Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: shrlckhlmss Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.190
Cevap
328
Favori
3.173.542
Tıklama
Giriş
      158 Mesaj
      04 Haziran 2016 16:31:28

Ben evime gelen servisin keşfi sonrası , onların önerisi ile salona Bosch 18,000 lik İnverter klima aldım , şimdi 12.000 ile değiştireceğim.Neden mi ?

18.000 odaya gör büyük kaldı, hızlı soğutuyo ve çalışınca Bosch 12.000 lik diğer klimaya göre daha çok gürültü yapıyor. Kısınca da koku oluyor.
      Bosch da Midea.ya üretim yaptırıyor.

Şimdi ise Demirdöküm 12.000 İnverter alacağım. Kullananlar çok memnun. Benden nacizane tavsiye..
      |
      |
      cratos4203 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Teğmen
      206 Mesaj
      04 Haziran 2016 17:26:29
      @Ghostkiller1 Hocam son olarak karar asamasindayim durumumu bildiriyorum.gree den vazgectim sizin tavsiyenizle.suan fiyat katalogkari onumde midea elegance 12000 btu 1750 lira baymak elenagnt plus 12000 btu 1700 lira digerleri yuksek geldi panasonic vs bunlar arasindan ne dersiniz bir de york sierra 12000 btu 1900 lira

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nnk1981 -- 4 Haziran 2016; 17:54:14 >
      04 Haziran 2016 20:51:23
      @Ghostkiller1 estafurallah.hocam karismadi cok sagol.simdi yalan soyleyen cok piayasada vallahi o yuzden ilgin icin cevaplarin icin cok tesekkurler.midea elegance modeli fairwindin ust modeli dediler mesela ben de buraya yazayim dedim.simdi yine aradim adami elegance 3 hafta oldu cikali iki artili modeli bu dedi.1750 lira olan.mideafairwind 1200 btu 1900 e buldum ellerinde.2 tane kalmis ne dersin yada bana tavsiye edebilecegin net model varmi.ugur vs ne olursa yani 1800 civari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nnk1981 -- 4 Haziran 2016; 21:16:31 >
      |
      |
      04 Haziran 2016 21:29:45
      Merhaba arkadaslar. Antalyada bulunan evim icin yaz-kis kullanmak uzere 18.000 BTU inverter klima arayisina girdim. Aklimdaki modeller su sekilde:

Midea Blanc 18
      Ugur Usmart Plus 18
      Baymak Elegant Plus 18
      Kumtel Daylux 18
      Beko Iyonizer Inverter 18

Secim yapamadim. Fiyatlari uc asagi bes yukari ayni seviyelerde olan model ve markalar. Benim tercihim ise sessiz olmasi ve kaliteli olmasi. Param anca bu markalara yetiyor. Yoksa ME tek gecerim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      04 Haziran 2016 21:45:52
      Odamin 27m2 olmasi ve yaz-kis kullanacak olmam sebebi ile butun klima servisleri 18.000 BTU onerdiler. Midea nin yeni blanc serisini servis baya ovdu. Hatta pesin alirsam 2.900 e birakacak. Ugur da 2.550 olur dedi en son. Digerlerinin fiyati da bu dolaylarda. (Odam kuzey guney dogu cepheli ve ara kat sifir bina) Sizce de uygun olur mu?

04 Haziran 2016 21:53:40
      Sagolasin usta vallahi emegin icin.izmirdeyim midea bayii bulurum.ptesi gunu iyice arastirayim.tekrar bildiririm.fairwind modeli icin 1900 den asagi bulursam alayim ozama.son bisey daha.samsung panasonic 2250 civari foyatlar.var.sadece.sogutma icin okadar.cikmaya deger mi

04 Haziran 2016 22:01:00
      Yeni aldığım evin 46 m2 salonunda 24.000 lik Sunny inverter ambience var.30 m2 lik mutfağa 15.000 ya da 18.000 lik bir şey taktırayım diyorum. Ne önerirsiniz? Sunny'e pek sıcak bakmıyorum,aslında bütçe geniş olsa Sunny'i sallayıp yerine M.E GF71 mutfağada SF serisinden alırım. Sizce Sunny kalsın mı? Klimayı soğutuma amaçlı düşünüyorum. Daire güney batı - batı cephe karması bir şey ayrıca mantolama ve pimapen var. Mutfakla salon yan yana geçenlerde Sunny'i deneme amaçlı 17 derecede açtığımda mutfağa kadar serinlik geldi. M.E GF nin bu serinliğe katkısı olur mu? M. E hariç öneriniz var mı önceliğim kalite ve geniş soğuma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurFB1453 -- 4 Haziran 2016; 22:02:54 >
      94 Mesaj
      04 Haziran 2016 22:06:57
      Eyvallah hocam cok tesekkurler. Tabi sizler daha once burda bahsetmissiniz. Servis kesinlikle bakir boru kullaniyoruz ve vakum yapmadan kullanima acmiyoruz dedi. Bunlar yapilmazsa klima saglikli calismaz dedi. Yani bahsettiginiz hususlarda sorun yok ama ben o borularin bakir oldugunu nasil anlayabilirim. Yada vakum islerinin yapilip yapilmadigini anlamam icin nelere dikkat edeyim?

