Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1653. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.216
Cevap
701
Favori
4.429.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16511652165316541655
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 gun once daikin tegora 18k lik aldik 4000 tl taksitli.
    Pek kullanma firsatim olmadi evde tum kapilar acik dis kapidan iceri girince buz gibi hava geliyor kapidan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim ilginize. O zaman 2000-2300 lira civarına "sadece soğutma için" az elektrik yakan hangi klimayı onerirsiniz ?

• Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    O zaman arcelik bekoya yonelmekte fayda var tesekkurler hocam

• arkadaşlar 2 cocuk var biri 17 aylık diğeri 3 yasında ve ikiside sıcaklardan isilik oluyor sık sık. Aydın - Nazilli cok sıcak.
    salon 7x4 - yükseklik 2.60 boyunlarında (ado arkadasın verdiği hesaba göre: 12727btu klima ihtiyacımızı karsılar gibi)
    ara katta oturuyorum dogu cephe sabahtan saat 12ye kadar güneş içerde malesef
    pencere fransız balkon oldugundan duvarın cogunu kaplıyor.

2 yıldır cocuklara bi zararı olacak diye almıyorum ama sıcaklardan dolayı cocuklarda perisan.
    benim önceliğim cocukların sağlıgı açıkçası onlara uygun teknoloji zarar vermiyecek bi klima aryorum.
    Daikin ME kalite olarak, ugur sogutmada fiyat olarak aklımdaki firmalar.
    Yazın sogutma olarak ve kısında mevsim geçişlerinde kaloriferler gec yandıgını varsayarsak 1-2 hafta ısıtma olarak kullamayı düşünüyorum. cocukladan dolayı kapıları kapatamayacağımızdan btu olarak 18000 mi alsak ne yapsak kafam cok karısık. Ama gördüğüm kadarıyla gostkiller1 ve ado bu işlerin ustası. Bende akıl akıldan üstündür deyip fikirlerini almak isterim. Bütçe olarak 3000 3500 kadar ayırabilirim. Birazdaha fark ver sunu al da diyebilirsiniz. bu üç firmadan enerji verimli 3 urun tavsiye edermisiniz benim için? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. bak bide tasınma olayı var 2 yıl sonra memur işi bi orada bi burada.

• klima alma aşamasında en çok aklıma takılan model ar7500 serisi oldu
    ozellikle virusdoctor ozellıgı guzel birşeye benziyordu
    https://www.youtube.com/watch?v=knsQG1onBnw
    https://www.youtube.com/watch?v=MkYOFgtVpnc
    Anlatıldığı gibi ise tam bir hastane kliması denebilir

fiyat olarak buldugum en iyi adres
    Samsung Ar18kssdcwk/Sk 18000Btu Ar7500 Serisi 3079 tl worldpuanda 150tl 9 taksit li gg de idi

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/samsung-ar18kssdcwk-sk-18000btu-ar7500-serisi-d-221688073#product-information
    Malum 5 yıl garanti sadece haziran ayı içi geçerli olunca
    yetişir mi yetişmez mi sordum
    dijitall i aradım kargoda 1 gün kaybetse servis 30unda kime nasıl yetişecek.
    444samsung ta pek bu konuda net bir şey söylemedi.
    ar7500 ar7000 den sonra çıkan en son model virusdoctor ozellıgı mevcut 5xxx ailesinde virusdoctor yok
    5600 5500 iki modeli var sanırım 5600 son çıkan 5500 ü cevahir samsung magazasıda onermemişti.(yada tam tersi )

sonuc
    şikayetvardaki samsung müşteri hizmetlerinin duyarsızlığıda beni korkuttu 5 yıl garanti var ama
    şikayetvardaki vestel müşteri memnuniyeti ile kıyas götürmez
    Yerli olsun vestel olsun didim

kafamda iki model vardı
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/vestel-bio-plus-inverter-18-a-klima-225092706

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/vestel-nature-plus-inverter-18-a-klima-225095115

bu modeli aldım 150tl world puan ile 2350 ye gelecek
    Nature plus inverter için iyi yorumlar aldım tank gibi güzel bir yorumdu

Bayramdan önceye montaj biter umarım.
    bir kaç resim ve memnuniyet konusunda fikrimide ilerde paylaşırım

Elektrik hattı için nasıl sigorta kablo faz vs yaptırmalı konusunda bilgi paylaşımı yapabilirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dpark -- 28 Haziran 2016; 3:24:53 >

• seg.plus S kullanıcısına yanıt
    Değerli hocam;

