Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
39.223
Cevap
328
Favori
3.175.121
Tıklama
Giriş
      2322 Mesaj
      25 Haziran 2016 20:00:13

Klimanın çalışma mantığı tek odaya dayalıdır. Çoklu alanlarda konfor azalır ve enerji sarfiyatı artar. Evinizin durumu farklı alanları iklimlendirme için çok müsait değilse hiç girmemek daha mantıklı. Beklentilerinize de bağlı bir durum bu tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter87 -- 25 Haziran 2016; 20:01:50 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Rwenzori
      25 Haziran 2016 20:02:51

Olmaz hocam, inverterin çalışma mantığı, klima sürekli dur kalk yapıp her kalkışta demeraj akımı ASILMASIN üzerine kurulmuştur. on/off sistem klimaların enerjiyi asıl harcama şekilleri kalkış anında çektikleri yüksek akımdır, normalde hiç durmasa saatte 1.6kx harcayacak olan kompresör aynı zaman diliminde sürekli dur kalk yaparak 2.2 kW harcamaktadır. bu saatlik değer ise bunu bir de gün ve ay ile çarpın sonuç facia olur.
      İnverter klimalarda da kompresör elbette zaruri durumlarda durur lakin bunu da easy start özelliği ile şebekeye ASILMADAN yapacak sisteme sahip üretimler söz konusudur. kompresör 48hz olan en alt frekansa geçmeli ama, ayarlanan dereceye her ulaşıldığında kapanmamalıdır.
      |
      |
      Serhat6363 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      25 Haziran 2016 20:18:39

Hocam Beko'nun bir klimasını aldım. Servisin çok sıkışık olduğunu, ancak bayramdan sonra montaj olabileceğini söylediler. Ancak 200 Tl karşılığında özel servise taktırabilirsiniz dediler, biz sizi yönlendiririz dediler. Garanti işini sorduğumda sıkıntı yaratmayacağını söylediler. Böyle bir özel servis olayı mümkün mü? Özel servis garanti başlatabiliyor mu?
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      25 Haziran 2016 20:59:09
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Olmaz hocam, inverterin çalışma mantığı, klima sürekli dur kalk yapıp her kalkışta demeraj akımı ASILMASIN üzerine kurulmuştur. on/off sistem klimaların enerjiyi asıl harcama şekilleri kalkış anında çektikleri yüksek akımdır, normalde hiç durmasa saatte 1.6kx harcayacak olan kompresör aynı zaman diliminde sürekli dur kalk yaparak 2.2 kW harcamaktadır. bu saatlik değer ise bunu bir de gün ve ay ile çarpın sonuç facia olur.
      İnverter klimalarda da kompresör elbette zaruri durumlarda durur lakin bunu da easy start özelliği ile şebekeye ASILMADAN yapacak sisteme sahip üretimler söz konusudur. kompresör 48hz olan en alt frekansa geçmeli ama, ayarlanan dereceye her ulaşıldığında kapanmamalıdır.

Hocam maalesef öyle ..
      Oda 19 m2 ..12000 BTU aldık.
      Set edilen değerin bir alt sıcaklığına gelir gelmez klima duruyor 5 dakika sonra yine çalışıyor.
      Klima kumandadan 27 dereceye ayarlı.
      Odayı bir alt sıcaklığa getirip termostat yapiyor.
      Kumanda neye set edilmişse,bir alt sıcaklığa getirip dış ünite kompresörü kapatıyor.Star stop çalışıyor hep.
      Yüksek watt çekmesi çabası.
      Wattmere anlık 650-850 watt değişken.
      Dur kalk yaparak 27 dereceye ayarlı cihaz saatte 570-600 watt tüketim yapıyor hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat6363 -- 25 Haziran 2016; 21:00:27 >

