Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1621. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: D-Rock! , yediyıldız , s3mini Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir - 11 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
57.218
Cevap
701
Favori
4.430.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
88. Sırada  bugün en iyi #28
Sayfa: önceki 16191620162116221623
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    +5 10 metrekarelik çalışma odası
    +Ara kat tek pencere
    +Gündüz çok kullanılmayacak gece içim uyuyamıyorum sessiz olursa iyi olur
    +Enerji tüketimi ve fiyatı iyi f/p cihaz arıyorum bütçe 1000 1600 civarı
    Bilgiler için çok teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • airfel ve daikinin plastikleri dandik oluyor. ilerde genleşmeden dolayı sağından solundan ses gelicektir. yada sök tak olayı olunca .
  • BÜTÇE: 1500 - 1990:)
    Arkadaşlar bana da marka model ve btu konusunda fikir verirseniz çok sevinirim.

- Yaşadığım yer Aydın Nazilli (Haliyle sıcak..)
    - Soğutma amaçlı (Sürekli değil, iftarı beklerken veya misafir geldiğinde serinlemek için)
    - Salon büyüklüğü 23-24 m2
    - Cephe Güney ve Doğu (Akşam güneşi almıyor)
    - Ara Kat, Yalıtımlı (Tuğla arası köpük) ve Sıfır Bina..

9000 yeter mi 12000 mi ? ve on off mu inverter mi
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için teșekkürler,kafama takılan bir soru daha var;
    12000 BTU klima bu alanda durmaksızın mı çalıșır?Kompresörü yorup ömrünü kısaltmaktan korkuyorum @Ado

• cumhuruzun kullanıcısına yanıt
    Merhaba; işin matematiği 10900 BTU dese de, bahsettiğiniz kullanım şartlarına göre 9000BTU yeterli olacaktır (yine de teknik olarak 12000BTU almanızı önermek zorundayım)
    İnverter olması ise zaten kesin. On/Off klima üretimi 2 yıl önce yasaklandı, geçtiğimiz 2 yıl içerisinde de depolarda kalanlar tüketildi. Halen deposunda kalanlar hariç kimsede On/Off klima artık yoktur diyebiliriz.
    Kullanım şartlarınıza göre inverte zorunluluğunuz olmasa da (oran orantı hesabına göre inverter için ödeyeceğiniz fark ile elektrik sarfiyatı aynı kapıya çıkıyor) yine de uzun vadede her zaman için önerim inverterden yana olacaktır.

Marka model konularına ben girmiyorum, size güven veren uzun garantili servisinden emin olduğunuz marka sizin için hangisi ise en iyisi o dur

• maniactechnician M kullanıcısına yanıt
    İnverter sistemlerde kompresörün durmadığı söylense de aslında tüm karar mekanizması elektronik kartın programlanma şekline ve sensörlerden gelen bilgiye göre değişir.
    İnverter sistemlerde kompresör frekans esasına göre çalışır. yani iç ortam ısısı istenilen değere geldiğinde sistem kompresörü kapatmak yerine en düşük frekans olan 48 hertz'e alır, kompreösr minimal döngüde çalışır ve neredeyse enerji tüketmeyecek duruma gelir (mecazdır elbette ki bir tüketim söz konusudur)
    Rotary kompresörlerde ömür anlamında çok tereddütünüz olmasın, yapısal anlamda zaten bunun için dizayn edilmişlerdir.

On/Off klimalarda ise maalesef dur kalk prensibine göre dizayn edilmişlerdir ve zaten enerji tüketiminin en yoğun hali de KALKIŞ anında asıldıkları demeraj akımı kaynaklı olur. On/Off klima kompresör ömürleri İnverter klima kompresör ömürlerine nazaran %50 daha kısadır.

