Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1632. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.177
Cevap
701
Favori
4.426.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16301631163216331634
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İstanbulda, 44 m2 salon ve 15 m2 oda için bugün "ME keşfetteam" ve "daikin" keşif için eve geldi.

ME ekibi m2, pencere sayısı, pencere m2 alanlar vs gibi ölçütler ile hesaplama yaptı ve salon için 24.000 diğer oda için 9000 uygun gördü, fiyat nakit 11.000TL multi sistem. (araba parası ) Salona verdikleri seri GF serisi diğer odaya FH serisi. FH serisinin 24.000'i yokmuş vs. Bende 18 bin takın dedim. tesisatınız uygun değil. 24b'liğe göre tesisat çekilmiş dedi. En çok parayıda dış ünite tutuyor. 7.2 KW'lık MXZ472VA.

Daikin ise gene multisistem shira 18 bin FTXS50K salona (tesisatın daikin için uygun olduğunu söyledi) shira 9 bin FTXS25K diğer odaya. 8400TL fiyat istedi.

İstediğim şey biraz teknoloji içermesi ve etkili filreleri olmasıydı. Ama fiyat beni şaşırttı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nikogrk -- 21 Haziran 2016; 21:52:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuLazz™

Merhaba arkadaşlar
    F/p bir cihaz arıyorum 18.000 BTU
    Tavsiye var mı ?
    Teşekkürler

Aynen ben de 18000 btu f/p klima arıyorum umarım tavsiyede bulunan birileri çıkar.
  • Ado bey lutfen yardım...

merhabalar
    istanbul kuzeydoğu cephe, 6 katlı binanın 4. katında, 10 metrekare yatak odası için; öncelikle soğutma amaçlı klima bakıyorum.. bütçem max 2000tl...
    gözüme çarpan ürünler;

MIDEA Yeni BLANC Serisi 9000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima
    MİDEA FAIRWIND MS12FU-09 BTU DUVAR TİPİ İNVERTER KLİMA
    Midea Modern Star MSEW-09 Elegance 9000 Btu İnverter Klima
    BAYMAK ELEGANT PLUS 09 İNVERTER SPLİT KLİMA 9.000 BTU/H
    işin içinde çıkamadım
    başka öneriye de açığım lütfen yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u_zb -- 22 Haziran 2016; 17:23:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Bizde Beko Mirror İnverter 512410A var 3 sene once aldık soğutması doğru hatırlıyorsam 15500 olması lazımdı, bizde 25m² salonda kullanıyoruz gayet rahat bir şekilde soğutabiliyor hatta diğer odalara da etkisi fazlasıyla oluyor 5 dakika bulunduğu oda 30-35dk için tum evi rahatlatacak bir serinliğe kavuşturuyor.

Ben tavsiye ederim hele sizin ki 24binlik daha rahat soğutur ve enerjiden de tasarruf yapar.

Aklima takilan diger odalari d sogutmasi esnasinda kullandigi elektrik ? Faturaniz nasil geliyordu ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter87

Linkini koyduğunuz ürün 24310 ile aynı klima aslında, ufak elekteonik farkları mevcut sadece. Tek cihazla farklı yerleri iklimlendirme sıkıntılı bir iştir, diğer konumları soğutmaya çalışırken bulunduğu odayı çok soğutarak konfordan uzak bir hale getirir. 25 m2 yere 12k alıp başka bir yere de aynısından almak ilk yatırım maliyetini artırsada elektrik tüketimi ve ciddi konfor artışı olarak size geri döner.

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Bir onceki evimde babama ait olan 24 btu luk klima vardi evimde. Salon 30 m2. Orta ayarda ve surekli calismasi durumda diger odalarda da etkisi oluyordu. Ama bahsettigim 5 sene onceki teknoloji ile yapilmis klima.

Yeni nesil 24 btu a++ cok enerji tuketimi yapar mi acaba ?