Bahsettiğiniz koşullarda 12000BTU bir klima kolaylıkla işinizi görür. tereddüt etmemek için bölge katsayısına göre de hesap yapabiliriz
    salon 28m2 ve bölge katsayısı 423 olduğu için 28 x 423 = 11844BTU
    kişi başı 500BTU dan 4 kişi 4 x 500 = 2000BTU
    TV = 300BTU
    aydınlatma= 200BTU
    öğlene kadar güneş almasını da negatif unsur olarak kabul edelim ve 1000BTU ekleyelim

11844+2000+300+200+1000 = 15344BTU ya ihtiyacınız doğar ki bu da her hâlükârda 18000BTU almanızın makul ve mantıklı olacağı anlamına gelir

Ben marka model firma önerisinde bulunmuyorum hocam kaldı ki bana göre marka önermek veya öneri istemek ne kadar mantıklıdır tartışılır zira herkesin ve her kişi/bölgenin ihtiyaçları farklıdır bu nedenle ben mantığını yazayım siz markaya kendiniz karar verin lütfen.

1- kiracısınız ki bu, ürünün sökülüp takılacağı/taşınacağı anlamına gelir yüksek ücretler ödeyerek bir ürün almanın mantığı yok
    2- amacınız genel anlamda geçiş dönemleri bu nedenle çok yüksek kalite ihtiyacınız bulunmuyor bu nedenle, soğutmayı her klima yapar önemli ve zor olan ısıtmadır, sizin de ısıtmaya ihtiyacınız olmayacak, yine standart bir klima işinizi görecektir.
    3- ''diğer odaları etkilesin'' mantığınız var ki bunun için 18000BTU altına inmemeniz gerekir, bu da maliyeti arttırır yine üst segment ürün almaya kalkarsanız aradaki fark çok açılır. size zarar yazar
    4- Üst segment çok pahalı 2 yıl garantili ürünlere yüksek bedel ödemek yerine, uzun garantili standart bir klima makul ücret karşılığı sizin işinizi görecektir hocam.
    5- Enerji verimliliği anlamında inverter olmaları nedeniyle öyle aman aman farklılıklar doğmamaktadır aralarında. yıllık bazda değerlendirirsek eğer birisi (sallıyorum) 300kw harcıyorsa diğeri 280kw harcar. yani istersen bunun da matematiksel hesabını çıkartırız ve görürsünüz ki abartıldığı kadar TL bazda fark çıkmayacaktır ortaya.

Şu an revaçta olan ve forumda da oldukça satın alan arkadaşımızın olduğu markalar / firmalar var hocam, bakınız 5 yıl 7 yıl garantili ürünlerden hangisi aklınıza yatarsa alınız. Ancak montaj sorunları nedeniyle önce mutlaka bölgenizdeki servis ağını da araştırınız

• http://www.toshibacim.com/alarko-carrier-53-uqv-035h-x-power-gold-duvar-tipi-split-inverter-klima#tabs

ARkadaşlar manisa ilinde kiracı olduğum evin 25 m2 olan salonuna bu klimayı almayı düşünüyorum. Ayrıca 6 aylık bebeğim var.
    Tavsiyeleriniz nedir ?
  • Arkadaşlar merhaba ben baymak elegant Plus 12000 btu klima almak istiyorum daha doğrusu bütçem bu kadar sizce memnun kalır mıyım ve elektrik sarfiyatı nasıldır acaba

• Merhaba arkadaşlar
    Yatak odasına klima düşünüyorum çatı dubleks ayrıca güneş alıyor devamlı, ayrıca oda ufak 8-9m2 gibi, portatif alayım dedim ama yorumlar pek iç açıcı değil bide yatak odası olduğu için ses faktörü var.
    Bu şartlarda sessiz bir klima olması gerekli ancak marka olarak nereye yönelmeliyim fikrim yok ve kaç btu bakmalıyım, bilgisi olan tavsiyede bulunabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutuzov

Arkadaşlar merhaba ben baymak elegant Plus 12000 btu klima almak istiyorum daha doğrusu bütçem bu kadar sizce memnun kalır mıyım ve elektrik sarfiyatı nasıldır acaba

