Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
39.269
Cevap
331
Favori
3.176.798
Tıklama
Giriş
      742 Mesaj
      17 Mayıs 2016 16:17:04

Ok anladım iyi yapmışsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      teber01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      17 Mayıs 2016 16:18:47

ürün bu değil mihttp://panasonic-klima.com/urunler/duvar-tipi-klimalar/ultraefficiency sizin verdiğiniz linkte kodlar qke ile bitiyor benim verdiğimde rke ile bitiyor. gerçi ne farkı var iki modelin anlamadım herşey aynı gibi.

|
      |
      Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      17 Mayıs 2016 16:20:51

Teşekkürler hocam en son panasonicte karar kıldım ancak etherea mı kit ue mi diye düşünüyorum. Bu arada hepsiburda fiyatları uygun mu piyasaya göre sizce?

|
      |
      serhatbzkrt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      i5 7600K | MSI Z270 TOMAHAWK | NZXT Kraken x62 | MSI GTX1080 GAMING X | 8GB GSKILL RipjawsV DDR4 3000MHz CL15 | Corsair 120GB Force LE SSD | WD 1 TB Caviar Blue | Corsair CX750M | NZXT S340 Elite | ASUS 24" VG248QE 144hz | Logitech G710 | SS Rival 100 | SS Siberia 650 | SS QCK Heavy
    • Yüzbaşı
      487 Mesaj
      17 Mayıs 2016 16:29:59

Fiyat iyiyse dediğiniz gibi arayıp teyit ettirip filan almak lazım. Yardımların için de Çok saolasın eyvallah.

|
      |
      Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      17 Mayıs 2016 16:34:32
      quote:

Orijinalden alıntı: ppimpirikk

quote:

Orijinalden alıntı: serhatbzkrt

quote:

Orijinalden alıntı: ppimpirikk

quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

Hos bulduk sv: Ghostkiller1

Uzun zamandir foruma girmiyordum bunun iki sebebi vardi birincisi forumda bazi saticilarin boy göstermesi ve haksiz rekabet olusturmasi yalan yanlis bilgisizce telmasa diye tabir edilen cakma chine ürünleri satmaya calismasi bu misyona soyunurkende ayni zamanda bu ürünlerin icinden de sadece ve sadece kendi bayiisi oldugu kendi sattigi ürünleri ön plana cikarmasi digerlerini tü kaka ilan edip hatta bu ürünler icinde dünya devi en ufak bir hatayi dahi gözardi etmeyen gercek marka olmus hatta uzay teknolojisi üreten firmalar bile var iclerinde mesela m.electric mesela agir sanayi m. heavy gibi daikin , panasonic gibi dev firmalar, bu firmalarin gercek teknolojik ürünleri dururken cöpe para dökmek hic akilci olmuyor, cinli ancak kopya yapar teknolojiyi üreten dev yazilim firmalari var bu firmalar yazilimi kendi üretir cinlidaê alir bu karti klimasina takar ayni intel islemci gibi chine intel islemciyi alir isin hammalligini yaparak anakartin üzerinde birlestirir ve ortaya bir pc cikar aslinda bu ürün chineda üretilmis ama sadece isciligini yapmistir. oysa tasarim ve mimarisi tamami ile bu ürünün dünya devi yazilim firmalari tarafindan üretilmis olmasi o ürünü chine li yapmaz...

bakin bazi arkadaslar video cekmis onlari izledim ve üzüldüm burada marka yada ürün yada dagitici firmayi karalamak istemiyorum ama birde ortada gercekler var zaten aksi olsa firma bu ürünü geri almazdi yani kullanici hatasi olmus olsa firma derki kardesim sen bu ürünü kullanma kilavuzunda yazan sekilde degil uygun olmayan bir bicimde kullaniyorsun der ...

oysa videolardan izledigim kadari ile ürünler gayet normal bir odada salonda kullanilmakta hatta mantolamali dairelerde kullanilmakta.. sahsi kanaatim bu ürünlerde yazilim hatasi bulunmakta yani inverter klimanin dur kalk yapmasi start stop bir klima gibi on / off calismasi hic normal degil ayrica test degerleri teknik bilgi olarak kitapciginda yazan degerlerin disinda calismasi hioc normal degil kendini kismasi gereken yerde cihaz otomatik atip stop ediyor etmeden evvel watt a bakiyorum 600-650 wattlarda buda cok ciddi bir tüketim demek inverter bir klimanin kendini kismamasi ve asiri enerji tüketmesi bu ürüne kucak dolusu para döken milletimiz icin parasini sokaga atmasi kabul edilir bir durum degil bence bunu düzeltecek olan bu ürünleri satan firma ve hatta dagitici distribütör gerekirse ürünlerini toplayip düzeltip standartlara uyan ürünler ile degistirmek zorunda..

birde dikkatimi ceken hic calismayan klima bile 45- 50 wattt tüketimi var böyle sacma bir sey olamaz kabul edilemez...

merhaba

daikinden hangi model onerirsiniz

26metrekare salon

tek cephe

12btu inverter dusunuyirum

Hocam sorunuza buradan devam edelim.

