Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1650. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16481649165016511652
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asdfg20

Merhaba arkadaşlar.
    Bu iki klima arasında kaldım.
    Sizce hangisini tercih etmeliyim.

Mitsubishi Electric SF35
    Daikin Shira

merhaba arkadaşım.ikiside güzel sizi üzmeyecek klima.alım fiyatları kararı etkliler.ben şahsi görüşümü yazacak olursam sf derim.me bana daha çok güven veriyor heranlamda.shırayıda kullanan arkadaşlar memnun .burda sizin cebinize aklınıza uyanı almak kalıyor.birbirinden verim olarak çok ayrışmayacak iki model .
  • quote:

Orijinalden alıntı: b.unal

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/kumtel-daylux-ttxn35u-a-12000-btu-h-sezonsal-228674263?sms_name=SMS270616Kumtel&sms_date=20160627&ggap_n=20160627&ggap_c=SMS270616Kumtel&ggmktg=SMS*SMS270616Kumtel*20160627*****&mpch=ads&ggap_s=sms&ggap_m=sms&scxid=14489-215979-2357-0

Arkadaslar bu klima indirime girmis. Alip kullanan. Komsuda goren varmidir? Worlde puan veriyo. Alet 1400 geliyor. Daikin guvencesiyle demesi insani biraz rahatlattiyo

Edit: 2 yil garanti vermesi biraz sacma olmus

merhaba arkadaşım.ben şahsen önermesemde 1400 e 12 lik klima çok güzel.kulanıcıları memnun gibi gözüküyor.soğutma için alınır arkadaşım.

• Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    Annemler keşif ekibi çağırdı mı bilmiyorum eve ama önceden de yine benzer güçte Sharp inverter klima vardı salonda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankaar

Arkada?lar merhaba ;

Yatak odasyna (20 m2 ) klima taktyrmayy dü?ünüyorum. Bütçem 1700-1800 TL civarynda . Genelde yorumlar daha pahaly ürünler için yapylmy?. Yatak odasynda sanyrym en önemli unsur sessiz çaly?masy. Yatak odasy için bu fiyatlarda hangi marka mantykly olur? Kullananlar veya bu konuda bilgili olan üstadlar yönlendirirse çok sevinirim.

merhaba arkadaşım.işin gerçeği bu bütçeyle alınabilecek klimalar ses olarak birbirinden çok ayrışmaş.sadece soğutma amacı ilemi arıyorsunuz ısıtmada olacakmıdır.20 m2 mekanınız kaçıncı kat
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder.t

Annemler keşif ekibi çağırdı mı bilmiyorum eve ama önceden de yine benzer güçte Sharp inverter klima vardı salonda.

o zaman sıkıntı olmaz arkadaşım.ama genede fiyat araştırması yaparken bir bayiden rica edin ücretsiz keşif için.elinizde böyle imkan varken değerlendirin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahtapok

ilk sayfada bu markalara göre uygun fiyatlı klimalar liste olarak toplansa süper olacakmış. boşuna mesaj kalabalığı olmazdı. o kadar okudum konuyu hala hangi klimayı almalıyım nereden almalıyım bir bilgiye ulaşamadım.

merhaba arkadaşım.siz m2 nizi, bütçenizi,kat durumunu,ve kullanım amacınızı yarsanız yardımcı olmaya çalışayım
    Hocam merhaba. 4.kat, yalitimsiz, ara oda, 15 m2 bir yer,tek pencere, 2.300tl butceye hangi marka model kaclik klima onerirsiniz acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReiCheN

Hocam merhaba. 4.kat, yalitimsiz, ara oda, 15 m2 bir yer,tek pencere, 2.300tl butceye hangi marka model kaclik klima onerirsiniz acaba?

merhaba arkadaşım.size 9 luk klima yeterli gelir.bütçenize göre.

MİDEA MISSION MSMBBU-09 İNV. SPLİT KLİMA

bu klima sizi yaz kış rahat ettirir arkadaşım.
    Cevabın için teşekkür ederim hocam.
    Mitsubishi için 3700
    Daikin için 4000 TL fiyat aldım.

sanırım mitsuhishi alıcam.
    Yarın en son kararımı verip satınalıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdfg20

Cevabın için teşekkür ederim hocam.
    Mitsubishi için 3700
    Daikin için 4000 TL fiyat aldım.

sanırım mitsuhishi alıcam.
    Yarın en son kararımı verip satınalıcam.

o zaman kesinlikle me sf alın arkadaşım.arada bir kuruş fazla vermeye gerek yok shira için.
    Merhaba,

salon 25m2, 9 katlı binanın 7.katındayız yalıtım var, çift cam var. güneş öğleden sonra 2-3 saat geliyor. istanbulda oramanın kanerında yaşıyoruz genel olarak mevsim normallerden biraz daha serin oluyor, soğutma amaçlı kullanıcaz. aslında camları açınca hiç sorun yok ancak evde kedi olduğundan camları açınca aşağıya atladığından dolayı klima taktırma kararı aldık. tercihen 2000, max 2500 bütçem var. şimdiden ilginize ve yardımınıza teşkkürler.
    öncelikle teşekkür ediyorum üstad ilginize. a.r.o.

