Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: onunkaresi Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
39.223
Cevap
328
Favori
3.175.117
Tıklama
Giriş
      3 Not
      27 Haziran 2016 03:02:54
      quote:

Orijinalden alıntı: hur_82

quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

merhaba arkadaşım.kesinlikle alarkoyu alın aradaki farka heranlamda değer.kalite bazında samsung düşüktür.

önerin için teşekkürler Ghostkiller1;

1- Alarko Carrier X POWER GOLD 53 UQV 050H 18000 BTU

2- Midea Fairwind MS12FU-18 18000 BTU

arasında seçim yapsan hangisini tercih ederdin mesela midea'nın dış ünitesi bakır mı?bildiğim kadarıyla alarko'nun dış ünitesi bakır.teşekkürler

ben alarko diyorum kesinlikle.alarko 18 lik ve 24 lükler verimli güzel cihazlardır.bu güne mağdur olana pek rastladım sayılmaz.tabi burda alım fiyatlarıda çok rol oynar.aradaki iki kat farka değermi derseniz değmez.fark azsa veya makul birşekildeyse alınır kardeşim alarko.alarkolar güzel cihazlar fakat fiyatları yüksek tutuyorlar buda bizi muadillerine önermemize itiyor malesef.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      3 Not
      27 Haziran 2016 03:06:04
      quote:

Orijinalden alıntı: yusuf2720

iyi günler arkadaşlar klima almayı düşünüyorum ama bir türlü karar veremedim evimin salonu 20 metre kare Isıtma ve soğutma benim için önemli çünkü kışında kullanacağım evin dışında izolasyon yok maalesef 2 marka üzerinde yoğunlaştım bütçem 4000 ile 5000 tl arası Daikin ya da Mutsubishi Electric klimalardan yazın ve kışın kullanabileceğim model öneriniz varsa öğrenebilir miyim şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

merhaba arkadaşım.20 m2 için me de üst klasman cihazlar rahatlıkla yeterli gelir.bütçenizde çok güzel.bence ücretsiz keşif ekibide çağırın hem daha net bilgi edinmiş olursunuz fiyatlarıda almış olursunuz.orta karar me de sf serisi güzeldir.aynı şeklide daıkın danda hizmet alabilirsiniz.
      |
      |

• Yüzbaşı
      294 Mesaj
      27 Haziran 2016 03:07:46
      gece saat 3 biz hala klima muhabbeti yapıyoruz,güzel
      |
      |
      27 Haziran 2016 03:46:53
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sho-ryu-ken

Selamlar herkese.2600 tl ye Mitsubishi heavy 35zmp düşünüyorum. Bu fiyata daha iyi bir model var mi?

İkinci olarak da Toshiba RAS 13 N3KVR modelini merak ediyorum. Plazma ve hava temizleme özelliği gerçekten iyi mi? Yani işin özü şu elektrik sarfiyatlari arasındaki farkı dikkat almazsak 8 saatlik gece uykusu sırasında çalışırken hava temizliği acisindan Mitsubishi 35zmp ile çok fark olur mu ? 3800 fiyatı var konforu bu fiyata deger mi?

merhaba arkadaşım.zmp mhı nin en alt ve vasat serisi.toshiba çok çok kaliteli ve verimlidir zmp den.şu varki split klimaların üzerindeki filtre ve diğer aksamlar görevini tam anlamıyla yerine getirir diyemeyiz ama işe yarar.toshiba her açıdan zmp serisinden başarılıdır.şu varki sadece soğutma için ise ikisinede gerek yok benim görüşüm.daha uygun fiyatlı klima bakabilirsiniz.ama ısıtma olacak derseniz toshiba kesinlikle.zmp serisi alana kadar midea missionada bakabilirsiniz ama ısıtmada olacak ise.dersenizki missionmu toshibamı toshiba derim gene.ayrıca zmp ye göre gene panasonic rke serisine bakabilirsiniz.

