Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.205
Cevap
328
Favori
3.174.377
Tıklama
Giriş
      482 Mesaj
      25 Mayıs 2016 00:31:05

Çok teşekkürler sizlerinde yardımları etkili oldu :) , Tahminimce şunu kullandıktan sonra kalitesini konforunu hissettikten sonra yatak odasınada MSZ-FH Kirigamine 9000 lik düşünücem gibi geliyor baya elit bir seri .. estetik özellik bakımından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sykra -- 25 Mayıs 2016; 0:33:37 >
      |
      |
      Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      25 Mayıs 2016 08:51:50
      Arkadaşlar merhaba; evde oturma odasına klima almayı düşünüyorum ama yardımlarınıza ihtiyacım var. Yaptırdığım keşifte 12000 lik yeter dediler. Ben iki marka arasında kaldım Samsung ve Beko. Samsung'un ar5600 serileri var inverter olan ama beko inverterlara baktığımda bu konudan pek anlamadığım için çok bir şey göremedim. Benim için servis de önemli. başka markalara da bakıyorum ama kesin karar veremedim. 6 aylık bir çocuğum var. ben çatı katında oturuyorum evin dış yalıtımı var. oda 25metrekare 2500-3000 arası bütçe ayırabilirim. Sizlerden isteğim bana başka marka model de olur tavsiyede bulunmanız. Teşekkürler.
      25 Mayıs 2016 09:09:42

Selam arkadaşım , 10 gündür bende klima arayışındaydım sonunda aldım ve forumlarda araştırmalarımda edindiğim bilgi beko arçelik modellerine pek sıcak bakılmıyor , sana önerilerim aşağıdadır ;

Panasonic Ethera 12.000 btu , http://www.ereyon.com.tr/urun/panasonic-kit-e12-qke-12000-btu-inverter-klima.aspx?ref=akakceteklifli&v=1.89.6

Midea oasis 12.000 btu , http://www.buroteknik.com/Midea-Oasis-MS11MU-12-Inverter-12-000-Btu-h-Duvar-Tipi-Split-Klima_185416.html?gclid=Cj0KEQjw94-6BRDkk568hcyg3-YBEiQAnmuwkhLsHfB5FuMGEcrtUhfjIreYc9uJNnfkFAH2A7_Mh70aAmSZ8P8HAQ

Söylenenler Panasonic ethera nın bir tık daha iyi oluşu yönündedir , midea oasisde bu bütçelere göre iyi olduğunu söylüyorlar , Benim size yaptığım tavsiyeler 10 günde edindiğim bilgiler sonundadır zaten bu konuda bilgili arkadaşlarda geldiğinde sizlere daha sağlıklı yorum yapacaktır .
      |
      |
      zoinex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      10 Mesaj
      25 Mayıs 2016 09:22:48
      teşekkür ederim sağolun. Panasonic bütçemi aşıyor ne yazık ki:/ midea markasını ilk kz duydum onu da araştıracağım. Çok sağolun.
      |
      |
      25 Mayıs 2016 13:37:05
      Klima işinden pek anlamıyorum. Netten okuduklarım kadarıyla plan çizip bir araştırma yaptım. Yorumlarınızı bekliyorum.

- Ev planına göre kırmızı okla gösterdiğim koridordaki kapı üstüne klima koysam tüm odaları serinletebilir miyim. Amacım tüm odalarda tam manasıyla klima konforu yaşamak değil sadece yazın sıcağı ve nemini bir nebze azaltmak. Gece rahat uyumak.

- Koridorun eni 95 cm civarı. 12 bin BTU luk klima sığar gibi duruyor. Yeterli gelir mi? Yoksa 18binlik eni dar olan bir klimamı bakmalıyım.

- Airfel LTXN35U a baktım. Fiyatı 2000TL civarında. Klima gece sessiz çalışsın istiyorum. İş görür mü? Daikin Tegora serisinde kampanya var. Onun da 12 bin BTU su 3000TL civarında. 1000 tl farka değer mi?

Leyla ile Mecnun

• Yüzbaşı
      421 Mesaj
      25 Mayıs 2016 15:43:37

Yorumunuz için teşekkürler.

Anladığım kadarıyla ya eski tip klima taktırıp faturada yüksek bedeller ödeyeceğim ve daha konforsuz olacak. Yada biraz daha yüksek maliyetle salona 12bin btu, yatak odasına 9bin btu iç üniteli bir multi spilit klima taktıracağım. Ama maliyeti 3500- 4000 tl yi bulacak gibi.