• Yarbay
      2322 Mesaj
      25 Haziran 2016 21:31:10

Aldığınız klimayı bilmiyorum ama cihazın minimum kapasitesi fazla geliyor demek ki fakat durumnuz geeçekten ilginç zira ben 13.5 m2 odada 12k klima kullanıyorum ve sezon geçişleri haricinde bahsettiğiniz durumu yaşamıyoruz izmir de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Serhat6363 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      25 Haziran 2016 21:39:12

Bugün uzun araştırmalar sonrası n11 sitesinden midea blanc 18.000 btu olan modeli sipariş etdim. 3000 e 250 indirim kodu kullandım ve paraf kartla 9 taksitle aldım.ayrica parafin haftasını elektronikte puan kampanyasında 60 tl geldi.2550 tl ye malolmus oldu.suan kargoda haftaya montaj olucak muhtemelen.insallah memnun kalirim.arastirmaya devam eden arkadaşlara Allah kolaylık versin.
      Netden almak isteyenler n11 v.b siteleri mutlaka takip etsin.benim aldığım modelin liste fiyati 3000 tl uzeri idi.bence guzel fiyata geldi
      undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voyager_71 -- 25 Haziran 2016; 21:41:36 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado
      25 Haziran 2016 22:17:20
      quote:

Orijinalden alıntı: voyager_71

Bugün uzun araştırmalar sonrası n11 sitesinden midea blanc 18.000 btu olan modeli sipariş etdim. 3000 e 250 indirim kodu kullandım ve paraf kartla 9 taksitle aldım.ayrica parafin haftasını elektronikte puan kampanyasında 60 tl geldi.2550 tl ye malolmus oldu.suan kargoda haftaya montaj olucak muhtemelen.insallah memnun kalirim.arastirmaya devam eden arkadaşlara Allah kolaylık versin.
      Netden almak isteyenler n11 v.b siteleri mutlaka takip etsin.benim aldığım modelin liste fiyati 3000 tl uzeri idi.bence guzel fiyata geldi
      undefined

Güle güle kullan iyi fiyata iyi bir klima almışsın bizde aynı klimanın 12000 liği mevcut.
      Bu fiyata montaj içindemi size ekstra bir ücret çıkart mıcaklarsa çok iyi fiyat
      |
      |
      25 Haziran 2016 22:20:38

Kargo ve montaj ucretsiz,5 metre bakır boru ile kurulum yapılacaktır yazıyordu ilanda.klimam daha kurulmadı.bugun kargoya verildi salı gelir muhtemelen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voyager_71 -- 25 Haziran 2016; 22:21:14 >
      |
      |
      Bahsedilenler: hk48
      25 Haziran 2016 22:52:08

Iyi gunlerde kullanin insallah

|
      |
      voyager_71 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      25 Haziran 2016 22:58:01

Hocam, ben de zamaninda yuksek sezonda demirdokum servisini taseron olarak kullanmistim zira bizim kadar yogun degillerdi. Barkot bana teslim edilir, ben yapilan isi kontrol eder ok verirsem personelim sistem girisininyapar garantiyi baslatirdi. Yuksek sezonda yapilan uygulamalar bunlar. Bu gun kac kisi telefonla beni arayip para yeklif edip servis yonlendirmemi istedi inanamazsiniz. Gunum hep beklemeleri yonde ikna konusmalari ile gecti. Sozddn de ricam biraz sabretmeniz yonde olacaktir zira 200 az para degil. Yine de yaptiracaksaniz hem teknik hem yazal hemde garanti anlaminda sorun yok hocam

|
      |
      phoenix_wright kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      25 Haziran 2016 23:15:16
      Klima tavsiye;
      Arkadaşlar selam işin üstadını burada bulurum diye düşündüm :) salona sadece soğutma için bir klima alacağım fiyat/performans olsun istiyorum.
      Salonu ölçtüm 30 m2 son kat şanlıurfa da oturuyorum malum felaket sıcak ev batıya bakıyor. Kac btu gerekli bana bütçem 2000-2500 arası.

Teşekkürler

|
      |
      25 Haziran 2016 23:57:35
      Selamnhocam

30 / 2.2 x 1000 = 13636BTU degerinde klimaya ihtuyaciniz var.