Yardımcı olacak yok mu

• Kutuzov K kullanıcısına yanıt
    Baymak sayfasındaki yorumları okudunuz mu? Ben alan ve memnun olan arkadaşları biliyorum lakin, plastik kalitesini beğenmeyen arkadaşımızda vardı 1 kişi.
    Ben genelde uzun garantili olması nedeniyle BAYMAK ve UĞUR gibi ürünleri veya 7 yıl garanti veren diğer firmaları öneririm lakin neticede orta segment ürünler bunlar.
    Benim kişisel tercihim uzun garantili orta segment ürünleri kullanmaktan yana, 1 klimaya 3 klima parası verip ''15 yıl kullanırım'' mantığı yerine, 1 klimaya 1 klima parası verip kendimi 5 yıl güvenceye alıp (zaten 5 yıl garantili) 5 yıl sonra (bir şey olmaz ama) makine çatlasada patlasada zaten güven içerisinde 5 yıl kullanmışım, 5 yıl sonra 1 klimaya 1 klima parası daha verip 5 yıl sonranın en güncel teknolojisini sıfırı olarak satın alır ve yine 5 yıl güvence altında kullanmaya devam ederim. Tabi ki bu benim kişisel yaklaşımım

Devletimizin bile 10 yıl ömür biçtiği günümüz teknolojilerine (10 yıl hizmet zorunluluğu esası) ''20 yıl kullanırım'' mantığı ile yüksek bedeller ödemek bana enteresan geliyor.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda seçiminiz sıradışı değil

• Ado kullanıcısına yanıt
    baymak sayfasını bulamadım ama n11 den hepsiburada dan alan insanlar çok memnun sessiz tasarruflu diyorlar ama ben günde en az 10 saat çalıştırcam ne kadar fatura gelşr bilemediğim için çekincem var aslında bide midea ya baktım 2 yıl garamti olması canımı sıktı baymak 5 yıl garantili ve izmir de servis ağı çok
  • omaTR kullanıcısına yanıt
    alabileceğiniz en küçük BTU 7000 dir ki altı zaten anlamsızdır.
    en küçük kasa ve en alt performans ürün olması nedeniyle cross fan mesafesinin de kısa olmasının etkisi ile KISMEN sessizdir.
    Bir dönem quadro klimalar vardı yatak odalarına özel kare klimalar ama istenen etkiyi yaratmadığı için üretime devam edilmedi.

Bu şartlarda sizin için en iyisi orta segment markaların en düşük btu klimasını almak olacak sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: melmur

quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: ahtapok

Merhaba,

salon 25m2, 9 katlı binanın 7.katındayız yalıtım var, çift cam var. güneş öğleden sonra 2-3 saat geliyor. istanbulda oramanın kanerında yaşıyoruz genel olarak mevsim normallerden biraz daha serin oluyor, soğutma amaçlı kullanıcaz. aslında camları açınca hiç sorun yok ancak evde kedi olduğundan camları açınca aşağıya atladığından dolayı klima taktırma kararı aldık. tercihen 2000, max 2500 bütçem var. şimdiden ilginize ve yardımınıza teşkkürler.

merhaba arkadaşım.normal şartlarda size 12000 btu olması iyi olacaktır.fakar diğer etkenleri göz önüne alırsak ve sadece soğutmayı baz alırsak 9 luk bir klima işinizi görecektir.bu durumda size önerebileceğim :

MİDEA BLANC MSMAAU-09HFN1 İNVERTER KLİMA

biraz daha uygun fiyatlı klimalar var fakat sizin genel durumunuza bu model daha uygun.

Hocam benim durumda arkadaşın ile aynı. Fakat bende 4,5 m2 salonumda cam kısım var. doğu cephesi öğlene kadar güneş alıyor.
    misafirimde en az 4 kişi geliyor bizde 2 kişi toplam 6kişi oluyoruz. Ben çatının alltındaki daireyim. Motorumu da catıya atmak istemekteyim. Kot farkı da arıyorum baktığı modellerde. Midea da uzun kot farkı okudum 18lik için 20 mt yazıyor sitesinde. İstediğim ürün Midea Modern Star MSEW-18 Elegance 18000 sizce nasıl bir üründür?

merhaba arkadaşım.modernstar parasına göre güzel klima gerçekten.forumda kullanan arkadaşlar var genel görünüm memnunlar.kot farkı olayı na gelirsek sizin zaten 20 m olmaz farkı.ben uzun mesafeye herzaman karşıyım olağanüstü durumlar yoksa.sizin durumda daire boyu 3 mt satandart kabul edersek düz montajda bir fark yaratmayabilir de.bunu montaj ekibi daha iyi hesaplar bina durumuna göre tabi.