Multi spilit klimaları önerir misiniz peki? Sonuçta iki içi üniteyi yönetince dış ünitenin daha maharetli olması gerekir diye düşünüyorum. Sıkıntı yaşar mıyım? Tabi yüksek fiyatlı ürünler muhtemelen sıkıntısız olacaktır da 3500-4000 tl lik ürünler için sıkıntı yaşar mıyım? Klimalar genel olarak soğutma amaçlı nadiren ısıtma amaçlı kullanılacak.
      |
      |
      Bahsedilenler: Ghostkiller1

Leyla ile Mecnun
    • Er
      10 Mesaj
      25 Mayıs 2016 15:43:47

Öncelikle güzel dilekleriniz için teşekkür ederim sağ olun Allah razı olsun. bana sadece soğutma için olması yeterli. peki bu media'nın servisi falan nasıl her hangi bir sorun olursa sıkıntı yaşar mıyım?
      |
      |
      26 Mayıs 2016 14:09:43
      Arkadaşlar merhaba

23 m2 oda için aşağıdaki klimalardan hangisini önerirsiniz. Manisada Sadece soğutma amaçlı kullanılacak. oda batı cepheli öğleden sonra sürekli güneş alıyor.arakat ve yalıtım mevcut. limit 2000 tl malesef

http://www.hepsiburada.com/samsung-ar5600-ar12jsfncwk-sk-a-12000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR5600AR12HSF
      http://urun.n11.com/klima/sgm-12-invdmr-12000-btu-inverter-klima-iklimsa-garantisi-altinda-P114312406
      http://urun.n11.com/klima/airfel-a-dc-inverter-seri-2016-ltxn35u-12000-inverter-klima-P105046544

• Er
      10 Mesaj
      26 Mayıs 2016 14:55:38
      Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ilk mesajım bana 18000 btu civarında bir klima tavsiyesi verebilir misiniz bütçe olarak maksimum 2.500 tl çıkartabilirim ve biliyorum ki bu fiyatlara çok kaliteli birşey beklememek gerek istiyorum ki biraz düzgün bir cihaz olsun gönül ister ki toshiba mitsubishi ama imkanım maalesef yok klima soğutma amaçlı kullanılacak ve geçiş dönemlerinde yani nisan ekim kasım gibi ısıtma amaçlı kullanılabilir benim aklımdan geçen uğur baymak arçelik üretimi altus bunlardan hangisi daha iyidir sanki uğur diğerlerine göre biraz daha iyi gibi bu bütçe civarlarında önerebileceğiniz bir marka model varmıdır 1 aya kadar bu işi bitirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
      26 Mayıs 2016 22:04:30
      32 m2 mutfak oturma odası bir. 8 m2 antre 3 m uzunluğunda bir koridor ve 20m2 yatak odası.
      Evin yalıtımı var bir tek öğleden sonra mutfak bol güneş alıyor.
      Sadece soğutma amaçlı Tüm odaları için tek klima kullanmak istiyorum. Sizce mantıklı mı? Mantıklıysa kaclik klima almalıyım. Aldığım fiyatlar tek çekim fiyatlatidir.
      Me hj50 3800
      Me sf42 3800
      Me hj60 4300

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      26 Mayıs 2016 23:22:48

SF42 alın bence 32 m2 lik yere çok iyi bir seçenek olacaktır ve aldığınız fiyatlar cidden çok iyiymiş nerden aldınız acaba?
      |
      |
      gorush kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      26 Mayıs 2016 23:43:51
      Sf42 modeli diğer oda ve koridoru soğutur mu aynı anda?? Sadece soğutma amaçlı kullanacağım.
      Fiyat mersinden alındı. Her bayi indirim yapmıyor.

27 Mayıs 2016 09:49:26
      |
      |
      27 Mayıs 2016 10:38:17
      arkadaşım bu fiyata 18 lik zor gibi diyecektim ki şans eseri mideanın yeni serisini gördüm ve gerçekten bu fiyatlar sudan ucuz.kaçırmayın derim.hatta klima arayışı içinde olan ve uygun fiyatlı bakan arkadaşlar bu klimaları bu fiyatları kaçırmayın.örnek linki veriyorum.kendinizde bayisi ile görüşün derim.zira bayiden almak herzaman avantajlıdır çok fiyat farkı yok ise netle arasında.ayrıca bayiye bu fiyatlarıda örnek gösterinki fiyatları aşşa çekebilmek adına.

http://www.galeribeyaz....klima.html#.V0do9_mLSM8

bulunduğunuz ildeki bayi ve servisler sitesinden öğrenebilirsiniz:

http://www.modernklima.com.tr/

cevabınız için teşekkürler dün biraz araştırma yaptım ve 2.500 - 2.700 civarına şu klimaları buldum
      uğur usmart plus 18 a++
      baymak elegant plus
      Midea Fairwind MS12FU-18
      birde sizin önermiş olduğunuz Midea Elegance 18000 Btu klima var ve içlerinde en hesaplısı bu herhalde yeni bir model olduğu için teknik özellikleri belirtilmemiş
      bütçemi 2.700'e kadar çıkartabilirim bunların arasında seçim yapmak gerekirse hangisi daha iyi olur uğur'un 5 yıl garantisi var ve üreticisi midea

