Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1646. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.174
Cevap
703
Favori
4.426.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16441645164616471648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: voyager_71

Bugün uzun araştırmalar sonrası n11 sitesinden midea blanc 18.000 btu olan modeli sipariş etdim. 3000 e 250 indirim kodu kullandım ve paraf kartla 9 taksitle aldım.ayrica parafin haftasını elektronikte puan kampanyasında 60 tl geldi.2550 tl ye malolmus oldu.suan kargoda haftaya montaj olucak muhtemelen.insallah memnun kalirim.arastirmaya devam eden arkadaşlara Allah kolaylık versin.
    Netden almak isteyenler n11 v.b siteleri mutlaka takip etsin.benim aldığım modelin liste fiyati 3000 tl uzeri idi.bence guzel fiyata geldi
    undefined

Güle güle kullan iyi fiyata iyi bir klima almışsın bizde aynı klimanın 12000 liği mevcut.
    Bu fiyata montaj içindemi size ekstra bir ücret çıkart mıcaklarsa çok iyi fiyat
  • Kargo ve montaj ucretsiz,5 metre bakır boru ile kurulum yapılacaktır yazıyordu ilanda.klimam daha kurulmadı.bugun kargoya verildi salı gelir muhtemelen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voyager_71 -- 25 Haziran 2016; 22:21:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • voyager_71 V kullanıcısına yanıt
    Iyi gunlerde kullanin insallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam, ben de zamaninda yuksek sezonda demirdokum servisini taseron olarak kullanmistim zira bizim kadar yogun degillerdi. Barkot bana teslim edilir, ben yapilan isi kontrol eder ok verirsem personelim sistem girisininyapar garantiyi baslatirdi. Yuksek sezonda yapilan uygulamalar bunlar. Bu gun kac kisi telefonla beni arayip para yeklif edip servis yonlendirmemi istedi inanamazsiniz. Gunum hep beklemeleri yonde ikna konusmalari ile gecti. Sozddn de ricam biraz sabretmeniz yonde olacaktir zira 200 az para degil. Yine de yaptiracaksaniz hem teknik hem yazal hemde garanti anlaminda sorun yok hocam

• Klima tavsiye;
    Arkadaşlar selam işin üstadını burada bulurum diye düşündüm :) salona sadece soğutma için bir klima alacağım fiyat/performans olsun istiyorum.
    Salonu ölçtüm 30 m2 son kat şanlıurfa da oturuyorum malum felaket sıcak ev batıya bakıyor. Kac btu gerekli bana bütçem 2000-2500 arası.

Teşekkürler

• Selamnhocam

30 / 2.2 x 1000 = 13636BTU degerinde klimaya ihtuyaciniz var.

Negatjf kosullari olan durumlarda (sizde cari kati oldugu gibi) alacaginiz markanin urun yelpazesinde var ise 16000 yok ise 18000BTU urun onerilir.

Marka arastirmanizda mumkun olan en uzun garantili ve ekonomik cihazlar tavsiye ederim. Zira hemen hepsi sizin isinizi gorecektir

• quote:

Orijinalden alıntı: fatih81

Merhaba,

Daikin N serisi klima çıkarmış dostlar, ne dersiniz?

Evimin salonuna 30 m^2 genişliği, 2,70 daire yüksekliği, 2 kişiyiz. Bursa'dayız daire en üst kat kuzey batı. Evin yalıtımı var. Çok fazla pencere yok ama her duvarda bir pencere var. Yanıyoruz!

Hangi klimaları önerirsiniz?

Eğer bu N serisine olur verirseniz bugün almayı duşunuyorum.

Bende 12bin btu olanını düşünüyorum. Alt serileri fason üretiyor deniliyor daikin için ne kadar doğru? Yardım bekliyoruz arkadaşlar tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: electro58

quote:

Orijinalden alıntı: fatih81

Merhaba,

Daikin N serisi klima çıkarmış dostlar, ne dersiniz?

Evimin salonuna 30 m^2 genişliği, 2,70 daire yüksekliği, 2 kişiyiz. Bursa'dayız daire en üst kat kuzey batı. Evin yalıtımı var. Çok fazla pencere yok ama her duvarda bir pencere var. Yanıyoruz!

Hangi klimaları önerirsiniz?

Eğer bu N serisine olur verirseniz bugün almayı duşunuyorum.

Bende 12bin btu olanını düşünüyorum. Alt serileri fason üretiyor deniliyor daikin için ne kadar doğru? Yardım bekliyoruz arkadaşlar tavsiye eder misiniz?

2 sene önce şuanki N serisinin yerinde olan model ftx25ab satın aldım 8500 btu soğutmalı 1550 liraya.
    12m2 odada kullanıyorum memnunum sessiz,etkili, enerji tüketimi normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi There goes your life -- 26 Haziran 2016; 0:26:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Selamnhocam

30 / 2.2 x 1000 = 13636BTU degerinde klimaya ihtuyaciniz var.

Negatjf kosullari olan durumlarda (sizde cari kati oldugu gibi) alacaginiz markanin urun yelpazesinde var ise 16000 yok ise 18000BTU urun onerilir.