26 m2 odanız hangi yöne bakmakta kuzey mi güney cephemi bunu belirtin yardımcı olalım hocam.

bati cephesi

suan direk gunes vuruyor ve oda firin

öffff

Hocam aşağıdaki ürünlerden birini alabilirsiniz iki cihazda sizi üzmez.

http://www.hepsiburada.com/panasonic-kit-ue12-rke-12000-btu-inverter-klima-p-EVKLMRKP02012001

Eğer bütçe sıkıntınız yoksa

ME SF35 ...12.000 BTU
      http://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-sf-yeni-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split.aspx

Kampanyalı fiyatı 3960 TL
      |
      |

• Yüzbaşı
      904 Mesaj
      17 Mayıs 2016 17:32:22
      quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: elliyedi

merhaba,

30m2 salonum için (kuzey doğu cepheli ara kat bir daire -ankara-) sıcak-soğuk ve enerji verimliliği yüksek bir cihaz arıyorum. fiyat üst limiti 2500-3000 diyebiliriz.
      kışın petek açmadan sadece klima ile ısıtmayı düşünüyorum. (alonu akşamları kullanıyorum gün boyu petek açmak istemiyorum.)

baymak pek tavsiye etmiyorsunuz anladığım kadarıyla, uzun süreli garantisi beni cezbetmişti. ama garanti olup sürekli sorun olacağına sorunsuz ve az tüketen bir cihazı tercih edebilirim.

teşekkürler.

size ara model yani 14000-15000 btu olsa iyi olur.12 lik az gelebilir ısıtmada.18 likte büyük gelir.ankaranın soğuğu şaka değil çok fenadır yanılmıyorsam.yalıtım durumunz nasıldır.uzun garanti olaylarına kanmayın arkadaşım bunlar satış politikası hep.birçoğu mahkeme garantili o yüzden uzak durun.zaten sizde olayı kavramışsınız.

işin içine ısıtma girdiğinde birde böyle soğuk bölgede oturuyorsanız az çok eli ayağı düzgün klima almanız sizin için herzaman iyi olur.tabi bütçe meselesi bu işler.durumunuza göre alacaksınız mecburen.ama şunu açık söyleyim klimaya çok para vermeyi ısıtmada gereksiz görenler yanılıyor.tabi demiyorum didin en yükseğini alın.ama az çok eli ayağı düzgün klima olmalıki sizleri heryönden rahat ettirebilsin.

mitsubishi sf42-ve

PANASONIC ETHEREA KIT-E15-QKE İNV.SİPLİT KLİMA

bu iki klima ara model ve güvendiğim cihazlar.fakat sizin bütçenizin üzerindedir.genede aklınızda bulunmasıu fikir oluşturması açısından yazdım.

asıl konu şu sizin bütçenize göre önerebileceğim markaların 12 liği yetersiz gelebilir yada çok elektirik tüketebilir.yalıtımın çok iyi olması ve hiç kapatmamak kaydıyla belki kurtarabilir.evin durumunu gözle görmek le burdan fikir oluşturmak çok farklı oluyor.o yüzden 12 liğe pek güvenemiyorum ankara soğuklarında.ücretsiz keşif ekibi çağırsanız daha net olur aslında.

ama şüphede kalmayım işim garanti olsun dersek :

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-18-INVSPLIT-KLIMA,PR-90.html bu klimayı tavsiye ederim.link örnek amaçlıdır fikir edinmeniz açısından.kendiniz araştırınız.bayilerden almak herzaman karlıdır çok fiyat farkı yok ise.

cevabınız için teşekkürler.

dediğiniz gibi keşif yaptıracağım.

evin yalıtımı iyidir, evet ankara çok soğuk olur ancak bina yeni ve iyi yalıtım uygulanmış. bu açıdan bakarak 12.000btu önerilerinize de açığım. keşif sonrası 12000btu karar verilirse alternatifim olsun.
      |
      |

• Teğmen
      147 Mesaj
      17 Mayıs 2016 17:52:25
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aganta7