• Onbaşı
      37 Mesaj
      27 Mayıs 2016 11:29:19
      quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: gorush

32 m2 mutfak oturma odası bir. 8 m2 antre 3 m uzunluğunda bir koridor ve 20m2 yatak odası.
      Evin yalıtımı var bir tek öğleden sonra mutfak bol güneş alıyor.
      Sadece soğutma amaçlı Tüm odaları için tek klima kullanmak istiyorum. Sizce mantıklı mı? Mantıklıysa kaclik klima almalıyım. Aldığım fiyatlar tek çekim fiyatlatidir.
      Me hj50 3800
      Me sf42 3800
      Me hj60 4300

merhaba arkadaşım.mesf42 mekanınıza tam gelir.ayrıca bu fiyat süper ötesi bir fiyat aman diyim kaçırmayın.nerde olduğunuzu ve kimin sattığı gibi bilgileri paylaşırsanız alacak olan arkadaşlar içinde çok iyi olur.bu fiyatları imkansız birdaha bulamazsınız.harika cihazdır gerçekten sizi heranlamda memnun eder uzun yıllar arkanıza bakmazsınız.

Hocam evin krokisini az biraz çizdim klima yerini de belirttim. Klima başka yere malesef takılamıyor. Me keşif ekibi geldi. Saede mutfak oturma odası 32m2 olduğu için hj50 modelini önerdi. En sağdaki odaya ise hj25 tavsiye etti.Ama fiyat beni aştı. Bende sadece mutfak ve oturma odası bir olduğu için oraya büyük bir klima alayım dedim ve kapı açık bırakarak koridor ve yatak odasını soğutayım dedim. Klimadan faydalanacak odalar ve koridoru çizdim. tek klima ile soğutma yapmam bana avantaj sağlar mı?
      Klima fiyatlarını mersinden aldım. Şimdi aşağıdaki hangi model bana yeterli?? 18000 lik yeterli mi yoksa 24000 almam gerekir mi?
      Me hj50 3800
      Me sf42 3800
      Me hj60 4300
      Me sf50 4450

• Onbaşı
      36 Mesaj
      27 Mayıs 2016 14:34:09
      20m2 oturma odası+7m2 hol+7m2 mutfak için sadece soğutma amaçlı klima bakıyorum.
      Ev istanbulda arakat, yalıtımlı. Güneybatı cephe öğleden sonra sürekli güneş alıyor.

Sadece soğutma için f/p ürünü hangi klimayı önerirsiniz? 2000TL yi fazla geçmek istemiyorum.
      27 Mayıs 2016 14:34:13
      bütçenizi çıkartırsanız listenize göre uğuru tercih edin.verileri diğerlerine göre iyi. .kesinlikle baymaktan uzak durun.klima gibi klima varken tercih etmeyin.

tavsiyeniz için teşekkürler anlaşılan bu bütçeye göre uğur klima öne çıkıyor
      peki 100 - 200 tl daha verip Midea Fairwind MS12FU-18 almaya değermi
      yoksa uğur daha mantıklı mı artı 5 yıl garantisiyle
      arçelik beko altus vestel bunlarada bulaşmamak daha iyi olur herhalde
      27 Mayıs 2016 22:09:46
      Bugün klimam geldi ve takıldı uğur usmartplus 18 lik aldım. Fakat bu vakumlama işini anlamadim ben vakumlama yaptık dedi ama nasıl yapılıyor ki bu vakumlama işi. 5 mlik boruyo da mesafe kısa olduğundan dolayip arkasina koydular ünitenin bu doğru mudur acaba?

27 Mayıs 2016 23:31:42

airfel ltxn serisi de iyidir değil mi ?

uğur smarplus 12

airfel ltxn 35u

midea fairwind zannedersem üçü de bakır boru ve 1700-2000 bin tl civari ..
      |
      |
    • Er
      10 Mesaj
      28 Mayıs 2016 01:04:28
      halil2202 Tarih 27 Mayıs 2016; 22:09:47
      Bugün klimam geldi ve takıldı uğur usmartplus 18 lik aldım. Fakat bu vakumlama işini anlamadim ben vakumlama yaptık dedi ama nasıl yapılıyor ki bu vakumlama işi. 5 mlik boruyo da mesafe kısa olduğundan dolayip arkasina koydular ünitenin bu doğru mudur acaba?

Klimanız hayırlı olsun inşallah memnun kalırsınız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle cihaz hakkında biraz bilgi verirmisniz bende bu cihazla ilgileniyorum özellikle dış ünite sesi hakkında bir bilgi verirseniz memnun olurum komşularımı rahatsız etmek istemiyorum iç ünite şekli falan nasıl kumandası kullanışlı mı ve enerji etiketindeki değerleri paylaşabilirmisiniz ve sersiv hizmeti nasıldı

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.