Geçen hafta SİGMA şparişimi iptal ettim..spm35 modelini almıştım mmıtsıbıshı nın.. Sizin bu yazınızı okuyunca acaba yanlış karar verdım mi acaba diyorum...pişman olurmuyuz,asıl amacım soğutma ama ısınmayı da zamanla kullanırız gibi geliyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3 Not
      27 Haziran 2016 03:58:13
      quote:

Orijinalden alıntı: tatum

quote:

quote:

Selamlar herkese.2600 tl ye Mitsubishi heavy 35zmp düşünüyorum. Bu fiyata daha iyi bir model var mi?

İkinci olarak da Toshiba RAS 13 N3KVR modelini merak ediyorum. Plazma ve hava temizleme özelliği gerçekten iyi mi? Yani işin özü şu elektrik sarfiyatlari arasındaki farkı dikkat almazsak 8 saatlik gece uykusu sırasında çalışırken hava temizliği acisindan Mitsubishi 35zmp ile çok fark olur mu ? 3800 fiyatı var konforu bu fiyata deger mi?

merhaba arkadaşım.zmp mhı nin en alt ve vasat serisi.toshiba çok çok kaliteli ve verimlidir zmp den.şu varki split klimaların üzerindeki filtre ve diğer aksamlar görevini tam anlamıyla yerine getirir diyemeyiz ama işe yarar.toshiba her açıdan zmp serisinden başarılıdır.şu varki sadece soğutma için ise ikisinede gerek yok benim görüşüm.daha uygun fiyatlı klima bakabilirsiniz.ama ısıtma olacak derseniz toshiba kesinlikle.zmp serisi alana kadar midea missionada bakabilirsiniz ama ısıtmada olacak ise.dersenizki missionmu toshibamı toshiba derim gene.ayrıca zmp ye göre gene panasonic rke serisine bakabilirsiniz.

Geçen hafta SİGMA şparişimi iptal ettim..spm35 modelini almıştım mmıtsıbıshı nın.. Sizin bu yazınızı okuyunca acaba yanlış karar verdım mi acaba diyorum...pişman olurmuyuz,asıl amacım soğutma ama ısınmayı da zamanla kullanırız gibi geliyor...

merhaba arkadaşım.yukarıdaki değerlendirme yazılan klimalar arasındaydı.sizin olaya gelir isek zmp birkaç kronik sıkıntı dışında sigmadan iyidir içiniz rahat olsun.her kullanıcıdada bu kronik sıkıntılar çıkar anlamına gelmez.şuda varki ne kadarda zmp diğer üst modellerine göre vasat olsada şu an piyasada klima die satılan birçok markanın klimalarından iyidir.zmp ısıtmasınıda soğutmasınıda yapar sıkıntı olmaz.

• Yüzbaşı
      914 Mesaj
      27 Haziran 2016 04:03:10
      quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşım.yukarıdaki değerlendirme yazılan klimalar arasındaydı.sizin olaya gelir isek zmp birkaç kronik sıkıntı dışında sigmadan iyidir içiniz rahat olsun.her kullanıcıdada bu kronik sıkıntılar çıkar anlamına gelmez.şuda varki ne kadarda zmp diğer üst modellerine göre vasat olsada şu an piyasada klima die satılan birçok markanın klimalarından iyidir.zmp ısıtmasınıda soğutmasınıda yapar sıkıntı olmaz.

Teşekkür ederim... İlginize..

3 Not
      27 Haziran 2016 04:11:04
      quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Olmaz hocam, inverterin çalışma mantığı, klima sürekli dur kalk yapıp her kalkışta demeraj akımı ASILMASIN üzerine kurulmuştur. on/off sistem klimaların enerjiyi asıl harcama şekilleri kalkış anında çektikleri yüksek akımdır, normalde hiç durmasa saatte 1.6kx harcayacak olan kompresör aynı zaman diliminde sürekli dur kalk yaparak 2.2 kW harcamaktadır. bu saatlik değer ise bunu bir de gün ve ay ile çarpın sonuç facia olur.
      İnverter klimalarda da kompresör elbette zaruri durumlarda durur lakin bunu da easy start özelliği ile şebekeye ASILMADAN yapacak sisteme sahip üretimler söz konusudur. kompresör 48hz olan en alt frekansa geçmeli ama, ayarlanan dereceye her ulaşıldığında kapanmamalıdır.

