Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1619. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16171618161916201621
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bosch B1ZMA/I 12404 12.000 Btu/h Lupe DC Inverter Duvar Tipi Klima büroteknik te 20056 tl, 3 taksit. 40 m2 için nasıldır arkadaşlar?
  • Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OnurFB1453 kullanıcısına yanıt
    Merhaba; forumun sayfa yapısını genişlettiği için resmi simage yaptım kusura bakmayınız.
    Bu arada o pimaş orada asla işe yaramaz, hem alan dar, hem duvar çok yakın hem de delik çok küçük.
    Dış ünite fanının kondanser üzerindeki basıncı atabilmesi için tam karşısında en azından fan pervanesi genişliğinde bir alan lazım. üfleme hızı ile dışa doğru açılıp, üfleme kesilince otomatikman kapanan pvc uygulamalar var. onu yaptırabilirsiniz.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Nasıl uygulamalar onlar link verebilir misin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Aslında çok basit sistemler hocam, biz şirkette lavabo pencerelerine taktırmıştık, hani bazı umumi lavabolarda havalandırma için fan vardır ya, işte onun önüne yatay kanatçıklar ekliyorlar hep aşağı doüru sarkıyor yerçekimi nedeniyle, ne zaman fan devreye girerse kanatçıklar fan rüzgarın etkisi ile dışa doğru açılır, fan kapanınca eski konumlarına yani kapalı hale geri dönerlerdi, bizim taktırdıklarımız küçük bir pencere boyutundaydı ama daha büyükleri vardı. link inan bilmiyorum ama internette araştırırım bulamazsam da eski kayıtlardan o işletmenin iletişim bilgilerini aktarırım size.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Mesela bundan iki tane olmaz mı?

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Hocam ben olaya maliyet yönü ile de bakıyorum, aslında sizin motorlu bir sisteme ihtiyacını olduğunu pek düşünmüyorum, kaldı ki o gösterdiğini ürün çap olarak yetersiz kalır (2 tane dahi olsa) ve gereksiz masraf olur sanki, size sadece pvc pencere kısmı lazım, en azından manuel açıp kapatabileceğiniz bir şey de olur ama geniş çapı olmalı mutlaka. ben bakıyorum halen, düşündüğüm gibi bir şey bulursam hemen ekleyeceğim buraya.
  • Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

sadece fikir olsun diye, yoksa tam olarak söylediğim bu değildi. ebatları daha büyük benim taktırdığımın.
    size lazım olan içeriden manuel kontrol edebilecek bir unsur da olur, ama gönül ister ki hava basıncının etkisi ile dış ünite devreye girer girmez yatay kanatçıklar kendiliğinden dışa doğru açılsın, dış ünite devreden çıkınca da kapansın

• Bence içerdeki sıcak havayı dışarı çekip dışarı atacak bir sistem olmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    o düşüncenizde haklı olsanızda birinci öncelikli sorun, üfleme menzilindeki duvarın çok yakın olması.
    Şöyle değerlendirin, dış ünitedeki fanın ana amacı, kondanser üzerindeki basıncı almaktır. bu basıncı almak amacıyla üflediği sıcak hava aynı sıcaklığı ile taze hava terine sıcak hava olarak yakın menzil duvardan tekrar kondanser üzerine binecek, yani o kısa menzil duvardan çarpıp geri dönmeden önce vakumlayıp dışarı atacak güçte sistem yapmak için masraf etmek ve ekstra elektrik tüketmek yerine tam karşısına, sıcak havayı anında dışarı atabileceği bir unsur düşünmeniz daha makul.