Bu durumda sorunuzun cevabı: İlk başta toparlayana kadar üst performans çalışır, istenen düzeye geldiğinde sakin moda geçer. yani 18000 lik bir klima kompresörü bu süreci 10 dakikada atlatırsa 12000 olan 16-18 dakikada atlatır ki bu da biraz süre katsayılı hesap yapmanıza neden olur. tabiki konfror şartlarına ulaşıldığında 18 lik kompresör de 12 lik kompresör de aynı moda girecektir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ado kullanıcısına yanıt
    Açıklamanız çok güzel.bütçe sebebiyle bu kapasitede bir klima alabiliyorum ve teknik anlatımınızla içimi rahatlattınız.

• Selamlar.
    Regal RAC 4012 Inverter A+ 12000 BTU Klima hakkında bilgisi olan veya kullanan varmı? Bim markete gelecekmiş.1599 Tl ydi galiba.
  • serpond S kullanıcısına yanıt
    Aman hocam buralarda öyle markaları telaffuz etmemelisin çok kızarlar

Ben size teknik verilerini aşağıya ekliyorum, kararınızı kendiniz verirsiniz.
    VESTEL-REGAL-FINLUX marka ürünlerde 5 metreye kadar bakır, 15 metreye kadar alüminyum kit ücretsiz montaja dahildir. ürün içerisinden 4 metrelik alüminyum kit çıkar ancak siz isterseniz bunu bakır olarak montaj yaptırabilirsiniz lakin montaj kaydı esnasında bunu belirtmeniz, ekibin hazırlıklı gelmesi açısından iyi olur.
    Diğer VESTEL üretimlerde (SEG vs) bu uygulama yoktur bilginiz olsun

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Aman hocam buralarda öyle markaları telaffuz etmemelisin çok kızarlar

Ben size teknik verilerini aşağıya ekliyorum, kararınızı kendiniz verirsiniz.
    VESTEL-REGAL-FINLUX marka ürünlerde 5 metreye kadar bakır, 15 metreye kadar alüminyum kit ücretsiz montaja dahildir. ürün içerisinden 4 metrelik alüminyum kit çıkar ancak siz isterseniz bunu bakır olarak montaj yaptırabilirsiniz lakin montaj kaydı esnasında bunu belirtmeniz, ekibin hazırlıklı gelmesi açısından iyi olur.
    Diğer VESTEL üretimlerde (SEG vs) bu uygulama yoktur bilginiz olsun

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Eyvallah Ado teşekkürler bilgiler için. Kullanılacak oda aslında 12 m2 lik bir oda ama buyuk olsun zararı yok.Sadece markaya takılıyorum.E sonuçta mıtsubıshı olmayacak.Ya arçelik,ya regal,airfel,midea,baymak,ugur,vestel olacak.Bunların arasında ıyi ve kullanışlı olanı bulmak önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: gurmert

Teşekkürler. Bugün bu işi bitirmek istiyorum. Sizin tavsiye edeceğiniz kampanya uygulayan bir yer varmı?

Hocam alırken çok araştırmıştım fakat aldıktan sonra kampanya filan hiç bakmadım inanın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba;

Sadece akşam ve geceleri kullanmak için klima ihtiyacım bulunmakta. Salon 30m2 bir fransız balkon ve 3 lü pencere bulunmakta. Salonda en fazla 3 kişi oluyoruz. Keşif için gelen servis 18.000 btu onerdi fakat benim araştırmalarıma göre 12.000 btu yeterli olmakta. Sizce 12.000 mi almalıyım 18.000 mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HazzaR -- 19 Haziran 2016; 21:40:07 >
  • Baymak Elegant Plus 09 A++

kullanan var mı?
    önerirmisiniz n11 de 1460 tl ye geliypr.20 mt kare bir oda için yeter li mi?
  • Merhaba arkadaşlar,

İstanbul Batı cephe 12. Kat 1+1 ev için klima almayı düşünüyorum. Ev 1+1 olduğu için salona bir klima alayım tüm evi (salon + yatak odası) soğutsun istiyorum. Buraya kaçlık bir klima almam lazım. Ev toplamda 65m2 olarak geçiyor, salon aşağı yukarı 35m2 vardır. yatak odasıda 15m2 civarı.

