Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: D-Rock! , yediyıldız , s3mini Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir - 12 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
57.218
Cevap
701
Favori
4.430.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
76. Sırada  bugün en iyi #28
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bekonun durumunu tam olarak bilmiyorum ama illlaki dizayn önemli diyorsan başka da şansın pek yok. Aynısı vestelde de var ama uzak durmanı tavsiye ederim.

Ayrıca, benim kanımca, herkes klimayı aynı formda yapıyorsa bunun da bir sebebi vardır. Çok önemli değilse normal bir klima almanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgurkucuk

ben ankara 30 m2 lik guney cepheli pimapenli en ust katta ki odama klima taktırıcam, hem yazın hemde kışın kullanıcam, okuduğum mesajlardan anladığım kadarıyla kışın kullanılacak klimalarda dikkat etmemiz gerekiyor, ben dizayn olarak ta odama uygun olsun diye beko-lg veya lg artcool modellerinden (arçelik ve vestelden vazgeçtim okuduğum yazılardan sonra) birini seçicem çünkü diğer bahsedilen markalarda bu tarz klimlar yok. bana tevsiyeleriniz nelerdir acaba, kışın kullanmak istiyorum özellikle

şimdiden teşekkürler

arkadaşım düz klima alacaksan 24000 btu alman lazım ınverter alacaksan 18000 ınverter,ama ınverter çok pahalı 9000 btu luk bile 1500 civarı gerisini sen hesap et ama ömürlük,elektrik derdin olmaz watt'ını ayarlayarak kendi ayarladıgı için az elektrik çekiyor ama benim buna gücüm yetmez dersen düz klimalardan toshiba,dıamond,fuji elekric,general,sharp,elektra bunlarda işini görür, ama almadan önce alacagın firmanın servisi çagır keşif yaptır sonra başın agrımasın saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 23 Temmuz 2006; 22:39:29 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ozgurkucuk

ben ankara 30 m2 lik guney cepheli pimapenli en ust katta ki odama klima taktırıcam, hem yazın hemde kışın kullanıcam, okuduğum mesajlardan anladığım kadarıyla kışın kullanılacak klimalarda dikkat etmemiz gerekiyor, ben dizayn olarak ta odama uygun olsun diye beko-lg veya lg artcool modellerinden (arçelik ve vestelden vazgeçtim okuduğum yazılardan sonra) birini seçicem çünkü diğer bahsedilen markalarda bu tarz klimlar yok. bana tevsiyeleriniz nelerdir acaba, kışın kullanmak istiyorum özellikle

şimdiden teşekkürler

arkadaşım birde klimaların tanıtım broşürlerinde şöyle yazar klima ılıman iklimde kullanılır çok soguk geçen bir yerde iseniz ek bir ısıtıcı kullanın bunuda düşün sizin orasının havasını bilemem sıfırın altına çok düşüyormu düşüyorsa kesinlikle daıkın,panasonic,mitsubishi elektric bunlarda 9000-12000 btu'luklar -10,18000-24000 btu'luklarda -15 e kadar çalışır sıfır civarında ise sharp,dıamond,panasonic,fuji düzlerde işini görür

• Hafta içi şehir dışında çalışıyorum, yoksa ben onların canına ot tıkardım zaten.
  • Çok teşekkürler... Yok. Ben İzmir de değilim. Sonuç olarak Mitsubishi İnverter li model i almaya karar verdim. Mitsubishi Electric.İnşallah iyi olur.Hepinize teşekkür.

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

Orjinalden alıntı: NIL2113

Eveet bende galiba sonuçta Mitsubishi Electric de karar kıldım. Yalnız 2 modeli varmış. Birinin hava temizlemesinde galiba iyon teknolojisi varmış.Bu acaba Sharp ta kullanılan teknoloji ile aynı mı oluyor. Arada yaklaşık 400 ytl fark var. Bu farka değermi acaba?Almışken daha iyi olanını mı alsam acaba yoksa bu farka değmez mi? Ne dersiniz? Teşekkürler.