• Herkese merhaba. Daikin N serisi klimalarda kampanya varmış. Bayiye gittim, 12000btu'luk modeli 2488tl dedi. indirim yapmıyor, world karta 9 taksit yapıyor. Orada Daikin'in daha üst modeli olduğunu düşündüğüm iç ünitesi süslü- parlak bir klima daha vardı. Bayideki adam bunların dış üniteleri aynı dedi. Daikin'in rekabetçi olma adına bu N serisini daha ucuz fiyattan piyasaya sürdüğünü, kalitenin yine aynı Daikin kalitesi olduğunu söyledi. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? N serisi Daikin klimalar da kaliteli midir?
  • Ado kullanıcısına yanıt
    hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..
    son sorum şu..
    vestel mi baymak mı ?
    vestel 7 yıl garanti baymak 5 yıl garanti...
    vestel 1900 tl baymak 1700 tl
  • GonzalFX7 G kullanıcısına yanıt
    günlük kullanımda tek oda için hesaplanan inv. klimalar sürekli çalışarak odayı istenilen sıcaklığa getirerek kapasite düşürme yoluyla enerji tasarrufu sağlarlar. inv. klimaların teknik değerlerine bakarsanız min-nominal-max kapasite değerleri verilir fakat on-off tipi klimalarda durum ayarlanan sıcaklığa gelmesiyle durup tekrar çalışır ve çalıştığında harcanan güç sabittir. farklı alanları iklimlendirirken eğer cihazınız oda sıcaklığında bir düşüş algılamazsa sürekli en yüksek kapasitede çalışacaktır buda hem kompresöre daha fazla yük bindirerek ömrünü kısaltacak hemde enerji sarfiyatını artıracaktır. bu durumu şöyle de özetleyebilirim; arabaların verilen fabrika yakıt değerleri şehirdışı kullanımda 90 km/h hıza göre hesaplanırken siz sürekli gazı sonuna kadar basarak araç kullanacaksınız. bu genel bir durumdu fakat evinizin konumu bu duruma çok müsaittir, ufak bir evdir, siz doğru kapasitede 2 klima ile bütün evi gayet iyi iklimlendirebilirsiniz fakat klimaların olduğu odalardaki sıcaklık değeri yüksek iken kapıların arkasında kalan bölümlerde sıcaklıklar düşecektir. eğer bütün sezon çalışan bir sistem kurarsanız o zaman her yeri düzgün şekilde iklimlendirme şansınız olabilir fakat bu durumda da ciddi elektrik maliyetiniz oluşacaktır. tek klima ile farklı alanları iklimlendime işini denedik ve çok da iyi bir şey olmadığını, konfordan uzak bir durum ortaya çıktığını gördük fakat evin oda konumlandırmalarının birinin çok da iyi olmadığını da söylemeden geçemeyeceğim.

• Cok tesekkurler bilgilendirme icin.

• GonzalFX7 G kullanıcısına yanıt
    Tek oda ile idare ederseniz 10 lira civarı fark ediyor ama 1 salon bir giriş bir mutfak soğutunca 30-40 arası fark ediyor.

Ama sizin baktığınız klima daha güçlü muhtemelen daha az fark eder faturada.

Ek olarak: Mutfak tahminimce 20m² girişte 8-10m² falandır yani toplamda soğutulmak istenen alan 55m² civarı falan bu durumda 40 liraya yakın fark ediyor ve her gun düzenli olarak bu şekilde soğutulma yapılmadığı halde düzenli olarak 55m² soğutmaya çalışsam 50-60 lira arası fark edeceğini düşünüyorum.