Hocam maalesef öyle ..
      Oda 19 m2 ..12000 BTU aldık.
      Set edilen değerin bir alt sıcaklığına gelir gelmez klima duruyor 5 dakika sonra yine çalışıyor.
      Klima kumandadan 27 dereceye ayarlı.
      Odayı bir alt sıcaklığa getirip termostat yapiyor.
      Kumanda neye set edilmişse,bir alt sıcaklığa getirip dış ünite kompresörü kapatıyor.Star stop çalışıyor hep.
      Yüksek watt çekmesi çabası.
      Wattmere anlık 650-850 watt değişken.
      Dur kalk yaparak 27 dereceye ayarlı cihaz saatte 570-600 watt tüketim yapıyor hocam.

serhjat kardeşim sizin haierlerde yazılım ve birçok sorunlar var normal olmadığını çalışmasından ve diğer yönlerinden sizde biliyorsunuz zaten. sadece siz değil çok insan mağdur oldu bu konuda.sizin gibi bilgili kişiler neyin ne olduğunu kendisi anladı bilmeyenlerde böyle kullanıma devam ediyor.bu sorunu yazılımla felan çözmeye çalıştılar ama nafile çare olmadı.
      sf serisi haiere benzemez.zaten kullandığınızda farkı çok bariz şekilde gözlerinizle göreceksiniz .hem faturada hemde konforda .hayırlı olsun bu arada klimanız Allah güle güle kullanmayı uzun yıllar nasip etsin.
      |
      |

3 Not
      27 Haziran 2016 04:12:58
      quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim... İlginize..

rica ederim arkadaşım.kullanım detaylarınızı aktarırsanız seviniriz hayırlı sabahlar.
      |
      |

• Yüzbaşı
      370 Mesaj
      27 Haziran 2016 05:58:50

Panasonic etherea serisinde fan sesi şikayeti okudum.
      En düşük fanda bile ses olduğu yönünde yorumlar okudum.
      Etherea'yı yakından inceleme şansınız oldumu acaba ?

Birde ME bayisinde Etherea da satılmakta.
      Etherea 12000 BTU olan cihaz ME SF-35'den 350 TL daha uygun.

SF mi alınmalı yada Ethere mi ?

|
      |
      Bahsedilenler: Ado , Ghostkiller1
      27 Haziran 2016 07:05:39

Lg dükkanlarını arayıp sordum 4.400 TL diyorlar. Benim sorduğum smart inverter bu arada linki tam verememişsin açılmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      eagle35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      1890 Mesaj
      27 Haziran 2016 10:21:51
      18.000'lik Mitsubishi MSZ-SF Deluxe Power Inverter klima almayı düşünüyoruz. İzmir'de en uygun fiyatı nereden bulabiliriz? Bir de bu modelle ilgili düşünceleriniz neler?

27 Haziran 2016 11:13:30
      Merhaba arkadaşlar.
      Bu iki klima arasında kaldım.
      Sizce hangisini tercih etmeliyim.

Mitsubishi Electric SF35
      Daikin Shira
      27 Haziran 2016 11:16:04
      İklimsa bünyesinde tronik marka Klima almayı düşünüyorum. Üst segment klima alacak maddi gücüm yok, şua an evimde 35 m2 de 18 lik beko var tam bir elektrik tüketim canavarı olarak görüyorum.18 btu 2.450 civarı pazarlıksız fiyat aldım. Görüş ve önerilerinizi eksik etmeyiniz. Saygılarımla.
      27 Haziran 2016 11:19:08
      quote:

Orijinalden alıntı: asdfg20

Merhaba arkadaşlar.
      Bu iki klima arasında kaldım.
      Sizce hangisini tercih etmeliyim.

