Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1657. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
76. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 16551656165716581659
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gunaydin. Bence forumdaki her iki urun icin yapilan yorumlara bakip karar vermeniz lazim. KAZAN-KAZAN formülü en cok hangi markaya yakinsa sizin icin ideal olani o dur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter87

Aleyküm selam, görünmüyorsunuz artık, kötü bir şey yoktur umarım.

Herkese günaydın hayırlı sabahlar arkadaşlar. Çok şükür yaramaz bir durum yok üstadım. Ev taşımak zorunda kaldım, ev ara taşın, yerleş vs hala ufak tefek eksiklikler mevcut örneğin klima, taşınmadan 4 gün öncesi haber vermeme rağmen yoğunluktan gece yarımda geldi söktü mitsibishi servis sahibi arkadaş Allah razı olsun, geçen hafta cuma gecesi idi daha hala takılmadı kısmet olursa yarın takılacak.

• Arkadaşlar herkese günaydın.

1 haftadır falan klima araştırıyorum. Sizlerin de önerisi var mı duymak isterim.

12-13 m2lik, 1 tane batı penceresi olan, öğleden sonra oldukça güneş alan bir odam var.

Bu oda işçin orta halli, beni üzmeyecek bir klima almak istiyorum. 9000 BTU'luk yeter sanırım?

Bütçe en fazla 2500 TL. Ama şöyle 2000 civarı olursa çok sevinirim.

Var mı şöyle şu modeli al başın ağrımaz dediğiniz benim şartlarıma uyan bir model?
  • Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    Yazdığımın arkasındayım. Çin malları durumunu da ortaya koydum. İşin mühendisliği konusunda yapabildikleri ortada. Yazdıklarımı anlayamıyorsanız da bu sizin probleminiz, gayet açık bir durum.

• sayz kullanıcısına yanıt
    Bende bu Klima için araştırmadayım. Bipara ile 2000 TL' ye geliyor. Dizaynı güzel.

http://www.bimeks.com.tr/urun/128855/hisense-apple-pie-as-12ur4supsc-inverter-klima-white.aspx
  • Merhabalar. Ankara'da sabahtan akşama kadar güneş alan kapalı bi terasımız var. 24 m2 (3m x 8m) metrajı. 3 m ve 8 m olan kenarlarda açılabilir cam balkon ve stor perde var. Terasta 1 adet tv, 1 adet buzdolabı ve çok nadir kullanılan çamaşır makinesi var. Öncelikle btu hesabı yaptığımızda yaklaşık 10900 btu çıkıyor. Genelde soğutmada kullanacağız ancak kışın ısıtmada da kullanılabilir. Yaklaşık 1 haftadır inceliyorum gerek dh, gerek diğer forumları. Bir kaç klima buldum, sizlerin de fikrini almak istiyorum.

http://urun.n11.com/klima/daikin-ftxk35aw-miyora-inverter-klima-P79783116
    http://urun.n11.com/klima/mitsubishi-srk-35-zmp-s-12000-btu-inverter-klima-P93374842
    http://urun.n11.com/klima/airfel-18000-btu-yeni-2016-a-klima-P117480314
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/airfel-sezonsal-inverter-as22-0942-sinv-22-000-224264653#product-detail
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/airfel-ltxn50u-18-000-sez-inverter-klima-yeni-227531704

A sınıfı ile A+ veya A++ arasında enerji tüketimi açısından çok büyük farklar olur mu sizce? Hangi klimadan daha iyi verim alabilirim? Hem soğutma hem de enerji tüketimi açısından? BTU hesabına göre 12000 btu yeterli olur mu yoksa 18000 ya da 22000 düşünmeli miyim? Daikinin 12000 btu modelini mi alayım yoksa Airfel alıp btu'su yüksek bir modeli mi tavsiye edersiniz? Bu seçenekler ve varsa başka seçenekleri de değerlendirebilirim. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Not: Terasın fotoğrafları eklenmiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sayz

Arkadaşlar herkese günaydın.

1 haftadır falan klima araştırıyorum. Sizlerin de önerisi var mı duymak isterim.

12-13 m2lik, 1 tane batı penceresi olan, öğleden sonra oldukça güneş alan bir odam var.

Bu oda işçin orta halli, beni üzmeyecek bir klima almak istiyorum. 9000 BTU'luk yeter sanırım?

Var mı şöyle şu modeli al başın ağrımaz dediğiniz benim şartlarıma uyan bir model?

16m2 salonda (ölçtüm) 12K BTU Bosch kullanıyorum (yeni aldım). Biraz arka odayı da soğutsun diye 12K aldım yoksa 9K yeter. Salonu çok iyi sağutuyor. zamanla arka odayı da hissedilir derecede soğutuyor.