ara katta evimiz . 3 katlı binada 2.kat. ısıtma çok önemli değil bizim için ama olursa iyi olur diyeeyim. klimayı yatarken kullanacağım sadece. sessiz çalışması önem arz ediyor. arçelik alabiliyorum indirimli. ama pek önermemişler.
  • quote:

Merhaba,

salon 25m2, 9 katlı binanın 7.katındayız yalıtım var, çift cam var. güneş öğleden sonra 2-3 saat geliyor. istanbulda oramanın kanerında yaşıyoruz genel olarak mevsim normallerden biraz daha serin oluyor, soğutma amaçlı kullanıcaz. aslında camları açınca hiç sorun yok ancak evde kedi olduğundan camları açınca aşağıya atladığından dolayı klima taktırma kararı aldık. tercihen 2000, max 2500 bütçem var. şimdiden ilginize ve yardımınıza teşkkürler.

merhaba arkadaşım.normal şartlarda size 12000 btu olması iyi olacaktır.fakar diğer etkenleri göz önüne alırsak ve sadece soğutmayı baz alırsak 9 luk bir klima işinizi görecektir.bu durumda size önerebileceğim :

MİDEA BLANC MSMAAU-09HFN1 İNVERTER KLİMA

biraz daha uygun fiyatlı klimalar var fakat sizin genel durumunuza bu model daha uygun.

• quote:

ara katta evimiz . 3 katlı binada 2.kat. ısıtma çok önemli değil bizim için ama olursa iyi olur diyeeyim. klimayı yatarken kullanacağım sadece. sessiz çalışması önem arz ediyor. arçelik alabiliyorum indirimli. ama pek önermemişler.

rica ederim arkadaşım cümlemizden Allah rağzı olsun.bu durumda size 9000 btu klima yeterli gelir.arçelik te soğutma için alınır alınmaz değil ama arçelikte dış ünite sesi ve vibrasyonu fazla olabiliyor ki oluyor.özellikle vibrasyon olayını 3 katlı bir evde üç katada nufus ettiğini bizzat görmüş biriyim.ama ne varki tam tersinide görmüş biriyim.şans işi gibi birşey arçelik.ikinci yılında kompresör sesi değişiyor farklılık gösteriyor ses artması konusunda.sizin bu konuya duyarlı olduğunuz için yazıyorum bunları.

diğer markaları baz alırsak gene birbirinden çok farklı değilller.üç aşşa beş yukarı aynı gibiler.iç ünite sesi ise bunu siz rahatsızlık derecenize göre fan hızından ayarlamalısınız.bu durumda:

MİDEA BLANC MSMAAU-09HFN1 İNVERTE KLİMA

uğursmartplus klimalarıda inceleyebilirsiniz.

şu an için net olarak önermesemde airfelin son serilerine bakabilirsiniz.

verim performans olarak blanc serisi diğer lerinden bir tık üsttedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghostkiller1 -- 27 Haziran 2016; 17:22:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

rica ederim arkadaşım cümlemizden Allah rağzı olsun.bu durumda size 9000 btu klima yeterli gelir.arçelik te soğutma için alınır alınmaz değil ama arçelikte dış ünite sesi ve vibrasyonu fazla olabiliyor ki oluyor.özellikle vibrasyon olayını 3 katlı bir evde üç katada nufus ettiğini bizzat görmüş biriyim.ama ne varki tam tersinide görmüş biriyim.şans işi gibi birşey arçelik.ikinci yılında kompresör sesi değişiyor farklılık gösteriyor ses artması konusunda.sizin bu konuya duyarlı olduğunuz için yazıyorum bunları.

diğer markaları baz alırsak gene birbirinden çok farklı değilller.üç aşşa beş yukarı aynı gibiler.iç ünite sesi ise bunu siz rahatsızlık derecenize göre fan hızından ayarlamalısınız.bu durumda:

MİDEA BLANC MSMAAU-09HFN1 İNVERTE KLİMA

uğursmartplus klimalarıda inceleyebilirsiniz.

şu an için net olarak önermesemde airfelin son serilerine bakabilirsiniz.

verim performans olarak blanc serisi diğer lerinden bir tık üsttedir.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alinti: ankaar

öncelikle tesekkür ediyorum üstad ilginize. a.r.o.

ara katta evimiz . 3 katli binada 2.kat. isitma çok önemli degil bizim için ama olursa iyi olur diyeeyim. klimayi yatarken kullanacagim sadece. sessiz çalismasi önem arz ediyor. arçelik alabiliyorum indirimli. ama pek önermemisler.

rica ederim arkadasim cümlemizden Allah ragzi olsun.bu durumda size 9000 btu klima yeterli gelir.arçelik te sogutma için alinir alinmaz degil ama arçelikte dis ünite sesi ve vibrasyonu fazla olabiliyor ki oluyor.özellikle vibrasyon olayini 3 katli bir evde üç katada nufus ettigini bizzat görmüs biriyim.ama ne varki tam tersinide görmüs biriyim.sans isi gibi birsey arçelik.ikinci yilinda kompresör sesi degisiyor farklilik gösteriyor ses artmasi konusunda.sizin bu konuya duyarli oldugunuz için yaziyorum bunlari.