Bir ek daha; eğer iki klima alabiliyorsanız iki klima alın çünkü böyle klima devamlı olarak açık kalıyor gürültü yapıyor hemde klimanın olduğu yer diğer yerlere göre fazla soğuk oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orktas -- 22 Haziran 2016; 0:31:19 >
  • Antalyada 19 metre kare güney cephede bir oda için 9 binlik klima yeter mi. 2500-2750 bandında inverter 9binlik veya 12 binlik en mantıklı klima hangisidir. Mitsubishmi Toshiba mı
    teşekkürler.
  • mstfyldz.bjk kullanıcısına yanıt
    Hocam al birini vur digerine aralarinda fark yok. Şoyle ki, vestel 7 yil garanti ile one gecmis ama araya da 200TL fark koymuş o zaman degisen bir sey olmamis ki. Ikiside ayni fiyat birisi 5 digeri 7 yil deseydin 7 yil olani derdim elbette. Tum specleri ayni ama sirf garantiden arada 200TL oynuyorsa cok avantaj degil derim ama fazladan 2 yil garantiyi de kucumsememek de gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • m.Ali007 M kullanıcısına yanıt
    9 yeter hocam. Markalardan hangisi uzun garanti veriyorsa onu alin. Marka degeri olaraj ise belirttiklerinizde mitsh agir basar

• Acil olarak klima almam gerekiyor,550 sayfa yazıyı okuyup kendime göre bir klima araştırmadığım ve direk olarak sormak zorunda kaldığım için üzgünüm.Evde bebek var ve sıcaklar yüzünden zor günler yaşıyoruz.O sebeple vaktim hiç yok bir an önce karar verip almam gerekiyor.
    25 metrekare-2,5 yükseklik-kuzey cephe-ara kat-yalıtım mevcut-Ort. sıcaklık 33-35 derecelerde-gün içinde 3-5 saat arası güneş gören oda için klima bakıyorum.
    2000-2250 Tl arası bütçe ile ağırlıklı olarak soğutmada kullanılacak,sessiz,bebek için filtreleme,nem alma gibi özellikleri barındıran klima tavsiyelerinizi bekliyorum. Çok teşekkürler.
  • Aynı bende bebek için klima arayışına girdim

Kendimizi geçtim,. Bebek çok terliyor.. Gün içinde sürekli saçları su içinde.....20 mk mutfağa kurdurup, koridordan diğer odalarda soğumadan nasibini alır inş.
    1800 BT.almam gerekiyor sanırım.. Bütçem 2 bin tl..acil tavsiyelerinizi beklıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Tek oda ile idare ederseniz 10 lira civarı fark ediyor ama 1 salon bir giriş bir mutfak soğutunca 30-40 arası fark ediyor.

Ama sizin baktığınız klima daha güçlü muhtemelen daha az fark eder faturada.

Ek olarak: Mutfak tahminimce 20m² girişte 8-10m² falandır yani toplamda soğutulmak istenen alan 55m² civarı falan bu durumda 40 liraya yakın fark ediyor ve her gun düzenli olarak bu şekilde soğutulma yapılmadığı halde düzenli olarak 55m² soğutmaya çalışsam 50-60 lira arası fark edeceğini düşünüyorum.

Bir ek daha; eğer iki klima alabiliyorsanız iki klima alın çünkü böyle klima devamlı olarak açık kalıyor gürültü yapıyor hemde klimanın olduğu yer diğer yerlere göre fazla soğuk oluyor.

Şu an bütçem 2 klimaya uygun değil maalesef. Peki, 18 btu tavsiye edermisiniz 25 m2 salon icin ?

• Herkese merhaba iyi forumlar,
    Biz klima arayışına girdik 24000btu ama bir türlü işin içinden çıkamadık. Max bütçe 4000-4500 civarında tavsiyeleriniz nelerdir acaba ? İyi geceler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Airfel As24-0925/R2 Turkuaz Gold 24.000 Btu Duvar Tipi Klima bu model hakkında ne dıyorsunuz

• tatum kullanıcısına yanıt
    Gayet uygun görünüyor :) peki enerji tüketimi nasıl ve sessiz çalışıyor mu diye sorsam ? Yaz-kış çalışacağı için enerji tüketimi çok önemli bir konu bizim için çok teşekkür ederim tekrardan :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bilmiyorum,hiç de anlamıyorum tüketimi nasıl? Yarın mağazaları dolaşıp bilgi alacağım bakalım...

• 
Sayfa: önceki 16301631163216331634
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.