Daikin Tegora serisi elbette kendi üretimidir,hangi bilgiye dayanarak böyle yazdınız? iç ünitesi Daikin çek cumhuriyeti pilsen fabrikasında dış ünitesi Daikin hendek fabrikasında üretilmektedir zaten ürünlerin üzerinde de yazmaktadır, saygılarımla.

aganta7 merhaba.yanlış hatırlamıyorsam daıkın bayisiydiniz.ürün daikinde ait ama alt yapi mcquay,ascon,siz bizlere bu durumları bir netleştirinde bizde öğrenmiş olalım.bakın geçmiştede üstadlar durumu kanıtlarıyla burda yazmış siz ne dersiniz?

http://forum.donanimhaber.com/m_91086540/tm.htm

Saygıdeğer arkadaşım,yazdığım cevap doğrudur,bir önceki yazımda da yazdım yalan yanlış yazarak elime ne geçecek ki?verdiğiniz linkteki üstat dediklerinizin bir çoğu forumdan uzaklaştırılmış,bazıları ise buradaki sığ tartışmalar yüzünden foruma yazmıyorlar benim gibi,verdiğiniz linkten değer verdiğim üstatlardan sayın eina'nın cevabını koyuyorum,saygılar.

• Yüzbaşı
      370 Mesaj
      17 Mayıs 2016 17:55:27
      quote:

Orijinalden alıntı: Chillout

Teşekkürler hocam en son panasonicte karar kıldım ancak etherea mı kit ue mi diye düşünüyorum. Bu arada hepsiburda fiyatları uygun mu piyasaya göre sizce?

Hocam bütçe sıkıntınız yoksa tabiki Ethera..

Elektrik tüketiminden tutunda,İç dış ünite kasa ağırlığı,kumandasına kadar herşeyiyle daha da kaliteli.
      17 Mayıs 2016 18:12:17
      quote:

quote:

quote:

Daikin Tegora serisi elbette kendi üretimidir,hangi bilgiye dayanarak böyle yazdınız? iç ünitesi Daikin çek cumhuriyeti pilsen fabrikasında dış ünitesi Daikin hendek fabrikasında üretilmektedir zaten ürünlerin üzerinde de yazmaktadır, saygılarımla.

aganta7 merhaba.yanlış hatırlamıyorsam daıkın bayisiydiniz.ürün daikinde ait ama alt yapi mcquay,ascon,siz bizlere bu durumları bir netleştirinde bizde öğrenmiş olalım.bakın geçmiştede üstadlar durumu kanıtlarıyla burda yazmış siz ne dersiniz?

http://forum.donanimhaber.com/m_91086540/tm.htm

Saygıdeğer arkadaşım,yazdığım cevap doğrudur,bir önceki yazımda da yazdım yalan yanlış yazarak elime ne geçecek ki?verdiğiniz linkteki üstat dediklerinizin bir çoğu forumdan uzaklaştırılmış,bazıları ise buradaki sığ tartışmalar yüzünden foruma yazmıyorlar benim gibi,verdiğiniz linkten değer verdiğim üstatlardan sayın eina'nın cevabını koyuyorum,saygılar.

Ayrıca, 2011 yılında ülkemize airfel'i satın alarak zaman içinde 500 milyon $'dan fazla yatırım yapmış,ardından 3,7 milyar $'a ABD' devi Goodman'ı satın almış 5-10 gün evvel İtalyan soğutma zinciri Zanotti'yi bünyesine katmış yeryüzünde 160 ülkede 180 şirketi ve 60 üretim tesisi olan 2012 verilerine göre 60.000 çalışanı ve 16 milyar dolar cirosu olan bir devdir,Belçikadaki ve Çek cumhuriyetindeki fabrikalarını gezmiş teknolojisini görmüş biri olarak yazıyorum(geriye 58 kaldı) Daikin markası basit tartışmalara sığmaz,bu forumlarda ''ACSON'' vs. diyerek itibarsızlaştırmaya çalışmak mümkün olmaz,sonsuz saygılarımla.
      |
      |

