Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: slayer1ss Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
39.232
Cevap
329
Favori
3.175.575
Tıklama
Giriş
      3 Mesaj
      07 Haziran 2016 23:36:06

@Mekanikizm hocam benim salon 20 metrekare bugun elektrik tuketimiyle ilgili bir test yaptim 28 derece serinlikte bir saat çalıştırayım dedim kaç kw elektrik yiyecek diye bir saate ayarlayip oto kapanmayı çalıştırdım klimayı 0.4 kw elektrik harcadı bu demektir ki bir kw bile değil hesaplamalarıma göre 3 saatte 1.2 kw elektrik harcıyo no frost buz dolabı ve 109 ekran led tv ile birlikte çalıştığında bu testim serinlik 28 derecede iken ve kapılar açık iken yaptım kışın dahada farklı olacaktır harcaması ama bana göre kışında baya tasarruflu olacaktır yani anlayacağın iyiki bu klimayı almışım çok memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Mekanikizm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      08 Haziran 2016 02:13:56
      selam. midea blanc12000 aldim bakalim nasil.Izlenimlerimi yazarim.

08 Haziran 2016 08:09:18
      quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

quote:

Orijinalden alıntı: Why me???

herkese merhaba,

25 m2lik odayı soğutmak için klima arıyorum.

gg'de günün ürünü görünüyor şu. veya başka öneriniz olur mu?

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/bosch-b1zmi12100-inverter-12000-btu-klima-223062971

Arkadaşım hoşgeldin o klimayı alana kadar uğur usmart veya plus modelini almanı tavsiye ederim

cevaplar için teşekkürler. peki 12000 btu yeterli olur mu? Uğur nasıldır acaba dondurucularını biliyorum ama klimasını hiç duymamıştım.

• Yüzbaşı
      742 Mesaj
      08 Haziran 2016 08:54:27

Arkadaşım 25 m2 yi soğutur, merak buyurmayın en kötü klimalar bile soğutur. İş soğutmada değil ısıtmadadır. bosh ısıtmada sağırdır. Uğur usmartı kullananlar memnun tabi yerine göre bir Erzurum da memnun bırakmaz yeterli gelmez ama 0 derece eksi 5 kadar iş yapar. Kullanılmış ve kullanıcı memnuniyeti olan bir model. Uğur usmart plus ise yeni bir cihaz degerleri fena degil ama kullanıcı memnuniyetini zamanla hep beraber göreceğiz. Sadece soğutma içinse ugur un modelleri işinizi fazlasıyla görür.

|
      |
      Why me??? kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      08 Haziran 2016 10:53:27

hem Panasonic, hem Mitsubishi, hem midea satan bir bayii ile görüştüm,Alternatif olarak midea oasis modelini de önerdiler,
      keşif için gelecekler,Ona göre seçim yapacağız bu durumda.
      Bilgi için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bxrxk -- 8 Haziran 2016; 10:58:04 >
      |
      |
      Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      08 Haziran 2016 11:15:32
      Daikin FTXB35B kullanan var mı? İndirime girmiş. Hem yaz hem kış hem de enerji tasarruflu ayrıca sessiz.
      |
      |
      08 Haziran 2016 12:30:14
      Sadece soğutma için kullanılacak düşük bütçeli klima aşağıdakilerden hangisini almalıyım? Bütçe ortalama 1500 lira.

http://www.ege-ticaret.com/BAYMAK-ELEGANT-PLUS-09-A,PR-29.html
      http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-09-INVKLIMA,PR-210.html
      http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-FAIRWIND-MS12FU-09-INVSPLIT-KLIMA,PR-84.html
      http://urun.n11.com/klima/midea-modern-star-msew-09-invklima-P116457638
      http://urun.n11.com/klima/baymak-elegant-plus-12-chs-a-inverter-klima-P52833168

Ayrıca tavsiye ettiğiniz bir satıcı varmı? İnternetten yada bayiden alırsam birşey farkedermi? (montaj servis falan)

• Teğmen
      245 Mesaj
      08 Haziran 2016 14:19:38
      Mitsubish elektrik sanırım bu işte en üst nokta peki sonra kim geliyor güvenli performanslı bir kullanım için mesela Toshiba Nasıl yada burda çok okudum panosonc . Bunların dışında kalan simens Bosch Arçelik falan diğer grupta kalıyor sanırım.

Intel Core Ivy Bridge i5 3230M || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type
      Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      3 Not
      08 Haziran 2016 15:08:46
      quote:

Orijinalden alıntı: helmer

Mitsubish elektrik sanırım bu işte en üst nokta peki sonra kim geliyor güvenli performanslı bir kullanım için mesela Toshiba Nasıl yada burda çok okudum panosonc . Bunların dışında kalan simens Bosch Arçelik falan diğer grupta kalıyor sanırım.