Negatjf kosullari olan durumlarda (sizde cari kati oldugu gibi) alacaginiz markanin urun yelpazesinde var ise 16000 yok ise 18000BTU urun onerilir.

Marka arastirmanizda mumkun olan en uzun garantili ve ekonomik cihazlar tavsiye ederim. Zira hemen hepsi sizin isinizi gorecektir

25 Haziran 2016 23:58:22
      quote:

Orijinalden alıntı: fatih81

Merhaba,

Daikin N serisi klima çıkarmış dostlar, ne dersiniz?

Evimin salonuna 30 m^2 genişliği, 2,70 daire yüksekliği, 2 kişiyiz. Bursa'dayız daire en üst kat kuzey batı. Evin yalıtımı var. Çok fazla pencere yok ama her duvarda bir pencere var. Yanıyoruz!

Hangi klimaları önerirsiniz?

Eğer bu N serisine olur verirseniz bugün almayı duşunuyorum.

Bende 12bin btu olanını düşünüyorum. Alt serileri fason üretiyor deniliyor daikin için ne kadar doğru? Yardım bekliyoruz arkadaşlar tavsiye eder misiniz?
      --- Intel i5 2500K Quad core 3.7 Ghz - CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram - ASUS P8Z68V PRO/GEN3 - ASUS GTX660 TI-DC2-2GD5 2GB - SEAGATE 3.5" 3 TB BARRACUDA 7200 Rpm (1+2 TB) - COOLERMASTER RC-690 II ( RC-692-KWP3 Pencereli ) - Seasonic X-760 80+ Plus Gold 760W Modüler - Asus VN247h monitör - Creative SBS A320 - Logitech MK520 Windows 10 Home---
    • Yarbay
      3177 Mesaj
      26 Haziran 2016 00:14:15
      quote:

Orijinalden alıntı: electro58

quote:

Orijinalden alıntı: fatih81

Merhaba,

Daikin N serisi klima çıkarmış dostlar, ne dersiniz?

Evimin salonuna 30 m^2 genişliği, 2,70 daire yüksekliği, 2 kişiyiz. Bursa'dayız daire en üst kat kuzey batı. Evin yalıtımı var. Çok fazla pencere yok ama her duvarda bir pencere var. Yanıyoruz!

Hangi klimaları önerirsiniz?

Eğer bu N serisine olur verirseniz bugün almayı duşunuyorum.

Bende 12bin btu olanını düşünüyorum. Alt serileri fason üretiyor deniliyor daikin için ne kadar doğru? Yardım bekliyoruz arkadaşlar tavsiye eder misiniz?

2 sene önce şuanki N serisinin yerinde olan model ftx25ab satın aldım 8500 btu soğutmalı 1550 liraya.
      12m2 odada kullanıyorum memnunum sessiz,etkili, enerji tüketimi normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi There goes your life -- 26 Haziran 2016; 0:26:11 >
      |
      |

• Çavuş
      93 Mesaj
      26 Haziran 2016 00:47:41
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Selamnhocam

30 / 2.2 x 1000 = 13636BTU degerinde klimaya ihtuyaciniz var.

Negatjf kosullari olan durumlarda (sizde cari kati oldugu gibi) alacaginiz markanin urun yelpazesinde var ise 16000 yok ise 18000BTU urun onerilir.