diger markalari baz alirsak gene birbirinden çok farkli degilller.üç assa bes yukari ayni gibiler.iç ünite sesi ise bunu siz rahatsizlik derecenize göre fan hizindan ayarlamalisiniz.bu durumda:

MIDEA BLANC MSMAAU-09HFN1 INVERTE KLIMA

ugursmartplus klimalarida inceleyebilirsiniz.

su an için net olarak önermesemde airfelin son serilerine bakabilirsiniz.

verim performans olarak blanc serisi diger lerinden bir tik üsttedir.

bu fiyat araly?ynda en iyisi ve en sessizi blanc o zaman de?il mi?

Tekrar teşekkürler bilgilendirme için, midea klimaların satıldığı bir yer ve alternatif olarak daha uygun fiyatlı bir iki tane daha model önerebilir misiniz?

ek olarak ev toplamda 80m2 18k bi klima alsam diğer odaları soğutmasa da serinletir mi görüşünüz nedir?
  • quote:

quote:

Merhaba,

merhaba arkadaşım.normal şartlarda size 12000 btu olması iyi olacaktır.fakar diğer etkenleri göz önüne alırsak ve sadece soğutmayı baz alırsak 9 luk bir klima işinizi görecektir.bu durumda size önerebileceğim :

biraz daha uygun fiyatlı klimalar var fakat sizin genel durumunuza bu model daha uygun.

Hocam benim durumda arkadaşın ile aynı. Fakat bende 4,5 m2 salonumda cam kısım var. doğu cephesi öğlene kadar güneş alıyor.
    misafirimde en az 4 kişi geliyor bizde 2 kişi toplam 6kişi oluyoruz. Ben çatının alltındaki daireyim. Motorumu da catıya atmak istemekteyim. Kot farkı da arıyorum baktığı modellerde. Midea da uzun kot farkı okudum 18lik için 20 mt yazıyor sitesinde. İstediğim ürün Midea Modern Star MSEW-18 Elegance 18000 sizce nasıl bir üründür?

• quote:

Tekrar teşekkürler bilgilendirme için, midea klimaların satıldığı bir yer ve alternatif olarak daha uygun fiyatlı bir iki tane daha model önerebilir misiniz?

ek olarak ev toplamda 80m2 18k bi klima alsam diğer odaları soğutmasa da serinletir mi görüşünüz nedir?

mideanın resmi sitesi:

http://www.modernklima.com.tr/anasayfa buradan bayi servis ağını görebilirsiniz.daha uygun fiyatlı dersek var tabi ama çok sıcaklarda hiç kapatmamanız gerekebilir.sizin için gerekmeyebilir belki ama genede belirtmek istedim.şu an uygun fiyatlı ali ayağı az çok düzgün gene:

MİDEA MODERN STAR MSEW-09 İNV.KLİMa

tek klima ile bütün evi soğutma veya ısıtma işine karşıyım.verim randıman alamazsınız.evinizin yapı durumu buna musaitse biraz daha iyi olabilir ama genede çok sağlıklı bir durum değil.bu işin gereği her alana yani odaya tek klima.nasılki kombi işinde tek petekle bütün evi ısıtamazsanız klima işininde bundan pek farkı yok kardeşim işin gerçeği.

• quote:

Orijinalden alıntı: melmur

quote:

quote:

Merhaba,

Hocam benim durumda arkadaşın ile aynı. Fakat bende 4,5 m2 salonumda cam kısım var. doğu cephesi öğlene kadar güneş alıyor.
    misafirimde en az 4 kişi geliyor bizde 2 kişi toplam 6kişi oluyoruz. Ben çatının alltındaki daireyim. Motorumu da catıya atmak istemekteyim. Kot farkı da arıyorum baktığı modellerde. Midea da uzun kot farkı okudum 18lik için 20 mt yazıyor sitesinde. İstediğim ürün Midea Modern Star MSEW-18 Elegance 18000 sizce nasıl bir üründür?

merhaba arkadaşım.modernstar parasına göre güzel klima gerçekten.forumda kullanan arkadaşlar var genel görünüm memnunlar.kot farkı olayı na gelirsek sizin zaten 20 m olmaz farkı.ben uzun mesafeye herzaman karşıyım olağanüstü durumlar yoksa.sizin durumda daire boyu 3 mt satandart kabul edersek düz montajda bir fark yaratmayabilir de.bunu montaj ekibi daha iyi hesaplar bina durumuna göre tabi.

peki midea harici baymak demirdöküm veya yerli markalar arçelik vestel bunlar sorun çıkarır mı fikriniz var mı? yada sigma nasıldır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahtapok -- 27 Haziran 2016; 17:54:02 >
  • 
Sayfa: önceki 16481649165016511652
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.