05 Haziran 2016 01:19:12
      Merhaba arkadaşlar
      Tekirdağ da oturuyorum evim kuzey - doğu cepheli Güneş'i sadece akşamları yoğunluk şekilde alıyorum. Klima almaya kara verdim keşif yaptırdım odam 15 m2. mitsuhbshi düşünüyorum güzel bişey olsun düşüncesiyle. 9000 ilk işini görür dediler. Ama benim başka bir düşüncem de var. Size sorayım. Oturma odasının tam karşısında yatak Odası var ve yanında çocuk odasıda. Koridorun diğer tarafında ise mutfak var. Biraz karışık oldu ama:) ben yatarkende serin uyumak istiyorum haliyle genel anlamda evi serinletmek istiyorum. Eleman dediki 18000 ilk takalım bu odaya mutfağında 9000 takalım aynı anda açılırsa tüm ev serinler. Gece yatarkende sadece oturma odasındaki 18 liği kullanacağım. Tabi 15 m2 oda için 18000 ilk çok büyü farkındayım bir zararı olur mu? Diğer konu diğer odalar gerçekten etkilenir mi? Bu arada ev 120m2. Bu duruma başka bir öneri var mı?
      Fiyat konusuna gelirsek 18000 ilk için 4500 önerdi. 9000 ilk için iklimsa nın sigmasını önerdi o da 1500 toplam 6000:) ben limit olarak 5000 kadar çıkabilirim eğer aklıma yararsa dahada çok olabilir. Marka olarak mitsubishi nasıldır o paranın Hakkı'nı verirmi? Başka marka yada fikri öneriniz var mı. Teşekkür ederim şimdiden...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Intel Core Ivy Bridge i5 3230M || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type
      Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      3 Not
      05 Haziran 2016 01:33:45
      quote:

Orijinalden alıntı: helmer

Merhaba arkadaşlar
      Tekirdağ da oturuyorum evim kuzey - doğu cepheli Güneş'i sadece akşamları yoğunluk şekilde alıyorum. Klima almaya kara verdim keşif yaptırdım odam 15 m2. mitsuhbshi düşünüyorum güzel bişey olsun düşüncesiyle. 9000 ilk işini görür dediler. Ama benim başka bir düşüncem de var. Size sorayım. Oturma odasının tam karşısında yatak Odası var ve yanında çocuk odasıda. Koridorun diğer tarafında ise mutfak var. Biraz karışık oldu ama:) ben yatarkende serin uyumak istiyorum haliyle genel anlamda evi serinletmek istiyorum. Eleman dediki 18000 ilk takalım bu odaya mutfağında 9000 takalım aynı anda açılırsa tüm ev serinler. Gece yatarkende sadece oturma odasındaki 18 liği kullanacağım. Tabi 15 m2 oda için 18000 ilk çok büyü farkındayım bir zararı olur mu? Diğer konu diğer odalar gerçekten etkilenir mi? Bu arada ev 120m2. Bu duruma başka bir öneri var mı?
      Fiyat konusuna gelirsek 18000 ilk için 4500 önerdi. 9000 ilk için iklimsa nın sigmasını önerdi o da 1500 toplam 6000:) ben limit olarak 5000 kadar çıkabilirim eğer aklıma yararsa dahada çok olabilir. Marka olarak mitsubishi nasıldır o paranın Hakkı'nı verirmi? Başka marka yada fikri öneriniz var mı. Teşekkür ederim şimdiden...

merhaba arkadaşım.siz sanırım iklimsaya keşif yaptırdınız.yani mitsubishi heavy.bu durmda hangi modeli tavsiye etti size 18 lik için yani.öncelikle 15 m2 için 9000 lik cihaz yeterlidir.diğer sorularınıza gelirsek evinizin uygun olması lağzım bu duruma.bir kroki görmeden birşey dememiz çok zor.eviniz müsaitse olmaz değil tabiki.ama konforu bozarsınız.çünki tam oturduğunuz oda ve 15 m2 ye 18 lik .bu odada oturulurmu işte orası soru işareti oluşturmadı değil.birde klimaları hiç kapatmadan çalıştıracaksınız mecburen buda sizin için bir kayıp.ama keşif ekibi incelemişse ok vermişşe demekki uygun .gözle görmek tabiki başka bu gibi durumlarda.
      |
      |