Telefonla görüştüğümde Mitsubishi için 16000btu 3600tl ve 18000btu 4400tl tavsiye ettiler model numarasını bilmiyorum. Arçelikte 15310 model 16000BTU klima için 2600TL istiyor. P.tesi keşif için gelecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenGiDeR -- 18 Haziran 2016; 14:46:57 >
  • HazzaR kullanıcısına yanıt
    Hocam yetkili servisler (biz de öyle yapardık) matematiksel hesabı bir katmanın üstüne çıkarsa hemen bir üst katmanı önerir.

Sizin duruma göre 30 / 2.2 x 1000 = 13.636 BTU sonucu çıkıyor ki yetkili servisin 18000 önermesi çok normal.

Normal hayata göre bakarsak sizin kullanım koşullarına göre 12000BTU yeterli kalır ama bakınız her arkadaşıma aynı şeyi yazıyorum teknik hesaplamasına göre size elbette 18000BTU önermek zorundayım.
    Kafanız karışmasın ve daha net hesap yapmak isterseniz imzamda detaylı hesaplama tablosunun olduğu konu var. (kişi başı 500BTU-tv 300BTU gibi detaylı unsurlar)
  • ASLAN BEYY kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    Marka işine ben bakmıyorum ama teknik hesabınız şu şekilde

20 / 2.2 x 1000 = 9009BTU yani yeterli

daha detaylı hesaplamak isterseniz imzamda konusu mevcut bakabilirsiniz.

normal şartlarda 9000BTU gurubunda 1600 - 1800 bantlarında gezer ürünler. ona göre yaparsınız tercihlerinizi
  • BenGiDeR B kullanıcısına yanıt
    Normalde 16000BTU sadece salonunuza yeterli bir değer hocam, alan hesabına göre 50 m2 hatta zorlasan 60m2 alanda dahi soğutmayı sağlayabilecek olsanız da, benim daha önceleri de burada telaffuz ettiğim TEK ALAN konusunun dışında kalması nedeniyle yatak odasına ne kadar sirayet eder onu sizin değerlendirmeniz gerekir diye düşünüyorum. burada en önemli unsur sirkülasyon. Sizce evin fiziksel durumu buna müsaitmidir?
  • Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    Mitsubishi modelinde bazı sitelerde A+ bazılarında ise A görüyorum nedir bunun gerçeği ?
  • Arkadaşlar 18.000 klima alacağım. soğutma a++ ısıtma a+ olmasına rağmen ciddi fiyat farkları var o yüzden de bosch u almayı düşünüyodum ama bosch'un motorunu midea üretiyo ama mideanın klimalarına baktığımda bosch un tüketim değerlerinden daha düşük çıkıyo o yüzden bu değerler güvenimi sarstı açıkcası ve ayrıca bosch un almanya sitesine baktım klima satılmıyo internetten baktığımda da iran güney afrika türkiye gibi ülkelerde satılıyo bu da acaba avrupadaki kriterleri sağlamıyoda o yüzden mi orta doğu ülkelerine satıyo diye aklıma geldi. klima işinde japonlar gerçekten iyiler sanırım o yüzden çin malı bosh a 3.700 vereceğime biraz daha koyup 4.100 tl ye japon toshibayı (ras18 s3kvr) mı alsam diyorum ama siz nedersiniz. (bosch a çin malı derken japon klimalarda malezya tayvan gibi ülkelerde üretiliyo artık ama bi japon kalitesi vardır demek istedim) sanırım bu inverter klimayı da japonlar bulmuştu bi de twin rotary diye bi teknolojisi varmış ama tam ne işe yarıyo bilmiyorum bilen varsa açıklayabilir mi

• arkadaşlar bi de salonda mitsubishi electric klimam var 9.000 btu onu diğer odaya alacam ne kadara taşırlar bi de mitsubishi servisten başkasına yaptırmak mantıklı olur mu
  • 
Sayfa: önceki 16191620162116221623
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.