• Yüzbaşı
      742 Mesaj
      17 Mayıs 2016 20:18:40

Arkadaşlar midea missionu aldığım yer Panasonic kit UE12RKE ye 2500 aşağı inmedi bende iade dedim sf35 ye 12 ay vade farklı 3550 tl diyorlar midea missionu 2300 e pazarlığını bitirmiştim 3550 tl ye çıkamam ne yapim sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 18 Mayıs 2016; 7:25:59 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Tekirdağlı-klimacı , Ghostkiller1
      17 Mayıs 2016 20:21:24
      Mitsubishi Hj 35 de 2800 tl 12 ay vade farklı nedersiniz

|
      |
      17 Mayıs 2016 20:45:37

Teşekkürler hocam

|
      |
      serhatbzkrt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      i5 7600K | MSI Z270 TOMAHAWK | NZXT Kraken x62 | MSI GTX1080 GAMING X | 8GB GSKILL RipjawsV DDR4 3000MHz CL15 | Corsair 120GB Force LE SSD | WD 1 TB Caviar Blue | Corsair CX750M | NZXT S340 Elite | ASUS 24" VG248QE 144hz | Logitech G710 | SS Rival 100 | SS Siberia 650 | SS QCK Heavy
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      18 Mayıs 2016 13:21:08
      arkadaşlar hepsiburadaya falan baktım benim 12mkare ufak bi odam var. sadece geceleri rahat uyuyabilmek için bu sene klima alayım dedim ama 12.000 btu dan aşağı klima yok yav, başlangıç fiyatları 1500 tl onlar da indesit falan filan.

şu 9000btu civarlarında alınabilecek sadece rahat uyku sağlayabilecek klimalar yok mu eskisi gibi? ufak klima bulamadım, nem alıcı veya taşınabilir saçma sapan kutular bile 1300 tl.
      18 Mayıs 2016 13:32:07
      merhaba arkadaşlar dubleks güney cephe evim var. evin yerden tavana doğru fransız cam dedikleri baya geniş bi cam var ve daha mayısta olmamıza rağmen sıcaktan duramıyoruz. yatak odası 18m2. yatak odasında olduğu için sessiz bi klima olmalı hiç klima deneyimim de olmadı nası bişey önerirsiniz
      18 Mayıs 2016 13:35:04
      Arkadaşlar Alman wissman klimalara nedersiniz. Kampanyada var şu an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 18 Mayıs 2016; 17:01:13 >
      18 Mayıs 2016 17:59:45
      quote:

Orijinalden alıntı: chemsul

27-28 m2 salonum için viessman 200 s/he 12000 btu luk klima taktırdım. Bu hafta sonu taklıldı. Çok temiz bir işçilik yapıldı. Şu an ısıtma için denedim çok memnum kaldım. Umarım soğutma kısmında da aynı başarıyı gösterir.

Cihazın performans ve elektrik tüketimi iç ünite plastik kalitesi, iç ve dış ünite sesleri nasıl bilgilendirebilirmisiniz

|
      |
      18 Mayıs 2016 19:10:11
      Bugun hem 100tl cek hem 75tl world puan kampanyasi nedeniyle n11.comdan 18binlik midea fair.. 2525TL ye aldim. Kartim adios carpani da katarsam daha uyguna gelmis oldu. Arkadaslara yardimlari dolayisiyla tesekkurler

18 Mayıs 2016 19:56:06

Daikin Kaira 9000 btu klima nasıldır ??Alınır mı sizce ustalar.?? Özellikle @Ghostkiller1 sen ne dersin acaba??

|
      |
      Bahsedilenler: Ghostkiller1
      18 Mayıs 2016 20:46:59
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

arkadaşlar hepsiburadaya falan baktım benim 12mkare ufak bi odam var. sadece geceleri rahat uyuyabilmek için bu sene klima alayım dedim ama 12.000 btu dan aşağı klima yok yav, başlangıç fiyatları 1500 tl onlar da indesit falan filan.

şu 9000btu civarlarında alınabilecek sadece rahat uyku sağlayabilecek klimalar yok mu eskisi gibi? ufak klima bulamadım, nem alıcı veya taşınabilir saçma sapan kutular bile 1300 tl.

bütçeniz ne durumda arkadaşım ona göre yardımcı olmaya çalışayım

hocam 1200 civarına kadar falan yolu var. zaten 1500 üzerine çıkınca kaliteli malzemelere geçiyorsunuz

• Binbaşı
      1655 Mesaj
      18 Mayıs 2016 21:01:47
      Selamlar arkadaşlar. Bu gece gg de yuzde 5 indirim arti 100 tl puan ile uğur usmartplus 18 lik modeli 2420 ye gelecek sadece soğutma icin lazim. Ghostkiller1 arkadaşımız tavsiyesi sağolsun. Bayi 2679 dan asagi inmedo burrda 250 tl e iyibir para o yüzden netten siparis verecem. Var mi son zaman daha iyi bir modelde kampanya var dedigimiz su aralar 12 ye kadar siparisi verecegim...

Reklamlar
sohbet
son dakika
Blogio
üniversite
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.