Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1640. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: D-Rock! Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.212
Cevap
701
Favori
4.429.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16381639164016411642
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @Ado Daha iyi cevap verecektir ama ben yakıt harcamalarına baktığımda, 9000 ve 12000 min 100 w a kadar düşerken 18000 min 200w a kadar düştüğü yazıyor çoğu markada,Max enerji harcamasıda farklı doğal olarak. hal böyle olunca 12000 ligin yeterli olduğu bir yerde en düşük kullanım 100 w ile işinizi görürken artık bu hangi durumlarsa, 18000 lik ile min 200 w ile işinizi görmüş olacaksıniz. Tabi benim düşüncem tartışmaya açıktır ben kullanım kılavuzunda ki verilere bakarak konuştum. Gerçeği ne kadar yansıtır bilemem. Daha öncede söyledim belki istediğin dereceye 12000 lik 30 dakikada getirirken 18000 lik 20 dakikada getirecek ve elektrik harcaması olarak aşağı yukarı aynı değerleri bulacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba
    20 m salonuma 12000 btu luk bir klima almak istiyorum. Evde şimdilik iki kişiyiz bebeğimizde olacak kışa doğru. Kışın ısıtma içinde kullanma durumumuz olacak. Bütçem 1500-2500 tl arası. Çok aşırı paralar vermek istemiyorum. Evde başka bir odada bosch marka klimam var evi aldığımızda içindeydi.Geçen yıl yaptırdım bu yıl gene soğutmuyor.Galiba gaz kaçırıyor. Onu söktürmek ve birine vermek istiyorum. Yada servis satın alır mı bilmem.

Herkes farklı şeyler yazıyor kafam karmakarışık oldu.
    MİDEA FAIRWIND MS12FU 2000 tl
    Airfel LTXN35U 12000 1750 tl

Bunlardan başka fiyat performans ürünü ne alınabilir.
  • klimalarda yazan 1 saatte çeken eletrik ne kadar oluyor

yazan bu Soğutmada Çekilen Enerji (W) 1100 W yani 1 saatte 1,1 kw mı tüketim yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: b.unal

http://www.hepsiburada.com/beko-218410-eco-ionizer-inverter-klima-sadece-sogutma-pm-evbembeko218410

http://www.hepsiburada.com/baymak-elegant-plus-a-12000-btu-h-yeni-nesil-inverter-klima-p-EVBAYMELEGPLUS12

Bu iki klima arasinda kaldim. Benim icin isitmanin onemi yok. Su anda sogutmak istedigim yer icin 12 likte yeter bana ama ileriye donuk olarak 18 daha mantikli duruyo. Beko a enerji sinifi. Baymak a++ olarak gorunuyor. Bu cok etkileyici bie faktormudur. Teknik konularda bekonun baymak a gire eksik yonleri var mi?

s.a b.unal

beko klima saatte 1630 / 1830 wat yani 1,63 kw 1,83 kw elektrik çekiyor

baymak klima ise saatte 1100 wat 1,1 kw elektrik çekiyor

• amanteramco A kullanıcısına yanıt
    http://urun.n11.com/klima/samsung-ar4500-ar12ksfhdwksk-12000btu-a-inverter-klima-P115914688 samsung gayet sessiz ve verimli. tavsiye ederim
  • Midea Blanc 9000 btu olan klimadan aldım ve 3 gündür aktif kullanılıyor, henüz erken belki ama bekletilerimi karşıladı. Eco modu ve rahatsız etmeyin modunda gece kullanılınca oldukça sessiz, gerçi gündüz de sessiz diyebilirim. Gear(vites) özelliğini henüz deneme ve araştırma fırsatım olmadı. Ünite plastik kalitesi olarakta diğer kullandığım Carrier klimalardan sanki biraz daha iyi duruyor. Montaj sırasında maalesef içten döşeli bakır kablo kısa kaldığı içi kaynak yapılmak durumunda kalındı. Vakum işlemi servis tarafından gerçekleştirildi.

Aslında sadece soğutmada kullanılacağı için Elegance Modernstar ürününü tercih edecektik ama stoklarına girmesi bir kaç gün sürecekti ve bizim de aciliyetimiz olduğu için Blanc tercih ettik. Şimdilik memnunuz :)
  • Yok Hocam gayet açıklayıcı yazmışsınız elinize sağlık. yalnız genelde göz ardı edilen sahte ısı algılama durumu vardır. 12 lik yetecek bir alana 18 taktığımızda, cross fan genişliği ve r/m değeri yükseleceğinden dolayı 18 lk makine 12 lik alanda erken dönen hava nedeniyle yalancı ısı algılayıp kompresör frekansını aşağıya ççekebilir, bu da, aslında oda ısısı henüz istenen değere gelmemeiş olmasına rağmen gelmiş gibi hareket etmesine neden olur. bu nedenle istisnai durumlar veya bunu tolere edecek haklı gerekçeler dışında bir alana, olması gereknden daha büyük BTU da makineler teknik olarak önermemek gerekiyor. Bunun haricindeki KW hesaplamasında, istenen değere 12 den daha erken ulaşan 18, aradaki tüketim farkını zaten oran orantı hesabına göre kapatmış oluyor. Yine de tavsiye edilen elbette ki olması gereken BTU dur