• Teğmen
      245 Mesaj
      05 Haziran 2016 02:06:16
      Hızlı cevap için teşekkür ederim :)) evet iklimsa ya gittim bana sanırım msz-sf50 bunu önerdi. Mitsuhbshi nin başka bir klima çeşitle mi var iklimsadan başka satış yapan? Kroki için şuna müsait değildim tabletteyim yarın atmaya çalışırım. Sizin gibi bilgili kişilerin görüşü benim için daha değerli. Fiyat performans olarak başka markalar varsa onlarada bakabilirim. Mesela çevremde Beko boshu falan taktıran çok. Kroki yarın atarım mıuakkak...:) tekrar teşekkür ederim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Intel Core Ivy Bridge i5 3230M || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type
      Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard
    • Yüzbaşı
      548 Mesaj
      05 Haziran 2016 10:12:44
      Yeri burasi mi bilmiyorum ama acil bir cevaba ihtiyacim var mumkunse.
      Dun klima bakimi icin samsung servisten geldiler. Ellerinde sadece bir fıs fıs vardı. İcinde ilacli su oldugunu doylediler. Klimanin filtrelerine sıktılar kuvette 1 dk yikadilar ve yerine taktılar. Toplamda 10 dk ya sürdü ya sürmedi 150 tl alıp gittiler. Eger bu bakım bundan ibaretse bunlar benle dalga mı geçti anlamadım.

05 Haziran 2016 11:39:40

45m2 salon ve 20 m2 L mutfak için fiyat/performans klima almayı düşünüyorum... Pahalı birşey istemiyorum çünkü bulunduğumuz evde 2 yıl idare edecek bir klimaya ihtiyacım var. Genel olarak bebek için alacağız ve bulunduğum il Gaziantep çok sıcak oluyor bu şehir :)
      |
      |
      Bahsedilenler: Ghostkiller1
      05 Haziran 2016 11:42:34

@Ghostkiller1 cevap için teşekkürler. Usmart benim içinde ilk sırada ancak diyarbakırdaki servise bir türlü ulaşamıyorum ki soru sorayım. Ama midea servisi kutup diye bir firma onlar baya ilgililer. Zaten samsung servis olayını aşmış durumda. Oyüzden ilgim istemeden de olsa samsunga kayıyor hem 10 yıl garanti hemde servis ağı yüzünden. Tabi fairwind modelini 1800 lü rakamlara bulursam fairwind daha mantıklı olabilir. Anlıyacağınız çıkmaza devam

|
      |
      Bahsedilenler: mrt3506 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör Ghostkiller1
      05 Haziran 2016 11:54:10

haklısınız aslında keşif yaptırmak gerek.ister istemez benim gözümden kaçan şeyler olabilir. daikinin servisi var.onları çağıracağım haftaiçi. muhtemelen 18lik olur. tegora,shira ve miyora modelleri var nette.4400 ile 6000 arası değişiyor fiyatları.sanırım 4400 tl olanı alsam işimi görür.klasik türk mantığı yapmayayım. pahalı iyidir diye. ama daikinin en ucuzunu alırsam da renault clio ,audi a3 yada bmw 1 serisi gibi olmaz sanırım. muhtemelen memnun kalırım diye düşünüyorum.siz ne dersiniz?
      diğer konuya gelince. baymak 12lik inverter klimam vardı. dış ünitesine kurşun isabet etmiş ve motoru parçalamış. şu an elimde motorsuz bir dış ünite ve sağlam bir iç ünite var. evin dört odasında klima yeri var ve boruları duvarın içinden daha önceden geçirilmiş.balkondan boruların hepsi sarkıyor. burda işte türk mantığı devreye giriyor. iç üniteyi de multisplit klimaya bağlayayım az masraf çok iş olsun şeklinde ama sanırım olmayacak. ikinci el motor bulmam gerek ona.
      keşif sonrası gözlemlerimi de yazarım. en azından burdaki diğer arkadaşlar da faydlanır. teşekkürler tekrar iyi çalışmalar dilerim.
      |
      |
      Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1135 Mesaj
      05 Haziran 2016 12:23:39
      İzmirde 17 m2 hem güney hem batı cephesine bakan 2.7m tavan yüksekliği olan odama klima bakıyorum. 9000 lik mi 12000 lik mi almalıyım çok kararsız kaldım, hem yaz hem kış kullanacağım, genelde akşam saatleri ve hafta sonları çalıştıracağım klimayı o saatlerde evde olacağım için bütçem max 1800 tl tabi ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler
      05 Haziran 2016 13:23:06

Ghostkiller beyefendi,

Yardımınıza ihtiyacım var, yatak odasında uyurken kullanılmak üzere klima almak durumundayiz. Yatak odası yaklaşık 15 metrekare, benim sorunum kiracı olmam sebebi ile apartmanda dış ünite takılmaları mahkemelik oluyor.