arkadaşım sharp taki teknoloji hem eksi iyon hem artı bir tek sharp kullanıyor ona aittir patenti o iyon konusunda daha iyi ama hiç bir klima odayı tam temizlemez sadece panasonicde var 3. boru o dışardan aldıgı havayı filtre ederek içeri verirken %33 oksijen zenginleşt,rmesi yaptıgı yazılı sitesinde kaç btuluk klima alacaksınız ben size izmirdeyseniz yardımcı olayım arada öyle 400 ytl oynamaz ama ınverter düz farkı varsa oynar inverter uzun süre çalıştırmalar ve kışın kullanım için iyidir

• Konuyu baştan sona okudum bilen arkadaşlar önermişler bir çok klimayı sağolsunlar. az çok fikir sahibi olabildik. Bir kaç ay sonra evlenicez ve evin bütün beyaz eşyasını eşimin isteğiyle bosch tan almaya karar verdik. Forumda bir kaç kez bosch adı geçmiş ama bu konuda bilgili arkadaşlar pek güvendikleri klima markaları arasında yer vermemişler. Bosch bayinde yetkili eleman bosch ların israilde üretildiğini ve aklımda hiç bir soru işareti kalmamasını söyledi her satıcı(yetkili bayi) gibi en iyi kendi markası oldugunu söyledi. İzmir'de oturuyorum ve yaz kış kullanmak istiyorum. diğer beyaz eşyaları bosch tan alacağım için klimada iyi bir indirim alacağım. O yüzden size sormak istedim bosch 24000 btu luk bir klima alırsam hata yapmış olurmuyum?
    Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Canerksk

Konuyu baştan sona okudum bilen arkadaşlar önermişler bir çok klimayı sağolsunlar. az çok fikir sahibi olabildik. Bir kaç ay sonra evlenicez ve evin bütün beyaz eşyasını eşimin isteğiyle bosch tan almaya karar verdik. Forumda bir kaç kez bosch adı geçmiş ama bu konuda bilgili arkadaşlar pek güvendikleri klima markaları arasında yer vermemişler. Bosch bayinde yetkili eleman bosch ların israilde üretildiğini ve aklımda hiç bir soru işareti kalmamasını söyledi her satıcı(yetkili bayi) gibi en iyi kendi markası oldugunu söyledi. İzmir'de oturuyorum ve yaz kış kullanmak istiyorum. diğer beyaz eşyaları bosch tan alacağım için klimada iyi bir indirim alacağım. O yüzden size sormak istedim bosch 24000 btu luk bir klima alırsam hata yapmış olurmuyum?
    Teşekkürler

ewet hata etmiş olursun bosch klima üretemez fason ürettirir eski klimaları halkı mahvetti,bir arada elektra ile çalıştı sonra ne oldugu belli degil sakın almayın sonra başınız agrır, ayrıca bosch türkiyede üretiliyor bulaşık makinesi hariç sakın hiç bir ürününü evinize sokmayın eski bosch'larla alakaları yok çok kalitesiz, satıcılar tabii size öyle söyler beyaz eşyalarınızı elektrolux ve whirpool alın başınız agrımasın sakın bosch a bulaşık makinesi dışında yanaşmayın bakın forumlarda sonra üzülen arkadaşları okuyun biz uyarıyoruz ama dinlemiyorlar sonrada haklıymışsınız diyorlar paranıza yazık türkiyada üretildiginden beri bizim zihniyet hakim çal çırp kalitesiz malzeme kullan dışarı giden mallar ise daha iyi kontrolden geçiyor ve yurt dışındada zaten fabrikaları var sırf buraya bagımlı degilller,zaten buradan afrikaya ve rusya gibi ülkelere gönderiyorlarmış avrupayada varoş semtlere satıyorlar, ama illa bosch! taktıysanız allah yardımcınız olsun alsancakta ümit yılmazer ticaret var bornova sokagı girişi ülker hanımı bulun ismimi verin en uygun fiyata alırsınız izmirin en ucuz magazasıdır gürcan diyin tanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 24 Temmuz 2006; 10:04:39 >

• quote:

Çok teşekkürler... Yok. Ben İzmir de değilim. Sonuç olarak Mitsubishi İnverter li model i almaya karar verdim. Mitsubishi Electric.İnşallah iyi olur.Hepinize teşekkür.

quote:

quote:

