Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Pentagramet Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
39.258
Cevap
331
Favori
3.176.188
Tıklama
Giriş
      2820 Mesaj
      20 Haziran 2016 18:09:33
      Yazlık için 1500-1900 arası 12000 BTU klima ne tavsiye edersiniz ?
      |
      |
    • Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      20 Haziran 2016 18:27:37

Daha az tüketim, daha az performans
      |
      |
      the-music kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Haziran 2016 18:30:03

Şu ''çalıntı ürün, garantisi yok'' kısmına takılı kaldım ki yasal olarak bunun ispat yükümlülüğü satıcıya ait olması nedeniyle kimse satın alınıp faturası kesilmiş bir ürüne yargı kararı aksini söylemedikçe çalıntı muamelesi yapıp garanti dışı bırakamaz. Her şeyi geçtim ürünün çalıntı olduğu yasal olarak ispat edildiğinde sanki ürün kalacak mı ki garantisi olsun ? :D
      |
      |
      sarampol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Haziran 2016 18:37:24

Hocam, çok teknik verilere girmeye gerek görmeden en somut bilgi şu şekilde tanımladı. ''Basit, düz mantık, az özellikli ama affedersin ÖKÜZ gibi cihazdır'' dedi

Sadece soğutma olması üründe 4 yollu valf olmadığı anlamı taşıyor ki gaz akış yönünün değişmemesi kompresörü de sıkıştırmayacağı anlamı taşıyor. uzun ömürlü az tüketen işini yapan makine. söylenecek çok bir şey yok
      |
      |
      phoenix_wright kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Haziran 2016 18:54:58
      Herkese selam , burdaki değerli yorumlarınızı okumaktan henüz bugün gezdiğim ve yarın artık almak istediğim(İzmir'de yaşıyorum 50 derece oldu burası) klimaları henüz teknik olarak değerlendiremedim ancak sizlerden öncelikle alternatiflerimi elemeden önce zaman da kazanmak adına bilgi rica ediyorum.
      Öncelikle dediğim gibi İzmir'deyim ara kat dairem. 40 metrekare 18 btu düşünüyorum.Sadece soğutma için kullanılacak. Marka takıntım yok enerji sınıfı konusunda bilgi edindim seer değerlerini dikkate alıyorum ancak şahsi önceliğim cihazımın özellikle iç ünitesinin sessiz çalışması hatta dış ünite de hemen balkonda yakınımda onun da sesi önemli olucak o yüzden mecburen üst segment markalara kaymak zorunda kalıyorum.Bir türlü o kadar marka model fiyat işşin içnden çıkamıyorum LG sessiz diye yöneldim ancak kalitenin düşük olduğunu okudum aldığım fiyatlatrı ve modelleri not olarak yazıyorum kalite kadar fiyat/performans yorumu da alabilirsem sevi,nirim.

Arçelik 182410 18.000BTU A enerji Soğutma 2000 TL (Ses değerini internette dahi bulamadım resmi sitede göremedim endişem 60 db civarı olması
      Midea Ms12FU-18HRFN1 2.750 TL
      Midea MS11P1 18 HRDN 2.850 TL
      York Sierra 18 2.950 TL
      General ASHG 14 LMCA 14.000 BTu 3.600 TL (bu rakamlara çıkmak terchim değil ama çok sessiz bi cihaz mağazada da şahit oldum)

Birkaç model daha var ancak şuan yazamıyorum bu cihazlar hakkında özel görüşleri olan yada kullanıcısı olanlar geri dönüşleriyle ilgili bilgi verirse sevinirim saygılar.

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      20 Haziran 2016 19:08:23

Hocam soğutma kısmını hepsi yapar oraya takılma, ses konusundaki hassasiyetinize istinaden tercihiniz hangi yönde olursa olsun, alacağınız klimanın dış ünitesinde Değişken Hızlı Dış fan olmalı, low mid hıgh yerine 6 kademeli iç ünite fan ayarı, ve düşük akım kalkış özelliği olmalı. bunların hepsi sizin sessiz kullanımınıza yönelik unsurlardır.
      Karşıyakalıyım, betonarmenin yoğunlaşması nedeniyle meltem esintilerinin artık kalmadığı memleketimde, güzel İzmir'imde maalesef binalar içinde boğulup bu yöntemlere başvuruyoruz mecburen. Bu anlamda 40 metrekare alan için 18 lik klima tam ideal BTU değeridir.
      Son olarak, buradaki her değerli kardeşime önerdiğim gibi size de UZUN GARANTİ güvencesi veren ürünleri tercih etmenizin sizlere uzun yıllar avantaj sağlayacağını unutmamanızı tavsiye ediyorum.
      Uzun garantili ürünler sizin tercih gurubunuzda değilse, almayı düşündüğünüz markaya lütfen neden 2 yıl 3 yıl garantide ısrar ettiklerini sorunuz. ürününe güvenen 5 yıl 7 yıl garantiyi ücretsiz veriyor. Bunu, ülkemizde 2 katı parayla klima satan büyük markalar da yapabilmeli diye düşünüyorum.

Kararınızın şimdiden hakkınızda hayırlı olmasını dilerim.
      |
      |
      cigofigo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      542 Mesaj
      20 Haziran 2016 19:30:30
      |
      |

• Binbaşı
      1119 Mesaj
      20 Haziran 2016 19:36:06
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Daha az tüketim, daha az performans

Yani gunduzleride gece modunda mi calistirayim enerji tasarufu icin.