hocam dün yazınızdan bugün bu saate kadar midea yazılarını okudum pişmanlık akıyor herkesten resmen. :)İzmir 'de olup midea lan var mıdır? servisi nasıldır? Ben kot farkı konusunda şöyle düşündüm. birincisi benim salonumda hazır tesisat var sıfır daire alımında yaptılar. Bu balkona paralel olarak gidiyor yaklaşık 5 mt diyelim. Ben bunu çatıya atmak istemekteyim. Üst katım 3 mt ve yolda da 2 mt düzenlemelerden kayıp olsa 10 mt ile moturu yukarı almış olacağım. Ya da bu hazır itesisata kaynak yapamayız deyip direk salondan yukarıya atmak isterlerse üst kat 3 mt ve 2 mt yolda kayıp olsa 5 mt ile yukarıya almış olacağım. Performanta kayıp olsa Midea 'da bu veri 20mt kot farkı yazmazlar açık açık diye düşünüyorum. İklimsaya gittim bana bizde alma performans kaldırmaz dediler direk. ME gittim kabul etti kaynatma ve çatıya atma ama 18Lik klima için 4650tl fiyat çıkardı öpülmekte istemedim. Daikin 3650 diyor 18lik oda şuan en düşük segment olarak nette reklamı dönen serisi. Bekonun servisi kaynak yapma kabulu ve catıya kot farkı karsılama cevabını alabilsem sadece sogutma amaclı muthıs bir cıhaz var 18 lik fiyatı 1900 tl. Ama beko dan kimse anlamaz bu soracağım soruları. O yuzden klimadan anlayan adamı nasıl bulurum kı dıye dusunuyorum.

• Kutuzov K kullanıcısına yanıt
    Midea ile ilgili yaşanan sorunları yazan arkadaşlarımız var bu forumda, ben iyice araştırmadan ürün almamanızı öneririm. Baymak için de ürün kalitesi ok ancak servis şikayetinde bulunan arkadaşlarımız vardı ısrarla bölgenizdeki servisleri sorgulamanızı rica ediyorum.
    almayı düşündüğünüz ürün özelliklerinde tüketim değeri ortalama olarak verilmiştir. isterseniz buraya paylaşın hesaplayalım, isterseniz nasıl hesaplanacağını yazayım nasıl isterseniz
  • hunter87 H kullanıcısına yanıt
    Vestel yetkili Servisi nasıl olur da midea mal satışına kalkışır? sözleşmelerine aykırı her şeyden öte. Sakıncası yoksa bu bahsettiğin yerin iletişim bilgilerini özelden atabilirmisin? Genel müdürlük düzeyinde hassas takip edilen konudur bu, Vestel'in tüketicisi beklerken vatandaşın midea satmaya çalışmak için zaman ayırabilmesi enteresan. araştırmak isterim.
  • 1fyrat kullanıcısına yanıt
    Bu forumda bu model ile ilgili olumlu dönüş yapan arkadaşlar vardı oldukça verimli olduğuna dair.
    Ürüne DAIKIN detsek veriyor, DAIKIN yetkili servisi montaj hizmeti sağlıyor, DAIKIN yine arıza durumunda size destek olacak.
    Satın alım aşamasında sormanızı istediğim şudur, Ben DAIKIN bayisine gidip bilgi almak istedim ve bana verdikleri bilgi ürünlerde alm kit kullandıkları yönde idi lakin forumdaki arkadaşlar ürün içinden bakır kit çıktığını ve montajın böyle yapıldığını yazdılar. Akıllara takılan tek konu alm kit konusu (bana göre sorun değil) bunun dışında pek pürüzünü okumadım ben. Ürün kullanıcısı değilim bu arada.
  • Bir tavsiye de ben istiyorum
    ..
    25m2 salon
    Alt dükkan (1. kat)
    Bina yalımı var (çok kaliteli olmasada ortanın üstü)
    kuzey batı cephe

Aklımda aşağıdaki 2 ürün var. ürünler hakkında kullanan / yorum yapacak olan var mı
    ......
    Almayı düşündüğüm Klima Mitsubishi Electric MSZ-DM 35VA
    http://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-dm-yeni-comfort-plus-inverter-duvar-tipi-klima.aspx
    Bu da özellikleri
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

...
    Alternatif Mitsubishi Electric MSZ-HJ35
    http://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-hj-yeni-comfort-inverter-duvar-tipi-split-klim.aspx
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• Baymak fiyatları artırmış, başka konuda gördüm. Demek çok satınca fiyat yükseltmek şart oluyor. Bu zihniyeti sevmiyorum
  • Blindfire kullanıcısına yanıt
    Oran çok yüksek mi hocam?
    ben de sevmem ve direkt boykota giderim, yapı meselesi
  • 
Sayfa: önceki 16511652165316541655
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.