Eveet bende galiba sonuçta Mitsubishi Electric de karar kıldım. Yalnız 2 modeli varmış. Birinin hava temizlemesinde galiba iyon teknolojisi varmış.Bu acaba Sharp ta kullanılan teknoloji ile aynı mı oluyor. Arada yaklaşık 400 ytl fark var. Bu farka değermi acaba?Almışken daha iyi olanını mı alsam acaba yoksa bu farka değmez mi? Ne dersiniz? Teşekkürler.

arkadaşım sharp taki teknoloji hem eksi iyon hem artı bir tek sharp kullanıyor ona aittir patenti o iyon konusunda daha iyi ama hiç bir klima odayı tam temizlemez sadece panasonicde var 3. boru o dışardan aldıgı havayı filtre ederek içeri verirken %33 oksijen zenginleşt,rmesi yaptıgı yazılı sitesinde kaç btuluk klima alacaksınız ben size izmirdeyseniz yardımcı olayım arada öyle 400 ytl oynamaz ama ınverter düz farkı varsa oynar inverter uzun süre çalıştırmalar ve kışın kullanım için iyidir

merak etmeyin dünyanın en iyi klimalarından biridir

• arkadaşlar bizede bi klima lazım, muhtemelen kışında kullanılacak, mitsubishi markaya karar veridim fakat izmirde nasıl temin edebilirim,http://www.teknosaklima.com buraya bakıyorum klima yok görünüyor, kullanılacak odanın ebatları 5 e 8 metre gibi bişe sanırım 18000btu fazlasıyla yeter, fikirlerinize ihtiyacım var, model konusundada yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler,

galiba sabancı sitesini değiştirmiş burada klimayı buldum
    http://www.iklimsa.com/TR.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=35#
    bu modeli işimi görürmü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Triquetra -- 24 Temmuz 2006; 13:43:41 >

• quote:

quote:

Konuyu baştan sona okudum bilen arkadaşlar önermişler bir çok klimayı sağolsunlar. az çok fikir sahibi olabildik. Bir kaç ay sonra evlenicez ve evin bütün beyaz eşyasını eşimin isteğiyle bosch tan almaya karar verdik. Forumda bir kaç kez bosch adı geçmiş ama bu konuda bilgili arkadaşlar pek güvendikleri klima markaları arasında yer vermemişler. Bosch bayinde yetkili eleman bosch ların israilde üretildiğini ve aklımda hiç bir soru işareti kalmamasını söyledi her satıcı(yetkili bayi) gibi en iyi kendi markası oldugunu söyledi. İzmir'de oturuyorum ve yaz kış kullanmak istiyorum. diğer beyaz eşyaları bosch tan alacağım için klimada iyi bir indirim alacağım. O yüzden size sormak istedim bosch 24000 btu luk bir klima alırsam hata yapmış olurmuyum?
    Teşekkürler

ewet hata etmiş olursun bosch klima üretemez fason ürettirir eski klimaları halkı mahvetti,bir arada elektra ile çalıştı sonra ne oldugu belli degil sakın almayın sonra başınız agrır, ayrıca bosch türkiyede üretiliyor bulaşık makinesi hariç sakın hiç bir ürününü evinize sokmayın eski bosch'larla alakaları yok çok kalitesiz, satıcılar tabii size öyle söyler beyaz eşyalarınızı elektrolux ve whirpool alın başınız agrımasın sakın bosch a bulaşık makinesi dışında yanaşmayın bakın forumlarda sonra üzülen arkadaşları okuyun biz uyarıyoruz ama dinlemiyorlar sonrada haklıymışsınız diyorlar paranıza yazık türkiyada üretildiginden beri bizim zihniyet hakim çal çırp kalitesiz malzeme kullan dışarı giden mallar ise daha iyi kontrolden geçiyor ve yurt dışındada zaten fabrikaları var sırf buraya bagımlı degilller,zaten buradan afrikaya ve rusya gibi ülkelere gönderiyorlarmış avrupayada varoş semtlere satıyorlar, ama illa bosch! taktıysanız allah yardımcınız olsun alsancakta ümit yılmazer ticaret var bornova sokagı girişi ülker hanımı bulun ismimi verin en uygun fiyata alırsınız izmirin en ucuz magazasıdır gürcan diyin tanır