Benimki tavsiyedir. elbette son karar sizindir
  • LoveHentai L kullanıcısına yanıt
    Hocam hiç kafanız karışmasın mitsubishi electric msz-sf 42 alıp geçin. Peşin alırsanız 4600 gibi bir fiyata geliyor. çok rahat edersiniz.
  • Mitsubishi klimalarda bir alana bir bedava kampanyası devam ediyormu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: skyskyy

quote:

quote:

quote:

quote:

Panasonic Etherea nasıldır peki hocam mitsubıshı e. göre... daha çok soğutma için kullanacağım evde kombi var. sadece tasarruflu olsun ve salona takarken mutfaktada bir serinleme sağlasın istiyorum. 18 bine çıkınca fiyat 5 bini geçiyor buda beni zorlar. arıca bir yorumda nekadar teknolojik donanım okadar sorun gibisinden bir yorum okudum. etherea da göz felan var artı eksi nasıl değerlendiriyorsunuz. daikinden uzaklaştım bu arada. teşekkür ederim

panasonic ethera gerçekten güzel klimadır.fiyatıylada güzeldir.sf serisine göre bana göre bir tık önde ve diğer donanımlarlada fark atıyor.siz bütün eve hitap edeceğiniz için göz özelliğini kullanmanızın bir anlamı kalmaz.ne kadar özellik o kadar sorun demek her zaman doğru olmaz.ona bakarsanız daıkın ururu sarara bir numaradır bu alanda özellikleri donanımı ile.şimdik bu klimada ne kadar özellik var sorunlarıda çok olur demek yanlış olur.burda üreticisi ve kalitesi önemli rol oynar.etheraya gelir isek panasonic üretimi ve en üst klasman cihazı.buna laf söylemek yanlış olur bana göre.

sizin evinizin durumunu aynı şekilde panasoniğe de göstermeniz gerekecek ama.çünki düşük btu alıyorsunuz ve yarın bir sorun karşısında size zorluk çıkarabilirler.işinizi baştan sağlam yapın sonradan başınız ağrımasın .

s.a iyi geceler hocam. öncelikle sıcaklar geldiği için pazarlık şansımız çok azaldı sanırım. bu gün etherea için görüşme yaptım bayi ile m.e ye göre bizde göz var insan ve güneş algılar klima ona göre çalışır ve daha fazla tasarruf yapar dediler. yarın keşife gelecekler. kararsızım açıkçası

a.s. arkadaşım.yaz dönemi klima dönemi bayilerin burnu havadadır ister istemez.daha öncede dediğim gibi göz olayı size çok gerekli değil fiyat ne verdiler.me den yüksekmi fiyatları.

16 bin etherea 4200 18 bin etherea 4900
    16 bin m.e msz-sf 4600 18 bin m.e msz-sf 5400 tabi her bayi kendi ürününe güzel diyor. bahsetmiştim evde kapıları açınca homojen dağılım istiyorum. 16 yeter mi acaba

dediğinize göre daıkın ve me keşif yaptı 16 lık yeter demiş.bizde onların yönlendirmesiyle yola çıktık.şimdik birazda ben kafanızı karıştırayım.siz sadece soğutma için kullanacaksınız yanılmıyorsam.normalşda bu kadar büyük metraja inverter takmakta çok mantıklı değil.non-stop yani klasik klima takılsa tüketim yönünden sizin için daha iyi olur.fakat piyasada pek kalmadı klasik klima.

şöyle bir yolda izleyebilirsiniz.bu kadar yüksek mevlayı 16 lık klimaya bağlamak yerine başka markanın 24 lüğüne bağlamak daha mantıklı.çünki 16 lık orda hiç durmadan fulgaz çalışacak.tüketim aynıda olabilir azda olabilir onu kestiremeyiz.ama en azından arada 10000btu fark olmuş olur ve bu da iklimlendirmenizi daha çabuk daha iyi yapar 16 lığa göre.

s.a hayırlı cumalar. panasonic te keşfe geldi genel bir dağılım için 18 bin etherea tavsiye etti ama ekibi pek beğenmedim. Toshiba nasıl acaba ? DAISEIKAI G2KVP Serisi için 18 bin 4500 fiyat aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: italiany

Hocam hiç kafanız karışmasın mitsubishi electric msz-sf 42 alıp geçin. Peşin alırsanız 4600 gibi bir fiyata geliyor. çok rahat edersiniz.

