selamımızı iletin kendilerine, mutlaka yardımcı olacaklardır. Sizi kızlar karşılayacaktır ki bilirsiniz onların teknik bilgisi yoktur, Ustalardan birisini rica edin, Servise çıkmayan Atölye ustaları vardır mutlaka (acil durumda onlarıda gönderiyoruz ayrı konu)
      |
      |
      melmur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      195 Mesaj
      29 Haziran 2016 16:05:01
      Herkese merhaba,izmirde oturmaktayım malüm sıcaklar etkliyor.Klima almak üzereyim yaklaşık 1 haftadır araştırma içerisindeyim.3 alternatif belirledim kendimce.Bunlardan önceliğim panasonic sizler ne dersiniz.Sizce hangisini almalıyım.

1-Panasonic Etherea KIT-E 18 QKE
      2-Mıtsubishi Electric Deluxe MSZ SF42
      3-Toshiba Daisekai RAS 16SKW
      29 Haziran 2016 16:44:38
      Bende pazartesi Samsung AR5600 Klima almıştım.Bugün gelip kurulumunu yaptılar.Gayet memnun kaldım soğutması sessizliği çok iyi.Üstelik Samsungda kampanya yapmış haziran ayında klima alırsanız 5 Yıl Klima 10 Yıl Kompresör garantisi veriyoruz dediler şaşırdım.(Normalde 3 yıl klima garantili 10yıl kom.)
      29 Haziran 2016 16:45:06
      Selamlar.

Sizce ME mi yoksa HAİER mi?

Haier için nebula düşünüyorum.

ME için MSZ-EF ya da MSZ-SF olabilir. sizce hangisi?

Şöyle bir çizim hazırladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Styric -- 29 Haziran 2016; 17:14:44 >
      29 Haziran 2016 16:57:09

Hocam öncelikle teşekkürümü geciktirdiğim için kusura bakmayın. Sonrasında çok ama çok teşekkür ederim. Söyledikleriniz açık ve net. Lakin, 2 iç ünite, 1 ya da 2 dış ünite olayı biraz kafamı kurcalıyor. 2 dış ünite olsa ikincisini nereye takacaklar o problem benim evde. Tek dış ünite olsa içerideki ikinci iç üniteye borular nereye nasıl gidecek o problem. Bugün hesapta Daikin'ten keşif için geleceklerdi henüz gelmediler. Bakalım onlar bir gelsin istişare yapalım nasıl yapacağız. Gelsinler baksınlar neticeyi buraya da yazacağım. Tekrar değerli bilgileriniz için teşekkür ederim, kolay gelsin...
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado
    • Onbaşı
      26 Mesaj
      29 Haziran 2016 17:02:26

Slm alykum kardeşim hayırlı olsun bende Samsung 4500 12000bt aldım 2 gün oldu kuruldu servis hiç iyi değildi aklıma takılan birşey size sormak istedim dış ünitede takliye hortumu varmı benimkinden yok sadece iç üniteden gelen var dikkatimi çekti su damlama yapıyor dış üniteden acaba sorun sizde de aynimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      lewel123 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Haziran 2016 17:52:17

Rica ederim hocam. sorun çözülsün de gerisi hiç önemli değil şu sıcak günlerde. neyse ki yağmur imdadımıza yetişti, biraz serinleyecek havalar :D

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      kompetan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Haziran 2016 21:46:31
      Tahliye hortumu takılması zorunlu değil mi eniştem me almış servis tahliye hortumu takmamış dış üniteye ve vakum da yapılmamış

29 Haziran 2016 22:20:42

Zorunlu ve 5 metreye kadar da ücretsizdir.
      Vakumsuz montaj klimaya ihanettir. Dünyanın sonu değildir ama kesinlikle yapılması gerekir.
      |
      |
      Kutuzov kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • 29 Haziran 2016 23:08:52

quote:

Orijinalden alıntı: maniactechnician

Merhaba daikin tegora 12000 BTU .35 m2 için bugün montaj yapıldı.canavar gibi soğutuyor.nem almaya aldığında dıș ünite çok ses çıkardı,nedendir acaba.Ado hocam katkılarınızla soğutma için çok para harcamadan 12000 BTU ile kurtardık iși valla

Ado hocam ,öncelikle teșekkür ederim.nem alma modundaki dıș üniteden gelen ses normal midir? @Ado

|
      |
      29 Haziran 2016 23:23:41

Normaldir hocam zira nem alma modunda sistem otomatikman kendisini içerideki nem dengesini de korumaya programlar bu nedenle kompresör kademeli çalışma moduna geçer.
      Tabiki markadan markaya sistem mühendisinin programlama şekline göre değişiklik gösterir lakin nem alma modunda klima fan devrini ve ortam ısısının kontrolünü kendisine alır yani o kontrol sizden çıkar, genelde 24 veya 25 derecede ve en ağır devirde iç üniteyi, kademeli moda alarak da dış üniteyi çalıştırır hocam.
      İçerisi serin ama solunabilecek kalitede hava ile dolu olur, tam performans çalışmayan kompresör nedeniyle çıkış ısısı 30 lu seviyelere kadar yükselebilir bu nedenle sizi de rahatsız etmez hocam

Astım hastası olan evlerde KESİN, çocuk olan evlerde de TAVSİYE dir nem alma özelliği
      |
      |
      maniactechnician kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      167 Mesaj
      30 Haziran 2016 00:56:02

ado hocam benim klima yarin baglanacak samsung musteri hizmetleri ve servis vakumlama yapilacak dedi geldiklerinde kameraya cekicem eger yanlis birsey yaparlarsa mahkemeye verirken elimizde delil olur sizce baska nelere dikkat etmeliyim veya tavsiyeniz birde manometrenin gostergeleri mavi ve kirmizi renkli oluyor galiba acaba hangi renk gostergeye dikkat etmeliyim ve degerleri kac olmali tesekkurler

|
      |
    • 30 Haziran 2016 01:52:37

Usanmadan cevap veriyorsunuz ama sıkılarak bir soru daha soracağım.dıș üniteye giriște yağ tuzaklaması yapmadılar.dıș ünite,iç üniteden așağı seviyede.sizce bir sıkıntı olușturur mu?olușturur derseniz servise bașvurup ücretsiz düzeltilmesini sağlayabilir miyim hocam.dıș ünite boru giriș fotoğrafını ekledim. @Ado
      Bu mesaja eklenen görseller:

|
      |

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
haberler
SEO
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.