Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: rwolf123 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.198
Cevap
328
Favori
3.173.797
Tıklama
Giriş
      9417 Mesaj
      19 Haziran 2016 19:27:50

şu an canlı canlı bir denem yapıyorum. yatak odasındaki 12000BTU klimayı çalıştırdım. evin tüm kapı pencerelerini kapattım sadece yatak odası ve salon kapısı açık, arada da 4 metrelik koridor var. biraz L tipi olduğundan klimanın tek başına salona ulaşmasını bekleyemezdim, çare olarak koridorun yatak odası tarafıjna, salona bakacak şekilde vantilatör koydum. etki ediyor mu ediyor, şu an çocuklar biraz '' baba salonun kliması neden kapalı? sıcak oldu'' diye mızıldansa da eğer yeterli zaman beklenirse gerçek etkisi görülecektir diye düşünüyorum, çalıştıralı 35 dakika oldu sadece 2 derece inebildi yan daha önce de savunduğum gibi çok çok başarılı bir uygulama olması zamanın da uzunluğuna bağlı, ve tek başına klima bu işi çözemiyor mutlaka havaya aktarma organı olarak bir vantilatöre ihtiyaç duyuluyor. Olması gerekenden çok fazla enerji tüketimi (turboda çalıştırıyorum klimayı) ve olması gerekenden çok daha uzun bekleme süresi.
      |
      |
      BiG_mAsTeR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      146 Mesaj
      19 Haziran 2016 19:35:01
      Bosch B1ZMI 12915 Bu modeli kullanan arkadaşlar var mı, varsa fikir paylaşırlarsa çok memnun kalırım.
      |
      |
      19 Haziran 2016 20:40:54
      Arkadaşlar bu Daikin N serisi klimalar hakkında bilgisi olan var mı. Fiyatının diğer Daikin serilerine göre baya bir avantajlı olması şüphe uyandırdı bende kalite konusunda. Sizin bir fikriniz var mı? Sanki diğer Daikin serilerinin aksine, bu seriler ucuz olsun diye Çin'de yapılmışta piyasaya sürülmüş ürünler gibi geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcuscamby -- 19 Haziran 2016; 21:42:24 >
      |
      |
      19 Haziran 2016 21:21:26
      Arkadaşlar şu an saat 21:20 ve 37.6 derece evin içi rekor bu daha önce bu kadar yüksek olmamıştı. Bu arada yalıtımsız son kat.
      Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 19 Haziran 2016; 21:24:10 >
      |
      |
      19 Haziran 2016 21:40:12
      Arkadaşlar, Mitsubushi zmx-s ve Panasonic etherea arasında kaldım. hangisini tavsiye edersiniz?
      37 m2 alan için 18000 btu bakıyorum
      |
      |
      19 Haziran 2016 22:04:07
      quote:

Orijinalden alıntı: gurmert

Arkadaşlar merhaba , 18000 BTU İşçin mitsubishi diamond zm-s 4400 TL. ve zmx-s 5000 TL serisi ni bayi önerdi. Bu iki modeli tavsiye edermisiniz?

Hocam m heavy hakkında pek bilgim yok ghostkiller hocaya sormak lazım onu. Ama o kadar para verdikten sonra ben m heavy almazdım şahsen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      41 Mesaj
      19 Haziran 2016 22:10:31
      Merhabalar,
      Yan yana bulunan 25m2 salon ve 15m2 yatak odası için tek dış ünite ve 2 adet iç ünitemi hesaplı olur, 2 ayrı sistem mi kurmak mı?
      Saygılar.
      19 Haziran 2016 22:28:25
      Mitsubishi ve Daikin klimalar ile samsung, arçelik, lg gibi klimaların eer ve cop değerlerini kıyasladığımda daha az vererek samsung,arçelik ve lg de daha verimli klimalar alınabileceğini gördüm. Ancak neden özellikle daikin, toshiba vs tavsiye ediliyor. Bu konuda bilgi verebilecek olan var mı?
      19 Haziran 2016 23:01:26

kiracı ev sahibi konusu durumu değiştirir ama benim tavsiyem, sıra dışı bir durum yok ise bağımsız klimalar alınız lütfen.
      Multi klimalar alan sorunu yaşanan yerlerde hayat kurtarsa da bunun dışındaki durumlarda negatif unsur olabilmekteler.
      |
      |
      koylav kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      19 Haziran 2016 23:12:50