Mitsubishi Electric SF35
      Daikin Shira

tavsiyem yetkili servislerini arayarak montaj süresini öğrenmen. Ben Daikin aldım 19 haziranda. Yetkili servis 15 Temmuz sonrasına takılır diyerek belli bir gün bile vermiyor. Tabi bulunduğunuz bölgeye göre değişir.
      27 Haziran 2016 11:22:29

Hocam bilmediğim konularda sırf yorum yapmış olmak için yazmayayım ben şimdi. Bu nedenle Panasonic ile ilgili sorunuza cevap veremiyorum kusura bakmayınız.
      Ancak ME ile kıyaslama yapılacak olursa şu koşullarda ben ME yi piramitin tepesi olarak görürüm, Maddi koşullar elverişli ise tereddütsüz ME nin bilinen modellerini almak makul olacaktır.
      bakınız dikkat ederseniz diğer marka hakkında bilgim olmadığı için, güvenlik amacıyla bilinene yönlendiriyorum, belki de diğer marka daha iyidir bu nedenle buradan aldığınız fikir ile hareket etmemenizi rica ediyorum.
      |
      |
      Serhat6363 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      27 Haziran 2016 11:28:26

Cevabın ıcın tesekker ederım hocam.
      İki firmada bayram öncesi montaj yapabileceğini belirtti.
      İş şuan tercih yapıp satınalmaya kaldı.
      |
      |
      kayacık1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      27 Haziran 2016 11:37:08
      http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/kumtel-daylux-ttxn35u-a-12000-btu-h-sezonsal-228674263?sms_name=SMS270616Kumtel&sms_date=20160627&ggap_n=20160627&ggap_c=SMS270616Kumtel&ggmktg=SMS*SMS270616Kumtel*20160627*****&mpch=ads&ggap_s=sms&ggap_m=sms&scxid=14489-215979-2357-0

Arkadaslar bu klima indirime girmis. Alip kullanan. Komsuda goren varmidir? Worlde puan veriyo. Alet 1400 geliyor. Daikin guvencesiyle demesi insani biraz rahatlattiyo

Edit: 2 yil garanti vermesi biraz sacma olmus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b.unal -- 27 Haziran 2016; 11:46:24 >

• Er
      3 Mesaj
      27 Haziran 2016 13:24:03
      Arkada?lar merhaba ;

Yatak odasyna (20 m2 ) klima taktyrmayy dü?ünüyorum. Bütçem 1700-1800 TL civarynda . Genelde yorumlar daha pahaly ürünler için yapylmy?. Yatak odasynda sanyrym en önemli unsur sessiz çaly?masy. Yatak odasy için bu fiyatlarda hangi marka mantykly olur? Kullananlar veya bu konuda bilgili olan üstadlar yönlendirirse çok sevinirim.
      27 Haziran 2016 13:31:49
      Arkadaşlar merhaba,

Klima hesaplama araçlarıyla bir hesap yaptım, 15.000 Btu civarında bir ihtiyaç çıkardı. Sadece soğutma amacıyla ve gün içinde kullanılacağından, 12.000 btu'luk bir klima ihtiyacı karşılar diye düşünüyorum. Diğer oda için de 9.000 lik bir klima yeterli gibi görünüyor.

Odalar yan yana olduğundan, multi split klima mı önerirsiniz, yoksa ayrı ayrı ünite mi almalı? Arçelik, Beko, vb marka düşünmüyorum. ME, Daikin, vb olabilir.

ME'den 12.000 ve 9.000 lik klimalar için toplam 5.000 TL civarı bir teklif aldım. 18.000 lik multi için de 6.000 TL + montaj/bakır kablo bedeli derler.

Varsa yorum ve önerilerinizi alabilir miyim?
      |
      |
      27 Haziran 2016 13:44:23
      Merhaba arkadaşlar.
      İzmir de sıcaklar malum bunaldık.Salonda ( 35 metrekare ) sadece soğutma amaçlı kullanmak için klima tavsiyesi bekliyorum sizlerden. Bütçe 2.500-3.000 tl ve izmir'de nerelerde uygun fiyata bulabilirim?
      Teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trip13 -- 27 Haziran 2016; 13:49:25 >
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
haberler
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.