Helmer kardeşim tabiki birkaç marka bu işte kendini kanıtlamış ve aşmış durumda.bu gün me,daıkın,toshiba bu işin tepesindedir.sonrasında panaonic gibi markalar ve sizinde dediğiniz gibi alt üreticiler vardır.üç katogori olarakta değerlendirebiliriz.bu gün daıkında,me de toshibada çok güzel üst seviye klimaları vardır.ama burda bizler için fiyat ve tğketici desteği önemli.bu konuda şahsi fikrimdir me yi tek geçerm.yerlilerdende arçeliği tek geçerim.

Gönül isterki arçelik ve diğer markalarda kaliteli ürün üretsinlet bizde gönül rahatlığı ile alalm.ama bakıyorum kalite yok fiyatlar yüksek.bu durumda alternatif az çok güvenebileceğimiz cihazlara yöneliyoruz ister istemez.bu demek değilki diğer cihazlar alınmaz.alınır tabi ama bu fiyatlara göre benüm için alınmaz.çünki alternatif ve kalitelisi var.

3 Not
      08 Haziran 2016 15:12:25
      quote:

Orijinalden alıntı: Vanity Fair

Sadece soğutma için kullanılacak düşük bütçeli klima aşağıdakilerden hangisini almalıyım? Bütçe ortalama 1500 lira.

http://www.ege-ticaret.com/BAYMAK-ELEGANT-PLUS-09-A,PR-29.html
      http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-09-INVKLIMA,PR-210.html
      http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-FAIRWIND-MS12FU-09-INVSPLIT-KLIMA,PR-84.html
      http://urun.n11.com/klima/midea-modern-star-msew-09-invklima-P116457638
      http://urun.n11.com/klima/baymak-elegant-plus-12-chs-a-inverter-klima-P52833168

Ayrıca tavsiye ettiğiniz bir satıcı varmı? İnternetten yada bayiden alırsam birşey farkedermi? (montaj servis falan)

Midea modernstar işinizi rahatlıkla görür arkadaşım.

|
      |

3 Not
      08 Haziran 2016 15:14:29
      quote:

Orijinalden alıntı: Bxrxk

hem Panasonic, hem Mitsubishi, hem midea satan bir bayii ile görüştüm,Alternatif olarak midea oasis modelini de önerdiler,
      keşif için gelecekler,Ona göre seçim yapacağız bu durumda.
      Bilgi için teşekkürler

Hayırlısı olsun arkadaşım.durumlardan bizleride haberdar ederseniz seviniriz

|
      |
      08 Haziran 2016 15:20:10
      quote:

Orijinalden alıntı: kirman1

selam. midea blanc12000 aldim bakalim nasil.Izlenimlerimi yazarim.

Hayırlı olsun arkadaşım.yırumlarınızı iyi yada kötü eksik etmezseniz seviniriz.

|
      |
      08 Haziran 2016 15:43:41
      quote:

quote:

Helmer kardeşim tabiki birkaç marka bu işte kendini kanıtlamış ve aşmış durumda.bu gün me,daıkın,toshiba bu işin tepesindedir.sonrasında panaonic gibi markalar ve sizinde dediğiniz gibi alt üreticiler vardır.üç katogori olarakta değerlendirebiliriz.bu gün daıkında,me de toshibada çok güzel üst seviye klimaları vardır.ama burda bizler için fiyat ve tğketici desteği önemli.bu konuda şahsi fikrimdir me yi tek geçerm.yerlilerdende arçeliği tek geçerim.

Gönül isterki arçelik ve diğer markalarda kaliteli ürün üretsinlet bizde gönül rahatlığı ile alalm.ama bakıyorum kalite yok fiyatlar yüksek.bu durumda alternatif az çok güvenebileceğimiz cihazlara yöneliyoruz ister istemez.bu demek değilki diğer cihazlar alınmaz.alınır tabi ama bu fiyatlara göre benüm için alınmaz.çünki alternatif ve kalitelisi var.

Arçeliğin fabrikasında ürettiği ve rusya gibi soğuk ülkelere gönderdiği kimi ürünler fena değil, ama yurt dışına gönderdiği ürünlerde bile plastik döküm ve kalitesi iyi değil yoksa eksi 30 derece 20 derece de çalışan cihazlar üretiyor ancak bunları rusya ve soğuk ülkelere gönderiyor. kendi ülkesinin tüketicisine üretmiyor maalesef...

3 Not
      08 Haziran 2016 22:56:54
      quote:

quote:

quote:

quote:

herkese merhaba,

25 m2lik odayı soğutmak için klima arıyorum.

gg'de günün ürünü görünüyor şu. veya başka öneriniz olur mu?