Bu tartışmalara pek girmiyorum lakin daha önce ben de 1-2 kere, neden burada sürekli olarak ağacın en tepesi markalara yönlendirilme yapıldığını sormuştum.
      Buradaki tavıra bakacak olursak herkesin Mercedes arabaya binmesi, sadece modelin değişmesi gerekiyor, ben ise Şahin arabaların da bir alıcı veya kullanıcı kitlesi olduğunu ama burada oluşturulan marka baskısı nedeniyle insanların forum ortamına bunu yazamadıklarını dile getirmiştim.
      Tabi bunun sonucunda benim VESTEL elemanı olduğum satıcı olduğum servis olduğum gibi şeyler yazıldı burada, hatta şikayet edildim vs vs.
      Enteresan olan şudur ki ben burada marka model firma mevzularına girmem, sadece işin mantığını anlatmaya çalışırım, ME klimadır gerisi tenekedir mantığını kırmak gerekir.
      Alt veya orta segment ürünlerin kullanıcılarının veya potansiyel alıcılarının bana sadece özel mesajdan yazmamaları, çekinmeden foruma da yazabilmeleri gerekir. Bunu sağlayacak olan sizsiniz, Özgürce hangi markayı istiyorsanız onun hakkında görüş alabilmeli,, soru sorabilmelisiniz. Burası hiç kimsenin otoritesi veya kontrolü altında değil herkes özgürce ve saygı çerçevesinde, markalara hakaret etmeden iyi veya kötü tüm düşüncelerini yazabilmeli.
      |
      |
      Augias kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2322 Mesaj
      19 Haziran 2016 23:17:27
      Ucuz ürün aranıyorsa, arçelik - beko daki 7 yıl garanti ve 1 defaya mahsus ücretsiz bakım gözardı edilmemeli derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      19 Haziran 2016 23:22:21
      eer ve cop değerlerin yüksek olması verimlikle alakalı bir durummuş ama baktığımda MİDEA markasına eer 7 cop 4 vermiş ama bu değerlere ne daikin ne mitsubishi sağlıyamıyor hatta hiç bir klima sağlayamıyor acaba değerler atmasyon ola bilir mi
      kaynakhttp://e-mideaklima.com/midea-duvar-tipi-klima-msmbbu-09
      19 Haziran 2016 23:26:05

Ya da bahsedilen markalar da bizim halkımıza 5 yıl 7 yıl garanti versinler değil mi hocam? Biz burada marka değil mantık savunuculuğu yapıyoruz. madem 10 numara klima üretiyorsun korkacağın ne var ki 2 yıl yerine 7 yıl garanti vermekten?
      madem bozulmayacak kalitede ürün üretiyorsun ki zaten buna itirazımız yok o halde neden 5 yıl 7 yıl garanti bizim halkımıza verilmiyor?
      |
      |
      hunter87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      19 Haziran 2016 23:29:36

Hocam inan şu soruma cevap verebilecek birisini ben de arıyorum.
      Cihaza ampermetre bağlarsın görürsün kaç amper çekiyor tamam ksıtas bellidir
      wattmetre bağlar bakarsın kaç watt çekiyor tamam bunda da kıstas bellidir

peki bu değerlerin kıstası nedir? kontrolörü kimdir? yazılan bu değerleri kim doğruluyor veya doğrulayamıyorlar ki Devletimiz firmalara uyarı yazısı gönderme gereği duyuyor bu değerleri sallamayın demek amacıyla.

Fabrika, üretim tesisleri, mühendislik kanadı, teknisyen kanadı olmak dahil yıllardır bu işin içindeyim şu soruma beni tatmin edecek cevap verebilen olmadı
      |
      |
      satanpist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      19 Haziran 2016 23:32:40
      Arkadaşlar bende baymak elegant a++ 18000 BTU almayı düşünüyorum siz ne dersiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      20 Haziran 2016 00:02:30

ben 24 lük klimayı 3500 liraya aldım, istediğim klima 6000 lira civarıydı ve ne bende o kadar para vardı nede sadece soğutma amacıyla aldığım ürüne o kadar para bağlamaya gerek vardı. Aldığım ürün 10 yıl sonunda çöpe atıp yeni cihaz alsam bana yeterli karşılığı verdiğini düşünürüm ki diğer ürünün de en az 17-18 yıl dayanması lazım ki ücretin karşılığını verebilsin, kaldı ki enerji verimliliğinin de 10 yılda ilerleyebileceğini de düşünürsek bence 10 yıl sadece klima için değil yüksek tüketimli diğer ürünler için de (çamaşır makinesi, buzdolabı vs.) yeterli bir süre. Teknolojinin ve verimliliğin bu kadar ilerlediği dünyada artık 10 yıl bile uzun bir süre bence.
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Haziran 2016 00:47:48