herkese selam hayırlı cumalar cümleten,

hocam bende bugün öyle yaptım, 16btu luk mitsubishi'yi 3.650 tl taksitli şekilde aldım. panasonic servisi, ataşehir için konuşuyorum çok ilgisiz alakasız firmalardı. 1 haftadır keşife gelicekler. böyle insanların takacağı klima'dan hayır gelmez diyerek me'de karar kıldım. me düşünenler bu fırsatı kaçırmasınlar %30 indirim devam ediyor. servis olayı çok önemli Ghostkiller hocamın'da dediği gibi. diğer servislere nazaran me'nin servisi elinde m2 ölçerle tesisata inceledikten sonra, adam gibi keşif yaptılar. Bunu da buraya not düşelim bilginiz olsun.

tekrar cümleten hayırlı cumalar

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Panasonic Etherea nasıldır peki hocam mitsubıshı e. göre... daha çok soğutma için kullanacağım evde kombi var. sadece tasarruflu olsun ve salona takarken mutfaktada bir serinleme sağlasın istiyorum. 18 bine çıkınca fiyat 5 bini geçiyor buda beni zorlar. arıca bir yorumda nekadar teknolojik donanım okadar sorun gibisinden bir yorum okudum. etherea da göz felan var artı eksi nasıl değerlendiriyorsunuz. daikinden uzaklaştım bu arada. teşekkür ederim

panasonic ethera gerçekten güzel klimadır.fiyatıylada güzeldir.sf serisine göre bana göre bir tık önde ve diğer donanımlarlada fark atıyor.siz bütün eve hitap edeceğiniz için göz özelliğini kullanmanızın bir anlamı kalmaz.ne kadar özellik o kadar sorun demek her zaman doğru olmaz.ona bakarsanız daıkın ururu sarara bir numaradır bu alanda özellikleri donanımı ile.şimdik bu klimada ne kadar özellik var sorunlarıda çok olur demek yanlış olur.burda üreticisi ve kalitesi önemli rol oynar.etheraya gelir isek panasonic üretimi ve en üst klasman cihazı.buna laf söylemek yanlış olur bana göre.

sizin evinizin durumunu aynı şekilde panasoniğe de göstermeniz gerekecek ama.çünki düşük btu alıyorsunuz ve yarın bir sorun karşısında size zorluk çıkarabilirler.işinizi baştan sağlam yapın sonradan başınız ağrımasın .

s.a iyi geceler hocam. öncelikle sıcaklar geldiği için pazarlık şansımız çok azaldı sanırım. bu gün etherea için görüşme yaptım bayi ile m.e ye göre bizde göz var insan ve güneş algılar klima ona göre çalışır ve daha fazla tasarruf yapar dediler. yarın keşife gelecekler. kararsızım açıkçası

a.s. arkadaşım.yaz dönemi klima dönemi bayilerin burnu havadadır ister istemez.daha öncede dediğim gibi göz olayı size çok gerekli değil fiyat ne verdiler.me den yüksekmi fiyatları.

16 bin m.e msz-sf 4600 18 bin m.e msz-sf 5400 tabi her bayi kendi ürününe güzel diyor. bahsetmiştim evde kapıları açınca homojen dağılım istiyorum. 16 yeter mi acaba

dediğinize göre daıkın ve me keşif yaptı 16 lık yeter demiş.bizde onların yönlendirmesiyle yola çıktık.şimdik birazda ben kafanızı karıştırayım.siz sadece soğutma için kullanacaksınız yanılmıyorsam.normalşda bu kadar büyük metraja inverter takmakta çok mantıklı değil.non-stop yani klasik klima takılsa tüketim yönünden sizin için daha iyi olur.fakat piyasada pek kalmadı klasik klima.