Yatak odasının arkasında kapalı balkona dış ünite taksam ve kapalı balkonun camlarını açık bıraksam randuman alır mıyım ?
      Ya da Apartman boşluğu var alternatif, sizce apartman boşluğuna dış ünite bağlanır mı ? 10 metrekare falan var apartman boşluğu.
      Evin elektrik tesisati berbat, bir çok elektrikli aleti çalışıtığında sorun yaşıyorum o yüzden yüksek BTU bir şey alma şansım yok.

Tek istediğim sogutma ve sessizlik, zaten ev güney cephe ve en üstkat, fırın gibi bir daire. Isıtma amaçlı kullanılmayacak.

Bütün bunlarda beni yönelndirecek güvenilir servisi olan nereden keşif çagırmamı tavsiye edersiniz, düşük BTU sogutma amaçlı fakat sessiz inverter hangi markayı öneririsnizi.

Şimdiden teşekürrler

Yer İstanbul - Mecidieyköy Ortaklar
      Pencereler pimapen ama noname kiracı işi, oda kapıları tahta ve kapanmıyor.
      Tavan 3 metre var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackwalsh -- 5 Haziran 2016; 13:57:08 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Ghostkiller1
      intel 805D 2.66GHz Dual Core // AOPEN H600B-B28 ATX KASA 400W// ASUSTEK P5LD2 I945P DDR2 SES+GLAN+SATA2 16X// 1 GB DDR2 533 MHz (TWINMOS)// 256 MB LEADTEK PX6800GS TD SLİ // 120 SAMSUNG 7200 SATA2 8MB IDE// ASUSTEK 1608P2 40X32X40CDRW 16X8X16 DVDRW// AVERMEDIA 303 // Creative AUDIGY 2ZS // 17 SAMSUNG 713N TFT LCD SİYAH// LOGITECH 70W X530 5+1

• Onbaşı
      18 Mesaj
      05 Haziran 2016 13:59:21
      http://forum.donanimhaber.com/m_115124717//tm.htm#117428900 forumuna yazdıklarımı kopyalıyorum, hem bilgi sahibi olsun arkadaşlar hem de klima konusunda kafam baya karışık yardımcı olursanız sevinirim 18000 btu için.

Teşekkürler.

Oturdum çevremde ne kadar yetkili satıcı varsa aradım... Hiçbiri uğur un kendi yeri değil! Klimaları katalogdan satıyoruz diyorlar. Bir tanesine filtreler kolay takılıp çıkarılıyor mu bakımı için diye sordum ( ki önce övdü klimayı ), sonra " abi daha elimize hiç gelmedi" dedi ve suratına kapadım. Tam bir rezilliktir bu en az 10 sözde yetkili satıcısı ile görüştüm. Hatta en son sultanbeyli showroom'u PLUS olan klima farkını sorduğumda " abi o inverter değil farkı bu" dedi. Şimdi söver misin naparsın, arkadaş bakanlık zaten inverter olmayan klima satışını yasakladı. Sen hem bunu bilmiyorsun hem de bu işi yapıyorsun. Yani arkadaşlar eğer uğur klima alacaksanız hiç görmeden ve bilgisi olmadan liste fiyatından satmaya çalışan sözde bayilerinden almış olursunuz. Şimdiden hayırlısı olsun

Sonuç olarak önce Uğur klima üreteceğine elemana iç eğitim versin arkadaş. Tam bir rezillik. Yarın da fabrikasını arayıp anlatacağım bu yazdıklarımı.

• Çavuş
      83 Mesaj
      05 Haziran 2016 15:40:41
      arkadaslar merhaba oda 26 metrekare yaklasik arakat cok gunes almayan bir oda butcem max 3000 tl 12 lik bir klima mi yoksa 18 likmi alsam iyi olur bana Allahini seven bir tavsiye versin isten geldigimde max saat 24 e kadar sadece sogutma amaciyla kullanilicak

05 Haziran 2016 15:52:35
      yasadigim yer izmir

|
      |

Reklamlar
sohbet
Blogio
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,390
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.