Marka arastirmanizda mumkun olan en uzun garantili ve ekonomik cihazlar tavsiye ederim. Zira hemen hepsi sizin isinizi gorecektir

Ado hocam tüketim tarafında 18000 ile 12000 arasında çok fark varmı acaba bir de sizin tavsiye edeceğimiz markalar var ise onlara bakayım dediğim gibi soğutma yeterli benim için

|
      |
      26 Haziran 2016 01:09:20
      maddi durumum çok sıkıntı değil ancak kazıklanmakta istemem.yakında bir bebeğim olacak bu nedele bir klimadaki ilk tercihim saglıga zararı olmaması.daikin shira serisi çok ilgimi çekti.salınımli üç boyutlu hava salınımı varmış haliyle klima çarpası olayını azaltır diye düşünüyorum,birde filitreleri çok kaliteliymiş antibakteriyel özellikleri varmış.sizce 2 klima parasına 1 klimamı almış olururum.midea blancdede aynı özellikler olduğunu gördüm.york sierra önerisi verildi ama onda bu özellikler varmı.bana 18000 btu lu birkaç alternatif sunarsanız sevimirim

|
      |
      26 Haziran 2016 01:15:14
      4 yıl Alarko Carrier'de çalışmış birisi olarak net bir şekilde söylüyorum Carrier'ın klimalarından şaşmayın. Diğer klimalara göre pahalıdır ama kalitelidir verimlidir. Satış sonrası Servisi iyi hizmet vermektedir. Carrier zaten klimanın mucidi. İmkanı olan alırsa yıllarca kullanır. Bakımını eksik etmezseniz sorun çıkartmaz.

Sıralama yaparsak;
      Carrier, Mitsubishi, Toshiba, Daikin bu firmaların ürünleri kalitelidir.

Alarko'da bizzat sattığım Carrier ve Toshiba klimalarda sorun yaşamadım. Her özelliği uzun yıllar aktif bir şekilde kullanan çok müşterim vardı. A plus inverter teknolojili enerji tasarruflu oldukları için enerji tüketimleri optimum düzeydedir.
      Bir kere en iyisini alıp uzun vade de sorunsuzca kullanmak maliyet açısından da Önemlidir.

|
      |
      26 Haziran 2016 01:35:31
      Selamlar ; Ölçüleri yaptım ve umduğumdan küçük çıktı hesaplarım.
      Oda ebatları : 3.50m X 5.05m
      Tavan yüksekliği : 2.65m
      Binada yalıtım mevcut
      2 katlı binanın 2.katı,Çatı normal kiremit çatı ve çatı ile bina arasındaki boşlukta da yalıtım var.
      Normalde 12000btu alacaktım hatta pazarlık bile yapıldı ama ölçülerimde fazla gelebileceğini düşündüm ama odada 2 cephede bolca cam mevcut(Fotoğraf ekliyorum sonuna) Evi haftada 1 bilemedin en fazla 2 gün kalıyorum bunu göze alarak 9000btu Yeterli olurmu ve önereceğiniz marka model varmıdır bütçe 2000tl.Teşekkürler

|
      |

• Yüzbaşı
      294 Mesaj
      26 Haziran 2016 02:00:09
      quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Ne aldınız hocam ?

LG sirius 12k btu ,ama salı günü monte edilecek..izlenimlerimi paylaşacağım
      |
      |
      26 Haziran 2016 02:07:23

Okuduğum kadarıyla herkese cevap vermeye çalışmışsınız. Ben de cesaret alarak size sormayı uygun gördüm.

Ben okulda 2 müdür yardımcısı odası için sadece soğutmada kullanılacak klima alacağım. Bütçemiz oldukça sınırlı. Isıtma kesinlikle kullanılmayacak. Bu yüzden klima arayışına girdim.
      Benim odam 10 metrekare diğer arkadaşın odası ise 15 metrekare. Şimdi sıfır alsam en kötüsü 1500 civarından başlıyor. Ben 2. el klima alsam diye düşündüm ama cesaret edemedim.

Size ikinci el klima alsam bana ne gibi sorunlar çıkarır diye sormak istiyorum. Tavsiye eder misiniz?

Bir de müdürün odası 36 metrekare 12 binlik sadece soğutma için yetersiz kalır mı? 18 binlik mi almak lazım. Ona sıfır alacağız. :)

Okul Manisa Turgutluda bu yaz çok sıcak geçiyor. Eğer forumda bu civarlarda olan varsa yardımlarınızı bekliyoruz.
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Ankara Web Tasarım
haberler
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.