şöyle bir yolda izleyebilirsiniz.bu kadar yüksek mevlayı 16 lık klimaya bağlamak yerine başka markanın 24 lüğüne bağlamak daha mantıklı.çünki 16 lık orda hiç durmadan fulgaz çalışacak.tüketim aynıda olabilir azda olabilir onu kestiremeyiz.ama en azından arada 10000btu fark olmuş olur ve bu da iklimlendirmenizi daha çabuk daha iyi yapar 16 lığa göre.

s.a hayırlı cumalar. panasonic te keşfe geldi genel bir dağılım için 18 bin etherea tavsiye etti ama ekibi pek beğenmedim. Toshiba nasıl acaba ? DAISEIKAI G2KVP Serisi için 18 bin 4500 fiyat aldım

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alynty: skyskyy

quote:

Orijinalden alynty: Ghostkiller1

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Panasonic Etherea nasyldyr peki hocam mitsubyshy e. göre... daha çok so?utma için kullanaca?ym evde kombi var. sadece tasarruflu olsun ve salona takarken mutfaktada bir serinleme sa?lasyn istiyorum. 18 bine çykynca fiyat 5 bini geçiyor buda beni zorlar. aryca bir yorumda nekadar teknolojik donanym okadar sorun gibisinden bir yorum okudum. etherea da göz felan var arty eksi nasyl de?erlendiriyorsunuz. daikinden uzakla?tym bu arada. te?ekkür ederim

panasonic ethera gerçekten güzel klimadyr.fiyatyylada güzeldir.sf serisine göre bana göre bir tyk önde ve di?er donanymlarlada fark atyyor.siz bütün eve hitap edece?iniz için göz özelli?ini kullanmanyzyn bir anlamy kalmaz.ne kadar özellik o kadar sorun demek her zaman do?ru olmaz.ona bakarsanyz daykyn ururu sarara bir numaradyr bu alanda özellikleri donanymy ile.?imdik bu klimada ne kadar özellik var sorunlaryda çok olur demek yanly? olur.burda üreticisi ve kalitesi önemli rol oynar.etheraya gelir isek panasonic üretimi ve en üst klasman cihazy.buna laf söylemek yanly? olur bana göre.

sizin evinizin durumunu ayny ?ekilde panasoni?e de göstermeniz gerekecek ama.çünki dü?ük btu alyyorsunuz ve yaryn bir sorun kar?ysynda size zorluk çykarabilirler.i?inizi ba?tan sa?lam yapyn sonradan ba?ynyz a?rymasyn .

s.a iyi geceler hocam. öncelikle sycaklar geldi?i için pazarlyk ?ansymyz çok azaldy sanyrym. bu gün etherea için görü?me yaptym bayi ile m.e ye göre bizde göz var insan ve güne? algylar klima ona göre çaly?yr ve daha fazla tasarruf yapar dediler. yaryn ke?ife gelecekler. kararsyzym açykçasy

a.s. arkada?ym.yaz dönemi klima dönemi bayilerin burnu havadadyr ister istemez.daha öncede dedi?im gibi göz olayy size çok gerekli de?il fiyat ne verdiler.me den yüksekmi fiyatlary.

16 bin m.e msz-sf 4600 18 bin m.e msz-sf 5400 tabi her bayi kendi ürününe güzel diyor. bahsetmi?tim evde kapylary açynca homojen da?ylym istiyorum. 16 yeter mi acaba

dedi?inize göre daykyn ve me ke?if yapty 16 lyk yeter demi?.bizde onlaryn yönlendirmesiyle yola çyktyk.?imdik birazda ben kafanyzy kary?tyrayym.siz sadece so?utma için kullanacaksynyz yanylmyyorsam.normal?da bu kadar büyük metraja inverter takmakta çok mantykly de?il.non-stop yani klasik klima takylsa tüketim yönünden sizin için daha iyi olur.fakat piyasada pek kalmady klasik klima.