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/bosch-b1zmi12100-inverter-12000-btu-klima-223062971

Arkadaşım hoşgeldin o klimayı alana kadar uğur usmart veya plus modelini almanı tavsiye ederim

cevaplar için teşekkürler. peki 12000 btu yeterli olur mu? Uğur nasıldır acaba dondurucularını biliyorum ama klimasını hiç duymamıştım.

12 lik yeterli olur arkadaşım.uğur klimalarda fena değildir.midea üretimidir.parasının karşılığını verir.
      |
      |

3 Not
      08 Haziran 2016 23:07:04
      quote:

quote:

quote:

Arçeliğin fabrikasında ürettiği ve rusya gibi soğuk ülkelere gönderdiği kimi ürünler fena değil, ama yurt dışına gönderdiği ürünlerde bile plastik döküm ve kalitesi iyi değil yoksa eksi 30 derece 20 derece de çalışan cihazlar üretiyor ancak bunları rusya ve soğuk ülkelere gönderiyor. kendi ülkesinin tüketicisine üretmiyor maalesef...

hocam merhaba.nerdesiniz bir kayboldunuz yoksunuz.bende tavsiyelere boğuluyorum bakamıyorum.arçelik eskiden daha kaliteliydi hala çalışan taş gibi çok eski modelleri var.ne varki bu kaliteyi bu gün bize sunmuyor.yapamazmı tabiki yapar.ama böyle sürümden kazanayım diyorlar demekki bilemiyorum.zaten ülkemizde herşeyde öyle değilmi hocam.iyisini dışarı kötüsünü bize layık görüyorlar.

• Yüzbaşı
      742 Mesaj
      08 Haziran 2016 23:18:06

İyi akşamlar hayırlı ramazanlar herkese. Hayat üstadım bazen yanlız kalmakta toplumdan uzak kalmakta gerekiyor. Şair der ki hayat bazen bende de bulanık akar. Maalesef üstadım Türkiye nin acı gerçeği iyisini el keleğini biz yiyoruz hemde ederinin üzerinde fiyatlarla güzelim memlekette.

|
      |
      08 Haziran 2016 23:20:10
      quote:

İyi akşamlar hayırlı ramazanlar herkese. Hayat üstadım bazen yanlız kalmakta toplumdan uzak kalmakta gerekiyor. Şair der ki hayat bazen bende de bulanık akar. Maalesef üstadım Türkiye nin acı gerçeği iyisini el keleğini biz yiyoruz hemde ederinin üzerinde fiyatlarla güzelim memlekette.

sizede iyi akşamlar hayırlı ramazanlar hocam.aman hocam bir sıkıntı olmasında.
      08 Haziran 2016 23:26:16

İşte geldik işte gidiyoruz üstad hayat bu insanlar tercihleri doğrultusunda yaşayıp gidiyor bizde aynı köprüden geçmeye çalışıyoruz, ama az sancılı ama çok sancılı. İşte yaşıyoruz adı yaşamaksa

|
      |
      08 Haziran 2016 23:38:05
      Berbat üstadım, kirada oturduğum evin su borusu komple eskisi söküldü,yenisi döşendi ev sahibi çık diyor rezilliği pisliğini çek sonra birde çıkayım ha git mahkemeye ver çıkmayacam dedim adam çekmiş köye gitmiş seramik fayans ustası getireyim malzeme alim yok. Şerefsiz dolu ortalık gününde kiranı alıyon elektrik su benim üstümde otomatik ödeme talimatı var lan ahlaksız herif hem pisliğini kahrını çekeceğim sonrada çıkacakmışım llaaa ........... tir git Japon askeri... Moral malamat, anlıcan... Yaşamaksa yaşıyoruz işte. Biz ev taşımaktan vazgeçtik ev sahibi oğlu biz ondan kiraladık ona kirayı veriyorum. Çocukla konuştuk tamam hocam dedi çocuk. Evi boyadık klimayı taktırdık adam oğluyla tartışmış oğlu ve kızından evleri geri almış diğerlerine çık demiş bizede ortalığın pisliğini temizledikten sonra çık diyecekmiş akıllı ya bizde af buyur enayiyiz. Tadilatın başladığı ilk gün ortaya çıktı bizede çık diyeceği çektim resti. 2,ci gün sucu yeni tesisatı döşedi . adam ortalarda yok çekmiş gitmiş köye. 1 haftadır ev bu halde gelde yaşa gelde küfür etme şu aziz mübarek günlerde... Ya sabır inna saabrin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 8 Haziran 2016; 23:42:48 >
      |
      |

3 Not
      08 Haziran 2016 23:48:35
      çok geçmiş olsun hocam Allah sabır versin gerçekten zor bir durum ile karşı karşıya kalmışsınız.Allahım insanlara bu mübarek ayda vicdan versin.olacak gibi değil gerçekten.sabır hocam bundada vardır bir hikmet.inşallah sizin için en güzeli ve iyisi olur.

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,421
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.