9K yeter sana.

benim aldığım modelde iyonizer yok. nedense iyonizerli model de az oluyor. sanırım odada değilken iyonizeri açkmak sonra odayı havalandırmak gerekiyor sağlıklı olması için.

alırken modlara dikkat et:

sleep - uyku
    eko - ekonomik
    turbo - çabuk soğutma
    auto - fan hızı, sıcak, soğuk, nem manuel değil de otomatik ayarlıyor istediğin sıcaklığa göre.

benim aldığım modelde (12100) eko yok. zaten yaz amaçlı üretilmiş. turbo falan var.

• Merhaba arkadaşlar midea Blanc 12000 btu almayı düşünüyorum. Nasıl bilirsiniz markayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter87

kurulum yapılan evin üzerinde 1 kat vardı, onun üzerinde de çatı var oraya kuruldu dış üniteler. İç ünitelerde direk balkon kapılarına çok yakın kurulduğundan içerde hiç borulama yapılmadı bu yüzden 12k cihazda 7 metre civarı 18k cihazda ise 8 metre civarı borulama yapıldı. Satıcı metrekarelerden dolayı 12 ve 9 k cihazları almamızın konfor açısından daha doğru olduğunu söyledi fakat biz evi soğutabilmek adına daha üst kapasiteleri tercih ettik. Bizim klimalar on-off değillerdi, klimalarda mitsubishi heavy nin en ucuz inverter modelleri. Biz aldığımızda mitsubishi heavy cihazları airfel satıyordu. İç ünitede 12 ve 18 lik cihazların boyutları aynı bu yüzden 18k olan yüksek fan hızlarında ciddi ses yapıyor, boyut olarak küçük olması yer açısından iyi olsada ses konusunda eksi bir durumu da beraberinde getiriyor. ev izmir şirinyer forbes de, o taraflara gidiyorsanız adres vereyim dıştan görebilirsiniz.

Hocam teknik bilgiler için çok teşekkürler. Benimde direk çıkış verirlerse sanırım 6-7 mt ile bu işi bitireceğiz. Yağ kapanı yapıldı sizde? Üçyolda oturuyorum ama hocam gelirsem size özelden yazarım çok makbule geçer. Ben evin fotosunu çekeceğim akşama sizlere de göstereyim hangi alternatif fikirle firmalara gideyim diye daha iyi olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Bayilerin teknik bilgileri konusunda haklisiniz hocam

Hocam beko konusunda başka nasıl bi konuda tecrübeye danışabilirim?
  • melmur M kullanıcısına yanıt
    Hocam ben yetkili servistim ve benim için en makbul olanı tüketicilerin ürün almadan önce bana gelip danışmalarıydı zira satış kanalındaki arkadaşların veya dışarıdan bir kaç klima görmüş kişilerin bizim gibi teknik detay bilmesi mümkün değildir, bu nedenle tavsiyem (biraz soğuk nevale gibidirler ama) önce servis ile gidip konuşmanız yöndedir. Servisin sahibinin branşı klima ise ok ama değilse klima ustası ile görüşmeyi de talep edebilirsiniz lakin şu sıralar yerlerinde yakalamanız pek mümkün olmayabilir :)
    Ben bizim VESTEL den daha başarılı bulurum BEKO / ARÇELİK gurubunun servis hizmetlerini bu nedenle içiniz rahat gidebilirsiniz diye düşünüyorum.
  • quote:

Arkadaşlar herkese günaydın.

Ado hocam yukarıda yazdıklarıma istinaden şu klima nasıldır:

http://www.bimeks.com.tr/urun/150646/baymak-elegant-plus-09-a--9000-btu-inverter-klima.aspx

• sayz kullanıcısına yanıt
    Değerli Hocam;
    her ne kadar marka model konularına girmesem de, benim sürekli önerdiğim UZUN GARANTİLİ ürünlerden birisi olan BAYMAK için forumda olumlu geri dönüşler var. Sorun şu ki servisleri ile ilgili şikayetler var.
    Bu şartlarda ürün kalitesine lafım yok lakin bölgenizdeki servisi ile satın alım öncesi görüşmenizde fayda var diyorum.