?öyle bir yolda izleyebilirsiniz.bu kadar yüksek mevlayy 16 lyk klimaya ba?lamak yerine ba?ka markanyn 24 lü?üne ba?lamak daha mantykly.çünki 16 lyk orda hiç durmadan fulgaz çaly?acak.tüketim aynyda olabilir azda olabilir onu kestiremeyiz.ama en a**** arada 10000btu fark olmu? olur ve bu da iklimlendirmenizi daha çabuk daha iyi yapar 16 ly?a göre.

s.a hayyrly cumalar. panasonic te ke?fe geldi genel bir da?ylym için 18 bin etherea tavsiye etti ama ekibi pek be?enmedim. Toshiba nasyl acaba ? DAISEIKAI G2KVP Serisi için 18 bin 4500 fiyat aldym

a.s. kardeşim hayırlı cumalar .evt en azından bunlar btu konusunda az daha iyi karar vermişler.toshibanın vermiş olduğunuz kod numarasyna göre en iyi klimasy.kodu doğru yazdığınızdan eminmisinizi.çünki fiyat yarı yarıya liste fiyatlarına göre.eğer böyleyse zaten bir sn bile düşünmeyin direk gidin alın.tam kodu yazabilirseniz daha netleşmiş olur durum.bu klimayı bu fiyata alabiliyorsanız hiç araştyrma zaman kaybetmeye zaman harcamayın derim klimaya söylencek laf yok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghostkiller1 -- 17 Haziran 2016; 12:31:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

Mitsubishi klimalarda bir alana bir bedava kampanyası devam ediyormu

merhaba arkadaşım.böyle bir kampanya olmadı hiç bildiğim kadarıyla.ikincisine %50 indirimli olmuştu geçtiğimiz yıllarda.böyle bir kampanya birdaha olurmu bilemiyorum ama çok zor.keşke olsada herkes gene faydalansa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: katara1

Bosch B1ZMA/I 12404 12.000 Btu/h Lupe DC Inverter Duvar Tipi Klima büroteknik te 20056 tl, 3 taksit. 40 m2 için nasıldır arkadaşlar?

merhaba arkadaşım.bosch klima hakkında çok bilgim yok açıkcası ama 40m2 yer için 12 lik az gelir.tek alanmı 40 m2.kaçıncı kat .il neresi.yalıtım durumları nasıldır .ısıtma soğutma olarakmı kullanacaksınız.
  • Mitsubishi Electric de yeni kampanya var mı ya da olucak mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

Mitsubishi klimalarda bir alana bir bedava kampanyası devam ediyormu

merhaba arkadaşım.böyle bir kampanya olmadı hiç bildiğim kadarıyla.ikincisine %50 indirimli olmuştu geçtiğimiz yıllarda.böyle bir kampanya birdaha olurmu bilemiyorum ama çok zor.keşke olsada herkes gene faydalansa.

Reklamlarda gördüm hatta isyeri arkadasimda bu durumu reklamdan görmüş ikimizde alalim diyorduk kismet değilmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LoveHentai

quote:

Orijinalden alıntı: italiany

herkese selam hayırlı cumalar cümleten,

hocam bende bugün öyle yaptım, 16btu luk mitsubishi'yi 3.650 tl taksitli şekilde aldım. panasonic servisi, ataşehir için konuşuyorum çok ilgisiz alakasız firmalardı. 1 haftadır keşife gelicekler. böyle insanların takacağı klima'dan hayır gelmez diyerek me'de karar kıldım. me düşünenler bu fırsatı kaçırmasınlar %30 indirim devam ediyor. servis olayı çok önemli Ghostkiller hocamın'da dediği gibi. diğer servislere nazaran me'nin servisi elinde m2 ölçerle tesisata inceledikten sonra, adam gibi keşif yaptılar. Bunu da buraya not düşelim bilginiz olsun.

tekrar cümleten hayırlı cumalar

hayırlı olsun arkadaşım.Alllah güle güle kullanmayı uzun ömür sağlıkla nasip etsin.artı eksi yorumlarınızı mutlaka bekliyoruz

allah razı olsun olsun hocam sağolun. takıldıktan sonra art eksi ne gerekirse söyleriz bilgilendirme amaçlı.

• 
Sayfa: önceki 16171618161916201621
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.