Bosch a çok güveniyorduk şimdi iyice karıştı aklımız bir sorum daha var geçen yıl istanbul'da ikamet ediyordum ve akmerkezde araştırmıştım bütün bosch makinaların üzerinde almanca yazılar vardı. Bu Almanya'da üretildiklerinin garantisi midir? ayrıca bunlar da bahsettiğin gibi evimize sokmamamız gerekn aletler midir?
    Teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

Bosch a çok güveniyorduk şimdi iyice karıştı aklımız bir sorum daha var geçen yıl istanbul'da ikamet ediyordum ve akmerkezde araştırmıştım bütün bosch makinaların üzerinde almanca yazılar vardı. Bu Almanya'da üretildiklerinin garantisi midir? ayrıca bunlar da bahsettiğin gibi evimize sokmamamız gerekn aletler midir?
    Teşekkürler

kardeş bukadar olmaz :) aynı yerde oturuyoruz(Karşıyaka Nergiz) ve aynı klimayı düşünmüşüz, ben şu an İstanbuldayım fiyatları şöyle bir inceledim mitsubishi ye kafayı takmıştım fakat metre kareyi hesaplayınca 18000btu lükte kurtarmıyor kesin 24000 lazım ve bosh fiyatı uygun şimdi elimde liste var 1500 liraya satıyorlar ama ne yapacağımı şaşırdım, bütçem 1700 lira civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Triquetra -- 24 Temmuz 2006; 16:12:18 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Triquetra

kullanılacak odanın ebatları 5 e 8 metre gibi bişe sanırım 18000btu fazlasıyla yeter, fikirlerinize ihtiyacım var, model konusundada yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler,

Soğutma için yetebilir ama ısıtma için 40m2 odaya 18.000 BTU az gibi.

• kardeş bukadar olmaz :) aynı yerde oturuyoruz(Karşıyaka Nergiz) ve aynı klimayı düşünmüşüz, ben şu an İstanbuldayım fiyatları şöyle bir inceledim mitsubishi ye kafayı takmıştım fakat metre kareyi hesaplayınca 18000btu lükte kurtarmıyor kesin 24000 lazım ve bosh fiyatı uygun şimdi elimde liste var 1500 liraya satıyorlar ama ne yapacağımı şaşırdım, bütçem 1700 lira civarı

Bana da 24000 den aşağısı olmaz güzel bir tesadüf. iki koldan araştırmaya devam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Triquetra

arkadaşlar bizede bi klima lazım, muhtemelen kışında kullanılacak, mitsubishi markaya karar veridim fakat izmirde nasıl temin edebilirim,http://www.teknosaklima.com buraya bakıyorum klima yok görünüyor, kullanılacak odanın ebatları 5 e 8 metre gibi bişe sanırım 18000btu fazlasıyla yeter, fikirlerinize ihtiyacım var, model konusundada yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler,

galiba sabancı sitesini değiştirmiş burada klimayı buldum
    http://www.iklimsa.com/TR.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=35#
    bu modeli işimi görürmü?

arkadaşım nerede otuyorsun evinin durumu pencereler çift cammı evinin izolasyonu nasıl ve mutlaka eve servis çagır keşif yaptır ellerinden'de servis fişi alki elinde delil olsun buradan her söylene bakma.Şimdi hesabıma göre size ınverter alacaksanız'ki çok pahalı 18000 btu düz klima alacaksanız 24000 btu lazım sakın küçügüne bakmayın kışın ısıtmaz sonra buralara gelip ah vah edersin,ayrıca mitsubishi havy sakın alma yaramaz iklimsanın sattıgı ama mitsubishi, elektric klima plus'un sattıgı'dır en iyi klimalardan biridir. Fuji elektric,haier,sharp,panasonic iyi klimalardır sharp için izmir alsancak'a git ümit ticarete bornova sokagı girişi 4.kata çık ülker hanımı bul gürcan beyin selamı var diyin size en uygun fiyata klimayı verir tabii siz başka yerlerede fiyat sorun öyle gidinki içiniz rahat olsun