Marka arastirmanizda mumkun olan en uzun garantili ve ekonomik cihazlar tavsiye ederim. Zira hemen hepsi sizin isinizi gorecektir

Ado hocam tüketim tarafında 18000 ile 12000 arasında çok fark varmı acaba bir de sizin tavsiye edeceğimiz markalar var ise onlara bakayım dediğim gibi soğutma yeterli benim için

• maddi durumum çok sıkıntı değil ancak kazıklanmakta istemem.yakında bir bebeğim olacak bu nedele bir klimadaki ilk tercihim saglıga zararı olmaması.daikin shira serisi çok ilgimi çekti.salınımli üç boyutlu hava salınımı varmış haliyle klima çarpası olayını azaltır diye düşünüyorum,birde filitreleri çok kaliteliymiş antibakteriyel özellikleri varmış.sizce 2 klima parasına 1 klimamı almış olururum.midea blancdede aynı özellikler olduğunu gördüm.york sierra önerisi verildi ama onda bu özellikler varmı.bana 18000 btu lu birkaç alternatif sunarsanız sevimirim

• 4 yıl Alarko Carrier'de çalışmış birisi olarak net bir şekilde söylüyorum Carrier'ın klimalarından şaşmayın. Diğer klimalara göre pahalıdır ama kalitelidir verimlidir. Satış sonrası Servisi iyi hizmet vermektedir. Carrier zaten klimanın mucidi. İmkanı olan alırsa yıllarca kullanır. Bakımını eksik etmezseniz sorun çıkartmaz.

Sıralama yaparsak;
    Carrier, Mitsubishi, Toshiba, Daikin bu firmaların ürünleri kalitelidir.

Alarko'da bizzat sattığım Carrier ve Toshiba klimalarda sorun yaşamadım. Her özelliği uzun yıllar aktif bir şekilde kullanan çok müşterim vardı. A plus inverter teknolojili enerji tasarruflu oldukları için enerji tüketimleri optimum düzeydedir.
    Bir kere en iyisini alıp uzun vade de sorunsuzca kullanmak maliyet açısından da Önemlidir.

• Selamlar ; Ölçüleri yaptım ve umduğumdan küçük çıktı hesaplarım.
    Oda ebatları : 3.50m X 5.05m
    Tavan yüksekliği : 2.65m
    Binada yalıtım mevcut
    2 katlı binanın 2.katı,Çatı normal kiremit çatı ve çatı ile bina arasındaki boşlukta da yalıtım var.
    Normalde 12000btu alacaktım hatta pazarlık bile yapıldı ama ölçülerimde fazla gelebileceğini düşündüm ama odada 2 cephede bolca cam mevcut(Fotoğraf ekliyorum sonuna) Evi haftada 1 bilemedin en fazla 2 gün kalıyorum bunu göze alarak 9000btu Yeterli olurmu ve önereceğiniz marka model varmıdır bütçe 2000tl.Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Ne aldınız hocam ?

LG sirius 12k btu ,ama salı günü monte edilecek..izlenimlerimi paylaşacağım
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Okuduğum kadarıyla herkese cevap vermeye çalışmışsınız. Ben de cesaret alarak size sormayı uygun gördüm.

Ben okulda 2 müdür yardımcısı odası için sadece soğutmada kullanılacak klima alacağım. Bütçemiz oldukça sınırlı. Isıtma kesinlikle kullanılmayacak. Bu yüzden klima arayışına girdim.
    Benim odam 10 metrekare diğer arkadaşın odası ise 15 metrekare. Şimdi sıfır alsam en kötüsü 1500 civarından başlıyor. Ben 2. el klima alsam diye düşündüm ama cesaret edemedim.

Size ikinci el klima alsam bana ne gibi sorunlar çıkarır diye sormak istiyorum. Tavsiye eder misiniz?

Bir de müdürün odası 36 metrekare 12 binlik sadece soğutma için yetersiz kalır mı? 18 binlik mi almak lazım. Ona sıfır alacağız. :)

Okul Manisa Turgutluda bu yaz çok sıcak geçiyor. Eğer forumda bu civarlarda olan varsa yardımlarınızı bekliyoruz.
  • Merhaba daikin tegora 12000 BTU .35 m2 için bugün montaj yapıldı.canavar gibi soğutuyor.nem almaya aldığında dıș ünite çok ses çıkardı,nedendir acaba.Ado hocam katkılarınızla soğutma için çok para harcamadan 12000 BTU ile kurtardık iși valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maniactechnician -- 27 Haziran 2016; 21:25:21 >
  • Arkadaslar merhaba. Anne babaya klima almak istiyorum. 2.300 gibi bir butcem var. Uzun vadede sorun cikarmayacak, bizimkileri uzmeyecek bir marka model onerebilir misiniz? Simdiden tesekkurler

• Daikin de indirim varmış, N serisine bi bakın derim..

• iyi günler arkadaşlar klima almayı düşünüyorum ama bir türlü karar veremedim evimin salonu 20 metre kare Isıtma ve soğutma benim için önemli çünkü kışında kullanacağım evin dışında izolasyon yok maalesef 2 marka üzerinde yoğunlaştım bütçem 4000 ile 5000 tl arası Daikin ya da Mutsubishi Electric klimalardan yazın ve kışın kullanabileceğim model öneriniz varsa öğrenebilir miyim şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim
  • Selamlar herkese.2600 tl ye Mitsubishi heavy 35zmp düşünüyorum. Bu fiyata daha iyi bir model var mi?

İkinci olarak da Toshiba RAS 13 N3KVR modelini merak ediyorum. Plazma ve hava temizleme özelliği gerçekten iyi mi? Yani işin özü şu elektrik sarfiyatlari arasındaki farkı dikkat almazsak 8 saatlik gece uykusu sırasında çalışırken hava temizliği acisindan Mitsubishi 35zmp ile çok fark olur mu ? 3800 fiyatı var konforu bu fiyata deger mi?

• arkadaşlar bu klima enerji tüketimi açısından nasıldırhttp://www.arcelik.com.tr/ev-tipi-klima-ionizer--inverter-09410-aa-klima.html
  • 
Sayfa: önceki 16441645164616471648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.