Benim marka takıntım yoktur hocam, klimaların içinin de içini bildiğim için Ne marka olursa olsun cebime uygunsa ve bana uzun yıllar güvence veriyorsa, bir de az tüketiyorsa ben alır takarım zira benim için önemli olanı soğutması ve ısıtmasıdır. ancak işin içine iyonizer, filtre, 3 boyut, abs, hava yastığı vs vs gibi yan unsurlar girip bu klima olan makineyi değişik sınıflara sokup satış pazarlama taktikleri bana göre sıkıntı verici durumdan başka bir şey değildir.
    Sizlerin de eğer mümkün ise araştırmalarınızı bu temel unsurlar çerçevesinde yapmasını tavsiye ederim

• Hocam servis kaç gundur gelmedi keşif için ben gittim şu ürünü önerdiler işinizi görür dediler FTXG35JB Inverter Klima nakit olarak 3900tl bırakırız dediler liste fiyatı 5100 ne diyorsunuz bu ürün için? daha önce size sormuştum 25m2 iş yerim altı boş iş yeri onun altıda sıgınaktı
  • BABASCARFACE kullanıcısına yanıt
    Hocam cihazın teknik özelliklerine baktım sizin için gayet uygun cihaz lakin neden piyasa koşullarının altında verdiklerini merak ettim hele ki şöyle bir sezonda? ortalama satış rakamı 4500TL dolaylarında o klimanın, hazır elinde müşteri varken ve cehennem sıcakları ile insanlar klima arayışındayken neden 3900TL bantlarına indiğini araştırınız onun haricinde teknik kısmında sorun yok üründe.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Şunu söyledim 2 gundur gelicez diye haberleşiyolar gelmiyolar ben gittim kaydımı silin istemiyorum sizden birşey diye işte orda biraz muhabbet oldu sonra ürünü gösterince size ayıp oldu indirim yapıcaz biraz dediler bende nakit olarak fiyat verin dedim ürünün teşhir olması sorun olur mu hocam? acaba ondan dolayı fiyat fark etmiş olabilir. Hocam şimdi başka yeri aradım elimde yok ama olsa ben 4700 verirdim diyor başkası 3900 veriyor bu kadar fark neden var dediğimde gecen yıldan kalan urundur zaten yeni model değil eski fiyattan girdiği için o fiyata verebilir alın fiyat olarak mantıklı diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BABASCARFACE -- 29 Haziran 2016; 14:33:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam ben yetkili servistim ve benim için en makbul olanı tüketicilerin ürün almadan önce bana gelip danışmalarıydı zira satış kanalındaki arkadaşların veya dışarıdan bir kaç klima görmüş kişilerin bizim gibi teknik detay bilmesi mümkün değildir, bu nedenle tavsiyem (biraz soğuk nevale gibidirler ama) önce servis ile gidip konuşmanız yöndedir. Servisin sahibinin branşı klima ise ok ama değilse klima ustası ile görüşmeyi de talep edebilirsiniz lakin şu sıralar yerlerinde yakalamanız pek mümkün olmayabilir :)
    Ben bizim VESTEL den daha başarılı bulurum BEKO / ARÇELİK gurubunun servis hizmetlerini bu nedenle içiniz rahat gidebilirsiniz diye düşünüyorum.

Hocam bulnuduğum bölgede yakıb bir servis mevcut. sorayım en yisi. Olmazsa daikin güvenceli daylux de aklıma yatmaya başladı.

• BABASCARFACE kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam o zaman sorun yok.
    Teşhir ürünlere genelde insanların alerjisi olur ama bırakın teşhiri ben evde buzdolabımı bile revizyon ürün gurubundan kullanıyorum.
    garanti süresinde sorun yok, üründe deformasyon yok, montaj sonrası da performans sorunu yok ise, o zaman sorun yok hocam

Mağaza güncellemesi adı altında bizler de yapardık bu uygulamayı, elinde son kalan üründür, zaten önceden aldığı için ucuz almıştır o mal onun elindeyken fiyat yükselmiştir, bir de nakit parayı görünce vs vs
  • melmur M kullanıcısına yanıt
    Hocam git, ''FETHİYE VESTEL YETKİLİ SERVİSİ ADEM HELVACI nın selamı var o yönlendirdi beni'' de (gerçi ben geçen ağustos ayında istifamı verdim ama bağlantım halen devam ediyor kurum ile) ''sizin klimaları önerdi ama benim aklımdaki şu sorulara cevap vermeniz lazım ona göre alacağım klimayı'' demeniz yeterli olacaktır. Arkadaşlar teknik detayları aktarırlar size.
    Eğe aklınıza yatmıyorsa o zaman DAIKIN guruba gidin onlara da selam söyleyin Önemli olan işimiz görülsün
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Yok hocam bende teşhir ürünleri kullanıyorumo konuyu takmıyorum önemli olan sağlam olması teşekkürler bilgi için sizlere kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 16551656165716581659
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.