• arkadaşlar bende klima almak istiyorum ama konuyu şöle baştan sona okudum da neyi alsam iyi olur neyi alsam gereksiz olur anlayamadım. ben AYDIN'DA yaşıyorum kışları çok şiddetli bi soğuk yaşanmaz ama yazları bilirsiniz ki en sıcak iller arasındayızz.kışın sobayı 5-6 ay kullanırız.yazın ise bütün yaz kullanıcazz malum sıcaklarr.şimdi inventer lı bir ürün mü alalım sizce değer mi o kadar para vermeye. markada yerli ürünleri düşünmüorum dediğiniz gibi sharp panasonic vs olabilir.kullanım yerim de salon değil.inventerlı alsak acaba bu kullanım süresinde verilen parayı faturadan telafi edebilir miyiz? ek olarak ta sürekli sorun çıkaran bi klima da istemiorum tanıdıklarımızın çoğunda arçelik ve beko var kışın problem yaşadıklarını sölüorlarr ısıtmada.lütfen uzman arkadaşlardan cvp bekliorum.marka tavsiyesinde bulunursanız sevinirim. gürcan1 art sry teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessizciqlik -- 24 Temmuz 2006; 22:57:24 >
  • @gurcan1 teşekkürler, şimdilik İstabuldayım İzmire gidesiye kadar araştırırım, kesinlikle 24000 gerekli onu anladım, fakat marka model seçiminde çok kararsız kaldım biraz araştırıp sizinde yardımlarınızla bu kararsızlığı atlatacağıma inanıyorum, teknisyen olmak ne zor bişe böyle her konularda derin araştımalar yapıyorsun :) normal vatandaş gidiyor ömründe duymadığı markayı spotçudan alıyor memnun oluyor birde tavsiye ediyor
    @Canerksk araştırmaya devam bir gelişme olursa birbirimizi haberdar ederiz
  • quote:

Orjinalden alıntı: sessizciqlik

arkadaşlar bende klima almak istiyorum ama konuyu şöle baştan sona okudum da neyi alsam iyi olur neyi alsam gereksiz olur anlayamadım. ben AYDIN'DA yaşıyorum kışları çok şiddetli bi soğuk yaşanmaz ama yazları bilirsiniz ki en sıcak iller arasındayızz.kışın sobayı 5-6 ay kullanırız.yazın ise bütün yaz kullanıcazz malum sıcaklarr.şimdi inventer lı bir ürün mü alalım sizce değer mi o kadar para vermeye. markada yerli ürünleri düşünmüorum dediğiniz gibi sharp panasonic vs olabilir.kullanım yerim de salon değil.inventerlı alsak acaba bu kullanım süresinde verilen parayı faturadan telafi edebilir miyiz? ek olarak ta sürekli sorun çıkaran bi klima da istemiorum tanıdıklarımızın çoğunda arçelik ve beko var kışın problem yaşadıklarını sölüorlarr ısıtmada.lütfen uzman arkadaşlardan cvp bekliorum.marka tavsiyesinde bulunursanız sevinirim. gürcan1 art sry teşekkürler...

arkadaşım buraları okuduysan önce odan kaç metre kare ve hangi yöne bakıyor izolasyon nasıl bunları bilelim,şimdi bir genel olarak ele alalım ınverter almak daha iyi, niye iyi çünkü çalışma aralıkları çok geniş çok soguk ve çok sıcaklıklarda bile çalışırlar örnek 9000 btu ve 12000 btu ınvertyer klimalar -10 derece yazın ise +46-48 derece 18000 btu ve 24000 ınverteler ise -15,+48-50 derece arasında çalışırlar btu ları ise 2300 btu ile 17000 btu ya kadar çıkar (12000 btu klima için) yani bu hava koşullarında bile sorun yaşamazsın elektrik tasarrufu ise başka bir güzellik ama günde kaç saat kullanacagınada baglı ben 15-20 saat kullanıyorum mesela, ama genede ınverter tavsiye ederim ileriye dönük olması için birde alacagın klima r 410 gazlı olsun buna dikkat et yerli bir şey alacaksan bunların hiç birini arama yoktur verecegin parayı kesinlikle geri alırsın en azından saglam bir malın olur, ayrıca evine digital tedaş saatide taktırırsan tadından yenmez.Tavsiye edecegim klimalar ise daıkın çok pahalı ve şu an getiren firma açısından sorunlu panasonıc,sharp,mitsubishi elektric,haier,fujitsu,toshiba bunları güvenerek alabilirsin.Birde arkadaşım evine keşif iste ve servis formunu mutlaka al sonra satıp banane derler sen orada bunları araştır buraya gelirsen sana adres veririm benim aracılıgımla daha ucuza alabilirsin sen birde orda hangilerinin servisi var onada bak saygılar