Gece modunun calisma prensibi nasil?
      Mantik olarak dusundugumde ses cok az dier modlara gore.
      Klima daha mi az calisior anlamina geliyor.
      Ama bunun yaninda odayi da tatmin edici sekilde sogutuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      20 Haziran 2016 19:44:55

Gece modundaki amaç, sessizliği sağlamak amacıyla fan ve kompresör performansını düşürerek silent mod durumunu aktif etmekten başka bir şey değil
      Sessizliği sağlayabilmek için tam kapasite enerji verilmez motorlara, böylece hem sessizlik hem enerji tasarrufu elde edilir.
      eğer bu performans size gündüzleri de yetiyorsa neden kullanmayasınız
      |
      |
      the-music kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Haziran 2016 20:05:06
      Merhaba,

Şu klima hakkındaki yorumlarınız nedir?
      http://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/54290209-32487-samsung-18-btu-inverter-kli%CC%87ma-ar18jsfncwk-sk

39metrekare salonda kullanılacak. Son kat, yalıtımsız, çift cephe, çift cam.
      Sadece soğutma amacıyla kullanılacaktır.
      Yer İzmir Karşıyaka
      20 Haziran 2016 21:04:08
      Midea Blanc 12.000 Btu 2070 TL Worldcard`a peşin fiyatına 9 taksit ile 1 saat önce aldım Manisa Panasonic Bayiinden Umarım üzmez bizi..

|
      |
      20 Haziran 2016 21:58:35
      Arkadaşlar merhaba. Daikin'in son çıkardığı N serisi klimalar kafamı karıştırdı baya. 12.000'lik bir klima alacağım v şu iki model arasında kaldım:

http://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/N-Serisi-Klimalar/Atxn35nb7-Inverter-Klima

http://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/Tegora-Seasonal-Klimalar/Ftxb35b-Inverter-Klima

İkiside 12.000 btu ve arad 500 TL fark var. Sizce arada bu paraya değecek bir fark var mı? Çok kafam karıştı. Yarın sabah alacağım birisini. Sizin tavsiyeniz nedir? Bu yeni N serisi klimaları alan var mı aranızda?

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      20 Haziran 2016 22:42:41

Kullandigim bir urun. Evinizin izolasyon zaafiyetinide kapatacak kapasiteye sahip. Benim guzel karsiyakamin bogucu sicaklarinda sizi rahatlatacaktir hocam

|
      |
      !!!Chinogolog!!! kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Haziran 2016 22:44:56

N serisinin neden ucuz verildigini sorgulayan bir arkadasimiz vardi ama ben arastirmadim merak edip. Bu urunler arasindaki tek fark verimlilik seviyeleriydi daha once bakmistim

|
      |
      marcuscamby kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Haziran 2016 23:12:11
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

N serisinin neden ucuz verildigini sorgulayan bir arkadasimiz vardi ama ben arastirmadim merak edip. Bu urunler arasindaki tek fark verimlilik seviyeleriydi daha once bakmistim

teşekkür ederim hocam bilgi için. bu serilerin ucuz olması benim aklıma malzeme kalitesizliğini getiriyordu sadece. Sanırım yarın sabah N serisi bir daikin alacağım. İnş. pişman olmam. Bulduğum diğer tek fark birinin 3 yıl diğerinin 5 yıl garantisinin olmasıymış.
      |
      |
      20 Haziran 2016 23:15:03
      http://urun.n11.com/klima/airfel-ltxn25u-9000-sez-inverter-klima-yeni-P116569865
      linkteki ürünü 100 tl çekle 1564 tl ye almış bulunuyorum kargoda yatak odasında sadece soğutma amaçlı kullanılacak ne diyorsunuz
      |
      |
      çeçen kazancık/şarkışla/sivas
    • Çavuş
      41 Mesaj
      20 Haziran 2016 23:20:05
      25m2 kapısı olmayan salon için ne önerirsiniz. Normal şartlarda 12000 btu yeter gibi ama kapının olmaması btu yu artırmak için bir sebebmidir. Yoksa btu ne kadar artsa da fark etmez mi?
      Saygılar.

20 Haziran 2016 23:29:48

Btu artarsa farkeder hocam 12 de yeter aslinda ama biraz normalden fazla calisir :)
      |
      |
      koylav kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Haziran 2016 23:35:43

öncelikle selamlar..
      marmaris´te yaşıyorum..
      bu zamana kadar klima ihtiyacı doğmamıştı ama daha haziranda 48-49 civarında gezinmeye başladı..
      ve ciddi anlamda "esmiyor" şu an bile 29-30 seviyelerinde..
      bu nedendendirki klima düşünüyorum..
      açıkcası bana f/p önemli ses olayını abartı olmadığı sürece pek takmıyorum..
      1000-1500 TL arası olabilir..
      öneriniz varmıdır ?

20-25m2 arası.. salon :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstfyldz.bjk -- 20 Haziran 2016; 23:37:25 >
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şereftir Senle Bu Yolda Yürümek..Birgün Değil Hergün BEŞİKTAŞK

GT :mstfyldz
    • Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      20 Haziran 2016 23:42:14

Hocam o zaman bimde bir kampanya olmasi lazim ya basladi ya da baslayacak. 1500tl ye 12000 btu klima verecekler ama markayi hatirlamiyorum. Yalniz garantisini sorgulayin mutlaka. Bim urunleri genelde 2 yil garantili oluyor. Eger oyke ise baska urunlere yonelmekte mantikli olur. 12 sizin isinizi rahat rahat gorur
      |
      |
      mstfyldz.bjk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Blogio
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,480
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.