Saydığım firmaların açıkladığı değerler gerçeği yansıtıyor mu en azından onu bilmek isterim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Haziran 2016 10:06:50
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Merhaba; işin matematiği 10900 BTU dese de, bahsettiğiniz kullanım şartlarına göre 9000BTU yeterli olacaktır (yine de teknik olarak 12000BTU almanızı önermek zorundayım)
      İnverter olması ise zaten kesin. On/Off klima üretimi 2 yıl önce yasaklandı, geçtiğimiz 2 yıl içerisinde de depolarda kalanlar tüketildi. Halen deposunda kalanlar hariç kimsede On/Off klima artık yoktur diyebiliriz.
      Kullanım şartlarınıza göre inverte zorunluluğunuz olmasa da (oran orantı hesabına göre inverter için ödeyeceğiniz fark ile elektrik sarfiyatı aynı kapıya çıkıyor) yine de uzun vadede her zaman için önerim inverterden yana olacaktır.

Marka model konularına ben girmiyorum, size güven veren uzun garantili servisinden emin olduğunuz marka sizin için hangisi ise en iyisi o dur

Teşekkür ederim cevap için.

- Klima sistemimiz müteaahhit tarafından 3 odaya yerleri hazırlanıp, kabloları çekilip dışarıda tek üniteyle çalışacak şekilde ayarlanmış vaziyette. Multi İnverter takarak 3 klimayı da çalıştırabilmek için. Ama her iç ünitenin kablosu ayrı gidiyor sanırım. Tek klima çalıştırmam sorun oluşturmaz umarım.

- Bir de UĞUR UsmartPlus 12000 var. 1769 liste fiyatı, % 15 personel indirimi ile 1539 a geliyor. (Aydın Nazilli deyim Uğur fabrikasının bulunduğu yerde) Bu fiyata ürün nasıldır? Bana personel indirimi yapacak arkadaşa sordum; Çinden geliyormuş, Midea da üretiliyomuş tamamen.. Plus olmayan eski modelinin boruları bakırmış, bunun aliminyum. O yüzden eski modeli pahalıymış. Çok fark eder mi Ne düşünürsün bu konuda (5 yıl garantili).. Yani net olarak ALAYIM MI :)

• Er
      11 Mesaj
      20 Haziran 2016 10:36:39

Ben de aynı ikilemdeyim, biraz önce uğur'un müşteri servisiyle görüştüm, aluminyum boru kullanıyorlarmış :( Bir tarafta midea üretimi bir klima fakat aluminyum borular diğer tarafta AUX diye pek bilinmeyen bir firmanın bakır borulu modeli. Uğur'un aynı modeli inventor adıyla yunanistan da da satılıyor. İlginç olan orada wifi destekli olarak geçiyor.http://www.inventorairconditioner.com/passion-wifi-ready-smart-air-conditioner-and-healthy-filters/ Bu arada:http://www.inventorairconditioner.com/air-conditioners/home/wall-mounted/passion-pro-wifi-ready-series/ bu model de, airfel ile aynı model sanırım :))
      |
      |
      cumhuruzun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      20 Haziran 2016 10:41:38

Hocam benim alüminyum görüşüm buradaki arkadaşlardan farklıdır bu nedenle pek sıcak bakılmaz görüşlerime.
      Şu Çin konusu ise ayrı bir muamma, bana Çin ile direkt veya dolaylı yoldan HİÇ bağlantısı olmayan kaç marka sayabilirsiniz?
      Multi konusunda ise görüşüm şu, her ne kadar sistemin dış ünitesinin aynı lokasyona toplanması amacıyla tüm tesisat bir arada olsa da, neticede multi klimanın dış ünitesinde de bağımsız rekor bağlantı noktaları olacağından bunları da bağımsız tesisat olarak kabul edebiliriz. Bu durumda istediğiniz şekilde tesisatı kullanabilirsiniz. (Montaj öncesi AZOT ile sistemi kurutmanız tavsiye edilir)
      Hocam biliyorsunuz marka model işlerine girmem ben lakin zaten marka ya karar kılmış olmanızı düşünürsek, uzun garanti avantaj, alüminyum konusu BENİM AÇIMDAN önemsiz, yeni model olması rotary motor kullanıldığı için avantaj olarak kabul edilebilir.
      |
      |
      cumhuruzun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
haberler
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,983
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.