• merhabalar, evimizin salonuna klima almak istiyoruz ama markaya karar veremedik. izmirde oturuyorum, salon güneye bakıyor, güneye bakan büyük bi sürgülü kapı bir de batıya bakan ufak bi pencere var. pimapen ve çiftcam. 30 metrekare salon fakat koridordan ayıran bir kapısı yok. 18000btu'luk bir klimanın yeterli olcağını söylediler. diamond electric dsh 18qv modeline baktık. fiyatı uygun fakat bu firmayla ilgili yeterince bilgi yok internette. hitachi ras-18ch1 modeline baktık fakat hitachi'de aynı kapasitede birden fazla ürün olunca kafamız karıştı. (bundan başka bir de ras-18kh diye bir model var) sanırım iki cihaz arasındaki tek fark kullanılan gaz. inverter sistemlerin fiyatı çok yüksek olduğu için inverter bir klima almayı düşünmüyorum. yeni gaz (r410a) ve eski gazlı hitachiler arasında 200 ytl kadar bir fark var. sizce bu farka değer mi? bir de westinghouse'un wsa18 modeli var. uzun süredir piyasada yoktu westinghouselar sizce nasıldır? tavsiye edebileceğiniz diğer marka ve modeller nedir? yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler...

• az önce keşif için geldiler. 12000btu'luk hyundai inverter r410a gazlı (hvh-124NBE) ve electra wng veya wmn serisi 18000btu'luk klima önderdiler. hangisini tercih etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: eukanuba2

merhabalar, evimizin salonuna klima almak istiyoruz ama markaya karar veremedik. izmirde oturuyorum, salon güneye bakıyor, güneye bakan büyük bi sürgülü kapı bir de batıya bakan ufak bi pencere var. pimapen ve çiftcam. 30 metrekare salon fakat koridordan ayıran bir kapısı yok. 18000btu'luk bir klimanın yeterli olcağını söylediler. diamond electric dsh 18qv modeline baktık. fiyatı uygun fakat bu firmayla ilgili yeterince bilgi yok internette. hitachi ras-18ch1 modeline baktık fakat hitachi'de aynı kapasitede birden fazla ürün olunca kafamız karıştı. (bundan başka bir de ras-18kh diye bir model var) sanırım iki cihaz arasındaki tek fark kullanılan gaz. inverter sistemlerin fiyatı çok yüksek olduğu için inverter bir klima almayı düşünmüyorum. yeni gaz (r410a) ve eski gazlı hitachiler arasında 200 ytl kadar bir fark var. sizce bu farka değer mi? bir de westinghouse'un wsa18 modeli var. uzun süredir piyasada yoktu westinghouselar sizce nasıldır? tavsiye edebileceğiniz diğer marka ve modeller nedir? yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler...

arkadaşım bu klimalar arasında ben dıamond tavsiye ederim servisinide tanırım size önerecegim servis bornova esen klima gürcan deyin size yardımcı olurlar ama bu eski gazlı bu sistem bir 10 sene türkiyede gider ama ben 10 sene sonra klimamı degiştirecegim diyorsanız r 410 gazlı alacaksınız arada ki fark sadece bir kaç sene sonra r 22 gazlar tamamen yasaklanacak dünyaya zarar veriyor diye ama ben söyleyim sonra uyarmadı demeyin hitachi'de r410 varsa onu alın alacagınız klimanın cop degeri en az 3 olsun eer oranı 10 civarı ve dış üniteyi yagmurdan aşırı sıcaklardan etkilenmeyecek bir yere taktırırsanız klima daha performanslı çalışır o dediginiz yere dedikleri gibi 18000 btu yeter dıamond dünyanın en iyi fabrikasında mitsubishi elelktric kalitesiyle üretilir gerçekten iyi bir klimadır bence alın daha sonra hitachi,sharp,toshiba,fuji elektric fuji,elektra siz karar verin gelin beni bulun beraber alalım sizde fiyat araştırınki daha iyi olsun saygılar eve servise gelenlerdende mutlaka servis fişi alın

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.