• quote:

Orijinalden alıntı: derya78

quote:

http://www.hepsiburada.com/beko-218410-eco-ionizer-inverter-klima-sadece-sogutma-pm-evbembeko218410

http://www.hepsiburada.com/baymak-elegant-plus-a-12000-btu-h-yeni-nesil-inverter-klima-p-EVBAYMELEGPLUS12

Bu iki klima arasinda kaldim. Benim icin isitmanin onemi yok. Su anda sogutmak istedigim yer icin 12 likte yeter bana ama ileriye donuk olarak 18 daha mantikli duruyo. Beko a enerji sinifi. Baymak a++ olarak gorunuyor. Bu cok etkileyici bie faktormudur. Teknik konularda bekonun baymak a gire eksik yonleri var mi?

s.a b.unal

Beko %50 daha fazla elektrik harciyor. Baymak almak cok daha mantikli. Tesekkurler

• quote:

quote:

quote:

s.a b.unal

Beko %50 daha fazla elektrik harciyor. Baymak almak cok daha mantikli. Tesekkurler

ama burada dikkatini çekerim beko 18000 btu baymak 12000 btu

• Ado kullanıcısına yanıt
    hocam kumandanin on gozundeki infrared e telefonun kamerasi ile baktim ve kumandanin her tusuna bastigimda telefon ekraninda infra red in yanip sonuyordu acaba baska bir sikinti olabilirmi sizce

• PaşaKeyfim kullanıcısına yanıt
    gittigidiyordan aldim siteyle alakali degil samsung un kendisi yapiyor ayrica samsung bayiside soyledi tek sart 30 hazirana a kadar montaj sart

• Arkadaslar gittigidiyor da kumtelin bir urunu var, daikin garantisi altında. 12000btu 1550tl yaninda 100 lira world puanda cabasi. 17 metrekarelik oturma odası icin alicam. Onerir misiniz ya da onun disinda baymak in bir urunu var 1700 civarında. Mumkun oldugunca uygun bir seyler almaya çalışıyorum. Ev kredi, araba kredi üstüne bir de bebek geliyor birkac ay sonra:)) bu arada aydinda yasiyorum...

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• ahmahmetahm kullanıcısına yanıt
    Maalesef samsung beko arçelik vestel gibi markaları düşünmüyorum.
  • Merhaba arkadaşlar
    Yatak odasına klima düşünüyorum çatı dubleks ayrıca güneş alıyor devamlı, ayrıca oda ufak 8-9m2 gibi, portatif alayım dedim ama yorumlar pek iç açıcı değil bide yatak odası olduğu için ses faktörü var.
    Bu şartlarda sessiz bir klima olması gerekli ancak marka olarak nereye yönelmeliyim fikrim yok ve kaç btu bakmalıyım, bilgisi olan tavsiyede bulunabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omaTR -- 24 Haziran 2016; 17:38:06 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

s.a b.unal

12 nin bana yetecegini dusunursek. Fazladan elektrik sarfiyati demek. Pratiktede bu sogutma olayi nasil olusur. Yani 18lik daha buyuk oldugu icin. Daha kisada sogutursa, 12 lik klimaya gore daha az sure calismis olacak? Ve daha az elektrik harcamis olacak? Yanlis mantik mi yurutuyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b.unal -- 24 Haziran 2016; 17:41:59 >

• hocam bu degerlerin hangisine bakmamiz gerekiyor cok kafa karistiriyor
    enerji verimliligi eer(sogutma btu/hw=10,58 eer(sogutma w/w 3,1) cop(isitma w/w 3,18
    sezonsal enerji verim eer sogutma w/w 6.10 scop isitma w/w 3,8

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

s.a b.unal

12 nin bana yetecegini dusunursek. Fazladan elektrik sarfiyati demek. Pratiktede bu sogutma olayi nasil olusur. Yani 18lik daha buyuk oldugu icin. Daha kisada sogutursa, 12 lik klimaya gore daha az sure calismis olacak? Ve daha az elektrik harcamis olacak? Yanlis mantik mi yurutuyorum?

s.a b.ünal bende yazlık için düşünüyorum klima 28 m2 yer çatı katı 18,000 btu çok pahalı 3 ay içinde değmez

12,000 btu soğutmaz deniliyor

karar veremedim bi türlü

• b.unal kullanıcısına yanıt
    doğru gördüysem ürünlerin birisi 12 diğeri 18 lik. bir daha kontrol edermisiniz?
  • ado hocam soğutmada çekilen güç wat yada kw 1saatte kullanılan elektrik tüketimini yazıyor

birde hocam 12000 btu 2 saatte soğutur odayı 28 m2 yeri 18000 alırsam 1 saate soğutur aynı elektrik tüketmez mi o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derya78 -- 24 Haziran 2016; 18:08:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

doğru gördüysem ürünlerin birisi 12 diğeri 18 lik. bir daha kontrol edermisiniz?

Evet btular biri 12 digeri 18.

• 
Sayfa: önceki 16381639164016411642
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.